Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 03:05:37

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 84  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 20 listopada 2016 11:47:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
nonproffit pisze:
PS. Proszę tej notki nie odczytywać jako darmowej promocji – chodzi o niedochodowy projekt dla wolontariuszy i działaczy społecznych.

..to jest właśnie darmowa promocja nie związana z tematem. Jeśli pojawią się wpisy o podobnej tematyce będą usuwane...

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 20 listopada 2016 14:51:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Wygląda na bota, bo 2 posty w jednej sekundzie się pojawiły.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 08 grudnia 2016 10:32:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Byłem w stolicy! 8-)
Śnieg zaczął się w okolicach Łowicza. Wychodzę z Centralnego - buba. Pojechałem na Czerniakowską do sądu, ale na tejże Czerniakowskiej wpadłem do lokalu gastro, patrzę - żurek. No to chlup. Ten był z rodziny "dużo zakwasu, dużo majeranku", zatem zawiesisty i pożywny. Latem byłby zbyt ciężki, na ten dzień był jak znalazł. Już wychodziłem, gdy spojrzałem na przeleconą tylko uprzednio wzrokiem tablicę z menu. WTEM! Ojojoj, lokalson ma mnóstwo dań z podrobami: ozory, żołądki, cynaderki... Zapowiadam pani kelnerce, że wrócę tam. I po godzinie, w dobrym humorze (sprawa zakończona ugodą, ale bardzo korzystną) wracam i zamawiam cynaderki! Wpada mój warszawski klient, patrzy z rezerwą na to co mam na talerzu ale dzielnie zamawia sobie zupę. Cynaderki są wyśmienite, kielichy kłębuszków nerkowych rozpływają się na języku niczym wata cukrowa.
Potem mam spotkanie z innym klientem, merytorycznie załatwiamy szybko, po czym zostaję w ramach ekstra bonusu zaproszony na strzelnicę CWKS Legia. Wchodzę na teren obiektu, uprzednio sprawdzając czy na pewno nie mam na sobie szalika w barwach Lecha, nie mam zamiaru wrócić do Poznania jako bohater w czarnym worku. 8-)
Strzelam z różnych kalibrów, zaczynam od 15 metrów ale potem tarcza odjeżdża mi dalej. Najwięcej satysfakcji daje mi Glock 9 mm, ten błysk i kopnięcie dają już poczucie mocy.
Po 16:00 jest po wszystkim i docieram wzdłuż Wisły (za każdym razem majestat tej rzeki robi na mnie wrażenie) do Mostu Poniatowskiego. A stamtąd dziewiątką do Centrum. Tam spotkanie z Budyniem i do czeskiej restauracji, po chwili dociera Fengari. Ciekawe rozmowy, dzięki! "Czesi" oferują całkiem smaczny gulasz z knedlami i niezgorsze jasne piwo (ale całość do cynaderek z Czerniakowa nie ma startu). Zamawiam jeszcze później czarnego Kozela, natomiast Fen i Budyń twardo piją Kofolę :D
Potem Budyń musi już iść, a z Fen rozmowy o szlakach i podróżach mogę ciągnąć bez końca, ale o 19:30 mam pociąg... Powrót jest osobliwy. Do Warszawy jechałem w przedziale m.in. z panią, która miała umówione spotkania w Ministerstwie Sprawiedliwości. Specjalistka w zakresie dokumentowania ludobójstw. Rano byłem zbyt śpiący by poruszać temat, więc po kilku słowach-komunikatach odseparowałem się od reszty towarzystwa i drzemałem. W drodze powrotnej znów trafiliśmy na siebie w jednym przedziale :D Uznałem to za Znak :wink: a efektem była rozmowa (bite trzy godziny) o ludobójstwach różnego rodzaju, pozostali ludzie z przedziału po półgodzinie wyglądali tak: :shock: :? :roll: :shock: :brew_hmm: :psycho: , no cóż - chyba zepsuliśmy niektórym podróż...
Pozdro Wawa! :aniolek:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 08 grudnia 2016 11:01:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ależ kumulacja!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 08 grudnia 2016 18:24:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
pojechałeś najkrótszą trasą, ale zagęściłeś czas esencjonalnie
postuluję założenie kulinarno-kolejowo-pieszo-podróżowego atlasu Polski

1/ jajecznica w Radocynie
2/ bar Tylko u nas /róg Szkolna/Gołębia/ Poznań (żołądki w środy, żur i golonka w czwartki, kultowy schabowy zawsze 8-)

na dobry początek :mrgreen:

arasek pisze:
Znak

to bardzo ciekawe

arasek pisze:
natomiast Fen i Budyń twardo piją Kofolę

ech tam w stolicy nie dbają o zdrowie...

