Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 09:16:26

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 lutego 2007 23:00:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ptak ze wschodu pisze:
Bardzo blisko Woźnewsi gdzie ja siedzę na wakacjach

no...!!!! ej!!!!!! przecież...

Crazy pisze:
przejazd rowerowy do sąsiedniej wsi do sklepu

to niby gdzie myślisz, że ja do tego sklepu???? przecież bliższego nie ma!! :D

zaraz się okaże jeszcze, że ta rzeka, w której się kąpiesz, to Jegrznia :shock:
i że ileś tam razy byliśmy razem w kościele?... jak nic! bo w Woznewsi jedna kaplica i jedna msza dziennie, a skoro siedzisz tam w wakacje, a ja od wielu lat nie miałem wakacji, żeby tam choć na krótko być, no to jak inaczej? no chyba że jeździłaś do Rajgrodu albo do siebie.

Ptak ze wschodu pisze:
A te słynne bagna... No cóż, atrakcyjne bardzo zwłaszcza dla turystów zza granicy, hehe

żebyś wiedziała! mój wujek właśnie tym się zajmuje, oprowadzaniem po bagnach przybyszów, zwłaszcza z Anglii
i jeszcze hoduje koniki polskie, któe mają m.in. powstrzymywać mokradła przed zarastaniem, bo on je wypasa tam i one pono zżerają pędy młodych roślinek, co tam rosną, a mają nie rosnąć ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 lutego 2007 23:13:37 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 13:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
O! :D
Crazy pisze:
to niby gdzie myślisz, że ja do tego sklepu???? przecież bliższego nie ma!!

Jeszcze na Rybczyźnie jest! :D A w Woźnewsi ja codziennie w tym sklepie bywam (właściwie w dwóch: mleczarnia i taki za mostem sklep)

Crazy pisze:
zaraz się okaże jeszcze, że ta rzeka, w której się kąpiesz, to Jegrznia

Nie inaczej! :lol: A jezioro Dręstwo...

Crazy pisze:
i że ileś tam razy byliśmy razem w kościele?... jak nic! bo w Woznewsi jedna kaplica i jedna msza dziennie

Siedzę w kaplicy, ale co niedzielę tylko. Hehe na górze bo stamtąd lepiej widać wszystko. Ale najlepszy to śpiew... :mrgreen:

Crazy pisze:
i jeszcze hoduje koniki polskie

Ostatnio zatrudniłam się z koleżankami przy koniach w Woźnewsi... chociaż to pewnie nie Twój wujek :wink:

Jaki ten świat mały! :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 lutego 2007 23:20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ptak ze wschodu pisze:
jezioro Dręstwo

kiedyś jeszcze z Dziadkiem zrobilismy sobie spływ (hehe) pontonem z Dręstwa Jegrznią aż do Kuligów właśnie. Było super!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 maja 2007 10:57:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
W temacie:
http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?p=167117#p167117

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 czerwca 2007 08:48:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Od początku życia mieszkam na Warmii, a jakoś nie widzę tej krainy. To znaczy, jest ona tak na co dzień, że dopiero jak wyjadę, widzę, że czegoś mi brak, że tam gdzie jestem, jest zupełnie inaczej. Szukam jakiegoś klucza, żeby to wydobyć. Ostatnio poczułem sentyment do Kurpiów. Ale tam są inne lasy, inne wioski, płasko. A przede wszystkim nie ma jezior. Może ten kontrast jest jakimś kluczem?

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 20 czerwca 2007 13:26:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Mnie się z moimi warmińskimi okolicami zawsze kojarzyło totalne zapuszczenie wsi, wzgórza na polach ze zbożem, no i te charakterystyczne drzewo przy drzewie na wąskich, mocno zdezylowanych szosach :-).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 20 czerwca 2007 15:00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
We wrześniu jadę z Mikołajem po raz pierwszy na tydzień na łódkę. Żona się łamie. Ja się cieszę niezmiernie, bo sam nie pływałem już ponad 10 lat. Tylko patent muszę gdzieś z czeluści odgrzebać.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 lipca 2007 00:29:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 18 listopada 2004 16:21:11
Posty: 358
Skąd: nie jestem stąd
Mam taką prośbę... bo wybieram się z kolegami na Mazury właśnie (były dwie propozycje wyjazdu: góry - eee... za banalnie. nad morze - eee... też za banalnie. wybraliśmy możliwość trzecią - Mazury). Wszystko na razie tylko planujemy, ale na początku chcieliśmy do Giżycka. Ale tak sobie przeglądam kilka stron, wpadam do tego tematu (chyba pierwszy raz wszedłem do działu "pod różą..."), a po Giżycku wszyscy strasznie jadą że wszyscy tam się zjeżdżają a jest tyle fajniejszych miejsc w okolicy... mógłby ktoś rzucić nazwą jakiejś hmmm... wioski?... miejscowości? jakiegoś miejsca, które NA PRAWDĘ warto odwiedzić...?
Głupio byłoby zmarnować taką okazję i zobaczyć tylko np. rynek w mieście :oops: :wink:

