Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 28 kwietnia 2024 17:24:01

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 198 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 marca 2010 00:44:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
dla mnie koncert na *****

jestem zachwycony Mateuszem Pospieszalskim (klasa kosmiczna) i gitarą Neptiego (świetnie brzmi zwłaszcza na rozłożonych dźwiękach)... ale wszyscy błyszczeli, set-lista też :) Angelika w świetnej formie, co raz to nowe zaskoczenia ze strony Beaty i jej dziwnych instrumentów, rasowe organy Marcina Pospieszalskiego... współpraca gitar Robertów w Stabat Mater... wokale Budzego i Maleo... Stopa na bębenku w Psalmie 23... wszystko super... podobały mi się nawet te numery których nie jestem fanem (np. Psalm 6, gdzie dzisiaj przełamany został idiom klezmerski - dzięki Mateuszowi Pospieszalskiemu, który grał harmonię do śpiewu Angeliki i eksperymentom Marcina Pospieszalskiego ze sposobem wydobywania dźwięków z cymbałów, w ogóle coraz bardziej rockowe te cymbały się robią... :)) nie sposób zliczyć wszystkich świetnych momentów... co chwilę zaskakiwał jakiś instrument z różnych stron, na przykład... niepojęty dialog lekkiego wah-wah Maleo ze skrzypcami w Stabat Mater... a w ogóle wcześniej byłem u spowiedzi (w innym kościele) i dostałem za pokutę medytację Psalmu 8 - oczywiście był w programie... wszystkie numery mi się podobały, może tylko właśnie w Psalmie 8 za dużo się działo w refrenach i ginęły te piękne progresje gitar (w podobnych aranżacyjnie numerach ze śpiewem Budzego na bis na szczęście proporcje były idealne)...

wielkie dzięki dla Zespołu za ten koncert

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 marca 2010 02:01:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 03:25:03
Posty: 881
Skąd: toruń
dzięki za wszystkie relacje.
a jak z frekwencją?

ps. z wywiadu Licy: "Tytus to jest mąż siostry 3 żony mojego teścia" dobre.. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 marca 2010 02:35:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 03 września 2006 01:15:59
Posty: 112
Skąd: mam: to: wiedzieć:?
Subiektywnie przyznam, że za szybko mijają te koncerty, mam wrażenie, że zespół grał 30 minut a tu się okazuje że już ponad półtorej godziny minęło, chciałoby się powiedzieć "niech to trwa, niech to trwa". Niesamowite dla mnie są te koncerty, mam ciągły niedosyt, że za krótko zespół gra. Publiczność poznańska mimo niekorzystnej aury za oknem dopisała w 100%, kościół pękał w szwach, chór zajęty, ławki zajęte, krzesła dostawki zajęte, podłoga zajęta, stojące wypełnione po brzegi, publiczność musiała siedzieć prawie na scenie, 1000 osób było na pewno. Bardzo dobry koncert.

_________________
lepiej NIC niż WCALE


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 marca 2010 08:53:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 01 października 2006 18:54:34
Posty: 435
Skąd: Poznań
Wczoraj z założenia nie było mnie na koncercie ale dostałem od zaprzyjaźnionego zakonnika i harcerza foto relację:
http://picasaweb.google.pl/15PDHING/Wie ... arzec2010#


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 marca 2010 10:55:35 

Rejestracja:
sob, 13 marca 2010 10:49:23
Posty: 3
Tych co jeszcze nie byli - zapraszamy na Koncert do Sanoka.

20 marzec - kościół Chrystusa Króla w Sanoku - godz. 20:00 - wstęp wolny


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 marca 2010 15:05:17 

Rejestracja:
sob, 13 marca 2010 05:05:45
Posty: 1
Skąd: Poznań
Byłam na koncercie w Poznaniu...
Pierwszy raz na dementi akustycznie. To co uslyszalam, to byly Boże dzwieki.. Bardzo przezylam ten koncert.
Chłopaki spiewali i grali znakomicie, a Angelika to iśćie anielski głos. Duch Św przechadzał sie ze swoją mocą. To co wygrywał Pospieszalski na saxach, przeszlo moje oczekiwania... Beata na przeszkadzajkach....WOW :mrgreen:

Całość- Genialny, perfekcyjny koncert. Słowa nie oddaja tego co czułam, i czuje ...

