Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 06:39:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 maja 2006 20:08:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
Peksowy Bzyzek, automatyczna wrecz chec na to by tam... Jednak moment refleksji, i stwierdzam, ze nie. Masy ludzi przewijajace sie dziennie przez to miejsce, niemal nieustajacy harmider - to odstrecza.

Nie lubie grobow plytowych. Natomiast nieociosany kamien zatopiony czesciowo w gestej trawie, to jest TO....

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 maja 2006 20:21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
ja bym chciała mieć nad grobem taką kapliczkę białą murowaną.
taka stała kiedyś przy jakiejś ulicy na Woli chyba przy wyjeżdzie na poznań, ale nie pamiętam dokładnie gdzie. jakoś mi się tak kojarzy, tzn, Wola na pewno.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 maja 2006 21:03:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 27 lipca 2005 10:11:36
Posty: 244
Skąd: Wrocław
antiwitek pisze:
Owszem jeśli chodzi o samego trupa to pewnie nie, ale jeśli chodzi o godność umierania


godność umierania? człowiek umiera, jego duch przechodzi do wiecznosci a ciało rozkłada się. jak dla mnie grób jest dla ludzi ktorzy chcą koniecznie odwiedzić bliskiego (nigdy nie rozumiałam mojej mamy, która chodzenie na grób podniosła do rangi [nie wiem jakiej, jak ja okreslic])... liczy się pamięć jaką mamy w sercu... oczywiście ma znaczenie gdzie sie zostanie pochowanym w sensie takim aby to było godne miejsce a nie śmietnisko (sic!) ale ogólnie taki czy inny cmentarz dla mnie tam bez różnicy, kremacja czy normalny pochówek w trumnie bez różnicy... ważne dla mnie było by to, aby oni o mnie pamiętali w modlitwie.

elrond pisze:
..dla mnie ma !!!!!!! a tak w ogóle to grób z ziemi
każdy ma w koncu prawo do tego, które moze zawrzec w testamencie albo wczesniej gdy rozmawia o tym z rodziną. Ostatnia wola powinno sie uszanowac. W końcu każdy inaczej to postrzega :)
Mam nadzieje, że będziesz miał piękny grób i godny pochówek Elrondzie :)

_________________
"Kto nie umie kochać, ten umarły jest
To jest najważniejsze, żeby kochać się
Miłość nie zna lęku, miłość większa jest niż strach
Gdy miłujemy braci, to Bóg jest w nas."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 maja 2006 08:10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Z warszawskich zdecydowanie Powązki.
Bródno ze względów sentymentalnych, choć coraz mniej tam drzew :(
Z podwarszawskich zgodzę się co do Rembertowa i dorzucę też Wesołą. Takie niezbyt wielkie, leśne cemntarze. Zwłaszcza ten w Wesołej położony jeszcze na wzgórku i swobodnie przechodzący w las.

No i oczywiście zakopiański na Pęksowym Brzyzku.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Ostatnio zmieniony wt, 16 maja 2006 09:17:55 przez marecki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 maja 2006 08:27:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
marecki pisze:
Z powarszawskich zgodzę się co do Rembertowa i dorzucę też Wesołą

Też uważam, że to co po drugiej stronie Wisły, to żadna Warszawa :-D

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 maja 2006 09:13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 11 kwietnia 2006 10:07:23
Posty: 164
Skąd: riverside
A na cmentarzu w Marysinie Wawerskim rosną piękne brzozy - na 01.11 są cudnie żółte...

Ja lubię stare cmentarze - stare groby pośród starych drzew...
Kiedy nagrobek jest już bardzo zniszczony i ledwie widać napis kto jest tam pochowany a data śmierci to minione stulecia - wtedy ogarnia mnie dziwne uczucie - żyli tak dawno temu, juz bardzo długo ich nie ma... ale jeśli uwierzyli to może kiedyś się spotkamy...
Tak samo dziwnie czuję się kiedy widzę groby małych dzieci lub młodych ludzi - coś mi mówi, że nie powinno tak być... Nie rozumiem tego, przyjmuję z pokorą, może kiedyś się dowiem dlaczego tak się dzieje...

Jeśli chodzi o mnie to miejsce pochówku nie ma znaczenia - może być nawet Wólka Węglowa. Kilka osób z mojej rodziny juz tam odpoczywa...

_________________
...ludziom trzeba przypomnieć o duchowości...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 19 maja 2006 16:38:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 16 października 2005 18:02:41
Posty: 428
Skąd: Kraków
U mnie w rodzinnym mieście jest tzw. stary cmentarz. Jest piękny, mroczny i zaskakujący... ma wiele drzew które szumią jak spacerujesz aleją a nocą przyprawiają o groze, stare pomniki cudowne w słońcu i groźne po zmroku...wielobarwność pomników i narodowości dodaje mu piękna, czuć "aromat" innego życia...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 maja 2006 16:14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 27 maja 2005 20:52:18
Posty: 1188
Skąd: kiwi
Mi jakoś jest najbliższy cmentarz Wolski :-) pewnie dlatego,że tam mam najwięcej rodzinki i właśnie tam sama chciałabym spocząć.Teraz nie umiem jakoś napisać jaki bym chciała mieć grób czy coś takiego-pewnie dlatego,że jakoś śmierć od siebie odpycham,że to nie jest dla mnie najbliższa przyszłość 8) tylko,że z tym to dokońca nie wiadomo.Pamiętam,że jak byłam mała to nie wyobrazałam sobie tych wszystkich robaków po mnie chodzących i wogóle.

