Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 16:34:32

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 12 lutego 2024 22:46:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Myślę, że to podobieństwo nie jest w tzw. twardych (statystycznych) danych, a bardziej pewnym klimacie. Mi szczególnie klimat dwóch pierwszych płyt robi perkusja Goehs'a... Są też ciężkie gitary, strojone raczej niżej (przynajmniej niektóre, tu także jest zróżnicowanie)... A utwór Mikha'el jest właśnie jak najbardziej kawałkiem, który mógłby znaleźć się pomiędzy "Magnificat" a "Getsemani" na pierwszej płycie...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 12 lutego 2024 23:17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14522
Skąd: nieruchome Piaski
"Mikha'el" jest za krótki. Może uda mi się odnieść do płyty numer po numerze, ale potrzebuję chwili.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 13 lutego 2024 13:42:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 11:20:50
Posty: 1289
Skąd: Frysztak
Za krótki to jest utwór Woda i Krew. Mam wrażenie, że spodobałby się slayerowej części fanom Lyxtorpedy.

Smok pisze:
bardziej pewnym klimacie.

No właśnie z tym klimatem mam problem. Klimat tworzyły instrumenty etniczne, wokale Angeliki i ta różnorodność właśnie. Z jednej strony metal z Sepultury wyjęty, zaraz za tym izraelowe reggae, a potem utwór który mógłby być hymnem na jakiejś pielgrzymce albo rekolekcjach w zakonie. Oczywiście elementów tego klimatu nie brakuje. One są. Oprócz tego co wspomniałeś, dla mnie jeszcze chociażby "Alleluja" w Psalm 150 i wiele innych.. Nawet Amen Odwagi. Refren że świdrującą gitarą a zwrotki z delikatną gitarą jak w Getsemani nawet.

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 15 lutego 2024 13:32:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
Quilombo pisze:
No właśnie z tym klimatem mam problem. Klimat tworzyły instrumenty etniczne, wokale Angeliki i ta różnorodność właśnie. Z jednej strony metal z Sepultury wyjęty, zaraz za tym izraelowe reggae, a potem utwór który mógłby być hymnem na jakiejś pielgrzymce albo rekolekcjach w zakonie.

W punkt ! Sam bym lepiej tego nie ujął :wink: dodałbym jeszcze że mi brakuje melodii i i śpiewanych refrenów...
Mi na razie płyta nie leży, a jeżeli chodzi o klimat jedynki to odnajduję go tylko w szacie graficznej... No i był w oczekiwaniu... przed premierą jedynki miałem nagrane na chromowej kasecie Marana Tha, Uwiodłeś Mnie Panie i Słuchaj Izraelu i 4 nowe numery Armii oraz Pump up Acidów z promo singli radiowych... no i chodziłem sobie zimą z walkmanem z tą muzyką na słuchawkach i czekałem na te płyty... teraz słuchałem sobie playlisty spoti z 3 nowymi pieśniami Tymka i słuchałem z telefonu... też w zimie i też na słuchawkach... no ale tamte dwie wyczekana płyty są ze mną do dziś... na razie mi się nowa płyta kojarzy z Luxami, którzy mnie w zasadzie muzycznie nie interesują... pewnie się uleży i spodoba...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 15 lutego 2024 14:27:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
KoT pisze:
no i chodziłem sobie zimą z walkmanem z tą muzyką na słuchawkach i czekałem na te płyty..

Ech, każdy z nas 30 lat temu miał nieco inne spojrzenie na muzykę (chyba). ;)
KoT pisze:
mi brakuje melodii i i śpiewanych refrenów

Hmmm... Ale mówisz na podstawie całej płyty? Bo mam wrażenie, że ja słyszę tam sporo melodii: Jesteś wierny, Kocham Cię, Niewiasta, Otwórz się niebo, Psalm 150.... czasem mam wrażenie, że jest tam za dużo melodii...


...mam kilka "ale" do tej płyty... nie są to ani brak melodii, ani brak folkowych brzmień (a za reggae nie tęsknię aż tak bardzo jakbym sam się tego spodziewał)...poczekam jeszcze na więcej odsłuchów...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 15 lutego 2024 14:37:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 października 2006 21:16:28
Posty: 852
Skąd: Mam nadzieję, że z Nieba
Rzeczywiście jest coś z Luxtorpedy i bardziej Houka. Brakuje mi jeszcze choć jednego utworu w stylu i ciężarze "Mikha'el"

_________________
"...Trzeba walczyć, aby Bóg dał zwycięstwo..."
św. Joanna d'Arc


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 15 lutego 2024 19:25:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 11:20:50
Posty: 1289
Skąd: Frysztak
qastodista pisze:
Brakuje mi jeszcze choć jednego utworu w stylu i ciężarze "Mikha'el"

No właśnie, może to się stąd bierze. Przed premierą słyszało się, również od muzyków, że to najcięższa płyta w dyskografii. Może i ogólnie tak ale chyba nie ma na niej takich na prawdę ciężkich rzeczy jak Mariana Tha, Shema Izrael Adonai Elohenu Adonai Ehad czy nawet Psalm 40. Płyta jest miejscami bardzo ostra, bardzo szybka, czadowa lub po prostu rockowa ale niewiele (lub prawie wcale) jest tam momentów "ciężkich ' tak jak ja je rozumiem

KoT pisze:
płyta kojarzy z Luxami,

Ale dla mnie to akurat plus. Po pierwsze mi Luxy leżą a po drugie dużym plusem tej płyty są wokale Litzy, które po Luxtorpedzie są częstsze, odważniejsze. Uważam, że Litza brzmi wokalnie super i cieszę się, że po raz pierwszy jest go tak dużo na płycie.
Z drugiej strony coś w tym jest. Tak sobie pomyślałem, że przez brak dźwięków etnicznych płyta bardziej kojarzy się momentami z Luxtorpeda, momentami z Armią albo Houkiem (Pannami Wyklętymi)

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 18 lutego 2024 15:12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 października 2006 21:16:28
Posty: 852
Skąd: Mam nadzieję, że z Nieba
"Abba, Ojcze" ma potencjał przebojowy i będzie żarło na koncertach. Może się stać takim nowym "Psalmem 13". Mam nadzieję, że na żywo "Mikha'el" będzie grany w trochę dłuższej wersji.

