Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 16 czerwca 2024 19:35:25

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1559 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 104  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 13 września 2007 16:39:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6850
antiwitek pisze:
W długiej podróży to jest fajne - iść, rozprostować kości, urozmaicić sobie czas, czemu nie.


Tak!

Ostatnio doceniłam świeżość (serio!) warsokanapek w trakcie długiej podróży do Kołobrzegu. Osiem godzin w megaupale, lekkie zmęczenie - a w Warsie... Dilmah z cytryną, kanapeczki...
Kiedyś w drodze do Zakopanego zjedliśmy nawet jakiś obiad i było ok.

Wielki Bart pisze:
Zawsze z kolei bawią mnie te opowieści o piwie w Warsie - kiedyś było legalnie, teraz oficjalnie nie ma, ale to jest chyba jak z tą reklamą bezalkoholowego - mrugnięcie oka i się znajdzie co trzeba. Podobno - sam nie sprawdzałem.


Ja też nie sprawdzałam, ale widziałam, że piwo bezalkoholowe jest legalne. Te zakazy czasem mnie drażnią. Jestem wtedy mentalnym upr-owcem i nie podoba mi się ograniczanie mojej wolności osobistej. ;-) Lampka winka i...
. pisze:
gapienie się w okno w miłym towarzystwie

Obrazek

to byłoby dobre...

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 września 2007 14:29:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24359
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Kto mi wytłumaczy dlaczego:
- pociąg pospieszny jedzie z Poznania do Zielonej Góry 2 godziny i 23 minuty (15:40-18:03)
- a godzinę później pociąg osobowy pokonuje tę samą trasę w czasie 2 godzin i 20 minut (16:40-19:00)
:?:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 września 2007 15:00:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Pospieszny na tym odcinku i o tej porze (ruch, połączenia z innymi) jedzie wolniej. Toć to nie jest konieczne aby pośpiech zawsze był szybszy od osobowego. Jest pospiesznym może dlatego, że w szybszym czasie przemierza większą odległość? No i w pospiesznym jest inny komfort jazdy!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 września 2007 15:35:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24359
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
. pisze:
Jest pospiesznym może dlatego, że w szybszym czasie przemierza większą odległość?

No właśnie w tym przypadku nie...

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 września 2007 11:35:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3786
wczoraj byłem w Lesznie - dworzec kolejowy to totalny syw, tam jest naprawdę tak brzydko że pękają oczy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

:zygi:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 października 2007 19:30:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28039
Fajna rzecz dziś o poranku: zbierając się pośpiesznie rano wyraźnie słyszałem gwizdawkę parowozową - i to nieźle rozbrykaną. Biegnąc na busa widziałem pióropusz parowozu, a gdy stanąłem na przystanku to na przeciwległym stoku doliny (tam gdzie biegnie linia kolejowa Chabówka - Nowy Sącz) zatrzymał się parowóz. Tak zupełnie między stacjami: widziałem jego, oraz pierwszy wagon, z którego wysiadł spory tłumek ludzi. Tam jest pomnik pamięci rozstrzelanych przez Niemców (Gero wie o co chodzi) i pewnie oni wracali ku niemu.

Ale ogólnie co to była za impreza - nie wiem.

Ale coś się dzieje na tej linii czasem - niedawno z tatą mijaliśmy pociąg ze spalinówką, który miał na tabliczce "Rzeszów - Chabówka", co dosyć nas zdziwiło.

Ale proszę Państwa: gwizdawki parowozowe o świcie, pióropusz parowozu, ech....

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 października 2007 13:34:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19455
Skąd: z prowincji
JKM korzysta z PKP:
Cytat:
Korzystam z PKP!

