Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 24 kwietnia 2024 21:48:44

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 maja 2005 13:47:12 
A znalazłby się chętny, żeby zrobić mapę z "Naszymi Shire" (przynajmniej tymi polskimi)? Pewnie w południowych rejonach byłoby nieco gęsto, ale i tak mógłby być to ciekawy twór...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 lipca 2005 10:44:41 
Oto jedno z, jak dla mnie, najpiękniejszych miejsc na Ziemi, choć pewnie niewielu jest w stanie tę moją fascynację zrozumieć... Góra Czubatka (jedno ze wzgórz tworzących Pagóry Chełmskie) z rezerwatem Stawska Góra (ten ciemny fragment widnokręgu) zajmującym jej wierzchowinową część. Niestety nie widać na zdjęciach szczytu Czubatki z punktem geodezyjnym...

Obrazek

Obrazek

Wszystkich, którzy chcieliby kiedyś to niezwykłe miejsce odwiedzić, ostrzegam jednak, że do tego rezerwatu nie wolno wchodzić bez specjalnego zezwolenia... cóż... sam ten zakaz złamałem... dla dobra tego miejsca, lepiej jednak tego nie robić...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 lipca 2005 11:46:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22880
piękne zdjęcia

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 lipca 2005 15:05:16 
Nie moje.
Tak patrzę i chyba jednak widać szczyt Czubatki na pierwszym zdjęciu na prawo od rezerwatu, tylko tej śmiesznej konstrukcji nie można dostrzec...
Kurde, wspominam te dwie nasze wycieczki w tamte okolice, jako jedne z najgenialniejszych, jakie mi się kiedykolwiek przytrafiły, choć tak skromnie to wszystko wygląda...

I tak sobie myślę, że jednak wzgórza / pagórki nad góry, czy morze...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 lipca 2005 18:35:08 
Kamik, a czemu to miejsce jest rezerwatem? Nie zrozum mnie źle - nie mam nic przeciwko rezerwatom jako takim - ciekaw jestem tylko, jakie szczególne walory ma Stawska Góra, że dostała status ścisłej ochrony.

Zdjęcia faktycznie piękne - zwłaszcza to drugie.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 lipca 2005 19:58:58 
Głównie flora:

Cytat:
Podłoże z węglanu wapnia oraz położenie na oświetlonym zboczu przyczyniły się do zachowania w tym miejscu płatu roślinności stepowej. Środkowa część rezerwatu pokryta jest przez głębokie, nawet półtorametrowe leje. Są to pozostałości po niemieckich pociskach artyleryjskich. W czasie II wojny światowej obszar Stawskiej Góry był poligonem armii hitlerowskiej. Zniszczona struktura gleby uchronila to miejsce przed zaoraniem dokonywanym masowo pod koniec lat czterdziestych na terenach ugorów i nieużytkow rolnych. Na niewielkiej powierzchni (4ha) jaką zajmuje rezerwat stwierdzono występowanie aż 216 gatunków roslin naczyniowych. Wśród nich 30 należy do gatunków rzadkich, w tym 6 objętych jest ochroną ścisłą. Są to dziewięćsił popłocholistny i bezłodygowy, miłek wiosenny, zawilec wielkokwiatowy, orlik pospolity, wiśnia karłowata. Wiśnia karłowata, dziewięćsił popłocholistny i starzec cienisty należą do gatunków zagrożonych wyginięciem i wpisane zostały do "Polskiej Czerwonej Księgi Roślin". Zwierzęta bezkręgowe rezerwatu reprezentowane są przez wiele gatunków rzadkich, znanych w Polsce z bardzo niewielu stanowisk, lub wręcz nigdzie dotychczas nie notowanych. Dotyczy to zwłaszcza motyli, których łącznie stwierdzono w rezerwacie 331 gatunków. Spośród wszystkich występujących na terenie rezerwatu gatunków owadów, 5 należy do gatunków chronionych, a 27 do gatunków rzadkich, wpisanych na "Czerwoną listę zwierząt ginących i zagrożonych w Polsce".


Obrazek

Największe wrażenie robią oczywiście dziewięćsiły.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 lipca 2005 20:03:55 
No to nie mam pytań. Zakaz wjazdu jak najbardziej na miejscu.

