Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 16 czerwca 2024 17:22:40

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1559 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 104  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 września 2007 22:41:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..ja tam najbardziej lubię wagon "piętrowy"

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 września 2007 09:28:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25464
wagon piętrowy spośród bezprzedziałowców jest jedynym rodzajem, który naprawdę calkiem lubię
tam jest jakoś bardziej gdzie się ruszyć, jak mi się chce rozprostować kości

Boski - zdjęcie niesamowite!!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 września 2007 10:07:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..dla mnie w wagonie piętrowym jest jak w jakimś domu albo labiryncie...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 września 2007 12:17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17330
Skąd: Poznań
Gdy byłem dzieckiem miałem trudność w zdecydowaniu się, gdzie usiąść i gdzie jest efektowniej. Na dole - bo tak blisko szyn, czy na górze - bo tak wysoko.
Tak, piętrusy mają swoją magię.

Obrazek

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 września 2007 12:22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19455
Skąd: z prowincji
Piętrusy
Obrazek
są/były produkowane w NRD.

Ja wolałem siedzieć w nich na dole.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 września 2007 12:35:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
arasek pisze:
Gdy byłem dzieckiem miałem trudność w zdecydowaniu się, gdzie usiąść i gdzie jest efektowniej.

Szczęściarz... Ja tak mam do tej pory :-)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 12 września 2007 18:33:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7700
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Crazy pisze:
ale z kolei pociąg przedziałowy ma tę zaletę, że obok przedziałów są korytarze.


- Dlaczego tak zachwalasz te buty, wyglądają na ciężkie i mało wygodne.
- Tak właśnie jest. Ale wiesz, jaką przyjemność mam, kiedy je wieczorem zzuwam...


Fajnie jest, kiedy można sobie (w tym - swojej grupie znajomych) zająć cały przedział; znośnie, kiedy dzieli się go z niewieloma niechamskimi pasażerami; ale kiedy cały wagon jest zapchany, to przedziałowość traci wszystkie zalety, a bezprzedziałowość - nie. Ostatnio jechałem w warunkach, gdy nawet na ten korytarz wyjść się nie bardzo dało...


Gero pisze:
dla mnie pociąg = ruch + za oknem



A dla mnie pociąg, autobus, łódka - to przede wszystkim środek transportu. Nie mam ciągot nomadycznych i chcę przedostać się z miejsca A do miejsca B z jak najmniejszym wysiłkiem. Kiedy mam w przedziale palących dresów, to własnej przestrzeni do zagospodarowania mam mniej, niż w autobusie albo wagonie z autobusowym układem. A nawet gdybym miał, to wcale mi nie zależy na jej zagospodarowywaniu. Pociąg to pojazd. Własność przewoźnika, przestrzeń publiczna i nie czuję potrzeby jej udomawiania.

A ruch za oknem to owszem, ten rodzaj wartości dodanej, którą cenię bardziej, niż okazję do wewnątrzprzedziałowych obserwacji socjologicznych (uczestniczących lub nie). Chyba mam więcej ciągot krajoznawczych niż społecznych. ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 12 września 2007 20:28:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6850
No tak... W ostatni weekend wyjechaliśmy nad morze zatłoczonym expresem Małopolska i dla mnie best momentem tej podróży było wyjście z przedziału do wagonu restauracyjnego na herbatkę. W wagonie tym też sporo ludzi, ale znalazły się miejsca siedzące (te barowe stołki! :)) i przypomniało (a wręcz poczuło) mi się to, co...

Gero pisze:
a w nieprzedziałowcu są wieksze okna i łatwiej się skoncentrować, nieprzedziałowiec jest bardziej medytacyjny


Widoki rozciągające się poprzez cały wagon, przez wszystkie te okna.... bezcenne!

