Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 07:36:57

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 417 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 29 lipca 2021 09:13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Znaczy wiesz - nic mądrego Ci nie powiem. Nie byłem nigdy (przynajmniej świadomie) na Wolinie i od pewnego czasu mnie tam ciągnęło, chociaż poza Festiwalem Wikingów nic właściwie nie wiedziałem ;-) Wczoraj mieliśmy tam łącznie z 5 godzin podczas których trzeba jeszcze było coś zjeść, a przede wszystkim popływać w morzu. Co można zrobić podczas takiego pobytu? Bardzo wstępny rekonesans, który może się udać albo nie, to jeszcze jest kwestia szczęścia, gdzie się trafi. Ale pierwsze wrażenie pozostaje.

Trzymaliśmy się tylko okolic nadbrzeżnych. Ze stacji przeszliśmy przez miasteczko prostą drogą do lasu - miasteczko zupełnie nijakie, natomiast las bardzo ładny, ale prawdę mówiąc nie różni się wiele od Kabackiego, co go mamy za miedzą ;-) Tyle że trochę pofałdowany. Większość spacerowiczów zdawała się zmierzać do Zagrody Żubrów, ale żubry pojechałbym oglądać do Białowieży, a do zoo wolę jechać do Poznania. Poszliśmy więc ku Kawczej Górze, gdzie: a) miał być punkt widokowy - ale widok jak widok, głównie zarośnięty; b) miały być piękne schody z klifu na plażę - schody fajne rzeczywiście, tyle że zamknięte :roll: Wprawdzie sporo osób i tak schodziło, ale jakoś nie czułem powołania w tym kierunku. Cofnęliśmy się więc trochę i połaziliśmy ścieżką wokół bunkrów i stanowisk artyleryjskich, które rozciągają się na klifie i wokół wąwozów na jego tyłach. I tu znów - niby fajnie, ale:
- w porównaniu z Helem to po prostu ten las o wiele mniej fajny
- jeżeli chodzi o wąwozy, to znów w porównaniu z Jastrzębią Górą jakoś niespecjalnie
- a ścieżka poprowadzona tak, żeby zniechęcić turystów, tzn. trzeba długo leźć i leźć, a potem wrócić tą samą drogą

Myśleliśmy jeszcze, żeby przejść się do nieco dalej położonego najwyższego punktu klifu. Ale nie było widać, żeby była tam jakaś leśna ścieżka albo szlak, a wzdłuż szosy to nam się nie uśmiechało. Gdybym jeszcze wiedział, że stamtąd da się zejść na plażę... ale nie wiedziałem i być może się nie da. Żeby więc w końcu tam zejść ruszyliśmy taką ścieżką/schodami w dół w stronę Międzyzdrojów znowu. Jakiś rowerzysta podjeżdżał tymi schodami do góry (!) i to było najciekawsze. Wyszliśmy w jakimś miejscu, które wyglądało jak zaplecze jakichś magazynów i po krzywych betonowych płytach w końcu dotelepaliśmy się na plażę... jak sobie przypominam dojścia do morza na Helu, w Chłapowie, w Jastrzębiej... no to bym się od razu teleportował ;-) Z kolei porównanie miasteczka Międzyzdroje np. z Ustką też wypada bardzo słabo, a szczególnie słabo wyglądają walące po oczach wielkie bloki, które widać znakomicie z plaży, a jeszcze lepiej z morza, jak się trochę w nie wejdzie. Sama plaża też taka sobie, widok na klif z dołu - nic specjalnego.

Słowem, wolę na przyszłość jeździć w inne miejsca nad Bałtyk.

