Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:49:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 417 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 marca 2007 14:07:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:34:44
Posty: 1092
Skąd: toruń
Hans to skrot Johannes'a ;) Johannes, Hannes, Hans... what ever
ps.: ordynariuszem diecezji Paderborn ktorej podlega Dortmund jest Hans Josef Becker. Niektorzy Polscy ksieza czasami mylac sie zmieniaja imie w czasie mszy...np.: "za naszego biskupa Hansa Franza.." :lol:

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 marca 2007 14:11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
glacek pisze:
Hans to skrot Johannes'a

:shock: :shock: :shock:
Wstrząsnąłeś moim światopoglądem! Czyżby w takim razie jednym z bohaterów mojego dzieciństwa i wczesnej młodości, ikoną PRLu, ba! - twarzą z koszulki którą dzisiaj mam na sobie w pracy! - był JOHANNES KLOSS???? :?: :shock:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 marca 2007 15:06:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 10:50:58
Posty: 909
Skąd: strangeland
3bajki pisze:
W Warszawie się mówi 'na pałę' pojechać (i chyba nie tylko w Wawie? )

A w moim rzeszowskim towarzystwie się mówiło "wbić się na impreze na niemca" ;)

3bajki pisze:
A może u Niemców ten Jan?

Koło się zamyka.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 marca 2007 15:10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
To ja dodam że mój przyjaciel z Lublina mawiał "w razie Niemca", co było odpowiednikiem mojego "w razie jakby co", "w razie czego", "w razie problemów" :wink:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 marca 2007 15:39:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:34:44
Posty: 1092
Skąd: toruń
Peregrin Took pisze:
Czyżby w takim razie jednym z bohaterów mojego dzieciństwa i wczesnej młodości, ikoną PRLu, ba! - twarzą z koszulki którą dzisiaj mam na sobie w pracy! - był JOHANNES KLOSS???? Question Shocked

na to wyglada :)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 marca 2007 23:22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
J-23 = Janek

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 marca 2007 11:06:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Wielki Bart pisze:
A w moim rzeszowskim towarzystwie się mówiło "wbić się na impreze na niemca"

to nawet pasuje, bo przecież Niemce od niemych się wzięły coi to polskiej mowy nie rozumieli

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 lipca 2007 22:59:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
spędziłam dziś całe popołudnie na internetowym wyszukiwaniu jakiegos fajnego miejsca nad polskim morzem i niestety nic nie znalazlam. jak juz mi sie podobało, to koszty po prostu nie wiem jak to nazwać, ale jakiś obłęd! hotel nad morzem kosztuje więcej niż w centrum krakowa. czy to normalne? chcę nad morze w tym roku choć na kilka dni, ale gdzie, ale gdzie?

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Ostatnio zmieniony pt, 06 lipca 2007 09:11:12 przez natalia, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 lipca 2007 07:40:00 
Spędziliśmy kiedyś wspaniałe wakacje w okolicach Słowińskiego Parku Narodowego. Otwarte morze, puste, dzikie plaże, ludzi brak. Spaliśmy w kilku miejscowościach. Taką najbardziej wypoczynkową było chyba Smołdzino. Sęk w tym, że to jednak parę kilometrów od morza. Niedaleko jest też Gardna Wielka (EDIT: nie pamiętam tylko, czy też ją można nazwać miejscowością wypoczynkową), która ma tę samą wadę, ale za to jest położona nad jeziorem, w okolicach którego są rezerwaty ptaków. Co do cen, to nie mam zielonego pojęcia, bo nie dość, że spaliśmy w szkolnych schroniskach, to jeszcze parę lat już minęło. Sam Park natomiast bardzo polecam (z atrakcji utkwiły mi w pamięci szczególnie Wydma Czołpińska i Kluki z kapitalnym skansenem).


Ostatnio zmieniony śr, 18 lipca 2007 14:35:35 przez kk, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 lipca 2007 09:19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
ja zawsze jeżdżę do Pustkowa.
Dzika plaża, wieczorami spokój (zero dyskotek), no ale są przyczółki lodogofrów (jak mi się podoba to określenie ;)

Z tego co widziałem, najspokojniej w tym rejonie (tzn wybrzeże rewalskie) jest w Łukęcinie- tam był poligon kiedyś, więc nie jest natkane budami. No i duży plus, że jeździ autobus z Poznania do Pobierowa (Łukęcin jest tuż obok)

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 lipca 2007 12:19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
całe przedpołudnie przed komputerem i gówno. obce jest mi planowanie wakacji i zamawianie miejsc. jak już coś mi się podoba i jest w miarę naszych możliwości finansowych to okazuje się, że od dawna jest już zaklepane. poza tym okazuje się, że wszyscy preferują coś takiego jak turnusy od soboty do soboty a mój urlop zaczyna sie w środę. mam dość. :evil: turnus fakk!!!

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 lipca 2007 12:21:50 

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 11:45:35
Posty: 430
Skąd: Gdynia
natalia pisze:
turnus fakk!!!


może coś agroturystycznego? tanio, milej, spokojniej...i pewnie jakies miejsca się jeszcze znajdą:)

_________________
"Nikt nie ma wiekszej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich" J 15,13


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 lipca 2007 12:38:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
natalia, dlatego nad morze najlepszy jest namiot. Można za kilkaset złotych kupić takie duże, rodzinne, że się elrond może spokojnie wyprostować.
A na polach namiotowych (rodzinnych, a nie takich, gdzie jeździ młódź się wychamić) masz normalne toalety, prysznice itp (a nie toi toje czy dziury z wapnem). Jesz co chcesz i kiedy chcesz (nienawidziłem tych biegów na turnusowe obiady), jesteś jak długo chcesz, bez łachy. No i kilkanaście razy taniej. Tydzień pod namiotem to koszt dwóch dni w domku, nie mówiąc o "wypasionych" ośrodkach.
No i w namiocie jest fajniej (zwłaszcza dzieciakom),niż w dusznych i opierdzianych pokojach, na starych kanapach i w starych fotelach.
Pogoda jest trochę słaba teraz, ale co to dla dobrego śpiwora ;)

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 lipca 2007 14:17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
o nie, nie. to taka rodzinna umowa, że skoro nad morze to musi być luksus, a resztę wakacji przwędrujemy nocując "gdzie bądź". poza tym nina będzie ledwo co po 3 tygodniach pod namiotem więc atrakcja to nie byłaby dla niej żadna.
szukam wypasionego miejsca nad morzem w okolicy pozbawionej lodogofrów. na razie nic nie znalazłam i jestem trochę wkurzona. zalezy mi na pomorzu od Łeby na wschód. udało mi się nawet pogodzić urlop z turnusem :roll:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 lipca 2007 14:23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
nie no, wypasy w sezonie słono kosztują a i wcale nie jest lekko je zgarnąć (bo Niemiaszki lubią okupywać co lepiej wyposażone miejsca)

wg mnie totalnie szkoda kasy na takie atrakcje...

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 417 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group