Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:23:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 417 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 maja 2015 09:33:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
wuka pisze:
..zimno?

Jakoś bardzo ciepło nie było ;-) Ale w stawach bywało znacznie zimniej. Wchodziłem na raty, za pierwszym razem do pół łydki i uciekłem, za ostatnim wskoczyłem z głową i pływałem, więc tendencja rozgrzewająca wygrała.

30 kilometrów chyba nie. Z Kuźnicy do Helu strona odleglości.pl podaje 21 km, drogą i plażą powinno być jakoś podobnie, ale do tego dochodzi obejście samego cypla a to jednak daje wyraźnie dalej, niż do centrum Helu. Plus odcinek Kuźnica-Chałupy, pokonany tu i z powrotem, ale poprzedniego dnia.

Magia półwyspu działa. Z jednej strony wydaje mi się jednym z najlepiej mi znanych miejsc w Polsce. Z drugiej - widzę, że ciągle czekają na mnie nowe odkrycia. Sama Kuźnica bardzo mi się podobała, chociaż do przyjazdu na wakacje itp. zdecydowanie wybrałbym Juratę. No i nie przepadam za samą miejscowością Hel.

Ale te plaże :!: :!: :!:

I nieustające zadziwienie tym, jak wąski jest ten półwysep, szczególnie na wysokości Kuźnicy.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 maja 2015 22:27:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 22:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
Cieszę się Crazy, że spełniłeś swoje marzenie, tym bardziej, że podobają mi się Twoje marzenia :)
Półwysep faktycznie przyciąga.
Mnie bardzo pasjonuje też Wyspa Wolin i jej okolice.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 maja 2015 13:49:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Za 9 dni jedziemy na dwa tygodnie do Pobierowa - pierwszy urlop z Adasiem. :)

Arasku - jakieś prognozy pogodowe?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 24 czerwca 2015 09:04:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
W tym roku szykują się zimne wakacje nad polskim morzem, ale do Pustkowa, gdzie oczywiście jadę, może nie być pogody, po prostu parę dni tam muszę być ;)

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 września 2016 09:26:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
W lipcu w falach pod Chłapowem zrodził się taki pomysł do zrealizowania 3 września, w imieniny. Nie spodziewaliśmy się tego, a jednak się stało... Wczoraj o świcie ruszyliśmy z domu, o 14 byliśmy plaży w Juracie. Fal tym razem okrągłe zero, za to dużo meduz. Popływaliśmy z meduzami, przespaliśmy się na piasku... W środku nocy byliśmy już w domu. Magia trwa!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 września 2016 12:22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Ale spontan! :brawa:
I co, już trochę pusto czy jeszcze ostatnie podrygi sezonu?


Peregrin Took pisze:
Arasku - jakieś prognozy pogodowe?


Weekend zapowiada się z przyjemnymi temperaturami w okolicach komfortu termicznego.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 września 2016 14:35:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Crazy pisze:
pomysł do zrealizowania 3 września, w imieniny

fajnie :D
no i :bukiet:

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 07 września 2016 11:15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
arasek pisze:
I co, już trochę pusto czy jeszcze ostatnie podrygi sezonu?

odsyłam do posta elsei, ale zdecydowanie raczej ostatnie WSTRZĄSY sezonu!

ale na plażach przyjurackich jak zwykle luzik i bez tłumów :aniolek:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 25 listopada 2016 16:27:31 

Rejestracja:
czw, 24 listopada 2016 11:39:26
Posty: 3
Jakoś nie przepadam za polskim morzem - za dużo turystów, ciasno.

