Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:04:23

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 12 maja 2016 08:22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Podzielam zdanie Fengari, mi różnorodność Źródła bardzo odpowiada i nie mam wrażenia, że jest to zlepek kilkunastu części. Każdy utwór wykonują ci sami muzycy, produkcja jest jednakowa (jak na moje ucho), to wszystko scala te pojedyncze perełki w jeden piękny naszyjnik:)

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 12 maja 2016 20:58:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
A ja podzielam zdanie Powsinogi ;-) w sensie że 888 to jest idealnie działający mechanizm i czysta radość, i ja to czuję. A Źródło ma świetne momenty, ale nie do końca mi się klei, powiedziałbym, że gorzej, niż inne albumy 2 Tm 2,3.

Co do Angeliki jeszcze, to po prostu miałem wrażenie, że stosunek Mikiego do Angeliki jest raczej taki jak Fengari, czyli och & ach, ale najwyraźniej coś mi się pomyliło.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 13 maja 2016 20:21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 22 czerwca 2012 17:32:35
Posty: 444
Crazy pisze:
A ja podzielam zdanie Powsinogi ;-) w sensie że 888 to jest idealnie działający mechanizm i czysta radość, i ja to czuję.

Nie wiem dlaczego (nie mam czasu szukać), ale wydawało mi się, że Crazy wyraziłeś kiedyś opinię o 888, że nie za bardzo Ci podeszła.
Jak dla mnie to najbardziej spójna i równa płyta Tymka. Cały czas czad bez reggae czy innych spowolnień. O choć nie jest to zarzut, ale to jedyna (chyba) płyta na której nie śpiewa Andżelika.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 15 maja 2016 15:56:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Mogłem kiedyś wyrazić taką opinię. Tzn. nigdy nie było tak, żeby mi się Ósemki NIE podobały. Ale na pewno z czasem zacząłem je doceniać o wiele bardziej niż na początku, a z kolei entuzjazm na forum był początkowo ogromny. Stąd zapewne znaczny rozdźwięk między ogólnym entuzjazmem a moim brakiem tegoż - mogło to wpłynąć dwojako: inni mogli moje stonowane opinie uważać za negatywne, choć nimi nie były, a ja z kolei mogłem celowo wyrażać pewien sceptycyzm, żeby się odróżnić od reszty ;-)

Bardzo podobnie było przecież z Prozessem.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 15 maja 2016 20:52:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 22 czerwca 2012 17:32:35
Posty: 444
Crazy pisze:
a ja z kolei mogłem celowo wyrażać pewien sceptycyzm, żeby się odróżnić od reszty ;-)


Nie odczytałem tego, że ósemki się Tobie nie podobają, tylko, że jest to płyta słabsza na tle innych tymkowych.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 22 kwietnia 2019 13:32:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Crazy pisze:
1. Haraquia
2. Lamentacja

3. Źródło
4. Maria

5. Duszu swoju

6. Po tamtej stronie rzeki
7. Eli
8. Nikt nie może służyć dwom panom.

I dziękuję za uwagę.


Świeże odsłuchy doprowadziły mnie do radykalizacji nastrojów i wniosku, że w zasadzie interesują mnie trzy utwory z tej płyty. Za to interesują mnie BARDZO.

Dziś lista wyglądałaby jakoś tak:

1. Lamentacja, jednak
2. Haraquia
3. Maria, Maria

6. Źródło

8. Duszu swoju
9. Po tamtej stronie rzeki
10. Eli, eli, jednak w pierwszej dziesiątce, mimo wszystkich zastrzeżeń

32. Nikt nie może służyć...
51. Szukałem miłości (wersja skrócona do 2 minut miałaby szansę na okolice 15 miejsca)

99. 22
101. Szema Izrael

Hymnu nie kwalifikuję, bo ile razy bym nie posłuchał, to nie jestem w stanie a) dosłuchać do końca bez utraty koncentracji, b) zapamiętać ani jednego dźwięku. Jest to dla mnie utwór taki, jak właśnie omówiony Sygnał Armii. Po prostu jakby go nie było.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group