Oczywiście nie widziałem Parku w głębi lądu i nie wiem, co tam czyha.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 29 lipca 2021 10:11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3075
Skąd: Poznań
Dzięki za mini-relę. Szkoda, że już Was tam nie ma, pomijając ew. mityng, moglibyście nie wiem, Kaminke i Golm po drugiej stronie zobaczyć.
Ja ma w planie ten fragment, który opisałeś, smucą mnie więc te schody i punkt widokowy. W dalszej perspektywie chcę zwiedzić Lubin i ten brzeg zalewu. Myśli mi się też Warnowo- Wisełka. Wszystko w trybie jednodniówek - półdniówek z bazy w Świnoujściu za pomocą PKP. Zobaczymy jak mi się córka do planu ustosunkuje.
No i konieczne rejsik po zalewie "tramwajem" z Karsiborza.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 25 kwietnia 2022 07:34:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 10:20:50
Posty: 1288
Skąd: Frysztak
Poleciłby ktoś jakieś fajne miejsce do spania nad morzem? Interesuje mnie krótki, nazwijmy to weekendowy wyjazd. Nie zależy mi na żadnym darmowym wi-fi czy grillu ani apartamencie że stołem bilardowym. Chcę jechać z dziećmi więc mile widziany jakiś mały plac zabaw, parking i odległość od plaży możliwa do pokonania pieszo.

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 25 kwietnia 2022 15:42:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Priv!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 14 sierpnia 2022 22:13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Drugi rok z rzędu byliśmy na wakacjach w Ustce Zachodniej. Miejsce to polecam ze wszech miar, a po kolei to tak:

sama Ustka to dość fajne miasto, jak na nadmorskie kurorty, które same w sobie nie należą zwykle do moich ulubionych miejsc - tutaj jest i dość ładnie, i bardzo fajna jest część portowa, i mają rewelacyjną lodziarnię (!!!), i ławeczkę z Ireną Kwiatkowską ;-)
To jednak mało ważne, bo w ciągu tygodnia byliśmy tam tylko raz, a oni u nas pewnie też nieczęsto ;-) W Ustce do morza wpada spora rzeka, Słupia, tam jest ten port, a przejście do zachodniej części możliwe jest: a) mostem samochodowym, który jest kawałek od morza i jakoś w ogóle nie po drodze, b) mostem ruchomym, który otwiera się raz na godzinę i owszem łatwo przez niego przejść, ale jakoś... po tej zachodniej stronie ludzi jest o wieeele mniej.

Siedzimy więc sobie przez tydzień w tejże Ustce Zachodniej, na wysokości tzw. "trzeciego molo", które zasadniczo nie jest molem, tylko zaczątkiem falochronu, który Niemcy zaczęli budować przed wojną, który miał być ogromny i stworzyć coś w rodzaju basenu dla ciężkich statków wojennych czy co tam inne chcieli. Po obu stronach trzeciego mola plaża, na której ludzie oczywiście są, ale na luzie można trzymać psa nie na smyczy, nie martwiąc się, że skubnie sąsiadowi bułkę, a poza linią przy samym brzegu, gdzie większość plażowiczów się lokuje, bez problemu można sobie rzucać frisbee, ringo czy grać w piłkę. Po południu (w sensie np. o 17) to w ogóle puściutko się robi. W morzu dla dzieci świetne płycizny, gdzie mogą szaleć.

Mieszkaliśmy w ośrodku z domkami, z którego na plażę jest 5 minut, schodkami w dół, po drodze bar "Trzecie molo" (dwa razy zjadłem bardzo dobrą rybę smażoną za dwadzieścia kilka zł, więc bez tragedii), rzut beretem przez bardzo malowniczy lasek (po nim też sobie pospacerowaliśmy, kiedy już słońce za bardzo dało nam w kość) i morze. A, i świetnie się tam dojeżdża, bo za Ustką jest jeszcze stacja Ustka Uroczysko, do której dojeżdżają lokalne pociągi, a z niej 15-minutowy spacerek z plecakami i innymi betami do tegoż ośrodka. Obok stacji budka, w której mają świetne drożdżówki i w ogóle dobre pieczywo. Poza tym to raczej dziura, ale Lidl i Biedronka się znajdą, a przede wszystkim jest ZNAKOMITE miejsce pt. Stara Pierogarnia, gdzie jedzenie jest tak dobre, jak mało gdzie, w każdym razie pierogi.
W zeszłym roku przez cały tydzień padało, więc bardzo przydały się też lokalne atrakcje, jak ping pong, piłkarzyki, bilard, boisko do piłki plażowej. W tym roku cały tydzień rżnęło nas słońce, więc atrakcje też się bardzo przydały.