_________________
nietypowe cv wzory


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 28 sierpnia 2018 22:49:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 22:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
Od kilku lat końcówkę wakacji spędzamy w Dziwnówku - dużo mniej ludzi niż w szczycie sezonu i to jest dla mnie ważne, bo nie potrafię wypoczywać w tłumie.
Oczywiście plażujemy, ale jest też czas na inne atrakcje - wczoraj z moim starszym synem zrobiliśmy trasę plażą z Międzyzdrojów do Międzywodzia (ok. 20 km). Piękny kawałek wybrzeża na wyspie Wolin - wysokie klify, głazy w wodzie i na plaży, ale przede wszystkim długie fragmenty praktycznie bezludne :)
A dzisiaj kąpiele w mega falach :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 29 sierpnia 2018 10:11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Jako nie-dziecko i nie-rodzic unikałem morza, jak się tylko dało, ale po wyjeździe z jednym małym dzieckiem w Tatry stwierdziliśmy, że z dwójką małych dzieci to może lepiej jednak będzie spróbować tego morza i w ubiegłym roku trafiłem na wybrzeże pierwszy raz od wielu lat. Okazało się, że plaża z dziećmi jest w sumie fajniejsza, niż plaża bez dzieci, choć momentami zastanawiałem się, cóż właściwie złego widziałem kiedyś w obecnie niedostępnym dla mnie - z uwagi na konieczność budowania kanałów i innych elementów nadmorskiej infrastruktury - zwykłym leżeniu? W tym roku powtórka.
Wybraliśmy się trzypokoleniowo. Dość szybko starszy przedstawiciel najmłodszego pokolenia wynalazł na plaży krótkie, proste patyczki o średnicy ok. 3cm. Zarządził bieganie sztafety. Uśmiechnąłem się, pomyślawszy, że godziny spędzone przed telewizorem na oglądaniu tuż przed wyjazdem Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce przyniosły korzyść w postaci zachęty do aktywności fizycznej (choć w sumie specjalnej zachęty do tego raczej nie potrzebuje). Trochę pobiegaliśmy, fajnie. Problem zaczął się kolejnego dnia, gdy syn przypomniał sobie, że drużyn w sztafecie jest zwykle więcej, niż jedna i do zabawy zmuszeni byli dołączyć dziadkowie. Jakoś koło dwudziestej zmiany przeszło mi przez myśl, że z tym oglądaniem mistrzostw to jednak nie wyszło najlepiej. Koło trzydziestej - że w przyszłym roku będę nałogowo oglądał bloga Grawsona o kostkach, bo układanie per se jest wprawdzie zadaniem trudniejszym, ale fizycznie mniej wymagającym i, przede wszystkim, chyba łatwiej w nim pozorować przed dzieckiem dążenie do celu. Zmianę później odrzuciłem jednak ten pomysł - uwzględniwszy dbałość młodego o odzwierciedlenie szczegółów - z uwagi na to, że godziny spędzone na plaży w masce zasłaniającej oczy mogą zaowocować dość ekscentryczną opalenizną. Zgłoszoną kolejnych kilka zmian później propozycję szachów syn odrzucił, argumentując to nudą. Jest jeszcze ewentualnie brydż sportowy, nie wiem jednak, czy gdzieś dostępne są jakieś relacje. Pozostało nam dotrwać do momentu, w którym pomysłodawca uznał, że rywalizację należy zakończyć (z kronikarskiego obowiązku zaznaczę, że drużyna Bogus & son odniosła miażdżące zwycięstwo), a mi dodatkowo spuścić głowę, by uniknąć napotkania swym wzrokiem pełnego wyrzutu wzroku moich rodziców. Tu jednak spotkało mnie zaskoczenie, bo dochodzący do siebie tata znalazł w całej sytuacji pozytyw, którego nie można przecenić: mamy szczęście, że nie spodobał mu się skok o tyczce...

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 29 sierpnia 2018 12:32:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
:D

Rzut młotem na pełnej plaży też mógłby być problematyczny...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 29 sierpnia 2018 20:01:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Ja tylko nie rozumiem, czemu nie pomyśleliście o urządzeniu zawodów w tym, do czego morze się nadaje najlepiej - w pływaniu? :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 29 sierpnia 2018 20:13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Z moich doświadczeń morze średnio nadaje się do pływania. Skoki przez fale - o, to tak!

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 29 sierpnia 2018 20:24:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Przy dużych falach - to prawda. Ale przy mniejszych - da się. :)
A w sumie skoki przez fale - też fajny sport. :)


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 417 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group