Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 16 czerwca 2024 19:26:20

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 84  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 listopada 2005 11:59:23 
No, park jest super! Ja tam byłem ze 2 razy w życiu, ale zdecydowanie jest to jedno z najfajniejszych miejsc w WAW.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 listopada 2005 12:20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22933
chodziłem tam z mamą, gdy byłem mały. Mieliśmy wtedy młodziutkiego setera, który właśnie na Szczęśliwicach pierwszy raz dowiedział się, co to woda, biegnąć, biegnąć i nagle wpadając do jeziorka. W lecie, kiedy można było usiąść na ławce na dłużej, mama czytała mi tam bodajże "Awanturę w Niekłaju" Niziurskiego.

Ciekawą rzeczą jest też górka szczęśliwicka, która powstała z przysypanych ziemią resztek przedwojennego dworca.

Kiedyś grałem z gitarzystą, mieszkającym w jednym z bloków przy pętli autobusowej, trzy nasze płyty zostały nagrane w dużym pokoju z pięknym widokiem na pętlę, park i gdzieś daleko kosmiczny kształt niebieskiego supermarketu. Coś niesamowitego to było.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 listopada 2005 12:23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6850
A my mieszkamy 5 min. od Parku Szczęśliwickiego i zaiste jesteśmy z tego powodu szczęśliwi :D

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 listopada 2005 12:30:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22933
pociesza mnie, że mieszkam 5 minut od Królikarni :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Ostatnio zmieniony czw, 10 listopada 2005 12:57:36 przez Budyń, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 listopada 2005 12:32:13 
Piękna opowieść, Budyniu! a Panki faktycznie mają BARDZO blisko tam...

Z parków to ja jeszcze bardzo ale to bardzo lubię Królikarnię i całe Morskie Oko. Jak pracowałem w okolicy to pod byle pretekstem urywałem się z roboty i szedłem tam na spacer.

PS. "Awantura w Niekłaju" RZĄDZI! Moim zdaniem najlepszy Nizurski.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 listopada 2005 12:33:00 
No widzę, że co do Królikarni to tez żesmy się zgodzili hehehehe


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 listopada 2005 12:45:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21462
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Ja moge pocieszac sie tylko tym, ze mam dwie minuty do Smródki:

Obrazek

Obrazek

A jezeli o parki chodzi, to najwiekszy sentyment mam do Morskiego Oka. Tamze malenkim berbeciem bedac jazde na sankach praktykowalem, tamze na wagary chadzalem w sztubackim bedac wieku (podobnie jak niejaki Grzesiuk) i tamze tez w okresie licealnym skutecznie wypalalem sobie szare komorki, przy uzyciu hektolitorow alkoholi w postaci roznej... Ehhh piekne czasy :)

Obrazek

Zdrowka zycze

PS: Te fotki, to chyba powinienem zamiesci w watku "Moje Shire"... ale co tam ;)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 listopada 2005 13:07:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 listopada 2005 13:38:00
Posty: 221
Skąd: z Pałacu Namiestnikowskiego
Obrazek
Obrazek

W tej chwili najlepsze Miejsce Pod Słońcem.

_________________
zaPiSany ponownie
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 listopada 2005 13:10:14 
Pet, jeśli możesz to poszukaj w wolnym czasie odpowiedniego miejsca do założenia tego mostu korkowego o którym rozmawialismy.

Okolice Smródki są bardzo bardzo ciekawe - w ogóle jak lepiej poszukać, to w tamtych okolicach znajdzie się sporo niezłych miejscówek - np. wszystko to co znajduje się za kościołem Św. Katarzyny - cmentarz, skarpa i zejście w okolice Arbuzowej. A stamtąd już rzut beretem w miesca które jako jedyne w Warszawie mogę nazywać "swoim Shire" - czyli Dzikie Pola ciągnące się aż po horyzont. Szkoda tylko, że te Pola podzielą wkrótce los Shire pod rządami Sarumana - pazerny Krauze zdewastował już znaczną część najpiękniejszych fragmentów, a i koło Stajni będzie szła koszmarna szosa... :-( Mam nadzieję, ze jak wrócę w grudniu, to z Crazym dokonamy jakiejś małęj akcji sabotażowej pod kryptonimem Front Wyzwolenia Orszadów.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 listopada 2005 13:11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21462
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Lech_Kaczynski pisze:
W tej chwili najlepsze Miejsce Pod Słońcem.


Panie Prezydencie, nad Morskim Okiem tez by sie pan dobrze poczul. Po ciemnej tafli starej glinianki, ktora dala nazwe calemu parkowi plywa mnostwo Panskich pobratymcow. Czulby sie pan tam jak, nie przymierzajac, kaczka w wodzie ;)

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 listopada 2005 14:46:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21462
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
K.T.W.S.G. pisze:
Pet, jeśli możesz to poszukaj w wolnym czasie odpowiedniego miejsca do założenia tego mostu korkowego o którym rozmawialismy.


Mam juz upatrzone jedno miejsce. Byla tam kiedys taka kladka, ale zdemontowano ja przy okazji regulacji "dzikiego nurtu" Smródki betonowymi płytami. Bardzo mi jej brakuje... pomimo, ze w tym miejscu nasz miejscowy Dunajec mozna przekroczyc sucha noga, dajac wiekszego kroka. ;)

K.T.W.S.G. pisze:
Okolice Smródki są bardzo bardzo ciekawe - w ogóle jak lepiej poszukać, to w tamtych okolicach znajdzie się sporo niezłych miejscówek - np. wszystko to co znajduje się za kościołem Św. Katarzyny - cmentarz, skarpa i zejście w okolice Arbuzowej. A stamtąd już rzut beretem w miesca które jako jedyne w Warszawie mogę nazywać "swoim Shire" - czyli Dzikie Pola ciągnące się aż po horyzont. Szkoda tylko, że te Pola podzielą wkrótce los Shire pod rządami Sarumana - pazerny Krauze zdewastował już znaczną część najpiękniejszych fragmentów, a i koło Stajni będzie szła koszmarna szosa... Mam nadzieję, ze jak wrócę w grudniu, to z Crazym dokonamy jakiejś małęj akcji sabotażowej pod kryptonimem Front Wyzwolenia Orszadów.


