Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 16 czerwca 2024 23:54:51

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 638 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 43  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 września 2007 15:15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
ożesz
dzięki za wiadomość
no normalnie miasto warte zapchania...

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 września 2007 18:42:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Zamykają most i przęsło przenoszą górą. Operacja ma się zacząć 28 września.

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 września 2007 22:13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
natomiast za tydzień w weekend interesująco zapowiada się to:

Już w sobotę, 29 września o godz. 14.00 odbędzie Gra Miejska W GRODZIE PRZEMYSŁA.
Tym razem czeka nas fascynująca podróż w świat poznańskiego średniowiecznego handlu. Przekonaj się, jak może wyglądać świat bez debetów na karcie, spadków na giełdzie i podatku VAT.
Negocjuj, bądź twórczy i... odszukaj drogę do rozwikłania średniowiecznej tajemnicy.

Szczegóły już wkrótce na www.750.gramiejska.pl

Gra Miejska W GRODZIE PRZEMYSŁA jest częścią oficjalnych obchodów Dni Grodu Przemysła.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 września 2007 22:19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 27 stycznia 2006 00:11:36
Posty: 366
Skąd: ...
A w piątek 28 września od 16:00 na Politechnice będzie miała miejsce "Noc Naukowców" :)
http://www.nocnaukowcow.pl/
Program do ściągnięcia tutaj: http://www.nocnaukowcow.pl/files/program_1.pdf
Wstęp wolny!

_________________
"...zostań tu
serce znów zabije
uwolnij mnie
wyciągnij rękę..."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 września 2007 12:42:02 
O tym moście piszą.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 października 2007 21:53:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24359
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Proszę Państwa, zrobiłem sobie dziś spacer.
Podjechałem czwóreczką na Śródkę, bo chciałem zobaczyć ten most co to go przenieśli, co to był niegdyś Mostem Świętego Rocha, a stać się ma Mostem Cybińskim.
Most, owszem, przeniesiony, ale jeszcze sporo czasu minie zanim zajmie docelowe miejsce.
A jak już tam byłem to ruszyłem na Ostrów Tumski, w jego głąb, doszedłem do torów, przekroczyłem je i udałem się na spacer w dół Cybiny, a następnie - siłą rzeczy - w dół Warty.
Dla niezorientowanych - szedłem niemalże przez centrum Poznania, żadne tam przedmieścia! Po prostu niezagospodarowany teren nad brzegiem rzeki.
Cóż za miejsce... Łąki niemal bezkresne, gdzieniegdzie drzewa, były momenty że NIGDZIE dookoła nie widziałem śladów cywilizacji, jakbym nagle pojechał na jakieś głębokie odludzie (fakt, podczas godzinnego spaceru nie spotkałem absolutnie nikogo). Najlepsze jednak było to, że w pewnym momencie moją drogę przebiegła... sarna! Najprawdziwsza. A z upływem czasu natknąłem się na dwie kolejne.
W zaistniałej sytuacji nie zdziwił mnie w ogóle fakt, że gdy już dotarłem niemal pod sam Most Lecha, znalazłem się w totalnie zachaszczonej dziczy, z której wydostanie się równało się między innymi przechodzeniu przez jakiś solidny strumyk po zwalonym drzewku (nie po pniu, właśnie po takim chudym pieńku, naprawdę musiałem się sporo skupić, żeby przejść bezpiecznie).
Ja coraz bardziej kocham to miasto chyba.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 października 2007 23:25:27 
Peregrin Took pisze:
Ja coraz bardziej kocham to miasto chyba.

Hehehe, ja też. Serio. Niestety, tylko z daleka.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 października 2007 12:32:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4885
o, Pippin, dzięki za fajny pomysł na wycieczkę (jakoś mi się utarło w głowie, że za mostem kolejowym nie ma gdzie iść)

a z takich nieużytków w środku miasta to od dawna nęcą mnie te "Bagna" między kościołem św. Wojciecha a lodowiskiem Bogdanka, którymi straszono mnie jeszcze w przedszkolu, tylko że tam trzeba by niejeden płot nielegalny przeskoczyć :wink:

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 października 2007 12:46:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24359
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Gero pisze:
dzięki za fajny pomysł na wycieczkę

Tylko (chociaż Ty to się pewnie domyśliłeś) prawym brzegiem Cybiny oczywiście, bo lewy Ci się skończy wraz z Ostrowem Tumskim i ujściem do Warty.
Chociaż lewym też spróbuję oczywiście. :)


Peregrin Took pisze:
sarna

Pochwaliłem się koledze, który pracuje w zoo. Pokiwał głową i stwierdził że tam to i na bobry można się natknąć :idea:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 października 2007 12:53:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7700
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Kamik pisze:
Peregrin Took o Poznaniu pisze:
Ja coraz bardziej kocham to miasto chyba.

