Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 19:31:59

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Historia 2TM2,3
PostWysłany: sob, 30 września 2006 10:26:35 

Rejestracja:
ndz, 23 kwietnia 2006 15:11:22
Posty: 52
Skąd: Dzierżoniów (woj. Dolnośląskie)
Czemu nie ma tu nic w historii :? :?: Może my tutaj zaczniemy :?: :D
Toż to już 10-sięciolecie :piwo: "Przyjdź" Obrazek :arrow: :brawa:
Datuje się na 1996 rok choć na mojej kasecie "Przyjdź" pisze 1997 :)
Admin strony pisze:
1. GENESIS
2. MARANA THA
3. JEZUS JEST PANEM
4. PSALM 8
5. KTO NAS ODŁĄCZY
6. KANTYK TRZECH MŁODZIEŃCÓW W PIECU OGNISTYM
7. UWIODŁEŚ MNIE PANIE
8. BENEDICTUS
9. W OBLICZU ANIOŁÓW
10. MAGNIFICAT
11. GETSEMANI
12. SŁUCHAJ IZRAELU

W nagraniach płyty brali udział:
Robert "Lica" Friedrich - gitara, głos
Dariusz "Maleo" Malejonek - głos, gitara
Tomasz "Budzy" Budzyński - głos, gitara
Marcin Pospieszalski - bas, kontrabas, altówka, piano, instrumenty perkusyjne
Tomasz Goehs - perkusja
Piotr "Stopa" Żyżelewicz - perkusja
Robert "Drężmak" Drężek - gitara
Joszko Broda - fujara sałaśnikowa, piszczałki, fujara postna, okaryna, dudy gajdy istebniańskie, trombita beskidzka, róg sygnałowy, drumla
Angelika Górny - głos
Maciej "Ślimak" Starosta - gitara, instrumenty perkusyjne
Dziki - konga
Kasia - głos
Lori Wallett - głos
Adam Toczko - głos, tamburyn
O. Augustyn - głos

Na mnie od pierwszych chwil ta płyta zrobiła kolosalne wrażenie że można w tak współczesny sposób uczcić Boże Słowo. Choć Biblia w muzyce to niby nie nowość bo już król Dawid był w tym pierwszy :) , dlaczego i nie dziś? Oczywiście pamiętając aby słowo wprowadzać w czyn...
Muzycznie mi także przypasiła plytka szczególnie "Kto nas odłączy" Coś jak dziś w "888" - "Jestem z Tobą"
O Tymku dowiadujemy sie nawet w wikipedii
Może muzycy napisali by sami tu jak to było że się zeszli razem z różnych stron świata muzyki :D (Armia, Houk, Acid Drinkers itd.) w jeden "2Tm2,3" :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 października 2006 11:09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Hmm, właściwie nie wiem, czy chcesz opisać historię 2TM2,3, czy zrecenzować płyty. Jeśli to drugie, to polecam właściwy wątek monograficzny.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 października 2006 12:23:45 

Rejestracja:
ndz, 23 kwietnia 2006 15:11:22
Posty: 52
Skąd: Dzierżoniów (woj. Dolnośląskie)
chodzi mi o historie a że zacząłem od wspomnień o "Przyjdź" bo to już przecież historya :D chciałem zacząć z mojej strony jakoś, jak ja się zetknąłem z tymkiem :D Ale wolałbym aby muzycy coś tu napisali, albo ewentualnie fani jak to było na początku i po kolei aż do dziś. Hmm niestety mówiąc o historii 2Tm2,3 nie da się nie zachaczyć o repertuar utworów i płyt. Więc jeśli nikt nie będzie tu pisać możesz proszę, zablokować, skasować, lub przenieść mój post do wątku "Słuchaj, Izraelu": rzecz o płytach 2TM2,3 Spoko :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 października 2006 20:39:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 września 2006 21:58:50
Posty: 126
Skąd: z prochu
Ależ hola hola. Ja tymka zacząłem sluchać jak tylko wyszła pierwsza ich płyta. Mialem wtedy ze 14 lat i pamiętam jak dziś jak wszedłem do sklepu i zapytałem o Tymoteusza (nawet nie wiedziałem wtedy że prawidłowa nazwa to 2Tm 2,3). Marana Tha w ogóle słów nie rozumiałem. Jakiś wrzask tylko. Ale potem przyszła oaza wakacyjna i wszyscy śpiewali i grali Tymka (oczywiście wszystko to co jest lekkostrawne) a potem nastąpiło już tylko obserwowanie ich działalności. I nie uwierzycie, choć zespół lubiłem niezmiernie to dopiero teraz, 25.09.2006 wybrałem się na koncert.

