Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 16 czerwca 2024 21:43:44

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 878 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 59  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 czerwca 2007 22:19:57 
Crazy, sęk w tym, że tu nie chodzi o polecanie czegoś, tylko o twierdzenie, że nie warto jeździć gdzie indziej. Przecież odniosłem się do tego cytatu z Kacpra:
K.T.W.S.G. pisze:
dla mnie (...) jechanie gdzie indziej [niż w Tatry] jest stratą czasu!

Gdy słyszę, że te Tatry są tak genialne, że te miejsca, którym oddałem serce, są przy nich nic nie warte, to zaczynam podejrzewać, że po prostu nie ma tam dla mnie niczego ciekawego. No i jednak trudno się nie doszukać w tak sformułowanym osądzie tego, o czym pisał Bogus... Ja mogę zakładać, że Kacprowi nie o żadną pogardę chodziło, ale odruch jest silniejszy...

P.S. ALe tak generalnie, to może nie przesadzajmy z emocjami... pokłócić się o to, czy coś jest górą czy nie?... no bez jaj...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 czerwca 2007 22:53:11 
(-)


Ostatnio zmieniony śr, 08 lipca 2009 16:37:07 przez Y, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 czerwca 2007 22:59:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28039
Nasze błędy pojawiają się pewnie dlatego, że za mało uważnie czytamy i ulegamy ogólnemu wrażeniu :wink: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 czerwca 2007 23:01:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
mi to nawet żal kacpra, że zamyka sobie niejako z góry :wink: wrażenia, jakie mogą dać inne okoliczności przyrody. że tatry sa jedyne i najpiekniejsze tez myślałam kiedyś i też miałam w pogardzie inne rodzaje wzniesień. na coś takiego jak "beskid niski" nigdy bym nawet na mapie nie spojrzała. a jednak jest COŚ (znów niewytłumaczalnego) co te góry dają, a zresztą, piękno to się nazywa. jak patrzę za zdjęcia w tym wątku z bieszczad na przykład, to jak można mówić, że to nudne? są rózne krajobrazy i te pagórkowate bardziej nie są mniej wartościowe od tych tzw wysokogórskich (bo z drugiej strony jakie tam wysokie te nasze tatry?). taka umiejętnośc spojrzenia poza swoje własne ograniczenia bardzo ubogaca :wink:

K.T.W.S.G. pisze:
Bogi, weź się wyluzuj trochę, bo Ci żyłka pęknie. Przypiął żeś się tej mojej "pogardy

ja tam się bogiemu nawet nie dziwię kacper, bo nawet mi zrobiło się za bogiego źle, gdy żeś wspomniał o tej koronie.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 czerwca 2007 23:04:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
hej a może tu chodzi o to, po co przede wszystkim w te góry czy też pagórki jeździmy> że może dla widoków, wyczynu, czy klimatu? dla mnie na przykład wyczyn jest na ostatnim miejscu. czasami przeklinam wyczyn ostatnio :wink: wolę leżeć w trawie bez butów i patrzeć. może dlatego wolęteraz beskid niski? :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 czerwca 2007 23:20:34 
(-)


Ostatnio zmieniony śr, 08 lipca 2009 16:36:24 przez Y, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 czerwca 2007 23:31:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
K.T.W.S.G. pisze:
Wydawało mi się, że wyjasniłem już wszystko - ale cały czas czuję, że nikt (poza Krejzim) nie załapał o co mi chodziło.
a nie dziwi Cię to? Dzielicie z Crazym defincje pewnych pojęc i znów powstaje teoria faktów wg Was (przy czym Krzysiek wydaje się jednak z tego nieco wyłamywac).
K.T.W.S.G. pisze:
Uważam jedynie, że nazywanie wielu z zaliczających się do tej Korony miejsc górami jest nadużyciem. Podane przez Bogusia definicje gór sa naciągane (choć "encyklopedyczne")
Jeśli przepiszę te wartosci ze Słownika Geograficznego zdejmiesz cudzysłow? Nikt nie twierdzi, że Góra Ojca to szczyt rozbudownego pasma górskiego w terenie górskim (swoją drogą teren górski, teren górzysty i teren pofałdowany to TEŻ pojęcia geograficzne z określonymi definicjami). I niektóre wierzchołki zaliczane do Korony Gór Polskich nie są słownikowo górami - i nikt nie pisał, że jest inaczej.
To jedna sprawa - skoro mówisz, że ustlone i przyjęte przez ogół geografów wartości są naciągane, a słuszne są Twoje, to jakby nie ma o czym rozmawiac.
I to kończy jedną kwestię.


