Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 16 grudnia 2017 00:20:29

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1221 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 78, 79, 80, 81, 82
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 06 grudnia 2017 20:06:44 
Awatar użytkownika

Zgadzam się, a z tym w szczególności:

Fengari pisze:
Wkurza mnie za to strasznie dzisiejsze parcie deweloperów, żeby zabudować każdy wolny skrawek ziemi.

bo widzę tego masę w moich okolicach w ciągu ostatnich kilku lat :x. Niech gdzieś pozostanie przestrzeń i oddech, a nie tylko zabudowa i duszność.

PostWysłany: śr, 06 grudnia 2017 20:54:32 
Awatar użytkownika

Powiedziałbym: BURZYĆ!!!, ale nie bardzo mam nadzieję, że w miejscu tego gigantycznego kibla (czyli Placu Defilad) powstanie kiedykolwiek cokolwiek sensownego. A rozbiurka tego nieszczęsnego zabytku (czyli PKiN-u; tak, tak, to już się stało), to jakieś absurdalne koszty, więc temat chyba pozostać musi w swerze marzeń.

PostWysłany: śr, 06 grudnia 2017 21:08:24 
Awatar użytkownika

Ja bym częściowo wysadził, tak żeby część wysokości zostało, i zasypał czarnoziemem - niech zarasta!
Na przykład Kongresową malowniczo pozbawić dachu, a w środku posadzić jakieś drzewa.

PostWysłany: śr, 06 grudnia 2017 21:53:56 
Awatar użytkownika

Mój stosunek do tego gmachu najlepiej oddaje Dezerter w "Pałacu".

Touch your hand to the wall at night

PostWysłany: czw, 07 grudnia 2017 09:40:15 
Awatar użytkownika

Fengari pisze:
jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta, o ile nie najbardziej i burzenie go dla mnie jest zwykłym barbarzyństwem. Tak, jak byłoby nim wyburzenie wielu znanych budowli na świecie, tylko dlatego, że zbudował je ktoś niegodziwy.

Nie tylko. Tu przede wszystkim chodzi o to, że ten ktoś niegodziwy zbudował go właśnie po to, żeby był symbolem - zgnojenia. A jak jeszcze stał się najbardziej rozpoznawalnym budynkiem, to tym lepszym symbolem tego zgnojenia się staje. Dla mnie uwłaczające.
No i (ale) nie porównujmy "wielu znanych budowli na świecie" z PKiNem. Nie wiem, jakie obiekty, poza piramidami, masz na myśli, ale jeśli te piramidy, to rozumiem, że coś w ten deseń: Wieża Eiffle'a, Big Ben, Statua Wolności, Bazylika św. Piotra, czy stacja w Koluszkach. Pałac to zupełnie inna liga, kto tam o nim słyszał?

Choć, oczywiście:
Puddleglum pisze:
A rozbiurka tego nieszczęsnego zabytku (czyli PKiN-u; tak, tak, to już się stało), to jakieś absurdalne koszty, więc temat chyba pozostać musi w swerze marzeń.

A w kwestii zabudowy - też jestem przeciwny zabudowywaniu wszystkiego, ale Warszawa pod tym względem jest całkiem niezła. A akurat ten rejon da się, w moim przekonaniu, ogarnąć jedynie zabudową. Pozostawiona tam otwarta przestrzeń zawsze będzie dążyć do stanu obecnego.

PostWysłany: czw, 07 grudnia 2017 19:38:37 
Awatar użytkownika

Cytat:
Nie wiem, jakie obiekty, poza piramidami, masz na myśli, ale jeśli te piramidy, to rozumiem, że coś w ten deseń: Wieża Eiffle'a, Big Ben, Statua Wolności, Bazylika św. Piotra, czy stacja w Koluszkach. Pałac to zupełnie inna liga, kto tam o nim słyszał?

No właśnie niekoniecznie w ten deseń. Rzuciłam piramidami, owszem, dlatego, źe należą do ligi tych najbardziej znanych, i w tej lidze są pewnie najstarsze - dlatego też ich zburzenie wywołałoby pewnie największe oburzenie. Ale na myśli mam zabytki jakiekolwiek, znane powszechnie, bądź znane tylko lokalnie, choćby w Pcimiu Dolnym w Ameryce Południowej, których historia i geneza może być dowolnie niechlubna, a jednak dziś są już tylko turystyczną atrakcją (czasem nawet łącznie z tą związaną z nimi historią) i nikomu nie przyszłoby do głowy burzyć ich.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1221 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 78, 79, 80, 81, 82

Strefa czasowa UTC+1godz.