Wielki dzieki za dzwieki i za modlitwe Brygado 2TM 2,3. Walczcie bo jest o co... :!: :!: :D

teraz tylko czekac na czadowy koncert- eskulap :mrgreen:

Pozdrawiam w Panu

_________________
..każda rzecz ma swój czas, ma swą godzinę...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 marca 2010 16:38:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 września 2008 06:43:13
Posty: 47
Skąd: Wilczyce, Wrocław
Koncert w Pozaniu to był najlepszy koncert akustyczny zespołu 2TM2,3 jaki do tej pory przeżyłem. Droga z Wroławia do Poznania nie była za ciekawa z racji pogody i wielu dziur na drogach ale warto było przez to wszystko przebrnąć aby się tam znaleźć. Ponad godzina wyczekiwania na schodach przy wejściu do kościoła ale dało to efekt taki, że byliśmy jako pierwsi którzy dostali się do kościoła :P Najlepszy widok jak z minuty na minutę przybywało ludzi na koncert :) Nie było za ciepło ale to wcale nie zniechęciło ludzi aby przyjść. Koncert trwał w sumie prawie dwie godziny. Zespół zagrał chyba wszystko co możliwe było do zagrania w wersji akustycznej. Zespół grał w pełnym składzie co było dla mnie bardzo pozytywnym akcentem :) Darek zaśpiewał "Nad rzekami Babilonu" i dostał za to niesamowite brawa, prawie owacje na stojąco :)
Nepti pisze:
Subiektywnie przyznam, że za szybko mijają te koncerty, mam wrażenie, że zespół grał 30 minut a tu się okazuje że już ponad półtorej godziny minęło, chciałoby się powiedzieć "niech to trwa, niech to trwa". Niesamowite dla mnie są te koncerty, mam ciągły niedosyt, że za krótko zespół gra.

Zgadzam się zdecydowanie z tą opinią. Sam nie przypuszczałem, że to już tak długo trwało. Chciało się zdecydowanie więcej :) Warto było jechać te 200km aby przeżyć ten koncert!!!

Samo miejsce koncertu uważam, że bardzo dobre :) Było troszkę zimno ale nie było czasu aby o tym myśleć. Akustyka była bardzo dobra, brzmienia instrumentów aż przenikały przez człowieka :)


Teraz czas na czadowy koncert, którego też nie mogę się doczekać. :)

_________________
MARANA THA!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 marca 2010 19:55:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 09 kwietnia 2007 00:42:39
Posty: 341
Skąd: Warszawa
natalia pisze:
gdybym była niewierząca, to nikt by mnie nie zagnał do kościoła na żaden koncert.

Ja jestem niewierzący, a trzeci rok z rzędu wybieram się (jutro) na koncert, trzeci raz zresztą do kościoła.