Poznań Pany :D
jestem dumny z takiego emisariusza :brawa:

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 08 grudnia 2016 18:45:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Aras, jak Ty zaczniesz wydawać książki, obiecuję, że będziesz miał u mnie specjalny regał, a dodatkowo za free zrobię Ci jeszcze korektę.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 08 grudnia 2016 23:03:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Cytat:
oferują całkiem smaczny gulasz z knedlami

To był gulasz z knedlami? :shock:
Zastanawiałam się, co Ty jesz, część czerwona nie zdradzała na oko zawartości mięsa, a knedle zawsze sobie wyobrażałam, jako coś okrągłego, jak pyzy i nigdy by mi nie przyszło do głowy, że te dziwne placki są właśnie nimi. Prawdę mówiąc, obie rzeczy na Twoim talerzu wygladały zagadkowo i kosmicznie! :D

A mój kurczak w cieście piwnym, niby prosta rzecz, a był przepyszny! Ciągle za mną chodzi ten smak.

Pani w przedziale: :shock:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 09 grudnia 2016 18:24:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Fengari pisze:
a knedle zawsze sobie wyobrażałam, jako coś okrągłego, jak pyzy


Ja kiedyś też. Ale oni czasem kroją je na plastry i właśnie w takiej postaci miałem.


antiwitek pisze:
Ależ kumulacja!


No fakt!
W efekcie jednak wchodziłem do akademika zadowolony ale i solidnie zmęczony. Dużo się działo.

manool, Powsinoga - dzięki za miłe słowa i deklaracje! :D

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 09 grudnia 2016 20:58:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Ależ to się czyta. Pozdro Aras

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 10 sierpnia 2017 21:57:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Czytałem, że otwarli kolejny fragment promenady nadwiślanśkiej? Chciałbym kiedyś sobie tak wygospodarować czas, żeby porządnie połazić/ pojeździć wzdłuż Wisły po obu stronach. Nie jest to w sumie skomplikowane logistycznie, nawet dla mnie, ale żeby pamiętać. Bardzo się zmieniło moje nastawienie do stolycy od czasów, gdy zakładałem ten wątek, jakby nie patrzeć z intencjami jak najgorszymi... ale też i stolica się bardzo zmieniła, trzeba powiedzieć, że w pełni na korzyść. A Wisła jest jej niezwykłym skarbem. Oczywiście niezależnie od promenad, bulwarów i kolorowych fontann, i tak zdecydowanie wolę brzeg dziki, który jest ewenementem na skalę europejską na pewno, nie?... ale z jednej strony jest naprawdę dziki i zwierzęta mogą w zasadzie swobodnie przemieszczać się z północy na południe miasta, a z drugiej jest zupełnie łatwo dostępny, można sobie pojeździć, poleżeć na plażach i w ogóle. Fajne to!



ps. Nie wiem, jak to się stało, ale nigdy nie czytałem wpisu araska z powyżej! Ale czad! Ja się podpisuję pod:

manool pisze:
Aras, jak Ty zaczniesz wydawać książki, obiecuję, że będziesz miał u mnie specjalny regał, a dodatkowo za free zrobię Ci jeszcze korektę.


tzn. chyba nie dam rady z korektą, ale może, nie wiem, zrobimy z DNA soundtrack do adaptacji książki czy coś ;-)

Ej, a gdzie ta czeska knajpa? Ja chcę kofolę już tu i teraz!!!!!!!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 sierpnia 2017 07:52:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
To ja jeszcze dodam swoje marzenie o spotkaniu w forumowym gronie na terenie Warszawy i o łażeniu po tejże w tymże gronie (z przerwami na popijanie kofoli oczywiście), bo zarówno za gronem, jak i za Warszawą trochę tęsknię (chociaż kiedy dwa tygodnie temu nawiedzałam swój zawodowy moloch, to tęsknoty nie czułam, ale byłam w drodze na wakacje...).

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 sierpnia 2017 10:11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
To zróbmy coś!

Mam sprawę do załatwienia w księgach wieczystych w stolicy. Ale termin mogę sobie wybrać, zrobię dostos.
Warszawiacy musieliby ruszyć poślady.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 sierpnia 2017 10:39:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Ale w tygodniu to ja nie dam rady :(

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 sierpnia 2017 10:48:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Ja mogę załatwić w piątek a na sobotę zostać. :)

No zobaczymy, może coś się wykluje a jak nie to pozostaną marzenia. :wink:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 sierpnia 2017 18:18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Dawaj w piątek, Aras! :) Ja się piszę na piątek po robocie!
Sobota w sumie też może być, byle nie zbyt wcześnie. :sofa:

Cytat:
Ej, a gdzie ta czeska knajpa? Ja chcę kofolę już tu i teraz!!!!!!!!

Knajpa była w pasażu za DT Centrum, przy Chmielnej. Pewnie wciąż tam jest. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 84  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group