Oznacza to, że piszę te słowa siedząc na worku z brudną bielizną upchniętym w łazience kuszetki. Jak mi wyjaśnił p.Sleepinger, wagon został zmodernizowany. W tym przypadku oznacza to, iż usunięto rozkładane krzesełka z korytarza. Usunięto, bo ktoś mógłby z nich spaść i zrobić sobie krzywdę.
To i tak nieźle, bo ostatnio jechałem wagonem zmodernizowanym w ten sposób, że wzdłuż okien na korytarzu założono stalową poręcz, by ktoś przez pomyłkę nie wypadł za okno. Poręcz zabierała ok. 15 cm szerokości korytarza, dzięki czemu dwie osoby większej tuszy nie mogły się już na korytarzu minąć. Zdaje się, że kolejarze trzepnęli się jednak w główki i zaprzestali tej modernizacji.
Byłbym zapomniał: kupowanie biletu (nawet podmiejskiego) wygląda w ten sposób, że p.Kasjerka stuka kilka razy w ekran komputera - po czym drukarka drukuje bilet. Trwa to na oko ze siedem razy dłużej, niż w dawnych dobrych czasach, gdy kasjerka sięgała po wydrukowany już kartonik ze stojącej przed nią podręcznej szafeczki. Komputer jest od tej szafeczki pewno ze sto razy droższy - ale co modernizacja, to modernizacja. A do kolei podatnicy dopłacają.
Ponieważ przede mną był jeszcze jeden pasażer, omal się jednak przez to nie spóźniłem na pociąg. Dlaczego jadę kuszetką, a nie sypialnym? Bo na sypialny nie było już (8 h przed odjazdem) biletów. Przypomniałem sobie rozmowę z p.Sleepingerem na trasie Wrocław-Warszawa, gdzie udało mi się kupić ostatni bilet: "Przy takim obłożeniu to złoty interes; dlaczego Pan do spólki z dwoma kolegsmo nie kupi lub nie weźmie w dzierżawę wagonu i nie podczepia do pociągów?" - "Mysleliśmy już o tym - ale jesteśmy przekonani, że koleje odmawiałyby podczepiania prywatnych wagonów, faworyzując te "WARS"-owskie i swoje".
A, byłbym zapomniał:przy okazji deglomeracji PKP nastąpiła spora ukryta podwyżka cen biletów. Do tej pory bowiem obowiązywała - i obowiązuje - degresja: jeśli kupuję bilet na 100 km, to kosztuje on, powiedzmy, 20 zł. jeśli na 200 km - to nie 40, a 30 zł. Otóż obecnie nie da się kupić biletu Lębork - Gdańsk - Warszawa - Kraków - Wrocław - Poznań - tylko trzeba kupić ze cztery osobne - bo jeden wystawiają Koleje Mazowieckie, inny Koleje Regionalne, inny InterCity lub EuroCity. Ja się nie skarżę, bo co mi tam - śmieję się tylko, że Polacy tak zazwyczaj skorzy do narzekań na podwyżki cen, tej oczywistej (i sporej!) podwyżki w ogóle nie zauważyli.
Oczywiście gdy uda się tego mastodonta z XVIII wieku, czyli koleje, posłać na złom, a po torach puścić autostrady, problemy te znikną...
A czemu jadę koleją? Nie chce mi się męczyć prowadzeniem. A ponadto chcę odbić swoje pieniądze: gdy jeżdżę samochodem, to w cenie benzyny dopłacam do pasażerów kolei; gdy jadę koleją, to wszyscy automobiliści dopłacają do mnie!
Ha!
Socjalizm to piękny ustrój! Jeśli ktoś lubi siedzieć na worku z brudną bielizną z wpijającą się w plecy umywalką, oczywiście.
Dobra: jeszcze napiszę ze dwa artykuły i idę spać! Rano cztery wywiady w Warszawie - i hajże na Bochnię!
D***kracja...