_________________
kiwi lubi wiki
wiki lubi kiwi
A MNIE JUŻ NIC NIE ZDZIWI :-D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 maja 2006 18:10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
@madeo pisze:
liczy się pamięć jaką mamy w sercu...

na poziomie jednostkowym się zgadzam z Tobą i też miewam wątpliwości patrząc czasem na niezwykłe oddanie (ale dla kogo?), z jakim niektórzy ludzie chodzą na cmentarze do swocih bliskich

ale wydajesz się zapominać, że cmentarze mają też funkcję społeczną.
na poziomie jednostkowym liczy się to, co w sercu... ale na tej samej zasadzie w jednostkowej wierze w Boga liczy się to, co w sercu i we własnym pokoiku, gdzie widzi Cię Ojciec, który widzi w ukryciu.
na poziomie jednostkowym nie jest mi i Ci potrzebny kościół, światynia... jest on potrzebny wspólnocie.

I tak samo cmentarz - jest potrzebny nie Tobie, jak umrzesz, i może nawet czasem okazać się niepotrzebny tym, którzy Cię pochowają.
ale jest potrzebny we wspólnocie, stanowi z jednej strony miejsce, które przypomina krążącym wokół ludziom, że śmierć jest częścią życia, a z drugiej strony stanowi po prostu część kultury, którą można zostawić potomnym... jak zabytek...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 maja 2006 20:13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
Crazy pisze:
na poziomie jednostkowym nie jest mi i Ci potrzebny kościół, światynia... jest on potrzebny wspólnocie.

Będąc potrzebny wspólnocie, jest tym samym potrzebny wszystkim nam z osobna, na poziomie jednostkowym.

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 maja 2006 20:30:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
zgadzam się.
chodziło mi o pewne wyabstrahowanie jednostki z kontekstu społecznego. chyba wiadomo o co mi chodziło ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 lipca 2006 23:10:30 
natalia pisze:
ciałem duchowym to ty będziesz po śmierci, a po zmartwychwstaniu ciałem cielesnym (bo wierzymy w "zmartwychwstanie CIAŁ", ale to chyba na inny temat temat)


Nie widziałem tego tematu, a chętnie bym poczytał :) Cuś nowego :)


monika pisze:
Zawsze bardzo lubiłam atmosferę cmentarzy (w szczególności takich, na których rośnie dużo dużych drzew) i często tam właśnie chodziłam kiedyś na spacery. Chodzi o to oddalenie, o którym pisał Crazy. Spokój i możliwość nabrania dystansu.


natalia pisze:
a bym chciała mieć nad grobem taką kapliczkę białą murowaną.
taka stała kiedyś przy jakiejś ulicy na Woli chyba przy wyjeżdzie na poznań

Tam kilka cmentarzy jest i kumpel z podstawówki od 8 lat leży. Ostatnio byłem na koncercie obok (Punk Rock Later też się tam odbywał - Park Sowińskiego).
Najfajniejszy cmentarz jest dla mnie pomiędzy Arkadią a Kolską (warszawską Izbą wytrzeźwień). Jest to chyba boczna część powązek. Stare wysokie groby z ornamentyką i posągami. Czilałt.
Te groby wiejskie porośniętę trawą, i pośród wysokich drzew z rozwalającymi się płotami metalowymi robią wszędzie wrażenie. Z zagranicznych cikawym widokiem jest Paryż i spojrzenie na groby (Szopena i Morrisona?) z nowej wieży Eiffla. i jeszcze te światła. Odjechany widok.
No i Glasgow. Część grobowców popisana, ale jednak jeden z najstarszych (chyba najstarszy) szkockich kościołów i groby na wzgórzach. W ogóle Glasgow to jest malownicze miasto.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 lipca 2006 14:14:00 

Rejestracja:
czw, 20 lipca 2006 12:06:44
Posty: 19
Skąd: nowy dwór
Nie cierpię cmentarzy..czuję się chodząc po nich taka malutka...

_________________
Nie bój się...wypłyń na głębię


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 lipca 2006 14:43:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 08:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Przepiękny cmentarz jest w Żelechowie, kilkadziesiąt km od Warszawy jadąc trasą katowicką i skręcając na motel "Mak"...

Jest to niewielki, wiejski cmentarzyk, spoczywa na nim J. Chełmoński. Okolica wygląda jak z jego obrazów... chociaż ostatnio sporo się tam buduje, jak wszędzie...

Na tym cmentarzu spoczywają rodzice mojej babci ze strony mamy i sporo dalszej rodziny.

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 lipca 2006 15:36:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
W okolicy tutaj jest kościół anglikański z cmentarzem wokół. Płyty nagrobne robią za chodnik. Bardzo dziwne wrażenie jak się po nich chodzi wiedząc, że metr pod ziemią jest czyjeś ciało. Nagrobki z XIX i XX wieku ale wyglądają na stare - nieco obtłuczone, z kamienia, gdzieniegdzie omszałe... Robi wrażenie.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group