PiotrPanek pewnie mnie zaraz wysmaga szpicrutą, ale dałbym głowę, że dziewięćsiły można spotkać już tylko w Tatrach. Piękna niespodzianka, że jeszcze gdzieś indziej też można je znaleźć!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 lipca 2005 20:08:15 
K.T.W.S.G. pisze:
dałbym głowę, że dziewięćsiły można spotkać już tylko w Tatrach.

Jeśli mnie pamięć nie myli (a zdarza jej się płatać figle), to popłocholistnych nigdzie w Polsce (Europie?) nie ma tyle ile na Stawskiej Górze, a w ogóle to mamy w kraju ze trzy, czy cztery stanowiska, na których występują...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 lipca 2005 11:19:36 
No to wychodzi moja niewiedza... Dzięki za te informacje Kamik, bo naprawdę żyłem w błogiej nieświadmości, że jedne z moich ulubionych roślin mogę spotkać tylko w Taterkach :)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 19 sierpnia 2005 01:06:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Po ostatniej wyprawie dwa upewniłem się tylko, że to właśnie KARKONOSZE SĄ MOIM SHIRE!!!!!

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 31 sierpnia 2005 19:24:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 15 lutego 2005 00:28:13
Posty: 437
Skąd: Kraków (sercem Gdynia)
od Shire wolę Khazad-Dum ;) (przez Długouchów zwane Morią)

_________________
w ręce kamień. my i oni.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 września 2005 11:45:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 21:06:28
Posty: 1086
Skąd: z Catanu
Muszę wspomnieć o malowniczo położonej wsi - Rola (w atlasach samochodowych - Role). Leży koło Lipia w gminie Rąbino w powiecie świdwińskim. Mieszkałem tam około dwóch lat.

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 10 września 2005 11:48:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:45:18
Posty: 486
Skąd: Królewskie Stołeczne Rezydencjalne Miasto Wrocław
przeczytałem świdnicim i myslę i myślę: pzeciez tam nie ma żadnego Lipna!!

_________________
-Panie Havranek, za 5 lat tu będzie IV Rzeczpospolita.
-Ja se ne boje, ja mam rakovinu..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 10 września 2005 18:52:11 
Lubię Piętki pod Grójcem, a w nich sady jabłeczne i stawy. Drzewa liściaste. Tajemniczą fabrykę niewiadomo czego, która teraz produkuje już wiadomo co. Rozpadający dom rodzinny, kąpiele w małej misce. Spanie kilkanście centymentrów od sufitu. Piec gorący.
Stamtąd pochodzi rodzina mego ojca i tam w latach małoletnich wiele okresów gorących spędzałem. Duża część rodzin tam mieszkających pochodzi z pnia mego rodziciela.
Sporo zapomniałem i dużo się zmieniło.
Dobrze się tam czuję.

I pewne rejony wiecznego miasta też uwielbiam. Więcej jak półroku tam spędziłem i uwielbiam duszne włoskie powietrze późnych wieczorów na prowincjach wloskich. Wszystkie podobne. I malusieńkie, opustoszałe miejscowości o złotym piasku i mocnych falach.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 10 września 2005 19:00:43 
Lubię małą wioskę pod Grójcem, a w niej sady jabłeczne i stawy. Drzewa liściaste. Tajemniczą fabrykę niewiadomo czego, która teraz produkuje już wiadomo co. Rozpadający dom rodzinny, kąpiele w małej misce. Spanie kilkanście centymentrów od sufitu. Piec gorący.
Stamtąd pochodzi rodzina mego ojca i tam w latach małoletnich wiele okresów gorących spędzałem. Duża część rodzin tam mieszkających pochodzi z pnia mego rodziciela.
Sporo zapomniałem i dużo się zmieniło.
Dobrze się tam czuję.


I pewne rejony wiecznego miasta uwielbiam. Łażenie, gubienie i odnajdowanie się wśród śreniowiecznych ulic miasta. Gigantyczny balkon ostatniego piętra z ogromną roślinnością. Pejzaż na ciągnące się pola tenisowe z mroczną fortecą carabinierów na widnokręgu. Fontanny i uliczne źrodełka wody.
Dużo czasu dziecinnego tam spędziłem i uwielbiam też duszne włoskie powietrze późnych wieczorów na prowincjach wloskich. Wszystkie podobne. I malusieńkie, opustoszałe miejscowości o złotym piasku i silnych falach.


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group