_________________
Obrazek

Łukasz jednak pochodzi od wczesnoarabskiego "luk h' ar'ibn'hszsz"...co znaczy "przebiegły z niego skurczysyn"...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 października 2006 22:24:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
flook pisze:
14

u mnie było podobnie,,,(chyba ten sam rocznik jesteśmy),,, ja poprosiłem o 2tm2,3 - a koleś się moment zastanowił i rzekł: "AAAA, Sadyceusz? no to jest kaseta" ,,, wtedy nawet plakat dostałem,,, i jak sobie włączyłem na moim magnetofonie (wtedy: mk250 - zna ktoś taki oto magnetofon??) no to rzeczywiście trudno mi było obczaić teksty, ale płyta bardzo mi się podobała (jakoś wtedy trochę słabiej podobał mi się tylko Kantyk i Getsemani - później dojrzałem i do tych kawałków),
A pierwszy raz zetknąłem sie naprawdę bardzo przypadkowo - oglądałem sobie pr2, a tam leciał jakiś dokument o 2tm2,3 (a to 1997 rok był!) i Maleo za mikrofonem śpiewa (tak jakby z nagrywania płyty-może ktoś ma to zrippowone?) Kto nas odłączy (od razu mi się spodobało),,, potem już kwestią czasu było to, że gdzieś znowu udało mi się usłyszeć (przeczytać) nazwę zespołu,,, (wcześniej Houka słuchałem) ,,, a potem był wystem w talk show (chyba się nazywał: Tok Szok i Jacek Żakowski i ten drugi go prowadzili),,, ale to był niesamowity czas,,, wszystko nowe i tajemnicze,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 kwietnia 2007 18:23:23 

Rejestracja:
pn, 09 kwietnia 2007 09:35:51
Posty: 10
A ja zaczęłam od ACid Drinkers .... NO i jak odszedl Lica to jakos tak ucichlo ... a potem byla pierwsza piosenka Arki ... no i znow był Lica... Wtedy mi w rece wpadla CD 2tm2,3 i Armi i ksiazka radykalni ....... no i tak zostalo ... Przez Lice poznalam Armie i Houka ... Podobalo mi sie to ze tak glosno i otwarcie mowia o Bogu ... moze dlatego ze tez wtedy tego bardzo potrzebowalam .


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 kwietnia 2007 18:50:46 

Rejestracja:
pn, 05 marca 2007 20:08:25
Posty: 897
Skąd: lublin
Moja przygoda z 2Tm2, 3 zaczęła się od....koncertu Houka w Chełmie w czerwcu 1996r. Chyba z tego co pamiętam tam już niektórzy dawali Maleo do podpisu tą wkładkę(chyba się nie mylę?)Potem pamiętam jak wiozłem miejskim autobusem zakupioną ową kasetę i rozpakowywałem ją na stojąco!W listopadzie na koncercie niezapomnianym Tymoteusz dokładnie zagrał całą ta płytę z Genesis. Kasetka ta ledwie żyję, wiele osób słuchało ją. Wspominam te czasy jako pewien bodziec do głębszego życia z Bogiem, ciągle tak na nie patrzę.
Dziś sobie myślałem, że Tymoteusz to jest taka reprezentacja(narodowa he he), gdzie granie jest zaszczytem, a zespoły macierzyste poszczególnych zespołów są takimi drużynami klubowymi. To oczywiście taka analogia...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 lipca 2012 16:39:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..dzisiaj o 18:45 na TVP Kultura "2Tm2,3 . Chrześcijański rock"..Reportaż z sesji nagraniowej w Wiśle.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group