Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 06:28:07

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 06 grudnia 2017 20:06:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Zgadzam się, a z tym w szczególności:

Fengari pisze:
Wkurza mnie za to strasznie dzisiejsze parcie deweloperów, żeby zabudować każdy wolny skrawek ziemi.


bo widzę tego masę w moich okolicach w ciągu ostatnich kilku lat :x. Niech gdzieś pozostanie przestrzeń i oddech, a nie tylko zabudowa i duszność.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 06 grudnia 2017 20:54:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 07 marca 2006 14:07:18
Posty: 800
Skąd: Marshes
Powiedziałbym: BURZYĆ!!!, ale nie bardzo mam nadzieję, że w miejscu tego gigantycznego kibla (czyli Placu Defilad) powstanie kiedykolwiek cokolwiek sensownego. A rozbiurka tego nieszczęsnego zabytku (czyli PKiN-u; tak, tak, to już się stało), to jakieś absurdalne koszty, więc temat chyba pozostać musi w swerze marzeń.

_________________
[.. :muuu .]


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 06 grudnia 2017 21:08:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ja bym częściowo wysadził, tak żeby część wysokości zostało, i zasypał czarnoziemem - niech zarasta!
Na przykład Kongresową malowniczo pozbawić dachu, a w środku posadzić jakieś drzewa.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 06 grudnia 2017 21:53:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Mój stosunek do tego gmachu najlepiej oddaje Dezerter w "Pałacu".

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 07 grudnia 2017 09:40:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Fengari pisze:
jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta, o ile nie najbardziej i burzenie go dla mnie jest zwykłym barbarzyństwem. Tak, jak byłoby nim wyburzenie wielu znanych budowli na świecie, tylko dlatego, że zbudował je ktoś niegodziwy.

Nie tylko. Tu przede wszystkim chodzi o to, że ten ktoś niegodziwy zbudował go właśnie po to, żeby był symbolem - zgnojenia. A jak jeszcze stał się najbardziej rozpoznawalnym budynkiem, to tym lepszym symbolem tego zgnojenia się staje. Dla mnie uwłaczające.
No i (ale) nie porównujmy "wielu znanych budowli na świecie" z PKiNem. Nie wiem, jakie obiekty, poza piramidami, masz na myśli, ale jeśli te piramidy, to rozumiem, że coś w ten deseń: Wieża Eiffle'a, Big Ben, Statua Wolności, Bazylika św. Piotra, czy stacja w Koluszkach. Pałac to zupełnie inna liga, kto tam o nim słyszał?

Choć, oczywiście:
Puddleglum pisze:
A rozbiurka tego nieszczęsnego zabytku (czyli PKiN-u; tak, tak, to już się stało), to jakieś absurdalne koszty, więc temat chyba pozostać musi w swerze marzeń.


A w kwestii zabudowy - też jestem przeciwny zabudowywaniu wszystkiego, ale Warszawa pod tym względem jest całkiem niezła. A akurat ten rejon da się, w moim przekonaniu, ogarnąć jedynie zabudową. Pozostawiona tam otwarta przestrzeń zawsze będzie dążyć do stanu obecnego.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 07 grudnia 2017 19:38:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Cytat:
Nie wiem, jakie obiekty, poza piramidami, masz na myśli, ale jeśli te piramidy, to rozumiem, że coś w ten deseń: Wieża Eiffle'a, Big Ben, Statua Wolności, Bazylika św. Piotra, czy stacja w Koluszkach. Pałac to zupełnie inna liga, kto tam o nim słyszał?

No właśnie niekoniecznie w ten deseń. Rzuciłam piramidami, owszem, dlatego, źe należą do ligi tych najbardziej znanych, i w tej lidze są pewnie najstarsze - dlatego też ich zburzenie wywołałoby pewnie największe oburzenie. Ale na myśli mam zabytki jakiekolwiek, znane powszechnie, bądź znane tylko lokalnie, choćby w Pcimiu Dolnym w Ameryce Południowej, których historia i geneza może być dowolnie niechlubna, a jednak dziś są już tylko turystyczną atrakcją (czasem nawet łącznie z tą związaną z nimi historią) i nikomu nie przyszłoby do głowy burzyć ich.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 06 kwietnia 2018 07:13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Poniedziałek. Wracam po tygodniu zwolnienia. Jeśli dodać do tego weekend to wychodzi 9 dni nie jeżdżenia autobusem. Na pierwszy ogień dość lubiane przeze mnie 519. Początek na Centralnym, a potem raz do Wilanowa, raz do Powsina. Wariant do Wilanowa nie jest jakoś szczególnie poruszający. Najpierw dramatyczny wyjazd z Dworca Centralnego podczas którego można zarobić ładnych parę minut opóźnienia, potem Centrum z rodzącą się na nowo Rotundą. Marszałkowska środkowym pasem do placu Konstytucji. Ostatnio miałem jakiś węchowy flashback i przejeżdżając tam poczułem zapach tego wietnamskiego żarcia z czasów gdy plac był zastawiony budami. Uczucie było bardzo realne.
Ale jedziemy dalej – w lewo na Placu Unii Lubelskiej i w dół Spacerową. Potem już tylko cały czas nudno i prosto. Ludzie wsiadają i wysiadają. Zawrotka i myk jestem pętli Wilanów. Tam przerwa – jakieś pół godziny prawie. Dlatego lubię tę linię. Melduję się na dyspozytorni i mam trochę czasu dla siebie.
Wariant do Powsina dużo fajniejszy – w Wilanowie skręcamy w prawo i wyjeżdżamy z miasta. Najpierw szeroko Powsińską, potem przejazd przez sam Powsin – ładne nazwy przystanków: Czekoladowa, Rosochata, Andrutowa i dojeżdżamy do Parku Kultury. Wysiadają i wsiadają emeryci, szachiści, brydżyści… Najładniejsza i ulubiona pętla na której bywam. I 40 minut przerwy. Tam w mieście akurat się wszystko przewali. Minie całe to popołudniowe korkowe szaleństwo, a ja tu sobie stoję w pięknych okolicznościach przyrody. Oddycham czystym sosnowym tlenem. Jak wrócę na Centralny, będzie już spokój.
Ulubiony moment: pętla Powsin Park Kultury.
Najgorszy: pętla Dworzec Centralny - wąska, ciasna, zatłoczona – samo zło.