_________________
dobro jest dobre, pięść rozwali świat


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 lipca 2007 18:35:48 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 13:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Rzuff... w pobliżu Giżycka jest taka wioska Kruklin, wcale urokliwe miejsca, jeziorka są...
A same Giżycko... niestety miasto i jak w mieście hałas, brud, woda brudna :wink: Ciekawiej robi sie nocą. Przebywając w mieście, wieczorem, warto się wybrać nad wybrzeże - fajna atmosfera, ludzie siedzą przy stolikach, gra muzyka, wkoło ciemna toń jeziora... :) aha, nie wiem czy to ten termin, ale 12-14 lipca w pobliskim Węgorzewie jest Rockfestival, informacje w dziale o koncertach, myślę, że warto się wybrać tam (co też planuję :mrgreen: ). I poza tym w Giżycku można coś niecoś zwiedzić - twierdza Boyen, kościół ewangelicko-augsburski, nad jeziorem spotkasz lunapark (niestety drogi), czasem koncerty są... Sam zobaczysz co tam jeszcze można ciekawego znaleźć :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 lipca 2007 11:16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Ptak ze wschodu pisze:
w pobliżu Giżycka jest taka wioska Kruklin, wcale urokliwe miejsca, jeziorka są

ha, moja córka jest tam właśnie na obozie harcerskim :D miło słyszeć, że jest tam urokliwie :D to znaczy obóz jest w lesie nad jeziorem kilka km od wioski Kruklin.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 lipca 2007 11:27:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Ptak ze wschodu pisze:
Ciekawiej robi sie nocą


Broń Boże. Mazury w postaci Giżycko-Mikołajek to coś czego szczerze nienawidzę. Dresy z Wawy, najebane różowe panienki, dyskoteka i hałas.
Mnie to Mazury jakoś w ogóle nigdy nie ciągnęły... To dobre dla warszawskich frajerów :faja: :D .


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 lipca 2007 12:44:25 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 13:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
natalia pisze:
miło słyszeć, że jest tam urokliwie

Mój ojciec pochodzi z Kruklina, więc byłam tam kiedyś :) Okolica rzeczywiście bardzo spokojna, no i te jeziorka... Domy budowane jakoś inaczej niż w moich stronach, takie większe i bardziej wydłużone. W końcu poniemieckie ;)

. pisze:
Broń Boże. Mazury w postaci Giżycko-Mikołajek to coś czego szczerze nienawidzę.

Trzeba przyznać, ale niektórzy lubią taki wypoczynek :P dla mnie Mazury nie kojarzą się jednak z miastami, ale szumiącą wodą, lasem trzcin przy brzegu, spokojem, samotnością, czystym powietrzem, takim prawdziwym wypoczynkiem, kiedy człowiek się może wyciszyć. To właśnie najbardziej lubię jak wyjeżdżam na wieś. Gdzie indziej pojechać to trudząca rozrywka po prostu... Rodzina się oburzała az, że nie jestem świata ciekawa ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 lipca 2007 10:55:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ja tylko chciałem a propos Warmii.
Otóż w miniony weekend kolega z Olsztyna przekonywał mnie że:

Największą atrakcją Olsztyna jest śmierdząca Łyna.
Zaś największą atrakcją Łyny są gówna i szczyny.

I co Wy na to? Wypada się zgodzić? :wink:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 lipca 2007 11:53:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Zagłuszacie bardzo sensowną wypowiedź! :twisted:

Ptak ze wschodu pisze:
dla mnie Mazury nie kojarzą się jednak z miastami, ale szumiącą wodą, lasem trzcin przy brzegu, spokojem, samotnością, czystym powietrzem, takim prawdziwym wypoczynkiem, kiedy człowiek się może wyciszyć.

Zachęca mnie to :)

Ale ja też uwielbiam morze, nawet Bałtyk, a na to wszyscy mówią - mrowie ciał, piwsko, platikowe panny i gofry za 3,50...
A ja mówię wybrzeże gdzie żywego ducha nie ma, lasy i tajemne ścieżki, wiatr, piach, samotność.
Jak ktoś chce, to wszędzie znaleźć można "inną drogę".
A poza tym - żaglówkowe "spędy" i wspólne, hałaśliwe bycie też mi może czasem odpowiadać. Kilkaset kilometrów na południe, w Karkonoszach też cichutko i abstynencko nie byliśmy...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 lipca 2007 11:56:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Właśnie - zróbcie temat "lodogofrorum" by nie zagłuszać istot zagadnień.
W mojej pamięci Mazury to lasy, łąki i jeziora, gdzie po dnie wędrują raki.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group