Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 11:24:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 80, 81, 82, 83, 84
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 24 maja 2022 21:33:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Bardzo ładny film! I boli świadomość, że tak niedługo później cały ten świat został zniszczony...

A tymczasem przeczytałam też na początku tej strony (o, no chyba już jednak poprzedniej) posta Crazego, w którym poleca on Serdelkowi trasę na dwa dni zwiedzania... :D kurde, ja cienias jestem, mi by tego na co najmniej tydzień starczyło, ale czy normalny człowiek serio jest w stanie zrobić to w dwa dni?

W każdym razie zdumiało mnie pojawienie się tam pozycji, które jak najbardziej popieram, bo są super, ale byłam przekonana, że są Ci, Crazy, całkiem obce - bo to nie Twoje rejony - jak Park Skaryszewski czy prawy brzeg Wisły.
Droga wzdłuż prawego brzegu Wisły jest dla mnie w ogóle bez porównania lepsza, niż Bulwary, które nie mają do niej startu. I sama ciekawa jestem, gdzie się ona właściwie kończy... Kiedyś doszłam nią do Mostu Północnego i zdaje się, że wiodła jeszcze dalej, ale aż tam mnie nie zagnało... Muszę to zbadać kiedyś, tylko kiedy??? :taaaaa:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 25 maja 2022 08:44:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
Na przestrzeni 83 stron całkiem mi to przeszło


:serce

Wynika z tego, że ten wątek nie poszedł na marne. :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 25 maja 2022 13:06:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 02 sierpnia 2011 12:48:04
Posty: 1936
Skąd: Warszawa
Fengari pisze:
Droga wzdłuż prawego brzegu Wisły jest dla mnie w ogóle bez porównania lepsza, niż Bulwary, które nie mają do niej startu.


Rzeczywiście fajna trasa. Lewym brzegiem Wisły lepiej kierować się na południe, tj. od ul. Bartyckiej. Zwłaszcza za mostem południowym jest bardzo przyjemnie. Doszedłem do przeprawy promowej Gassy-Karczew 8-).

Fengari pisze:
I sama ciekawa jestem, gdzie się ona właściwie kończy... Kiedyś doszłam nią do Mostu Północnego i zdaje się, że wiodła jeszcze dalej, ale aż tam mnie nie zagnało... Muszę to zbadać kiedyś, tylko kiedy??? :taaaaa:


Trudno powiedzieć. Wałem można iść jeszcze kawał drogi. Ja byłem jakieś 7 km za Mostem Północnym, już poza granicami Warszawy, czyli w Jabłonnie. Na więcej zabrakło czasu, a i tak przeszedłem 44 km.
Kiedyś spróbuję wybrać się dalej :).

_________________
Mam w sobie dzikość żółtej pantery...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 25 maja 2022 20:23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Out OF Focus pisze:
Lewym brzegiem Wisły lepiej kierować się na południe, tj. od ul. Bartyckiej. Zwłaszcza za mostem południowym jest bardzo przyjemnie. Doszedłem do przeprawy promowej Gassy-Karczew

O, a to są rejony Warszawy całkiem mi nieznane. Miałam nawet jeszcze nie tak dawno temu w planach wybrać się gdzieś tam w okolice, ale mi się nagle a niespodziewanie zasoby wolnego czasu skończyły.

Out OF Focus pisze:
Wałem można iść jeszcze kawał drogi. Ja byłem jakieś 7 km za Mostem Północnym, już poza granicami Warszawy, czyli w Jabłonnie.

To ja już jednak chyba zrobię pas! :lol:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 28 maja 2022 23:28:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Fengari pisze:
są super, ale byłam przekonana, że są Ci, Crazy, całkiem obce - bo to nie Twoje rejony - jak Park Skaryszewski czy prawy brzeg Wisły.

Park Skaryszewski to dla mnie rzeczywiście miejsce jak z innego miasta, ale bardzo doceniam; natomiast brzegi Wisły są mi nawet bardzo nieobce. Mam tam wciąż różne braki, po obu stronach, ale generalnie orientuję się ;)
Prawy brzeg pewnie, że poniekąd lepszy, niż Bulwary - ale to są dwie różne odsłony i jedna i druga potrzebne. Lubię te dziksze brzegi (również lewy na południe od Bartyckiej!) i one stanowią bardzo niezwykły element miasta stołecznego. Jednak bardzo doceniam Bulwary (a także plaże na prawym brzegu), jako stworzenie przestrzeni prawdziwie miejskiej, ale takiej, w której chce się być. Może i fajniej pójść do lasu, niż na miasto, ale skoro mieszkamy w mieście, to takie rzeczy są bardzo ważne.

Out OF Focus pisze:
Zwłaszcza za mostem południowym jest bardzo przyjemnie. Doszedłem do przeprawy promowej Gassy-Karczew

To bardzo ciekawy pomysł, żeby połączyć znane mi brzegi do wysokości Zawad, z tym, co na południe, do znanej mi już również przeprawy promowej :!:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 29 maja 2022 19:46:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Crazy pisze:
Może i fajniej pójść do lasu, niż na miasto, ale skoro mieszkamy w mieście, to takie rzeczy są bardzo ważne.