Hehehe, ja też. Serio.

Jeśli ze względu na ww. atrakcje, to w Warszawie też je mamy (i to chyba więcej).


http://www.przyrodapolska.pl/dzikie.htm

np:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 października 2007 13:07:46 
No akurat nie ze względu na nie. Jest w Poznaniu coś, co czasem każe mi również o nim myśleć, gdy Warszawa mnie mocniej niż zwykle przydusi...

panek pisze:
w Warszawie też je mamy (i to chyba więcej)

Niedawno kolega mi mówił, że widział w Warszawie pod Mostem Gdańskim bobry i nawet zdjęcia pokazywał i muszę przyznać, że mnie ta wiadomość zaszokowała...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 października 2007 14:30:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24359
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Mają Warszawiacy niesamowite Muzeum Powstania Warszawskiego, a my...

lokalna GW pisze:
To była najdłuższa budowa nowoczesnego Poznania, ale w końcu udało się - dziś otwarcie Muzeum Poznańskiego Czerwca 1956

Kiedy wiosną ubiegłego roku ruszały prace w piwnicy poznańskiego Zamku, mówiono o jesiennym terminie otwarcia muzeum. Potem starano się zakończyć prace do 51. rocznicy Czerwca - też się nie udało. Władze i wykonawcy tłumaczyli się przede wszystkim "poważnymi problemami technicznymi". Najwięcej trudności sprawiły betonowe podkłady, wylane przez Niemców podczas budowy Zamku na początku XX w. Z tego powodu przeciągnęły się prace rozbiórkowe i wyburzeniowe. Potem nie było wcale łatwiej. Ostatecznie w czerwcu tego roku kombatanci Czerwca zobaczyli ledwie fragment ekspozycji.

Ulicami zbuntowanego miasta

Dziś prezydent Poznania Ryszard Grobelny oficjalnie otworzy Muzeum Czerwca dla zwiedzających. Muzeum - choć małe, bo ekspozycja mieści się zaledwie na 400 metrach kwadratowych - jest ciekawe i warte obejrzenia. Projekt aranżacji plastycznej muzeum opracowali Piotr Rogaliński i Marenia Dziadul. Scenariusz ekspozycji autorstwa Barbary Fabiańskiej i Jacka Maruniewicza zakłada, że zwiedzający przeniosą się w realia życia w latach 50. w PRL.

I rzeczywiście, gość muzeum od razu trafia do mieszkania z epoki socrealizmu - wchodzi do pokoju z meblami, jakie królowały wtedy w poznańskich mieszkaniach. Na lewo gra ówczesne radio - słychać zagłuszone dźwięki Radia Wolna Europa. Na ścianach - malarski wzór z tamtego okresu.

Z "mieszkania" wychodzimy na wybrukowaną "ulicę" - a na niej w poprzek stoi tramwaj (wczoraj jeszcze intensywnie malowany). Pośród bruku widzimy podświetlone twarze poznaniaków, którzy padli od ubeckich kul. Wokół otaczają nas twarze demonstrantów z czarno-białych fotografii. Z ulicy wchodzimy do "Komitetu Wojewódzkiego PZPR" - fasada "budynku" jest identyczna z prawdziwym KW, wiernie odwzorowano nawet ornamenty drzwi. W środku - sala posiedzeń partii. Można się poczuć jak w ponurych latach stalinowskich.

Przeskakujemy "ulicę" - zerkając w stronę groźnie wyglądającego czołgu T-34, który celuje lufą w stronę "bramy Cegielskiego" - i już jesteśmy w "siedzibie Urzędu Bezpieczeństwa" na Kochanowskiego. Na prawo widać ubecki pokój przesłuchań, na wprost - wąską więzienną celę z małym okratowanym okienkiem. W takich celach trzymano oskarżonych o udział w Poznańskim Czerwcu, którzy oczekiwali na proces. Jak wyglądał sąd nad poznaniakami - możemy się przekonać w "sali sądowej".