Bardzo fajny wyjazd :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 15 sierpnia 2022 19:37:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Dzięki za relę. :)
Nigdy nie byłam w Ustce, zawsze mnie takie znane kurorty nadmorskie odstraszały ze względu na spodziewane tłumy na plażach, ale skoro mówisz, że w Zachodniej jest spoko, to może i się skuszę. Przydałoby mi się wyrwać w końcu kiedyś nad morze, tęsknię.

A jak tam się jedzie? Piszesz, że jest lokalny pociąg, ale skąd?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 15 sierpnia 2022 20:45:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Jeździ na linii Słupsk-Ustka Uroczysko, ok. 20 minut to zajmuje. W pierwszą stronę jechaliśmy z przesiadką w Słupsku, w powrotną dojechaliśmy z Uroczyska do Ustki głównej i tam wsiedliśmy w Słoneczny. W obu przypadkach sam czas jazdy jest naprawdę szybki (6 godzin), nie sądzę, żeby samochodem szło to zrobić szybciej, może w nocy.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 15 sierpnia 2022 21:12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Dzięki. :) W Słupsku też nigdy nie byłam, można by i na niego rzucić okiem...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 16 sierpnia 2022 06:43:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Fengari pisze:
ze względu na spodziewane tłumy na plażach


Z tymi niesławnymi tłumami na polskich plażach jest tak, że kończą się jakieś 100-200 metrów od głównych wejść na plaże. Jeśli ktoś nie czuje się imperatywu leżenia w odległości 2 metrów od wieżyczki ratownika, i 5 metrów od bud z piwem/lodami/frytkami/dmuchanymi delfinami, to tłumów raczej nie powinien się obawiać nawet w wysokim sezonie.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 16 sierpnia 2022 09:32:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
mają rewelacyjną lodziarnię
Namiary proszę. Możliwie pilnie, bo zaraz jedziemy. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 16 sierpnia 2022 12:13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Crazy pisze:
A, i świetnie się tam dojeżdża, bo za Ustką jest jeszcze stacja Ustka Uroczysko, do której dojeżdżają lokalne pociągi, a z niej 15-minutowy spacerek z plecakami i innymi betami do tegoż ośrodka. Obok stacji budka, w której mają świetne drożdżówki i w ogóle dobre pieczywo. Poza tym to raczej dziura, ale Lidl i Biedronka się znajdą, a przede wszystkim jest ZNAKOMITE miejsce pt. Stara Pierogarnia, gdzie jedzenie jest tak dobre, jak mało gdzie, w każdym razie pierogi.


Brzmi to bardzo przyjemnie!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 16 sierpnia 2022 12:27:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Pippin, ta lodziarnia znajduje się w zasadzie dokładnie naprzeciwko kościoła, przy głównej ulicy (Marynarki Polskiej), nazywa się to to "Góra lodowa" i jest to generalnie kawiarnia, nie tylko lodziarnia. Jadłem tam ostatnio deser lodowy Giewont ;-) Na świeżo polecam rewelacyjne lody, jak to było... chyba waniliowe z czekoladą i malinowe, czy jakoś tak. A dla chcących się odświeżyć i nie bojących się znaczniejszego stopnia kwaśnoty, elsea spożyła lody zdaje się "porzeczka bez cukru" - zawartość porzeczki znaczna!

A gdzie jedziecie? Pewnie będziecie autem, więc jakby co Starą Pierogarnię przy Wilczej 15 też polecam :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 16 sierpnia 2022 12:40:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Tylko na chwilę wpadliśmy, więc już raczej nie zdążymy. Ale do soboty mieszkamy jakieś 20 kilometrów stąd, więc może jeszcze wrócimy. Dzięki!

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 16 sierpnia 2022 13:19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
He he, myślałem, że "zaraz jedziemy" oznacza, że wyjeżdżacie z Poznania, a nie że akurat wyskakujecie na wycieczkę do Ustki z pobliskich Rowów ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 16 sierpnia 2022 13:50:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
akurat wyskakujecie na wycieczkę do Ustki z pobliskich Rowów


Kiedy ostatnio robiłem wycieczkę z Rowów do Ustki, to skończyło się to ekstrakcją zęba i mandatem za parkowanie bez wymaganej opłaty postojowej. Nie polecam. :?

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 417 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group