_________________
www.polake.art.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 marca 2010 01:17:48 

Rejestracja:
ndz, 08 kwietnia 2007 01:21:32
Posty: 164
Skąd: Poznań
Po poznańskim koncercie muszę przyznać, że zespół jest w świetnej formie! Wokalnie to było wręcz mistrzostwo, nasi muzycy chyba się nie starzeją. Tak jak dwa lata temu po koncercie w teatrze polskim twierdziłem, że akustyczny 2tm2,3 to większy czad niż ten ósemkowy tak też teraz jeszcze raz to potwierdzam. Nie ma nic wspanialszego niż dźwięki wybrzmiewające w każdym detaliku, żadne smaczki instrumentalne nie uszły mam nadzieję słuchaczom piątkowego koncertu. Nagłośnienie dla mnie bomba! Cymbały, bas, sax, skrzypeczki, gitarki i te wszystkie cudowne pałeczki i pudełeczka Beaty- miód! Dla mnie ten koncert to dwugodzinne rekolekcje bez jednego choćby słowa mówionego. Sam śpiew i melodia, które otwierają serce. Choć repertuar już wszystkim znany i ograny to zabrzmiał tak radośnie i przejmująco jakby muzycy dopiero co opuścili studio nagraniowe. Właściwie zabrzmiały wszystkie kompozycje z dementi (prócz Wysławiajcie Pana) oraz kilka starszych utworów pięknie w nie wplecionych jak Kantyk III młodzieńców, Psalm 8, Psalm 130, dla mnie jednak największym zaskoczeniem był bisowy Stabat Mater. Coś pięknego! Z resztą rozpisywać się na teamt głosu Andżeliki nie będę bo to zbędne. Czy na wcześniejszych koncertach tej trasy też był grany czy tylko Poznań mógł usyszeć?
Publika też dopisała o czym już napisał Nepti, myślę, że warto rozważyć możliwość zagrania w przyszłym roku w większym miejscu bo ludzie dosłownie siedzieli na sobie i gdzie popadnie zasłaniając jedni drugim prezbiterium a chyba warto przeżywać taki koncert w ciut lepszych warunkach.
Czasem żałuję, że akustyczny 2tm2,3 gra właściwie tylko jedną trasę w roku. Wyjątkiem był ostatnio toruński SoS, może by tak kiedyś latem w plenerze pare koncertów. Pomarzyć zawsze można.
Wielkie dzięki Zespołowi za ten koncert. Tak jak ostatnio Budzy w wywiadzie tygodnikowopowszechnym stwierdził, że pragnie być po stronie Zwycięzcy, Pantokratora, tak wchodząc do świątyni przy Warzywnej od razu zobaczyłem nad ołtarzem potężną postać Zmartwychwstałego przyobleczonego w chorągiew zwycięstwa. Tego wieczóru z pewnością byliśmy z zespołem po stronie Zwycięzcy. I niech tak zostanie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 marca 2010 19:31:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 03 września 2006 01:15:59
Posty: 112
Skąd: mam: to: wiedzieć:?
Koncert w Gostyniu, dość kameralny, publiczność niezbyt liczna (choć byli nawet przyjezdni z Poznania), ale ci co byli reagowali mocniej niż duża publiczność w innych miastach w tej trasie. Sam koncert uważam że był bardzo dobry. No i wreszcie można było grać w krótkim rękawku. Za godzinę start w Zalesiu Górnym...

_________________
lepiej NIC niż WCALE


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 marca 2010 20:00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
a już jutro Białystok (o ile nic się nie zmieniło)
czyli podróż 2 x 200 km
:dresiarz:

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 marca 2010 00:19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 września 2008 06:43:13
Posty: 47
Skąd: Wilczyce, Wrocław
pablak pisze:
czyli podróż 2 x 200 km

Ja w piątek tyle samo zrobiłem w drodze na koncert. Było to w warunkach fatalnych; śnieg, deszcz i totalne dziury na drogach....

_________________
MARANA THA!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 marca 2010 00:20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 03 września 2006 01:15:59
Posty: 112
Skąd: mam: to: wiedzieć:?
No wreszcie koncert trwał ponad 2 godziny :) , bardzo dobry kościół w Zalesiu na takie wydarzenia, pełen na maxa, publiczność wypełniła go do ostatniego miejsca. No i znów nie było płaszczy i kurtek, było wręcz gorąco. Teraz tylko czekać na fotorelację, był na koncercie najlepszy fotograf tego forum - Erkej :D
Za kulisami dało się słyszeć w zespole opinie, że to był bardzo dobry koncert, publiczność chyba tez zadowolona...

_________________
lepiej NIC niż WCALE


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 marca 2010 00:45:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 09 kwietnia 2007 00:42:39
Posty: 341
Skąd: Warszawa
Publiczność bardzo zadowolona :) Świetny koncert :) Owacja na stojąco była zresztą :)

_________________
www.polake.art.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 marca 2010 01:07:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 23:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
Bardzo piękny koncert, moim zdaniem świetnie nagłośniony. Jutro napiszę trochę więcej.
Powrót w bajkowej, zimowej scenerii, wszystko białe. Wracając słuchałem Luny, bardzo pasowała do tego co działo się wokół, szczególnie jak doszedłem do ta wiosna jest na wygnaniu.

Nepti pisze:
publiczność chyba tez zadowolona

Tak, nawet bardzo, a mam porównanie z kilkoma poprzednimi warszawskimi koncertami z repertuarem z Dementi, ten był szczególny, dziękuję za ten koncert!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 198 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 109 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group