Ostatnie przygotowania

Jednym z najcenniejszych eksponatów muzeum jest koszulka, w której zginął Romek Strzałkowski (przyjechała do Polski z Anglii po staraniach "Gazety" i apelu władz miasta oraz poznańskiej kurii). Zobaczymy też ostatnie pamiątki po chłopcu - symbolu Czerwca: ustną harmonijkę i sandały.

Wczoraj w muzeum trwały ostatnie gorączkowe przygotowania. Montowano m.in. duży ekran telewizyjny, na którym pokazywane będą dokumentalne zdjęcia - a także najnowszy film dokumentalny Barbary Fabiańskiej o Poznańskim Czerwcu. Na środku muzeum stał już multimedialny kiosk, którym za dotknięciem palca wyświetla na ekranie zdjęcia i informacje - m.in. o tym, ile w 1956 r. zarabiali pracownicy Cegielskiego, a ile kosztowały wtedy: chleb, masło czy półbuty.


Obrazek

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 października 2007 10:39:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
wracając wczoraj z centrum postanowiłam przejść się trochę i zamiast wsiąść w tramwaj przy AM przeszłam pieszo przez Niepodległości a potem przez mini-park moniuszki. przypomniało mi się, że bardzo lubię to miejsce a do tego słoneczna jesień. Duże obszerne przedwojenne wille - były konsulat USA i obok, zawsze bardzo mi się podobały. zdarzało mi się chodzić na wagary do tego parku - chodziłam do pobliskiego liceum. w ogóle te okolice kojarzą mi się najpierw ze szpitalem dziecięcym, gdzie miałam wycinane migdałki, potem z przedszkolem - tym koło kortów, gdzie chodziłam rok, a potem z liceum i wagarami.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 października 2007 10:55:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4885
a stamtąd tylko krok na ulicę Cichą, która bardzo dobrze mi się kojarzy, bo kończy ją boisko lekkoatletyczne AZS; chodziłem tam z tatą (bramkarzem Akademii Medycznej) jak byłem mały - niestety boisko piłkarskie jest teraz odcięte ulicą Przepadek i dogorywa... a tata mi opowiadał, ze jak grali to ja stałem za bramką i komentowałem, i musiał mnie wyrzucić raz bo padło: bardzo nieudana interwencja bramkarza AM... no i potem tam odbył się mój pierwszy w życiu koncert Armii, na którym zagrali Marność, a na Niezwyciężonym było jeszcze W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego... co pewien czas pociągi buczały na nasypie, ja myślałem że to na pozdrowienie Juwenalistów, a kolega mi wytłumaczył, że to po to żeby odstraszyć studentów, którzy gremialnie szli się tam odlewać, na koniec jeszcze widziałem jak ochrona brutalnie skopała jakiegoś pijanego gościa, który się awanturował i chciałem już więcej nie chodzić na koncerty, bo myślałem że to normalka przy takich okazjach, a wszystko to w sielskiej scenerii ulicy Cichej, która zakrawa wręcz na ulicę wiejską, a jest w samym środku miasta, Poznań ma szczęście do takich takużytków :)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 października 2007 12:01:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
na boisku AZS miałam kilka wuefów w liceum i oczywiście pamiętam ten koncert, choć z drugiej strony sceny i nie do końca. tam też miałam na I roku w październiku jakies zawody sportowe, na których sromotnie przegrałam we wszystkim ze szczególnym uwzględnieniem pchnięcia kulą, której nie dorzuciłam nawet do pierwszego zaznaczonego pomiaru. Praktycznie kula upadła u moich stóp. pOtem poszłam sobie do takiego następnego miniparku, po drugiej stronie ulicy Puławskiego. Mam wrażenie, że ten park został przetrzebiony przez ulicę Przepadek i zostało tam już niewiele drzew, a kiedyś było dużo kasztanowców. w ogóle nigdy nikogo tam nie było, bo domów też w okolicy nie ma. i tam po tych zawodach, na których nikogo nie znałam i byłam raczej zagubiona, łaziłam i zbierałam kasztany do kieszeni.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 638 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 43  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group