Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 06:35:46

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1257 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 84  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 20 stycznia 2005 01:40:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Zainspirowałem się dzisiaj czytanymi dwoma różnymi artykułami - najwyraźniej przprowadzono jakieś badania i wynikło z nich, że:

- Warszawa jest ogólnie nie lubiana, uważana za brzydką i nieprzyjazną, brak autentycznego centrum
- Warszawiacy też nie lubiani, wciąż się spieszą i odstawiają lewiznę
- zarazem Warszawa jest łączona z sukcesem, w związku z czym fajna czy nie fajna, chce tu mnóstwo ludzi przyjechać, wyszło onym badaczom, że trzeba by drugie miasto postawić, żeby wszyscy, co chcą, sie pomieścili...

A ja ciekaw jestem waszych opinii... pewnie większość z was tu była, może część całkiem dobrze zna stolicę. Jakie wrażenia wasze?
Ciekawe wydaje się mi to, że równiez znaczna część Warszawiaków (za mną włącznie) miasta swego nie lubi, natomiast taki np. Elrond przyjeżdża i mówi, że tu tak fajnie.
ale gdzie?!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 stycznia 2005 09:33:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22829
Ja Warszawę lubię jako miasto, lubię ją wizualnie, zarówno za całokształt, jak i za kilka pięknych miejsc, w tym, jak dla mnie, najpiękniejszą na świecie Królikarnię wraz z parkiem i stawami... Jest minusem wielkość tego miasta, trochę przytłaczająca, ale to też ma swój urok, mogę gdzieś pojechać tramwajem i znaleść się w jakimś zupełnie jeszcze nie znanym miejscu. Ludzi trochę za dużo i nie potrafią jakoś często żyć ze sobą...Ale jestem stąd, urodziłem się tu i myślę, ze nie jest tu źle, choć opinia zła o warszawiakach jest często słuszna, ale równie często krzywdząca, jak większość stereotypów.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 stycznia 2005 09:54:48 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:23:30
Posty: 99
Skąd: Lodz/W-wa
Nie lubie Warszawy okropnie, choc musze tu pracowac... juz cztery lata. Moze dlatego, ze ja w ogole nie lubie miast, szczegolnie duzych. Wedlug mnie miasto jest wrogiem czlowieka, a w Warszawie szczegolnie to sie uwidacznia. Takiej kumulacji zgielku i wszechobecnego pospiechu nie uswiadczysz chyba nigdzie indziej. Nie moge zrozumiec, ale tutaj naprawde wszystko sie dzieje kilka razy szybciej. "przypadkowi przechodnie potracaja mnie w biegu.."

P.S. takiego zageszczenia krawaciarzy tez jeszcze nie widzialem :)

Ech, wsi spokojna, wsi wesola... :wink:

_________________
Człowiek z wiekiem staje się rozumny
Człowiek z wiekiem do trumny


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 stycznia 2005 10:25:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
eeee tam
ja się w stolicy osiedliłem i dobrze mi tutaj 8)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 stycznia 2005 11:39:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
Lubię Warszawę za jej rozlazłość. Te wszystkie Aniny, Międzylesia, Falenice i Dawidy, staw Pozytywka i tak dalej. Mój Poznań jest skupiony i konkretny przestrzennie. Też to lubię z innej strony. Ale czasem nudno. A Warszawa taka rozsiadła, jak gruba kura na wiślanej grzędzie...
Rdzennych Warszawiaków znam zbyt mało by sie wypowiadać. Natomiast faktem jest że mnóstwo cwaniactwa ściąga do stolicy i pewnie psują trochę opinię o mieście...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 stycznia 2005 11:58:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:30:29
Posty: 406
ja tam lubie wawe przez wzglad na to, ze mieszka tam pewna mila mi osoba.

A starajac sie byc obiektywnym: kiedys myslalem ze Warszawa jest ekscytujaca duza i szybka... Potem mieszkalem dwa lata w Londynie. Zmienilem zdanie...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 stycznia 2005 12:02:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 21 grudnia 2004 23:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
Ja moją Warszawę bardzo lubię. Tutaj się urodziłem - kiedyś mieszkałem na Ochocie, teraz na Bemowie, w tym roku przeprowadzam się w rejony podwarszawskie.

Nic mnie tu jakoś szczególnie nigdy nie przytłaczało - lubię duże skupiska ludzi :) No i mam tu kilka bardzo lubianych i pięknych miejsc :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 stycznia 2005 12:03:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 21 grudnia 2004 23:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
P.S. Ale Poznań też lubię:) No i Londyn również :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 stycznia 2005 12:07:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Wawa to dziwne miasto, urzeka swoja wielkoscia, ale meczy swoja zasciankowoscia. Warszawa ze swoim brakiem charakteru, syfem itp. stanowi brame na wschod. Dla mnie prawdziwym sercem Polski, oraz reperzentacyjnym miastem jest Kraków. Stolica kojarzy mi sie ze sciana wchodnia...
W Warszawie drazni mnie panujacy kicz, megalomania która połączona z realiami zycia w Polsce, wyglada komicznie. Wawa meczy mnie czysto wizualnie - przez zniszcenia wojenne nie ma na czym zawiesic oka...kłuje w oczy bezsesnowne nasladowanie innych stolic....
ALe trzeba przynac ze jest dobra komunikacja miejska ;-)



ps. http://serwisy.gazeta.pl/metro/1,50145,2500495.html


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 stycznia 2005 12:11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:30:29
Posty: 406
Cytat:
ALe trzeba przynac ze jest dobra komunikacja miejska Wink


no nie wiem.... jak ostatnio bylem to sie metro nawet posulo i o maly wlos nie zdazylbym na pociag....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 stycznia 2005 12:26:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Boskey pisze:
ALe trzeba przynac ze jest dobra komunikacja miejska


No, wasza SKM jest nie do pobicia.
Tyle, że zdaje egzamin tylko ze względu na kiszkowatość Trójmiasta. żeby dojechać z centrum do jakiejś Złotej Karczmy albo coś w tym stylu, to trzeba mieć więcej samozaparcia niż żeby z centrum dojechać do Wesołej :-)

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 stycznia 2005 12:31:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
zalezy o jakiej godzinie ;-) ale fakt, skm rules...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 stycznia 2005 12:47:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
O, ale za to macie strasznie hałaśliwe tramwaje. Trzaskają tym drzwiami, jak nie wiem co...


Czy moderatorzy nie widzą, że tu sobie czata zrobiliśmy i o pierdołach gadamy? :wink:

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 stycznia 2005 12:52:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22829
he he he

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 stycznia 2005 13:09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Ja sie w Warszawie urodzilem i mieszkam tu praktycznie przez caly czas, z półrocznym epizodem na stypendium w Niemczech. Stosunek do mojego miasta jest bardzo różny. Generalnie ją polubiłem ale nie dziwie się tym którzy jej nie znoszą. Ja mam tu swoje miejsca, które lubię bądź darzę sentymentem, na pewno są miejsca obiektywnie urocze ale jest tez sporo szarzyzny, zabiegania, chamstwa i cwaniactwa. Tak naprawdę brakuje mi jakiegoś jednego obrazu Warszawy tak jak i prawdziwego centrum. Rozlazłość wynika bowiem nie tylko z samej wielkości. Bo taki wspominany tu Londyn jest rozłorzysty a Warszawa bardziej rozlazła. Tak sobie to przynajmniej w tej chwili zdefiniowałem :) . To dziwne ale i w swej niejednoznaczności fascynujace miasto.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1257 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 84  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group