Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 24 maja 2024 14:01:06

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 638 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 43  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 maja 2007 09:22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17293
Skąd: Poznań
Sama idea statku jest bardzo interesująca! Może długi weekend czerwcowy?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 maja 2007 09:25:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24337
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Mnie nie będzie na długi weekend w Posen. Ponawiam propozycję manewrów statkowych z okazji Dnia Dziecka (najbliższy piątek).

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 maja 2007 11:59:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17293
Skąd: Poznań
Tej ale to kupa wiary wtedy będzie. Po girach se będziemy deptać, tłok że kluber obok klubra!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 maja 2007 12:45:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
Arasek ma rację. Manewry rzeczne dobry pomysł, ale może jakoś w środku tygodnia, co by tłoku nie było...

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 czerwca 2007 01:12:07 
Kamik pisze:
I te kapitalne tabliczki informujące o przejściu dla pieszych w pobliżu szkoły! Mam nawet zdjęcie. Rewelacja!

Obrazek


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 czerwca 2007 22:03:26 
Przypomniał mi się jeszcze jeden powód, dla którego Poznań jest taki fajny. Otóż, wieść niesie, że od kilkunastu miesięcy przebywa w tym mieście przynajmniej jeden egzemplarz takiego oto filmu:
Obrazek


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 czerwca 2007 12:02:20 
Poznań kojarzy mi się z Niemcami
I to właśnie z tym starym stereotypem, od którego podobno (ja się nie znam) odbiega niemiecka większość alternatiwe, grupensexów i luzów. W odróżnieniu od Kropka postrzegam to miasto jako bardzo miejskie (a już bardziej niż takie prowincjonalne około miejskie dzielnice jak Wrzeszcz i Oliwa na pewno ;) )
Ludzie są skoncentrowani na swoich sprawach. Nie żeby ich mieli dużo, albo jakoś szczególnie zapieprzali (choć im nieznającym Warszawy, wydaje się często zgoła inaczej), ale bardziej z racji tego swojego podejścia.
Jeśli wyjdą się bawić w piątek, to już w sobotę nie będzie to miało sensu (no i drogo). Jak powitali wejście Polski do UE w piątek, to w sobotę już nikt się nie bawił, tylko wszyscy pracowali za zachodnią granicą.
Jak to też mieszczanie ciułają każdy grosz (tak samo w Krakowie i na... Ochocie) , a o podwyżce o 2 złote na bilecie miesięcznym, będą rozmawiać miesiącami.

Na Warszawę patrzą niechętnie, gdyż wolą się porównywać z... Berlinem, do którego chyba zresztą mają bliżej.
Niby jest Malta (te teatry to muszą się składać nie z rdzennych mieszkańców miasta ;) ), są Jeżyce (których klimat wciąż chyba nie bardzo się zmienia, w odróżnieniu od w-skiej Pragi), no i jest Kórnik*, jest i Rozbrat (tam nie byłem, wiec może wiele mnie minęło), ładna starówka z 4 fontannami, ale też jakaś taka senność.

Może to więc i miłe miasto, ale nudne jak cholera.

*Dzięki Pipin


Ostatnio zmieniony czw, 21 czerwca 2007 12:43:54 przez 3bajki, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 czerwca 2007 12:37:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24337
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
3bajki pisze:
no i jest Kurnik
Kórnik

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 czerwca 2007 14:49:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17293
Skąd: Poznań
Ciekawe uwagi, 3bajki i nie pozbawione racji.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 czerwca 2007 14:57:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
3bajki pisze:
prowincjonalne około miejskie dzielnice jak Wrzeszcz


Kolega chyba nigdy w Gdańsku nie był. Przecież centrum znajduję się we Wrzeszczu...

3bajki pisze:
Może to więc i miłe miasto, ale nudne jak cholera.


O! A to jest ciekawa uwaga!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 czerwca 2007 15:00:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24337
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
. pisze:
centrum znajduję się we Wrzeszczu

Ty się może i znajdujesz. :D
Ale centrum Gdańska poszukiwałbym raczej w okolicach Długiego Targu...

A z uwagami 3Bajka o Poznaniu zgadzać się można lub nie, ale przyznaję - są naprawdę bardzo ciekawe i ładnie napisane.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 czerwca 2007 15:22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Cytat:
Ale centrum Gdańska poszukiwałbym raczej w okolicach Długiego Targu...


Tam bym szukał Starego (Głównego) Miasta, od kiedy to centrum nie jest w centrum? I od kiedy dzielnica która charakteryzuję się geograficznym outsiderstwem, znikomą ilością klubów, siedzib uniwersytetów, sklepów, parków, życia nocnego, słabą komunikacją, wysoką przestępczością, brakiem inwestycji i fatalnym stanem budownictwa itd. może być nazywana "centrum"?


Ostatnio zmieniony czw, 21 czerwca 2007 15:30:44 przez ., łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 czerwca 2007 15:23:26 
Czekam na głosy polemiczne ;)
Choć mam wrażenie że zostanę przy swoim ;)

Panie Kropek posługiwałem się etykietami stacji pociągów i jeśli tam gdzie SKM zatrzymuje się na stacji Wrzeszcz jest centrum, to już chyba w Ciechocinku żywiej (skądinąd nie byłem w Ciechocinku, więc może me porównanie nie trafione, a Ciechocinek żyw nad wyraz )


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 czerwca 2007 15:28:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
To chyba indeed nie byłeś w Ciechocinku, oraz we Wrzeszczu w godzinach szczytu :P. Gdańsk Główny to stacja końcowa połączona z peronami PKP (sumę np. wysiadających we Wrzeszczu musisz wtedy pomnożyć razy 2), oraz największy dworzec w mieście (no jednak reprezentacyjny musi być).
Innym przykładem jest zbieranie pasażerów przez pociągi startujące w Gdyni - Po Gdyni, Wrzeszcz zbiera największą liczbę pasażerów.

Stare (Główne) Miasto może i jest centrum, ale chyba turystycznym.
A jeśli by nawet przyjąć to naginaną tezę, że centrum gdańska to Długi Targ (sic!), to chyba raczej okolice dworca. Poza sezonem Główne Miasto jest PUSTE.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 czerwca 2007 15:32:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21439
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
. pisze:
dzielnica która charakteryzuję się geograficznym outsiderstwem, znikomą ilością klubów, siedzib uniwersytetów, sklepów, parków, życia nocnego, słabą komunikacją, wysoką przestępczością, brakiem inwestycji i fatalnym stanem budownictwa itd.



Wypisz, wymaluj moje Służewieckie Xięstwo :mruganie:

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 638 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 43  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group