Ja rozumiem, ze miasto, ale nawet w przestrzeni miejskiej, nawet takiej 100% miejskiej, jest miejsce na zieleń i cień drzew. Tymczasem mnie odstręcza całkowita betonowa pustynność i szarość tych bulwarów.

No chyba, że je potraktujemy szerzej i wliczymy do nich również pas zieleni obok. Tam akurat są całkem przyjemne miejsca, no i nawet on: :)
Obrazek

Tymczasem wiecie, że niedawno po raz pierwszy w życiu - a mieszkam w Warszawie całe życie - obeszłam Stare Miasto od dołu? Od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do Poniatowskiego taką ścieżką wiodącą wzdłuż murów, a nad różnymi parkami i innymi rzeczami. Super! :)
Cel był taki, żeby znaleźć trzecią Syrenkę, na którą kiedyś weszłam, ale kompletnie nie pamiętałam, gdzie. I chyba się udało, znalazłam Syrenkę, aczkolwiek wydawało mi się, że tamta stała na osobnym, własnym postumencie, a nie na wiadukcie wraz z innymi rzeźbami - to cudo to miałam wrażenie, że widzę pierwszy raz w życiu. Ale może się mylę, pamięć jest zawodna, zwłaszcza moja.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 czerwca 2022 22:25:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 02 sierpnia 2011 12:48:04
Posty: 1936
Skąd: Warszawa
Fengari pisze:
To ja już jednak chyba zrobię pas! :lol:


Nie warto mówić pas, bo nigdy nie wiadomo, co życie przyniesie.
Ja też się nie spodziewałem, że kiedyś przejdę trasę od obwodnicy południowej do mostu Curie Skłodowskiej, w tę i z powrotem. A jednak dzisiaj to zrobiłem :). Pięknie! Ptaki śpiewały, żaby kumkały, a wąż spłoszony uciekł mi spod nóg 8-).

Obrazek

_________________
Mam w sobie dzikość żółtej pantery...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 czerwca 2022 23:18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Fantastyczna sprawa!!!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 04 czerwca 2022 00:32:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 02 sierpnia 2011 12:48:04
Posty: 1936
Skąd: Warszawa
Przy okazji życiówka w maratonie (zszedłem poniżej 6 godzin) 8-).

_________________
Mam w sobie dzikość żółtej pantery...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 04 czerwca 2022 16:33:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Trasa piękna, szacun! :)

Ale jak ja mówię pas, to wiem, co mówię. ;)
Z moimi siłami i moją kondycją, to może dałabym radę przejść ze 20-20 parę km max... Nie wiem, bo dawno nie przeszłam aż tyle, po kilkunastokilometrowych trasach nogi mi w dupę zaczynają wrastać, a na następny dzień ledwo się ruszam.
50 km nie przeszłam nigdy w życiu, nawet w swoich najlepszych młodych latach....


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 06 czerwca 2022 11:12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 22:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
Out OF Focus pisze:
Ja też się nie spodziewałem, że kiedyś przejdę trasę od obwodnicy południowej do mostu Curie Skłodowskiej, w tę i z powrotem.

Fajny pomysł, brawo za realizację, lubię takie wyzwania :D
To, o czym piszecie, doskonale rozumiem - moja fascynacja brzegami Wisły w okolicach W-wy zaczęła się kilka lat temu, z tą różnicą, że ja planowane trasy pokonywałem na rowerze. Jest to pewnym ograniczeniem, ale miałem też takie fazy, że na dzikich brzegach przedzierałem się czasem przez jakieś krzaki, trawy, łąki.
Prawy brzeg zjeździłem od Nowego Dworu Mazowieckiego do mostu w Górze Kalwarii - im dalej od miasta tym bardziej dziko, więc dla mnie najfajniejsze tereny na północy to te w okolicach Legionowa, Rajszewa i dalej, na południu - Wyspy Zawadowskie, Wyspy Świderskie i dalej (fajne są okolice ujścia Świdra). Lubię też zarośnięty odcinek od Mostu Siekierkowskiego na południe.
Lewy brzeg zjeździłem od przeprawy promowej w Łomiankach do mniej więcej Kępy Radwankowskiej (kawałek za Górą Kalwarią) - od Mostu Siekierkowskiego na południe fajnie jest jechać wałami, są też przyjemne odcinki wśród pól po asfalcie, ale żeby popatrzeć na rzekę, warto czasem zjechać bliżej brzegu.
Polecam też na dłuższe wyprawy rowerowe brzegi Narwi (te przejechałem od Nowego Dworu do Zegrza) i Bugu (tu udało mi się od Arciechowa do Kuligowa).


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 czerwca 2022 21:06:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Antonio pisze:
Prawy brzeg zjeździłem od Nowego Dworu Mazowieckiego do mostu w Górze Kalwarii

To ta droga ciągnie się aż tam? :shock: Kurczę, jeszcze trochę i się okaże, że da się nią do Bałtyku dojechać. :D

A Świder... ciekawa jestem, jak teraz wygląda i się miewa...
W dzieciństwie się w nim czasem kąpałam, to była taka sielankowa rzeczka. A dziś nie mam nawet pojęcia, gdzie to było...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 80, 81, 82, 83, 84

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group