Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:24:06

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 84  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 stycznia 2005 10:48:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Elseo, nie widzę specjalnie rozbieżności... Gdzież ona?

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 stycznia 2005 10:51:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
hmmm, muszę już uciekać i nie mogę szukać teraz fragmentu - ale zrozumiałam (całkiem prawdopodobne *EDIT - miało byc - całkiem prawdopodobne, że źle zrozumiałam; przepraszam za nieścisłości!)), że widzisz Pl. Defilad raczej jako zabudowane miejsce i że w ogóle chciałbyś w Wawie dużo "wysokościowców"... A ja nie ;) I na tym miałaby polegać owa róznica.
pozdrawiam


Ostatnio zmieniony ndz, 23 stycznia 2005 20:12:49 przez elsea, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 stycznia 2005 11:36:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
natalia pisze:
chętnie pomieszkam w warszawie,może ktoś się chce na mieszkania zamienić?

szkoda, że już nie mieszkasz w Zakopanem :-( byłbym pierwszy w kolejce
do Sermonety jednak za daleko ;-)


Ciekawą perspektywę 3bajki zafundowałeś - złoci ludzie, cwaniacy, a większość się gubi.. chyba prawda to. I przyznam, że tez juz wolałem gomułkowska szarzyznę od gomułkowskiej szarzyzny upstrzonej szklanymi domami i kolorowymi reklamami. W dużej mierze właśnie to mieliśmy pewnie z Kacprem na myśli, stosując dosadną metaforę rolniczą, która zbulwersowała Erkeja ;-) A 3bajki właściwie dokładnie to samo odczucie sprzedał, z metaforą jednakże bardziej gastronomiczną ;-)

Wiem, o co wam chodzi z tymi fasadami, zdobieniami. Mnie tam zbytnio to nie wzruszyło nigdy, przyznam (choć wspomniane przez Elseę okolice nowoświecko-plactrzechkrzyżowe uważam rzeczywiście za jedne z ładniejszych w mieście).
Natomiast przypomniało mi to niegdyś promowaną w Wyborczej ideę "moich magicznych miejsc" w Warszawie.
Ciekaw jestem, jakie są wasze takie miejsca?...

Dla mnie jest nim coś zgoła nie-warszawskiego, a nawet powiem więcej coś, co Warszawa obecnie usiłuje w końcu dopaść - tym niemniej jest to tu. A jest to skarpa warszawska na całej długości Ursynowa. Plecy starego SGGW, liczne zjazdy rowerowe i ścieżki schodzące na Pola Wilanowskie, magicna ulica Orszady, okolice tych tajemniczych zagrodzonych terenów Pałacu Natolińskiego... super to miejsca, wyjeżdżone przeze mnie rowerem we wszystkie strony a przez Kacpra obchodzone regularnie z psem.

A most of all no to kino Iluzjon oczywiście!!! (ale to nie chodzi o miejsce w sensie dosłownym, które akurat jest wybitnie obskurne; jest to raczej miejsce na mojej mapie duchowej, że się tak wyrażę :-)).

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 stycznia 2005 18:15:35 
Natalia, Elsea, Erkej :piwo:
:lol:
Na Żoliborzu najbardziej schowana jest taka niesamowita uliczka. To miejsce niesamowite, nawet jak na sam Żoliborz. Ktory niesamowicie mały i upstrzony różnego rodzaju parkami T.A.J.E.M.N.I.C.A. :)
Gdy się jedzie Wisłostradą daaaaleko, to w końcu się dojeżdża do Multipleksu na Sadybie, i gwar, ruch, chaos, ale jak w lewo od przedłużenia Wisłostrady odbić i za pierwszy szpaler domów przejść małe uliczki, pełne uroku i ciepła. Trafiłem tam przypadkiem, szukając kiedyś Ars Mundi :) Zresztą u nich zakup o wiele tańszy niż w sklepie, a mieszczą się w zwykłym domku.
Na Mokotowie, tym bliższym woronicza, ale bardziej w stronę Ochoty, też masa takich uliczek spokojnych. Zejść nalezy z głównych ulic miasta i tam magia :)
Moje Shire? ;)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 stycznia 2005 18:17:16 
Krejzi tyż ;)
:piwo:


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 stycznia 2005 18:20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
elsea pisze:
ale zrozumiałam (całkiem prawdopodobne), że widzisz Pl. Defilad raczej jako zabudowane miejsce i że w ogóle chciałbyś w Wawie dużo "wysokościowców"...

nie będę teraz szukał, ale to na pewno nie był mój post, w czyimś innym poście była taka wypowiedź, pozdrawiam

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 stycznia 2005 21:35:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:11:43
Posty: 531
Skąd: mistyczne getto pomordowanych ludzi
Takie ciekawe zdjęcie kiedyś znalazłem:)
Nieżle oddaje klimat współczesnej Warszawy...niestety...

http://www.emporis.com/pl/il/im/?id=309227

nie chce mi się wkleić,będzie więc link...

