Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 09:08:10

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 29 lutego 2016 17:15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 listopada 2015 14:31:24
Posty: 7
Skąd: Warszawa
A jednak - wygląda na to, że jakiś koncert będzie. Na LF ktoś udostępnił taki link:

http://bibliotekajarocin.pl/kalendarz-i ... 23-15.html


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 01 marca 2016 11:38:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
3,5 h... za daleko :(

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 12 marca 2016 17:45:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19419
Skąd: z prowincji
JUTRO!

Obrazek

http://bibliotekajarocin.pl/wydarzenia/koncert-z-okazji-1050-rocznicy-chrztu-polski-88.html
http://jarocin.pl/pl/news/2Tm23-koncert-akustyczny-w-ramach-obchodow-1050-rocznicy-Chrztu-Polski-2056.html

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 12 marca 2016 19:01:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
pociągi pasują
da Bóg się uda

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 13 marca 2016 13:11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
zaraz wiążę buty i w drogę :D
las pociąg dworzec pociąg Jarocin :D

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 13 marca 2016 16:16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
trzymam kciuki, żeby się buty nie rozwiązały. daj znać, jak było!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 14 marca 2016 00:29:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
właśnie wróciłem zadowolony do akademika

Obrazek
co wam przypomina ołtarz?
Obrazek
Ecce Homo towarzyszył muzykom
Obrazek
chyba nie muszę pisać jaki to był utwór

prawie 10 godzin w trasie
koncert ponad dwie
było pięknie :D
dziękuję Zespołowi

reszta niebawem

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 14 marca 2016 00:30:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14856
Skąd: wieś
:-D

patataj patataj patataj

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 14 marca 2016 10:32:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
A jest jeszcze jakiś koncert gdzieś?!?!??!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 14 marca 2016 10:39:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11807
Podobno w Częstochowie.
23.04.2016

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 14 marca 2016 10:46:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
na profilu 2tm2,3 Akustycznie pisze:
ależ tak : 23 kwietnia w Częstochowie ( akustycznie )

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 14 marca 2016 21:17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1958
Skąd: Sulejówek
Ja też byłem.
Powsinoga pisze:
chyba nie muszę pisać jaki to był utwór
Najlepszy moment tego koncertu!
Poza tym miałem wrażenie, że nierówno. Niektóre utwory świetnie, inne tylko odegrane.
Przed koncerty miałem obawy czy kościółek pomieści wszystkich zainteresowanych, ale okazało się, że miejsca było akurat.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 14 marca 2016 21:22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Powsinoga pisze:
chyba nie muszę pisać jaki to był utwór

hmm... Lamentacja?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 14 marca 2016 21:37:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1958
Skąd: Sulejówek
Oczywiście.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 14 marca 2016 21:49:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
tak tak Lamentacja

no to kilka słów

Lubię prowincjonalia. Nie przypuszczałem jednak, że tak ważne będzie to dla mnie w przypadku koncertów. Nie wiem czy zaczęło się to od Luny w Mogilnie czy 2Tm2,3 w Obornikach Wlkp. Koncerty w Poznaniu niby OK ale bez jakieś intensywności. Gwar i hałas dużego miasta jakoś nie wycisza. Człowiek wpada na koncert i wypada.

Gdy trzeba dojść przez las, dojechać pociągiem, połazić po zakamarkach miasteczka jest czas na wyciszenie. W głowie następuje jakieś poukładanie rzeczy we właściwych proporcjach. Jest ten czas oczekiwania na spotkanie. Może uda mi się oddać to w tej reli.

Niedziela. Niespieszne wstawanie, kawa, sprawdzanie rozkładów jazdy, drobne notatki bo nie jestem online, a tablice na stacjach są albo ich nie ma, albo są niespodzianką przez tajemne małe znaki /typu kursuje tylko w soboty/. Wiąże buty, zarzucam plecak w drogę. Autobus jeden, czekanie, drugi. Pociąg jeden, czekanie, drugi. Tym już do celu. Wpierw znajome stacje. Mikroskopijna Poznań Dębina, Krzesiny /pozdro Aras/, Kórnik, Środa Wlkp. /obok Środa Wąskotorowa/, Solec Wlpk. /nad Wartą wyprawa do klasztoru Karmelitów w Zwoli co opisywałem/. Gapię się przez okno, spływa na mnie uspokojenie. Znajome z przeszłych wypraw widoki, budynki, mosty - jest dobrze.

Jarocin tak szybko, że nie zdążyłem nacieszyć się ruchomymi obrazkami za oknem. Jestem tu po raz pierwszy. Myślę o forumowiczach, którzy tu byli przede mną na Jarocińskim Festiwalu. Anastazja, Wuka, Pietruszka z tego co pamiętam. Muzycy 2Tm2,3 też pewnie czują się jak w domu młodości.