O tak! Bardzo fajne tereny. Zaliczylem tam w swoim czasie pare hucznych imprez "pod chmurka", polaczonych z ogniskami i zwalka w krzakach :). Kilka razy zdarzylo mi sie tam wedrowac samotnie w srodku nocy... Powiem tyle, ze ani wczesniej, ani pozniej nie mialem nigdy takiego stracha. Niesamowity klimat.... i jeszcze do tego spiewy nocnych ptakow. Czadzik!

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 listopada 2005 15:09:44 
Pet pisze:
O tak! Bardzo fajne tereny. (...) Niesamowity klimat.... i jeszcze do tego spiewy nocnych ptakow. Czadzik!


Bardzo polecam ostro-zimowe wyjścia nocne (przy pełni, a w wersji HC w zadymce i mgle) - można się poczuć jak na Spitsbergenie! W ogóle jak się pójdzie wzdłuż skarpy, a potem dokładnie po linii płotu Parku Natolińskiego, to się w paru miejscach można zdziwić.... Warszawy to to na pewno nie przypomina... Polecam też centralną część Pól z odchyleniem w stronę Konstancina - dzicz bywa zupełna, a o bażanty można się potykać. No i sam teren Parku Nat. to coś nie z tej ziemi - trzeba by tam kiedyś zrobić małą ekspedycję - w kamuflażach i tak dalej - spenetrować cały ten tajemniczy ogród....

No i ostatnia rzecz warta pokazania - kępy nad Wisłą, za Wałem Zawadowskim - plaże, rozlewiska, bagna i tereny koło Góry Śmieciowej. Odjazdowe klimaty o każdej porze roku!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 listopada 2005 22:29:10 
panek pisze:
Ooo - filtry to fajne miejsce. Tzn. - z zewnątrz, bo jakoś nigdy się nie wybrałem na wycieczkę do środka

Rzadko są wstępy, a ponoć jest to miejsce totalne i pozostaje w pamięci na długo:Krótka Legenda Czadowa ;)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 grudnia 2005 17:24:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25464
Zabrałem dziś moich dziadków do Muzeum. Dziadek lat 85 i babcie lat 81 i 77. Żadne z nich nie było w Powstaniu, ale dwoje widziało rozwaloną Warszawę tuż po wojnie.

Bardzo się ciesze, że tam z nimi poszedłem - sami by się nie wybrali, wyraźnie nie było w nich chęci, może troche ciekawość, dlaczego mi tak na tym zależy. Ale w końcu wszystkim im się naprawde bardzo podobało. szczególnie mój Dziadek, w końcu 85 lat to nie byle co - jest żywym dowodem na to, że nowoczesny styl ekspozycji bynajmniej nie musi być "za trudny" dla staruszka. Bo że był poruszony czymś tam, albo wspominał i porównywał do swoich doświadczeń to oczywiste, ale nie byłem pewien, jak odnajdzie to muzeum od strony formalnej - a to wypaliło idealnie. Był wyraźnie pod wrażeniem właśnie doskonałego "zrobienia" muzeum, bogactwa, różnorodności - czyli wszystkiego tego, co odróżnia je od wielu innych muzeów w kraju (by nie rzec: wszystkich innych).

Po raz czwarty tam będąc, jeszcze raz stwierdziłem, że na I piętro (czyli ostatnią część ekspozycji) musze sobie kiedys przyjść oddzielnie. Zawsze w głowie już szumi, a tam nie tylko przejmujący obraz smierci stolicy (to chyba w ogóle najlepsza część muzeum jest!), lecz również mnóstwo arcyciekawych wiadomości dotyczących odbioru powstania za granicą, udziału obcokrajowców, antypowstańczej propagandy sowieckiej, wchodzenia komunistów do Polski... nie do ogarnięcia dla mnie po wcześniejszym załadowaniu poprzednich dwóch pięter do głowy.

Mój Dziadek po wyjściu powiedział pierwsze słowa takie: być w Rzymie a nie widzieć papieża. Że moża by umarł, nie zdając sobie nawet sprawy, że takie COŚ jest niedaleko przecież jego domu.

Więc wszystkim odwiedzającym stolycę (może z okazji Wigilii?), polecam uwadze. Moim zdaniem jest to zdecydowanie atrakcja turystyczna numer jeden w Warszawie.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 grudnia 2005 22:06:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7700
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
W stolycy jest bardzo fajne miejsce: PARK SZCZĘŚLIWICKI, w pobliżu którego mieszkamy. Niektórzy forumowicze już o nim tu pisali, a ja wkleję parę zdjęć.

ZIMA

Obrazek


WIOSNA

Obrazek

LATO
Obrazek

Obrazek

PRZEŁOM LETNIO-JESIENNY

Obrazek

Obrazek

Obrazek


JESIEŃ (wczesna)

Obrazek

Hehe - część z tych zdjęć nadaje się do wątku "album rodzinny" ;-)


PS. Na zdjęciach tych da się zauważyć "ducha miejsca" unoszącego się na niebie. :mrgreen:


Ostatnio zmieniony wt, 17 stycznia 2006 20:28:12 przez panek, łącznie zmieniany 5 razy

Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 84  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group