K.T.W.S.G. pisze:
ja nigdzie nie napisałem, że pagórki po których chodzisz są bezwartościowe
Kacprze, super, że tak uważasz, ale przybierasz protekcjonalny ton
K.T.W.S.G. pisze:
...coś tam miało z górami wspólnego - to na pewno ;)


i nadal pozostaje mi wzruszac ramionami.

Traktujesz, rozumiem, moje posty z przywoływanej wedrówki Sądeckiam albo wpisy Pippina i Bogusa jako niczemu nie szkodzące, miłe opisy wprawek, pogórkowatego przedszkola...
Chcesz wiedziec, czy nazwa 'pagórek" jest obraźliwa - w tym, co napisałeś - owszem, bo jest wyrazem Twojej niechęci (równie dobrze mogłabym napisac 'pogardy') właśnie do takiego terenu.

Kamik pisze:
ALe tak generalnie, to może nie przesadzajmy z emocjami... pokłócić się o to, czy coś jest górą czy nie?... no bez jaj...

Kamiku, ale, z mojej strony, to wyglada tak:
- lubię "pojechac na południe" i pochodzic tam po górach
- jest to dla mnie ważne; to, że jadę w góry
- Kacper mówi, że nie jeżdżę w góry, tylko w pagóry i moich wędrówek nie mogę nazwac górskimi, bo się nie odbywają w górach
- oboje mamy bardzo pozytywny stosunek do tego, co "górskie", słowo "góry" ma bardzo silne pozytywne konotacje, jest dla nas obojga ważne
- rozumiem, że Kacper "odbiera" mi tym samym prawo do używania w kontekście wejścia na Tarnicę ważnego dla mnie słowa "góra"
- > oczywisty konflikt, związany z emocjonalnym stosunkiem do wędrówki "nie-po-płaskim"

Bogus próbował przekonac Kacpra, że są naprawdę obiektywne kryteria, które pozwolą górę nazwa górą - Kacper nie przyjmuje tego do wiadomości.
Ja mówię trochę co innego - to, co napisałam w pierwszym poście - Kacper na szczęście nie ma jak "odebrac" mi górskości moich przejśc, bo dla mnie były one górskie i już. Natomiast protekcjonalnośc jakos tam boli (i trochę śmieszy)
- i zapewne stąd to morze słów.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 czerwca 2007 23:48:55 
(-)


Ostatnio zmieniony śr, 08 lipca 2009 16:35:04 przez Y, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 czerwca 2007 23:50:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28039
Crazy pisze:
definicja z 300metrami jest dla mnie kompletnie bezwartościowa i to dopiero jest żonglerka słowami
- dlaczego?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 czerwca 2007 23:56:10 
(-)


Ostatnio zmieniony śr, 08 lipca 2009 16:34:34 przez Y, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 czerwca 2007 06:32:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
Żeby już skończyc - Kacper, myślę, że wiesz dobrze o co mi chodziło, a jak nie, to przeczytaj uważnie swoje pierwsze wpisy w tym sporze. Ostatnich kilka ograniczyłeś wyraźnie do "wg mnie", choc smirk pozostał (chociażby w cytowanym wcześniej przeze mnie 'coś z gór miały').
A nie ma się co denerwowac, jak w tym poscie powyżej - powtarzamy w kółko to samo; dla Ciebie te definicje nic nie znaczą, a dla innych znaczą... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 czerwca 2007 08:16:54 
Również kończąc:

K.T.W.S.G. pisze:
Kamiku, czemu i Ty popełniasz ten sam błąd i przypisujesz mi słowa, których nie powiedziałem?

1. Bo to kolejna kłótnia o słowa, a tego typu dyskusje rządzą się swoimi prawami. Elsea kilka rzeczy słusznie wypunktowała. Odruch [sic!] doszukiwania się w Twoich wypowiedziach jakiegoś niecnego drugiego dna, pomimo tego, że starałem się dokładnie czytać Twoje wypowiedzi, przeszedł mi dopiero, gdy przeczytałem Twoje 10 punktów i przetłumaczyłem je sobie po swojemu. Jak zwykle największe problemy rodzą się z trudności komunikacyjnych.

