Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 24 maja 2024 11:59:12

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1394 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: TATRY
PostWysłany: wt, 22 września 2015 15:05:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 23:28:36
Posty: 1071
Skąd: W-wa
Bogus pisze:
Ja zastałem tam jednego turystę, który jak tylko mnie zobaczył, zwinął plecak i udał się na sąsiedni wierzchołek

:)

Bogus pisze:
A co powiesz o Ciemnych Smreczynach (okolice rozejścia szlaków)? Staw i otoczenie rzeczywiście rewelacyjne, ale poniekąd tego można się było spodziewać. Tymczasem ta zabagniona polanka z pomostem znajduje się trochę w środku niczego, niby nic tam nie ma, a spodobało mi się chyba nie mniej.

Bardzo fajne miejsce, nagle robi się płasko, bardzo zielono, piękny zakątek :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TATRY
PostWysłany: wt, 13 października 2015 18:13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7715
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Carlos Santana teraz w Tatrach:

Obrazek

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TATRY
PostWysłany: wt, 17 listopada 2015 15:23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 09:35:09
Posty: 521
Skąd: Bydzia
Właśnie dokonałem rabunku z likwidowanej biblioteki zakładowej i mam wyhaczony piękny przewodnik Nyki ze słowackimi tatrami włącznie i drugi W Tatrach słowackich -Andrasi oraz Zakopane Tatry Podtatrze i Tatrami urzeczeni-dawna turystyka w słowie i obrazie :D
No i gdzie mam teraz planować wyjazd? Dodam, że u Nyki opisane są tez nieszlakowane drogi :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TATRY
PostWysłany: czw, 19 listopada 2015 00:15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 23:28:36
Posty: 1071
Skąd: W-wa
ahu pisze:
No i gdzie mam teraz planować wyjazd? Dodam, że u Nyki opisane są tez nieszlakowane drogi

Daj znać jak coś zrealizujesz :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TATRY
PostWysłany: pn, 04 stycznia 2016 18:24:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7715
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Takich Tatr jak teraz nie widziałem ani razu podczas dwudziestu lat zimowych tu pobytów. Wczoraj w nocy i dziś rano było -20'C, a śniegu tyle, co czasem bywa we wczesnym październiku... Dzisiaj potruchtałem z Kir na Ciemniak, mając na nogach lekkie biegowe adidaski, które zdjąłem dopiero na wysokości ok. 2000 metrów (na "przedwierzchołku" Ciemniaka) i wychłodziłem się nakładając przez 20 minut ciężkie buty i raki. Wszystko to było mi potrzebne właściwie tylko na kilkuset metrach do szczytu - dalej wszystko po Małołączniak to właściwie płaty kilkucentymetrowego śniegu, płaty litego lodu, a przede wszystkim sucha trawa i kamienie. Łażenie po tym było jak chodzenie w łyżwach po chodniku. Niesamowicie dziwne warunki - a w ścianach za to najlepsze jakie sobie można wymarzyć (zero zagrożenia lawinowego). Może jutro czas na "zimowy" Krywań?

Tak jak jest teraz, to sobie wyobrażam Karakorum zimą - mega zimno, mało śniegu, tylko tam jeszcze wiatr się dokłada...

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TATRY
PostWysłany: pn, 04 stycznia 2016 22:28:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25424
Może i fajnie, ale biorąc pod uwagę to, co się w Tatrach działo przez ostatnie 10 dni, to Twój post napawa mnie wręcz lękiem. Ci, co ginęli, to byli w znakomitej większości taternicy albo wykwalifikowani (a w każdym razie: wyekwipowani) turyści.
Ja jestem tym przerażony i nawet nie miałbym teraz ochoty nigdzie iść wyżej niż nisko.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TATRY
PostWysłany: wt, 05 stycznia 2016 00:07:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17293
Skąd: Poznań
Crazy pisze:
nawet nie miałbym teraz ochoty nigdzie iść wyżej niż nisko.


Coś w tym jest, ale z drugiej strony... jedna z ofiar - jakiś facet, zginął schodząc z Gubałówki, co jest jednak pewnego rodzaju wyczynem.