_________________
aniołowie stróże są bezwzględni
i trzeba przyznać mają ciężką robotę

anioły bierzta mnie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 stycznia 2005 22:40:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 21 grudnia 2004 23:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
Fajne zdjęcie.

Mi się akurat tego typu kontrasty, absurdy i "kwiatki w kożuchu" podobają i traktuję je jako swoistą atrakcję Warszawy :) Lubię rzeczy dziwne, często bardziej niż "klasycznie" piękne.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 stycznia 2005 22:43:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..warszawa super miasto!!!!!!!!!!!!

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 stycznia 2005 22:45:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:11:43
Posty: 531
Skąd: mistyczne getto pomordowanych ludzi
To zapraszamy ponownie!Był Ci ja niedawno na Franciszkańskiej....przez ostatnie 2-3 lata niewiele się zmieniło.... :)

_________________
aniołowie stróże są bezwzględni
i trzeba przyznać mają ciężką robotę

anioły bierzta mnie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 stycznia 2005 22:50:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..taaaaaaa...Franciszkańska 1/7.....miło bylo pomieszkać....

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 stycznia 2005 00:00:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
W przeciwieństwie do mojego brata KTWSG, Warszawę bardzo lubię... Nie tylko dlatego, że jak śpiewał Liroy o Kielcach "tu się urodziłem i tu jest mój dom" :) Ze względu na jej historię. Jak ktoś już slusznie zauważył, mało które miasto tyle wycierpiało i dało radę się podnieść.
Bardzo lubię Stare Miasto, jego wąskie uliczki.. szczególnie wieczorem we mgle.. to światło. Okolice Mariensztatu. Piękne parki - Łazienki, Wilanów. Smutną, ponurą Cytadelę. Niesamowite stare podwórka, kamienice i klatki schodowe na starej Pradze, które ostatnio odkryłem. Las Kabacki i Powsin z którym wiążą się moje wspomnienia z dzieciństwa. Można by jeszcze długo wyliczać...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 stycznia 2005 01:25:32 
Jasiek pisze:
Nie tylko dlatego, że jak śpiewał Liroy o Kielcach "tu się urodziłem i tu jest mój dom"


Od kiedy to Lerła w 'SS 20' śpiewa? ;)

Fajne jest że w okolicy starego miasta parę lat temu popowstawały nowe knajpy z prawdziwego zdarzenia. No, a parę starych też odkryłem (w większości niedawno). Bo po okresie dziecięcym pewien byłem że to taki plac zabaw dla turystów i dla normalnego mieszkańca nic nie ma.
Ale trochę urokliwych miejsc obok siebie jednak jest:) (co jak każdy bywały w Wawie, wie że ciężka sprawa, bo knajpy fajne w pobliżu siebie rzadko tu występują, raczej rozrzucone są po mieście całym - nowego Nowego Światu nie znam, ale bardziej mi się ze lansem kojarzy, niż z ludzkim klimatem) I na randkę i na chlanie i pośrednich :) Z 7 miejsc sympatycznych naliczyłem, a i blisko do kin Kultury i Rejsu, a i niedaleko do kina Muranów (czyli najlepszy repertuar w mieście pod nosem ;)


/A Matka mieszkała pewien czas na Nowym mieście, tyle że to okres licealny i chyba najmocniej pamięta redukcję klasy w '68. ehhh :( Ale to problem ogólnopolski. Sory za off/


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 stycznia 2005 09:11:20 
A zna z Was ktoś może tzw. Szopy Polskie? - teren poniżej skarpy, między ulicami Puławską, Idzikowskiego, Sikorskiego i Aleją Wilanowską?
Wieś w środku miasta!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 stycznia 2005 12:54:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
To bardzo ładnie wygląda z góry, jak popatrzeć z tarasu przy Królikarni

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 84  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group