Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 20:45:54

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 84  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 marca 2005 15:13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Erkej pisze:
A o wszystkim, w mojej opinii, nie decydują korzenie, tylko poziom oleju w głowie, który, jak wiadomo, ma wpływ na dojrzałość ocen i dokonywanych wyborów i nie jest zależny od miejsca zamieszkania jej posiadacza....


A ja tu nie podaje mojej opinii, czy komentarza tylko fakty, z ktorymi dane mi sie bylo spotkac. Po prostu wsrod moich znajomych panuje taka tendencja, ze Ci ktorzy nie maja tu korzeni chca stad uciekac, a Ci ktorych rodziny od dawna wrastaly w to miasto, nie wyobrazaja sobie zycia gdzie indziej i tyle. Mozliwe, ze moi znajomkowie nie sa "reprezentatywna" grupa badawcza i gdyby przepytac inna grupe wygladaloby to inaczej... Jednak, przyznasz, ze cos w tym jest.

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 marca 2005 16:28:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
Erkeju oczywiście zgadzam się z Tobą.
Myślę,że wiele zależy od klimatu danego środowiska w jakim się człek obraca.
Jeśli w Wawie panują i rządzą klimaty warszafki, to ludzie myślą,że tak trzeba i przejmują nieciekawe zachowania, co tak denerwuje resztę kraju.

Taki mi się przykład nasunął dla zobrazowania sytuacji: słyszałem (ale nie czytałem),że ponoć było takie opowiadanie o pewnej trendi firmie, gdzie kierownictwo było klaberami, w związku z tym reszta załogi klabowała namiętnie i z uczuciem.
Zmieniły sie władze, nowe kierownictwo było fanami....2Tm2,3 co uczyniło z wcześniejszych zapalonych klaberów, miłośników psalmów i chodzenia na koncerty do kościołów...
To niby obrazuje tylko modę i płynięcie z falą...ale pewnie się zgodzimy z tym,że lepsze jakościowo są te struktury, które człowieka niezdecydowanego kierują na dobro, niż te, które wkopują go w bagno.

Jednym słowem "ryba psuje się od głowy", ale nie będąc pesymistami, zaufajmy trochę w transcendecję i stwierdźmy z nadzieją, że "od głowy się może także naprawić".
;)

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 marca 2005 23:38:33 
Meriadok Brandybuck pisze:
Taki mi się przykład nasunął dla zobrazowania sytuacji: słyszałem (ale nie czytałem),że ponoć było takie opowiadanie o pewnej trendi firmie, gdzie kierownictwo było klaberami, w związku z tym reszta załogi klabowała namiętnie i z uczuciem.
Zmieniły sie władze, nowe kierownictwo było fanami....2Tm2,3 co uczyniło z wcześniejszych zapalonych klaberów, miłośników psalmów i chodzenia na koncerty do kościołów...


O telewizji Polskiej piszesz? ;)

A jesli chodzi o kawalek Chomiczówka, to
1. jest słaaaaaaaby
2. Znam naprawde nieźle chomiczówkę
3. Ale i tak bym o niej zaśpiewał, bo parę roczników jej wyniszczyły narkotyki i trochę łepków siedzi po Zakładach Karnych
4. A logiczni ludzie co tam żyli w większości stamtąd spierdolili, by nie ciążyć w dół
5.I nowa młodziez blokowisk wydaje się podążać śladami starszych


Ale moze się mylę, bo po tych rozmaitych akcjach, od dawna sie nie tam nie pojawiam

Stary Żolibo- górą! ;)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 kwietnia 2005 23:15:11 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:40:03
Posty: 834
Skąd: Białystok
Pierwsze moje kontakty z Warszawą zaczęły się w drugiej połowie lat 90-tych w związku z dość częstymi wyjazdami służbowymi do stolicy. Chory byłem, gdy musiałem tam jechać, ze względu na wszechobecny pośpiech, a przede wszystkim trudności wyjazdowe (dziś poprawiło się to po otwarciu trasy toruńskiej).

Warszawa wygląda fatalnie pod względem architektonicznym. Skrzyżowanie stylu socrealistycznego z nowoczesnymi wieżowcami, jak trafnie zauważył KTWSG. A już Dworzec Centralny to szczyt niechlujstwa i zaniedbania. Abstrachuję tu od historii tego miasta, bo turysta czy odwiedzający nie zwraca na to uwagi.

Z biegiem czasu zacząłem się do Warszawy przyzwyczajać. Zazdroszczę przede wszystkim ilości wydarzeń kulturalnych warszawiakom. Białystok, który lubię to prowincja pod tym względem. Zazdroszczę warszawiakom, jako mól książkowy, najlepszych w kraju księgarń i antykwariatów.