Świetna trasa, Tyler! Ja nie miałbym ochoty iść z innego powodu. Po prostu nie znoszę zimna. A jak piździ po -15 i jeszcze wieje, to nie wyszedłbym wyżej niż styk Krupówek i Zamoyskiego.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TATRY
PostWysłany: pt, 08 stycznia 2016 18:05:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 12:27:05
Posty: 4453
Skąd: z lasu
W tatrach byłem jako licealista jakieś 13 lat temu, czyli latem 2003 roku. Byłem krótko w Zakopanem, gdzie mojej babci kupiłem laskę z napisem ,,Zakopane ''. Przydała się w górach. Sprezentowałem babci po powrocie z wycieczki. :wink:
Wycieczka po górach była gównie po słowackiej stronie. O ile pamiętam jak na mój pierwszy raz zrobiła ogromne wrażenie. Dużo się chodziło i było troszkę uciążliwie, ale nie mniej mi się podobało. Pływaliśmy kajakiem na spływie Dunajcem. Byłem na Strpskim pleso, potem na szczycie Trzy korony. Innych nazw nie przypominam sobie na chwile obecną. Sporo widziałem.
Może kiedyś zobaczę znowu słowacką stronę , a także polską stronę Tatr. Oj by się pojechało he he he.
:)

_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TATRY
PostWysłany: pn, 11 stycznia 2016 21:43:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 23:28:36
Posty: 1071
Skąd: W-wa
Tyler Durden pisze:
Może jutro czas na "zimowy" Krywań?

No i jak Tyler, był ten Krywań? :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TATRY
PostWysłany: pn, 11 stycznia 2016 23:08:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7715
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Niestety nie było :( Zaczęło dupcyć śniegiem i cwangla była konkretna, więc odpuściłem i pojechałem na parę godzin na narty pod Brestową i Salatyn (baaaardzo słabo). W ogóle warun siadł. Przedziwna zima w tym roku...

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TATRY
PostWysłany: wt, 02 lutego 2016 00:12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 listopada 2014 01:27:18
Posty: 251
Byłem przez dwa dni w Zakopanem. W piątek i sobotę. Był to mój pierwszy świadomy i dobrowolny wyjazd w góry - wcześniejszych dwóch (raz ze szkołą, raz z rodzicami) właściwie nie pamiętam) A było to tak...
Mój brat miał szkolenie związane z jego działalnością zawodową (dachy), więc postanowiłem jechać z nim i rozpocząć ferie dzień wcześniej. Miałem półtora dnia na samotną wędrówkę i zwiedzanie (w sobotę w południe mogliśmy już zwiedzać razem). Wyjechaliśmy ze stacji Dęblin (która na obrazie z Rivendell prezentuje się 100 razy lepiej) pośpiechem około 23 w czwartek. O 6 w piątek byliśmy na miejscu - prawie całą podróż przespałem mimo pełnego przedziału i wymuszonej pozycji siedzącej.
Pierwszego dnia sobie połaziłem po Zakopanem. Dotarłem m.in. do galerii sztuki XX wieku, gdzie zostałem zafascynowany Witkacym (zostałem zafascynowany, podkreślam moją bierną postawę - to dzięki Pani Przewodnik, która postanowiła uraczyć mnie i dwie inne panie wykładem na temat jego twórczości, objaśnieniem wiszących tam prac).
Wieczorem wybrałem się z bratem na "grzańca", który okazał się być grzanym winem... U mnie na wsi grzaniec oznacza grzane piwo..... :oops: Zakręciło mi się co nieco w głowie i już przed 22 leżałem w łóżku. Schroniłem się w szkolnym schronisku młodzieżowym przy samym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, więc w sobotę skorzystałem z okazji i już przed 7 opuściłem kwaterę i poszedłem sobie na Mszę.
Po Mszy wybrałem się szlakiem nad Dolinę Strążyską i doszedłem nad Siklawicę, która była zamarznięta i miałem wrażenie, że ktoś po prostu sika tam na górze... Przed godziną dziewiątą byłem już na szlaku, więc ani żywej duszy wokół mnie, co wzmożyło próby kontemplacji Tatr :) Ale z powodu mojego przycupnięcia nad Siklawicą, gdzie popiłem sobie herbaty z termosu i posiedziałem trochę, to gdy już wracałem, mijałem cały czas ludzi - atmosfera zrobiła się piknikowa.
Po południu mogłem już cieszyć się towarzystwem brata. Spojrzeliśmy z bliska na Wielką Krokiew, wjechaliśmy na Gubałówkę, pomogłem bratu kupić pamiątki dla jego żony i dzieci i o 21:54 mieliśmy pociąg już bliżej domu, bo aż do Pilawy. W pociągu brat dwa razy ograł mnie w tysiąca, raz normalnego, raz dobieranego i poszliśmy spać - tym razem mieliśmy cały przedział pusty, więc była to podróż wręcz królewska... :)
Wniosek mam taki, że na pewno w Tatry wrócę. Ale w najbliższe wakacje marzą mi się Bieszczady po raz pierwszy... Już nie samemu. Coś mi świdruje w głowie, że w te Bieszczady trzeba jechać... Posprawdzać czy to prawda... :)