_________________
"...Trzeba walczyć, aby Bóg dał zwycięstwo..."
św. Joanna d'Arc


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 18 lutego 2024 15:53:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14522
Skąd: nieruchome Piaski
Cały czas słucham, a jednocześnie nie mogę się zebrać do spisania wrażeń.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 19 lutego 2024 20:12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 11:20:50
Posty: 1289
Skąd: Frysztak
Ja jeszcze dopiszę, że z jednej strony brakuje mi tych brzmień etnicznych a z drugiej jak słucham tych utworów to nie bardzo wiem gdzie miałyby się one pojawić. Nie słyszę dla nich miejsca.
A z trzeciej strony co do klimatu jeszcze to pierwsze 3 płyty miały dla mnie były w jakiś sposób mistyczne. Przyjdź kojarzyła mi się z takim mistycyzmem klasztornym, kościelnym katolicyzmem w habicie itd. 2Tm2,3 z kolei to taka biblijna ale bardziej starotestamentalna płyta pełna Abrahama, Mojżesza itd. A Pascha 2000 to już klimat nowotwstamentalny. Właśnie taki pasyjny, pełen chrześcijaństwa wielkanocnego, wiosennego jak kolwiek to nazwać.

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 20 lutego 2024 21:58:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Chyba pierwsza recenzja: https://magazynperkusista.pl/artykuly/r ... rsum-corda
...chociaż nie wiem, czy są różne wersje... w recenzji zostało napisane, że "Album otwiera utwór „Miłość Chrystusa”(...)"... u mnie jest w okolicach drugiej połowy płyty.

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 24 lutego 2024 12:52:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Trochę nie wiem o co chodzi jeszcze w kwestii brzmienia perkusji (to jeśli chodzi o recenzję i jakieś tam minusy). Może jest na sali jakiś bębniarz, który mógłby to wyjaśnić. Dla mnie brzmienie perkusji jest ok...

...a dziś oficjalna premiera, więc album już na Spotify:
https://open.spotify.com/album/0vQjQxJK ... Ze7XTlc18g

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 24 lutego 2024 22:46:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
Smok pisze:
Dla mnie brzmienie perkusji jest ok...
Mi generalnie brzmienie płyty się nie podoba.
Na tyle, że zniechęca do słuchania.

Co jest źle?
Brak jakiejkolwiek przestrzeni.
Słucha się tego, jakby ktoś rzucił na głośniki ręcznik.
Oczywiście można usłyszeć więcej szczegółów ale dopiero jak się rozkręci głośność.

Z drugiej strony słuchając to takie są teraz trendy w realizacji, żeby przypadkiem nie było za jasno.
Blaszka twój wróg.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 25 lutego 2024 14:16:54 

Rejestracja:
pn, 23 lipca 2012 23:06:36
Posty: 25
Coraz bardziej mi wchodzi, generalnie o muzyce wypowiem się później.

A teraz o dystrybucji i promocji.
Przedsprzedaż ok, ale nic nie dołożone więcej do preordera (podpisy itp) - jak się robi płytę w plastiku to ciężko podpisać,,, generalnie kiedyś Lica mówił, że będą robili w plastikowym opakowaniu bo tektury się niszczą - mało kto tak wydaje, nie używa się dużo CD więc przedawniony argument.

Przedsprzedaż na Empiku - kilka dni było na empik.com, dotarło do 24 miejsca - nagle zdjęli ze sprzedaży. Napisałem do sklep luxtorpeda, odpi, że dostarczyli płyty i nie odpowiadają za politykę empiku. W dniu premiery pojawiła się na kilka godzin, teraz jest niedostępna w sprzedaży online tylko w salonie. Kuriozum.
Sklep luxtorpeda - informacja po dniu premiery - urlop - wysyłka po 4 marca.

To jakaś katolipa, wydają płytę, której nie można kupić, brak kanału swojego na yt, jakiegoś teledysku czy chociaż audio z tekstem jak w przypadku luxów, czy Flapjacka nie wspomną, żadnych wywiadów, promocji w mediach itp.
Koszulki które skończyły się po 2 dniach będą w marcu (szkoda, że brak bluz), na plus będzie vinyl.

Fajnie, że są streamy, warto jednak dodać teksty, to teraz standard zwłaszcza z tak ważnym Słowem.

Takie przemyślonka... Amen.

To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 26 lutego 2024 20:56:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 21:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Podzielam zdanie Pablaka, może nie jest tak źle, jak w przypadku pierwotnego Procesu Armii, ale brzmi bardzo podobnie. W dodatku im dluzej słucham, tym bardziej mam odczucie, że materiał jest posklejany z wielu różnych części, jakbym słuchał jakiejś składanki... Sama muzyka bardzo mi się podoba, ale realizacja raczej słaba...

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group