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 października 2007 13:49:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24359
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Halo halo! Z tym biletem z Lęborka do Poznania to oczywiście nie do końca tak. Gdyby jechał samymi pospiesznymi lub samymi ekspresami, to spokojnie by takowy pojedynczy bilet kupił.
Koleje Mazowieckie nie wystawiają biletów, takoż nie ma takiego podmiotu jak Eurocity. Rozumiem oczywiście tok myślenia Pana Janusza, ale doskonale widzimy tu jak łatwo się nagina fakty.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 października 2007 14:03:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19455
Skąd: z prowincji
Peregrin Took pisze:
Gdyby jechał samymi pospiesznymi lub samymi ekspresami, to spokojnie by takowy pojedynczy bilet kupił.

Ale kiedyś jeżdżąc nawet osobowymi można było taki bilet nabyć.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 października 2007 14:10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24359
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Osobowymi również by przejechał na jeden bilet.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 października 2007 14:31:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19455
Skąd: z prowincji
Peregrin Took pisze:
Osobowymi również by przejechał na jeden bilet.
Na trasie :Lębork - Gdańsk - Warszawa - Kraków - Wrocław - Poznań, ze zmianą rodzajów pociągów również?
Bo ja rozumiem wypowiedź JKM tak, że jeśli będę chciał się wypuścić w Polskę od siebie jakimś osobowym, do Warszawy, a z Warszawy "Intercity" do powiedzmy Krakowa, z Krakowa do Wrocławia, pospiesznym, to muszę kupić kilka biletów.

Obecne zasady podróżowania koleją są mi niestety obce, rodzaje wystepujacych pociągów też do końca nie zgłębione.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 października 2007 14:40:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24359
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Zasadniczo są dwa podmioty wożace pasażerów:
- PKP Przewozy Regionalne (pociągi osobowe i pospieszne)
- PKP Intercity (ekspresy, Intercity, Eurocity, TLK)
Więc np. gdybyś całą trasę jechał wyłącznie osobowymi pospiesznymi, to kupowałbyś jeden bilet.
Co do trasy przez Ciebie zaproponowanej to nie mam pewności. Od czasu podziału PKP na w/w dwie spółki (w ramach przewozów, bo w ogóle to spółek jest więcej) chyba nie robiłem takich łączonych przejazdów. Kiedyś kupowało się bilet na całą trasę i do tego była dopłata np. za ekspres na konkretnym odcinku. Nie jestem pewien jak jest teraz, nie wykluczam faktu że w trasie przedstawionej przez Ciebie potrzebne byłyby trzy bilety.
Na pewno ktoś z forum wie, więc niech napisze. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 października 2007 19:06:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Bilety muszą być niestety różne, co niewątpliwie bywa denerwujące. PKP PR i PKP Intercity zasadniczo o sobie nie wiedzą i aż dziwne, że nie dochodzi z tego powodu do katastrof ;-)
Inną sprawą jest, że od jakiegoś czasu obie spółki oferują wiele różnych biletów (typu weekendowe, turystyczne, wyczieczkowe), które pozwalają na oszczędność, a czego za tych złotych czasów Korwina nie było.
Swoją drogą, zastanawiam się, co Korwinowi zrobiły pojazdy szynowe, że wszystkie chce likwidować. Dobrze, że to tylko Korwin.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 października 2007 23:21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
antiwitek pisze:
zbierając się pośpiesznie rano wyraźnie słyszałem gwizdawkę parowozową - i to nieźle rozbrykaną
..... :piwo: :piwo: :piwo: :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 października 2007 12:02:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7700
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Bogus pisze:
Bilety muszą być niestety różne, co niewątpliwie bywa denerwujące


Niekoniecznie. Nie dalej niż dwa tygodnie temu jechałem z Ełku do Białegostoku osobowym (PKP Przewozy Regionalne) i z Białegostoku do W-wy TLK (PKP Intercity). Blankiet był jeden, z wydrukowanym rozbiciem na część osobową i część TLK, ale takie rozbicie było też "od zawsze", gdy w grę wchodziły i osobowe, i pośpieszne. Co prawda konduktor w osobówce z pewnym obrzydzeniem przewinął miejscówkę przypiętą do biletu, ale nie twierdził, że coś jest nie tak.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1559 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 104  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group