Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:25:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 listopada 2006 21:12:46 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 13:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Ano na tej wyspie dużo skał...

Obrazek

tutaj wybrzeże...

Obrazek

widać morze, skały i moją siostrę :wink:

Obrazek

Irlandia z wysokości. A swoją drogą skalista jest...

Obrazek

... ale i zieleni na Zielonej Wyspie nie brak

Obrazek

mam nadzieję, że Emila tu nie dotrze. W końcu chodziło o Irlandię :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 listopada 2006 00:58:24 
Sądząc po zdjęciach zazdroszczę Bartowi niekoniecznie I..rlandii ;)

A Twoja siostra Ptaszyno zupełnie do Cie niepodobna :)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 listopada 2006 10:55:06 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 13:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Piotrek, chyba dobrze w tej Irlandii jest, życzę miłych wrażeń. :)

3bajki - na tych zdjęciach chodzi o krajobraz Irlandii, a nie o mą siostrę :wink: Rodzeństwa nie mam. Wszystkie siostry i brat to cioteczne albo dalsze. Emila to córka rodzonej siostry mojej mamy. :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 maja 2007 13:43:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Tak mi się przypomniało ostatnio...
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 lipca 2008 20:32:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 08 lutego 2005 12:34:20
Posty: 803
Udało mi się w tym roku wreszcie wybrać na zieloną wyspę i nie zawiodłam się! Pięknie tam jest! Więc pomyślałam, że się z wami chociaż trochę podzielę tym co tam widziałam :) ale od razu mówię, że zdjęcia (a szczególnie moje :p)nie oddają w pełni piękna tego miejsca. Trafiłam głównie do części północnej Republiki Irlandii jak i do Irlandii Północnej. Na początek..

Wyspa Tory : wyspa niezwykła, oddalona o 9 mil od północno-zachodniego wybrzeża Donnegal, dopłynąć tam można tylko łodzią kursującą regularnie dwa razy dziennie z miejscowości Magheroarty, hrabstwo Donnegal. Ciekawostką jest, że tradycją Tory, podobnie jak i innych wysp przybrzeżnych Irlandii, było wybieranie lokalnego króla. Król wyspy, autorytet, którego wszyscy szanowali i dawali temu wyraz poprzez wybór, był głową społeczności. Tradycja ta z czasem zanikła, ale jedynym wyjątkiem jest właśnie Tory, na której do dzisiaj urzęduje król (Rí Thoraí) jest nim obecnie Patsai Dan Mac Ruairi (Patsy Dan Rodgers). On też tradycyjnie zawsze wita i żegna turystów przypływających na wyspę. Liczba mieszkańców to obecnie chyba 200 osób, na wyspie mieszkańcy posługują się językiem irlandzkim (90%), co nie oznacza, że nie można porozumieć się tam w języku angielskim :) Niesamowite miejsce, jedna ulica, trzy samochody jeżdżące bez rejestracji, tam jakby czas stanął w miejscu!
Klify u wybrzeży Tory
Obrazek
Widok na część zamieszkaną
Obrazek
Irlandzkie szyldy
Obrazek
Obrazek
no i sam król ! grał nam jigi i śpiewał tradycyjne sean-nós :)
Obrazek
Donnegal
hrabstwo Donnegal pełne jest pięknych krajobrazów i pozostałości po zarówno celtyckich wojażach jak i pierwszych chrześcijańskich klasztorach zakładanych przez mnichów przybywających do Irlandii aby nawracać pogan.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Poniżej to już ruiny po klasztorze w Glendalough, jednego z pierwszych w Irlandii, najlepiej dojechać tam z Dublina, regularnie kursującymi autobusami.
Obrazek
Obrazek

Derry/Londonderry.
Miasto, które wpisało się w historię Irlandii Północnej ostrym konfliktem pomiędzy katolikami a protestantami. Pomimo, że na razie jest tam spokój, będąc w Derry można zobaczyć gdzie i z kim ma się do czynienia. Na mnie szczególnie duże wrażenie zrobiła katolicka dzielnica Derry - Bogside, to tu między innymi rozegrały się pamiętne dla Irlandczyków wydarzenia Krwawej Niedzieli, o tym wszystkim szczególnie przypominają murale znajdujące się na okolicznych budynkach i wymowny napis, że wkraczamy w obszar wolnego Derry.
Obrazek
Obrazek
A na koniec dnia, po powrocie do domu, miło było posiedzieć sobie na dzikiej plaży a potem wpaść do pobliskiego pubu na coś zimnego ;)
Obrazek
Obrazek
Za rok fajnie byłoby wybrać się bardziej na południe, może się uda!
Éire go brách !!!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 lipca 2008 22:31:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 października 2006 12:09:41
Posty: 2805
Skąd: f'karium
Sula! Super zdjęcia i komentarze! :D Podoba mi się zwłaszcza ciekawostka o wyspie Tory, chciałabym poznać pana króla osobiście, wygląda na sympatycznego człowieka :)
strasznie zazdroszczę wizyty w Éire...

_________________
tory wyjeżdżają z lasu a tam...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 lipca 2008 21:35:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 08 lutego 2005 12:34:20
Posty: 803
król Tory jest w dechę! :D naprawdę serdeczny człowiek, warto się wybrać!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group