Ale mieszkać tam nie chciałbym. Idealnym miastem w Polsce jest dla mnie Poznań z architekturą miasta niemieckiego, którą bardzo lubię. Z jeziorem Malta, pięknym Starym Miastem i wieloma wspomnieniami z czasów studenckich.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 kwietnia 2005 13:29:16 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:40:03
Posty: 834
Skąd: Białystok
Może. W Łodzi bywam nieporównywalnie rzadziej, więc nie mam porównania. Natomiast Białystok przegrywa pod tym względem z Warszawą.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 kwietnia 2005 13:46:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7696
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Wbrew stereotypom - wiele rzeczy w W-wie jest tańszych niż poza nią (nie mówię o mieszkaniach ;-) ).
W W-ie konkurencja jest bardzo silna (w przypadku hipermarketów zahaczająca o dumping). Poza tym, wiele rzeczy codziennych na warszawskim rynku, poza nim (i może poza innymi metropoliami) jest traktowane jako luksus, czego sprzedawcy nie omieszkają wykorzystać :twisted:
Z Białymstokiem (i ogólnie Mazowszem i Podlasiem) to w ogóle może być cenowo źle, bo ludzie z tamtąd od czasu do czasu wpadają do W-wy (o wiele częściej niż powiedzmy ze Śląska, Pomorza, czy Małopolski), przywożąc do domu "luksusy", i napędzając lokalny popyt (jak sąsiadka ma ładną sukienkę, to ja też chcę mieć), za którym nie nadąża warszawska podaż i związana z nią konkurencja cenowa (i wyprzedaże)...

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 maja 2005 04:12:42 
pako pisze:
Z biegiem czasu zacząłem się do Warszawy przyzwyczajać. Zazdroszczę przede wszystkim ilości wydarzeń kulturalnych warszawiakom. Białystok, który lubię to prowincja pod tym względem.

Polkom niczego nie odmawiam, a Warszawiankom tym bardziej, ale mi się Białystok kojarzy jednoznacznie z pięknymi kobietami :) A na rzecz pięknych kobiet mógłbym być nawet mniej kultularny ;)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 maja 2005 09:35:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
do twarzy stolicy w majowym przyodziewku :)

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 maja 2005 15:20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
I jeszze Palmę w Warszawie mają w centrum miasta... Mi tam się Warszawa spodobała za pierwszym razem jak tam byłem i do teraz mi się podoba.

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 maja 2005 22:07:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:11:43
Posty: 531
Skąd: mistyczne getto pomordowanych ludzi
Posłuchajcie Lao Che "Powstanie Warszawskie"...

Ja się przy tym rozpłakałem...świadomość tego, że chodzę po ulicach, na których 60 lat temu ginęli, m.in. dla mnie, moi rówieśnicy, jest porażająca...
To doprawdy niewyobrażalne ile to miasto wycierpiało...jestem dumny, że w nim mieszkam.

_________________
aniołowie stróże są bezwzględni
i trzeba przyznać mają ciężką robotę

anioły bierzta mnie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 maja 2005 23:37:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 02:30:24
Posty: 472
Skąd: Stepanakert
To samo Butcher, to samo :soczek:

Dla mnie najfajniejszym i najromantyczniejszym miejscem w Wawie są fontanny przed Pałacem Kultury :)

Uznawać za romantyczny betonowy plac pod ogromnym sowieckim molochem, obrośnięty skatowaną spalinami zielenią...
Znak czasów

_________________
Już niedługo nadejdzie taki czas, że za brak orgazmu będą karać nas...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 maja 2005 00:20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Bartek Z pisze:
I jeszze Palmę w Warszawie mają w centrum miasta...


ekhm...ta palma to właściwie od jakiegoś już czasu w stanie rozkładu jest...a dokładnie - jest tylko kikutem bezliściastym....

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 maja 2005 09:13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
monika pisze:
ekhm...ta palma to właściwie od jakiegoś już czasu w stanie rozkładu jest...a dokładnie - jest tylko kikutem bezliściastym....


Spokojnie, spokojnie... Komitet dziala i nie dlugo palma ma sie znowu zazielenic. :)

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 maja 2005 20:04:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
A dziś na rondzie de Gaulle'a - niedaleko palmy (części dolnej) - stanął na cokole patron tegoż ronda. Na razie niezwykle tajemniczy, bo cały okryty czarną zwiewną płachtą...Ciekawe, w jakiej postaci się objawi...Obrazek

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 maja 2005 20:50:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22883
w postaci palmy :hahaha: :ganja:

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 84  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 212 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group