Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 07:22:00

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 lipca 2007 10:23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Kurczę... ciężko mi ocenić obiektywnie, pierwszy raz byłem tam z wycieczką szkolną i byłem w takim wieku że człowiekowi się wszystko podoba i turystyczne atrakcje bezkrytycznie przyjmuje. Ale ostatnim razem (tak z 6-7 lat temu) wrażenie nadal było mocne...

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 lipca 2007 19:44:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Kamik pisze:
Nastawiałem się na wielką atrakcję, a mnie jakoś ta kapliczka nie ruszyła za bardzo...
- hmm, ale to są szczątki tysięcy ludzi...

Cmentarze w Poróżorum :) podróż w nieznane, podróż pod różą i orchideą, hehehe

Ostatnio spałem na łączce za domem i pojawiło się u mnie poczucie, że takie spanie na dziko wygląda trochę jak wprawka do cmentarza - miejsce przyjemne, w nocy trochę jednak można się bać (jak to w nocy) i oddaje się człowiek faunie i florze bardziej niż zwykle, lecz jednak mniej niż wiecie kiedy...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 lipca 2007 10:27:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 02 lutego 2006 19:14:26
Posty: 446
Skąd: Gdańsk
byłem na Bornholmie ostatnio, zdziwiły mnie tamtejsze mini-cmentarze wokół rotundowych kościołów.Chdoniczek wysypany kamyczkami,trawa jak na polu golfowym,wokół każdej kwatery żywopłocik wysokości 20 cm,żadnych lastrykowych skrzyń a'la sarkofag,tylko proste,kamienne płyty.Bardziej to wyglądało jak zadbany ogródek,niż cmentarz.

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 listopada 2007 05:14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 19 października 2006 05:05:03
Posty: 153
Skąd: IL
Wojciechowo, (St. Adalbert) polski cmentarz w Chicago.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 lutego 2008 18:21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
elrond pisze:
..ulubiony cmentarz ?.......


Jak już pisałem znaczną część swojego życia przemieszkałem obok cmentarza. Nieraz tam chodziliśmy. Pamiętam jak kiedyś, a było to niedługo przed wyprowadzką z Wiśniowej oglądałem na tamtejszym cmentarzu stare nagrobki, które proboszcz zgromadził w jednym miejscu. Przyglądałem się im wtedy ze wzruszeniem.

A jakiś czas temu, nie planując, znów tam trafiłem. Był pochmurny dzień, padał deszcz. Mimo to próbowałem zrobić jakieś zdjęcia...

Obrazek
Tego anioła dobrze pamiętałem - tę jego trąbę i torbę przewieszoną przez ramię. Trąbi na Zmartwychwstanie.

Dla mnie jest coś przykuwającego uwagę w takiej starej, cmentarnej, kamieniarskiej robocie...
Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 lutego 2008 20:28:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17983
http://www.kirkuty.xip.pl/czeladz.htm
Tą trasa jeżdżę dosyc czesto i cmentarz ten widziałem wiele razy....przez szybę samochodu...Z zewnątrz naprawdę wygląda bardzo "zabiedzony".
Tereny Będzina i Czeladzi w "dawnych czasach " nierozerwalnie były związane z kulturą żydowską ,dzisiaj właśnie niestety pozostały po tamtym okresie rozwalające się kamienice i zapuszczony cmentarz w Czeladzi...
http://www.kirkuty.xip.pl/bedzin.htm cmentarz żydowski znajduje się także w Będzinie...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 lutego 2008 22:37:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Właśnie takie cmentarze, jak ten antiwitka, kocham najbardziej - stare, z nagrobkami nadgryzionymi zębem czasu, rzeżbionymi w grubych, matowych kamieniach. A jeszcze lepiej, jak roślinność na takim cmentarzu jest z lekka zapuszczona i zdziczała.
Żydowskie cmentarze też mają swój urok. Tak samo prawosławne.
Nie lubię współczesnych lśniących marmurowych, czy tam granitowych nagrobków, a już w szczególności tych w kształcie serca. :lol: Nie lubię zachodnich cmentarzy z wesołą elegancką trawką i jednolitymi kamieniami.