Tak naprawdę, to chyba najbardziej lubię podróżowanie restauracyjnym hehe... zwłaszcza pustawym.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 12 września 2007 20:38:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28039
O, to jest dobre! Taki klimacik przy tym :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 13 września 2007 09:55:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
monika pisze:
best momentem tej podróży było wyjście z przedziału do wagonu restauracyjnego na herbatkę. W wagonie tym też sporo ludzi, ale znalazły się miejsca siedzące (te barowe stołki

w barowym jechałam kilka dni temu do warszawy, ponieważ wagon, w którym mialam miejscówkę jechał zamknięty na trzy spusty :shock:
innych wolnych miejsc nie było, pociąg jechał z Zielonej Góry z tym zamkniętym i pustym pociągiem już trzeci dzień jak poinformowała pani konduktorka.
no więc stołki barowe owszem na chwilę ale trzy godziny od 7 rano to nie.

za to powrót idealny w bezprzedziałowcu z wolnym miejscem obok. całkowicie można się wyalienować, nie jest duszno i nie śmierdzi, toalety przyzwoite i czyste, cisza. Przedziałom NIE!

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 13 września 2007 11:08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Pustawe bezprzedziałowe Intercity na samotną podróż - * * * * *. Na samą myśl na kolejną trasę Gdańsk-Poznań-Gdańsk w tłoku, ugiętymi kolanami i wzrokiem współpasażera wbitym gdzieś w okolice mojej głowy zaczyna mną trochę trząść... Co innego taki przedział forumowy :faja: .

To jest jednak czysta przyjemność:
http://www.rynek-kolejowy.pl/foto/05032 ... ity-03.JPG

Cytat:
innych wolnych miejsc nie było, pociąg jechał z Zielonej Góry z tym zamkniętym i pustym pociągiem już trzeci dzień jak poinformowała pani konduktorka.


He he, dobre - i to jest prawdziwe kochane PKP a nie tam jakieś bezprzedziałowce z wielkim czystym kiblem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 13 września 2007 12:53:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17330
Skąd: Poznań
Trochę zaczęliście o restauracyjnych... Lubicie jeść w pociągu? (ale nie swoje kanapki czy banany - chociaż właściwie to też ciekawe - tylko w Warsie?).
Ja mam zawsze wielką ochotę na jedzenie czegoś tam, ogarnia mnie głód i często coś zamawiam. Jakoś lubię i przeważnie mi smakuje, mimo że od dziecka wpajano mi dewizę, że w Warsie dają podłej jakości, za to drogie jadło.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 13 września 2007 13:12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
NIGDY nie jadłem w Warsie. Pamiętam tylko jakieś ekstremalnie niesmaczne kawy w cenie świetnego turystycznego obiadu :-). Podoba mi się obrazek wagonu restauracyjnego (ale nie w Polsce) - jakieś winko i gapienie się w okno w miłym towarzystwie. A nie drogi stołówkowy bufet na kółkach :-).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 13 września 2007 13:52:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28039
Takie pytanie: "w którą stronę WARS", co nie?

Ja chyba nic tam nie jadłem - tylko kawka, herbatka - zwykła barowa, nie jakaś podła, ewentualnie drożdżówka, batonik.
No - swoje kanapki na lewo, ale to się nie liczy.
W długiej podróży to jest fajne - iść, rozprostować kości, urozmaicić sobie czas, czemu nie.

Raz w barku warsowym pan podładował mi komórkę :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 13 września 2007 16:05:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 11:50:58
Posty: 909
Skąd: strangeland
Raz spożyłem żurek z torebki w Warsie. Potwornie głodny byłem i w sumie nie narzekam.

Zawsze z kolei bawią mnie te opowieści o piwie w Warsie - kiedyś było legalnie, teraz oficjalnie nie ma, ale to jest chyba jak z tą reklamą bezalkoholowego - mrugnięcie oka i się znajdzie co trzeba. Podobno - sam nie sprawdzałem.

A w kwestii przedziałów - nie mogę zrozumieć jak przy potwornych upałach nie można chociaż uchylić okna, czy odsunąć drzwi. Owszem - wieje, ale chociaż uchylić w trakcie jazdy, a na postoju szeroko otworzyć! Do czarnej rozpaczy doprowadziła mnie kiedyś pewna pani, która nie dość, że nie pozwoliła otworzyć okna, to jeszcze domykała szczelnie drzwi...
Bezprzedziałowce z klimą rządzą!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1559 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 104  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group