Dworzec ładny, z tym staromodnym pięknym rozwiązaniem centralnej dojazdowej ulicy z pętlą, tak jak dawniej w Poznaniu czy w Kamieńcu Ząbkowickim. Ponad godzina czasu. Skręcam tu i tam. Przydworcowe budki z jedzeniem, policja, szkoła, urząd skarbowy, spichlerz muzyki. Docieram do ładnego rynku. Świetny kościół i podcieniowy ratusz. Jest kino i śmieszne sklepy.

Kwadrans przed w kościele gdzie koncert. Bardzo pozytywne wrażenie. Sprzedają nienachalnie cegiełki wejściówki. 10 złociszy - grzechem nie zauważyć. Siadam z widokiem na lewą stronę, akurat tak było wolne. Czuję się jak w domu, wiem z kim będę w ten wieczór. Mariusz dmuchawiec, Beata przeszkadzajka, anioł Angelika i jej elficka córka, Budzy i wszystko jasne, Maleo wulkan wieczoru, skromnie schowany Kmieta... i Jezus ecce homo. Litza, Drężmak, Karol, Kacper w ukryciu.

Koncert rozpoczyna się jak jak ruszanie towarowego pociągu. Powoli, ociężale i ze zgrzytami. Nadspodziewanie szybko nabiera pędu. Utwory z nowej płyty są doskonałe, o niebo "lepciejsze" niż na płycie. Eli eli lama sabachtani wykrzykują w duecie Angelika i Budzy - doskonałość. Ta płyta dojrzewa koncertowo znamienicie!

Dzień Maleo. Energia przesłania w jego ustach jest przenikająca, a gitara jak z dzikiego zachodu. Poważnie jęczy jak w tych żałosnych, tęsknych balladach. Szacunek.

Budzy śpiewa bardzo oszczędnie co dla mnie jest najpiękniejsze. Lamentacja jest znów duchowym
szczytem. Miałem wrażenie, że i dla Zespółu to moment wyjątkowy. Wszyscy w wielkim wewnętrznym skupieniu. Mogę tylko z jeszcze większym przekonaniem powtórzyć "Jeżeli są momenty gdy sztuka otwiera okno na inną rzeczywistość to był właśnie taki czas."

Miałem okazję po raz pierwszy przypatrzyć się pracy Kmiety. Właśnie tak. Ten człowiek w jakiś
minimalistyczny i prosty sposób, rzekłbym rzemieślniczy - GRA. I to rzemiosło podnosi do poziomu
sztuki. Siedział, koło figury Jezusa i miałem takie nieodparte wrażenie, że dobrze im było razem.

To obrazy które najmocniej utkwiły tym razem. Nie oddają prawdy o tym wydarzeniu.
Bo Drężmaka solówka w Obliczach Aniołów, bo Angelika z uśmiechem, gdy chłopaków ponosiło i się
darli a sama podśpiewywała, bo Karol choć z boku dawał czadu klawiszami i przede wszystkim
akordeonem Źródło!, Noemi wspomagająca głosowo Mamę i dzielnie starająca się smyczkiem przebić ścianę dźwięków. Kacer zaczyna bębnić po swojemu co daje fajne efekty choć są niedociągnięcia. Jedynie co nie pasuje to te sztuczne dęciaki. Te instrumenty po prostu dla mnie źle brzmią. W pewnym momencie zatęskniłem do Pospieszalskiego i jego instrumentów z koncertu w teatrze.

Jest to jednak dzielenie włosa na czworo, bo zespół jest wspólnotą, która czerpie radość ze
spotkania, grania, bycia razem i chwalenia Boga. Tak widziałem, że wszyscy po cichu lub nie
podśpiewywali kwestie innych. Nie mogli się powstrzymać w wyśpiewywaniu słów Boga. To było
niesamowite.

Tym razem była sama muzyka. Zero komentarzy. Ponad dwie godziny, bisy na stojąco. Uśmiechy,
chrześcijańska głęboka radość.

Best momenty: Eli, Żródło /w wersji akordeonowej tęsknoty, bez gitary Litzy/, Lamentacja i w Obliczu Aniołów.

Piękne spotkanie.
Potem na pociąg nocnymi uliczkami, półgodzinne opóźnienie TLK Lompa, więc po konsultacji z miłą
kasjerką wybieram 5 minut późniejsze i tańsze regionalne. Czas na małego przydworcowego francuskiego za 2.50 /hot dog z sosami tysiąca karaibskich wysp pochodzenia meksykańsko-
grilllowego/, trochę łażenia i przyglądania się jak zespól zwija się.

Wreszcie EZT czyli kibel do Poznania na stojaka. Puszczam 888 dousznie. Charkot dzika /sygnał/
zamykanych drzwi się przebija. Stacja Krzesiny wzdycha bo nie ma Araska :) Maszynista spieszy się jak na randkę. Musi nadrobić 1o minut za TLK. Drzwi na stacjach otwierają się na krótki gwizdek. Kto nie ma refleksu nie wysiada. Przesiadka. Potem już Elf(!) na Gniezno. I jeszcze trzy kilometry przez las pod rozgwieżdżonym mroźnym niebem. Lekko przed północą finał Luny DOM.

dorzucę jeszcze foty ale jak Tyler zada zagadkę he he
no może dzień później

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group