_________________
:okolata:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TATRY
PostWysłany: wt, 02 lutego 2016 23:10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10020
Fajnie, że trafiła Ci się ta wyprawa. :)
A w Bieszczady jak najbardziej jedź! Chociaż to zupełnie inny klimat niż Tatry, ale mam nadzieję, że też Ci się spodobają!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TATRY
PostWysłany: śr, 03 lutego 2016 22:37:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 listopada 2014 01:27:18
Posty: 251
Fengari pisze:
mam nadzieję, że też Ci się spodobają!


na pewno! to jak z Armią - zanim się zapoznałem, to już pewien mit wokół się wytworzył... ;)

_________________
:okolata:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TATRY
PostWysłany: ndz, 07 sierpnia 2016 14:55:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 23:28:36
Posty: 1071
Skąd: W-wa
Relę czas zacząć :) Planuję jak zwykle w odcinkach. W tym roku skupiłem się tylko i wyłącznie na Tatrach Zachodnich. Baza noclegowa - hotel w Liptowskim Mikulaszu, idealne miejsce dla mnie pod kątem zaplanowanych tras. Wyjazd tradycyjnie już z siostrą, niestety dwa tygodnie przed siostra doznała skręcenia stawu skokowego, teoretycznie powinna odpoczywać w fotelu, praktycznie chodziła codziennie, ale trasy musiała niestety realizować w okrojonych wariantach.

Po podróży i zainstalowaniu się w hotelu, na popołudniowo-wieczorny rozruch zaplanowałem odcinek Tatrzańskiej Magistrali (Droga nad Łąkami) od wylotu Doliny Żarskiej do wylotu Doliny Jałowieckiej i z powrotem.

Jedziemy do wylotu Doliny Żarskiej, parkujemy i następne kilkadziesiąt minut spędzamy w samochodzie przeczekując ulewę. W końcu w drogę - pięknie, zielono i ten zapach tatrzańskiego lasu, wreszcie w Tatrach :D
I zaraz pierwsza przygoda - w którymś momencie zamiast szlaku wybieramy bardzo dobrze utrzymaną drogę do zwózki drewna. Zmęczony podróżą zignorowałem fakt, że droga ta cały czas się wznosi. W nagrodę dostajemy rozleglejsze widoki niż z właściwego szlaku położonego niżej, po pewnym czasie jednak na wysokości ok. 1100 m droga kończy się. Wracam na właściwy szlak, siostra kieruje się z powrotem w kierunku parkingu (na pierwszy raz dla jej nogi wystarczy).
Dalej Droga nad Łąkami przecina rozległe widokowe polany, które wcześniej oglądaliśmy z wyższej odnogi, potem dosyć stromo zbiega do wylotu Doliny Jałowieckiej, przecinając po drodze Jałowiecki Potok. To kulminacyjny punkt dzisiejszego spaceru, wracam tą samą drogą na parking, widoki zmieniają się pod wpływem chylącego się ku zachodowi słońca. Po drodze spotykam jeszcze wpatrzone we mnie wrogo stado krów. Wracamy do hotelu.

Zdjęcia - dzień I


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TATRY
PostWysłany: ndz, 07 sierpnia 2016 18:22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 17:48:09
Posty: 6421
Antonio pisze:
Relę czas zacząć

:D
czyli kolejny tom przewodnika
"Tatry Zachodnie"
:brawa:

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1394 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 93  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group