Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 21 listopada 2019 19:31:18

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1475 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 95, 96, 97, 98, 99
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 23 lipca 2019 08:43:28 
Awatar użytkownika

Serdelek pisze:
Od lat planuje odwiedzic te okolice.

Jest tam przepięknie.
Pamiętam kolejową podróż z Muszyny do Leluchowa. Poprad w dole, soczyście zielone zbocza a nimi biegnie linia kolejowa. Do Leluchowa spalinowa lokomotywa pchała przed sobą jeden wagon. W środku była nasza grupa - osiem osób i zblazowany pogranicznik. Leluchów - wieś na końcu Polski i świata... Gruntowa droga przez środek wsi, na niej orszak weselny, trąby i puzony lśniły w słońcu...

PostWysłany: wt, 23 lipca 2019 14:12:00 
Awatar użytkownika

Kiedy byłem tam ostatnio, to Leluchów wyglądał jak wielki, przygraniczny plac handlowy. Linia kolejowa oczywiście była nieczynna. Ale okolica super.

PostWysłany: czw, 25 lipca 2019 11:08:49 
Awatar użytkownika

antiwitek pisze:
Leluchów wyglądał jak wielki, przygraniczny plac handlowy

Niech to gęś kopnie!
Ja zapamiętałem Leluchów niezwykle wręcz sielankowo. Ale pewnie tu Schengen zadziałało.

PostWysłany: wt, 05 listopada 2019 21:36:14 
Awatar użytkownika

Znów pojechałem pociągiem do Wolsztyna. Tym razem zawodowo, no ale skoro już tam byłem to popełniam minirelkę, gdyż po załatwieniu spraw połaziłem po mieście.

Fajnie to się układa czasowo - w 2018 roku byłem tu późnym latem, pamiętam że był upał i wciąż zielono. W ubiegłym roku pojechała Fengari, już w połowie października, też było ciepło ale już na drzewach zieleń mieszała się z żółcią i czerwienią. Tym razem ja w listopadzie: i znów jak na tą zaawansowaną wszak jesień ciepło! A na drzewach tym razem już olbrzymia przewaga złoto-brązowych kolorów a liście, mimo słabego wietrzyku, leciały w dół na potęgę.

Obrazek

Zanim trafiłem do parku, przeszedłem wzdłuż sowieckiego cmentarza wojennego. Trzeba przyznać, że to już coraz rzadszy widok w Polsce - obiekt jest duży, dobrze utrzymany i na swój sposób ostentacyjny. Nasze dieło prawoje - my pobiedili.

Obrazek

Ale wróćmy na jeziora, które niejako ściskają Wolsztyn między sobą. Akweny są teraz ciche, spokojne, rozliczne kajaki i łódki powyciągane są na brzeg i zapewne wkrótce zostaną wtaszczone do nadbrzeżnych szop na sezon zimowy.

Obrazek

Pogoda była piękna. Niegroźne chmurki czasem przesłaniały słońce, ale powietrze było łagodne, przywiane z węgierskich równin, pachnące jeszcze trochę latem.

Obrazek

Wszedłem na pomost, może jednak będą jakieś reklamowane REJSY? Nic z tego... to już martwy sezon...

Obrazek

W tym wątku wypada wspomnieć o kolei. Przyjechałem i wracałem szynobusem, parowozy jeżdżą na tej linii tylko w soboty. Ale ta trasa jest w ogóle ciekawa sama w sobie, obserwowałem tę jesienną Wielkopolskę... W Wolsztynie dworzec kolejowy w rozbiórce, dwa lata temu wisiała tam duża wizualizacja jak ma wyglądać nowy - i faktycznie się do tego wzięli.
Poszedłem do parowozowni, a jakże :)

Obrazek

No i mamy Grota oraz parowóz nadgryzionych siekaczem (a nawet chyba kłem) czasu!

Dziękuję za uwagę.

PostWysłany: śr, 06 listopada 2019 22:17:11 
Awatar użytkownika

Świetna jesienna wyprawa!

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1475 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 95, 96, 97, 98, 99

Strefa czasowa UTC+1godz.