2. I to jest ważniejsze: ja w tej dyskusji cały czas wypowiadam się w kontekście swojego problemu z Tatrami (swoją drogą trochę mi się do nich przez te kilka dni zmienił stosunek, ale raczej mimo tej dyskusji, niż dzięki niej, hehehe...) i Twoją wypowiedź potraktowałem jako przykład nieco szerzej mi znanego zjawiska. Dlatego łatwiej mi było generalizować.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 czerwca 2007 08:37:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24359
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
K.T.W.S.G. pisze:
nie mam niczego w pogardzie... Mnie te Wasze pagórki po prostu w ogóle nie ciągną

Czy tylko ja intuicyjnie widzę w tym zdaniu jakąś sprzeczność? Może dlatego że "pagórek" to se może być u mojej Babci na podwórku... Nawiązując do wpisu Witka - ja jednak uważam że urodziłem i wychowałem się w górach. Każdy spacer z Rodzicami, czy na Śnieżkę, czy tylko na Wielką Kopę, był zawsze wyjściem w góry.
A o definicje nie ma się co kłócić. Jedni mają takie, inni inne. Ot, co. Może sobie dla mnie rege nie być muzyką, może sobie dla Kacpra Tarnica nie być górą. Grunt to nie narzucać nikomu nachalnie swojego zdania, a z tym myślę że Kacper (noł offens Kacper, absolutely!) lekko przesadza pisząc niedbale o pagórkach.
Aha - i nie chcę uchodzić za kolekcjonera Korony dla samego li kolekcjonowania. Bo mam niejasne wrażenie że taki ton w stosunku do Bogusa i mnie zaczyna się pojawiać. Mi się tam wszędzie podoba i jak zdobędę Koronę (jeszcze w tym miesiącu?) to łaził będę dalej...
Aha. Myślę też, że doszedłem do własnego zrozumienia pytania Kacpra, czy słowo pagórek jest obraźliwe. Otóż:
- słowo "pagórek" jako takie - nigdy w życiu
- słowo "pagórek" w odniesieniu do Baraniej, Rycerzowej, Halicza... - jak najbardziej
To tak jak ze słowem "dzieciak" używanym w stosunku do mnie przez powiedzmy kumpla starszego o 7 lat.
K.T.W.S.G. pisze:
Korona posłużyła tylko jako przykład, bo parę jej klejnotów to obiektywnie ( i to obiektywnie w obiektywnym, a nie mojoobiektywnym rozumieniu ) trudno brać za góry...

Z ciekawości: Przykład proszę.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 czerwca 2007 09:23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
elsea pisze:
Bogus próbował przekonac Kacpra

Małe sprostowanie - ja nie próbuję przekonać Kacpra. Gdzież bym śmiał. Jestem tylko marnym zbieraczem butelek po tanich winach. W swej naiwności myślałem, że jeżdżąc tu i ówdzie po prostu poznaję polskie góry. Trochę mi przykro, że nie, ale cóż... lepsze to, niż bym miał obalać kolejne browary pod sklepem. Zachęcony chciałbym w tym roku pojechać w Tatry. Wiem, że nie będę taki fajny jak Kacper, ale samo zetknięcie z górami będzie dla mnie zaszczytem. Nie wiem tylko, czy jestem tego godzien. Może bezpieczniej będzie pojechać jednak gdzie indziej. Koło Nowego Targu są takie lekkie zafałdowania terenu. To się nawet jakoś nazywa. O ile nic nie mylę, jakoś na "g" i na pięć liter. I stamtąd bardzo ładnie widać góry. To chyba będzie musiało mi wystarczyć.

Peregrin Took pisze:
Aha - i nie chcę uchodzić za kolekcjonera Korony dla samego li kolekcjonowania.

Właśnie. Choć istotnie w ostatnich latach budowałem swoje gór... - o, przepraszam - terenowe plany w oparciu o to, na jakich z tych szczytów jeszcze nie byłem, to jednak zawsze staram się przełazić w okolicy jak najwięcej się da. Ja chcę po prostu te zupełnie nieciekawe tereny dobrze poznać.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 czerwca 2007 09:29:44 
Bogus, nie przesadzasz?


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 878 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 59  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group