Wtorek. 504. Zmiana na Kabatach. Tym razem ze stałym zmiennikiem i wreszcie swoim wozem. Zmiana krótka, szybka, nie bardzo jest czas żeby pogadać i jazda na Centralny. Nie specjalnie lubię tę linię. Ogólnie nic ciekawego. Ursynów i okolice. Do tego dużo kręcenia, bo 504 to też dowozówka do metra. "Najlepszy" jest przystanek Małcużyńskiego – są ludzie, którzy dojeżdżają do metra z tego przystanku. Nie wiem czy to jest 100 metrów czy mniej. I to ludzie w moim wieku i młodsi. To się nazywa szczyt lenistwa. Cóż poza tym. Ludzie zapatrzeni w świecące prostokąty, matki z dziećmi i same dzieci z plecakami ze szkoły. Psystanek Małej Łąki – tu wsyscy są mali. Psystanek Lybałtów - tu mieskają same Lyby. A pan kielowca to jedzie telaz do domu? Nie, pan jest w pracy. Niee, to pan nie chodzi do placy tylko siedzi w autobusie? To jest pana praca – pan ma autobus linii 504 i wozi ludzi.
Czasy przejazdu tak wyśrubowane, że zawsze jest się po czasie. Rozkład układany chyba tylko po to by móc się pochwalić jak to szybko można dojechać z Ursynowa do centrum.
Ulubiony moment: przelot między przystankami Poleczki i Gotarda. Na prawdę długi i wreszcie widać, że jest to linia przyspieszona. I Żwirki i Wigury. Lubię tę ulicę. Dużo fajnych wspomnień.
Najgorszy: wyjazd z Centralnego. A właściwie objechanie dworca dookoła. Korek, ścisk, wąsko, piesi i tylko dwie minuty na to – masakra.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 06 kwietnia 2018 07:14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
:brawa: :brawa: :brawa:

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 06 kwietnia 2018 08:11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1958
Skąd: Sulejówek
Fascynujące! :)
wokr pisze:
504
Szkoda, że nie zatrzymujesz się na Raszyńskiej, bo mógłbym jeździć z Tobą do pracy. Tak to zostaje 128 i 175.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 06 kwietnia 2018 08:20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Też się tam pojawiam. 128 mam 22.04 w niedzielę :)

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 06 kwietnia 2018 15:15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Emilian pisze:
Szkoda, że nie zatrzymujesz się na Raszyńskiej

I tak były długie starania, żeby zatrzymywał się przy pomniku Lotnika. Ale owszem, to ciekawy odcinek, tak wprost pokazujący, że to autobus dla Ursynowa i dojazdu do Centralnego, a nie dla Ochoty itp. miejsc po drodze.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 30 kwietnia 2018 20:32:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
A może można by już pomyśleć o realizacji manewrów musztardowych? :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 04 maja 2018 15:31:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1958
Skąd: Sulejówek
Wybiera się ktoś w sobotę lub niedzielę na Festiwal Grzesiuka? Postaram się wpaść na Warszawskie Combo Taneczne.
https://www.facebook.com/events/355778918261977/


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 11 sierpnia 2018 00:26:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22829
504 to jeździło al. Niepodległości, a to, o czym tam mowa wyżej, to jakiś fejk

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 sierpnia 2019 17:53:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 15:42:53
Posty: 1026
Skąd: z pomieszania win ...
Hej, z gory przepraszam jesli to zly temat.
Co warto zobaczyc w dwa pelne dni w Warszawie (Niedziela-Poniedzialek), by ktos, komu pokazuje Warszawe byl zachwycony :lol: .
Muzeum Powstania - lepiej isc w Niedziele, czy Poniedzialek?
Co do reszty mam raczej czarna dziure. W Warszawie bylam glownie na koncertach, w Muzeum Powstania i na jednodniowej wycieczce w liceum, a teraz mam pierwsza okazje by podczas pobytu troche pozwiedzac.
Co warto zobaczyc, gdzie zjesc, napic sie i gdzie sie zatrzymac (moze ktos ma sprawdzone airbnb dla dwoch osob)?
Interesuja mnie miejsca z roznym alkoholem i jedzeniem, sama wieprzowina/wolowina w menu odpada, kurczak/ryby/indyk - tak.
Z gory dziekuje.

_________________

Kiedy tylko w moich snach
Ktoś podnosi na mnie głos
Jak wytresowany pies
Kuląc się czekam na cios


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group