Uwielbiam nagrobki zarośnięte bluszczem, takie, jak np. ten:
Obrazek

Bardzo mi się podobają też wszelkiejmaści aniołki, jak np. ten:
Obrazek

A nagrobek, jaki sama chciałabym mieć, to gruby kamienny krzyż, obluszczony rzecz jasna i przed nim rosnące niebieskie kwiatki - chabry najchętniej. (Co jest raczej nierealne, bo chabry w takich miejscach chyba nie rosną :( ) .


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 marca 2008 12:44:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 25 czerwca 2005 21:12:02
Posty: 85
Skąd: Biała Podlaska z wieży radości, z wieży samotności
Wieś Studzianka, gm. Łomazy, pow. bialski, woj. lubelskie. Cmentarz tatarski/muzułmański. Nie będę wklejać fotek, link zapodam:
www.mojepodlasie.friko.pl/galeria/cment ... zianka.htm


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 14 maja 2008 21:20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Jeden z praskich pomników nagrobnych...

Obrazek

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 sierpnia 2008 09:26:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Ciekawe przedsięwzięcie, jeśli będzie się rozwijać. http://www.muw.pl/grobywojenne/

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 sierpnia 2008 09:19:57 

Rejestracja:
pn, 22 stycznia 2007 16:38:55
Posty: 527
...


Ostatnio zmieniony pn, 16 marca 2009 06:53:00 przez gondolier, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 października 2008 00:16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 12 maja 2008 00:43:49
Posty: 11
Skąd: Z Poznania, tej!
elrond pisze:
...bardzo lubię stare cmentarze...szczególnie po wsiach....mur...wysokie drzewa.... cisza....


Na przykład takie? :)

Obrazek

_________________
- Jednym???
- Tak. Jednym. Co Cię opętało, że namalowałeś tam aż trzech Chrystusów?
- To robi wrażenie, koleś.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 października 2008 14:30:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
To nie cmentarz, to jakieś baśniowe miejsce! :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 października 2008 23:03:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 12 maja 2008 00:43:49
Posty: 11
Skąd: Z Poznania, tej!
Ha! Nieprawda. Byłem tam, i to widziałem. I nawet zrobiłem zdjęcie :)
Choć muszę przyznać, że na żywo to wyglądało równie bajkowo jak na tym zdjęciu. Obiecałem sobie, że kiedyś jeszcze tam wrócę :)

_________________
- Jednym???
- Tak. Jednym. Co Cię opętało, że namalowałeś tam aż trzech Chrystusów?
- To robi wrażenie, koleś.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 listopada 2008 17:27:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
W sobotę coś mnie podkusiło, żeby pójść na cmentarz nocą. Nie była to bynajmniej moja pierwsza nocna wizyta na cmentarzu w ogóle, ale na pewno pierwsza taka akurat w dzień Wszystkich Świętych. Byłam zachwycona. Poczułam się tak, jakbym nagle znalazła się w bajce. Ciemny las, w górze spowity lekką mgiełką, w dole tonący w dywanie świateł. Cudownie! Żałuję tylko, że nie wpadłam na ten pomysł w czasach, kiedy powszechnie używano zniczy z odsłoniętym płomieniem. Dopiero musiało być pięknie!
Żałowałam, że nie mam ze sobą aparatu, co zresztą postanowiłam nadrobić w niedzielę i postanowienia dotrzymałam. Szkoda tylko, że aparat przekłamuje kolory i zrobił wszystko na czerwono. W naturze czerwień dominowała na dole, a w górze granat i wrażenie było znacznie ciekawsze. A drzewa, które miały intensywnie żółte liście, nawet w ciemności były wyraźnie żółte, co też dawało dość niesamowity efekt.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Jak do tej pory, moją stałą doroczną atrakcją był tylko widok z okna na cmentarz (co zresztą prezentuje się lepiej, kiedy liści jest mniej niż w tym roku):

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group