Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 08:02:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 198 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ä
PostWysłany: pt, 16 lutego 2007 00:18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Kilka zdjęć z podróży do krainy w której wydaje się najwięcej książek kucharskich w przeliczeniu na jednego mieszkańca, a na północy w śmietnikach grzebią renifery (jeśli ktoś ich nie lubi, może go sobie kupić w każdym sklepie w postaci salami :) ).
Postaram się jeszcze coś niedługo napisać - jeśli to w ogóle kogoś interere, hehe :).
Coś się z kontrastem przy skanach zrobiło... :|

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Ostatnio zmieniony pt, 16 lutego 2007 09:44:15 przez ., łącznie zmieniany 5 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 lutego 2007 00:46:52 
Fantastyczne!!!! Szkoda, że niebo takie białe na pierwszym zdjęciu, bo tak to cały set byłby na 6 gwiazdek!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 lutego 2007 09:36:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Skandynawię w sposób irracjonalny bardzo lubię, więc jest całkiem możliwe, że coś w tym wątku napiszę, ale najpierw czepnę się tytułu wątku, który wydaje się dość przeciętnie korespondować z tematyką, bo sugeruje raczej, że rzecz tyczy się Niemiec. Literka "ü" chyba nie występuje w żadnym alfabecie skandynawskim.
Ale zdjęcia całkiem przyjemne w oglądzie :-)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 lutego 2007 09:40:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Bogus pisze:
czepnę się tytułu wątku, który wydaje się dość przeciętnie korespondować z tematyką

ale doskonale koresponduje z nazwą uzytkownika-założyciela :mrgreen:

ech cztery lata dzieciństwa spędziłem w Danii... nie mam wyjścia nie mieć sentymentu do Skandynawii, więc na pewno coś kiedyś napiszę...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 lutego 2007 09:42:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Wszystko fajnie, ale wszystkie "å" i inne nie chcą się wklepać :-).
O, bardzo mi miło, że jest jakieś zainteresowanie... Skandynawia to moje Shire, i z przyjemnością mieszkałbym w Finlandii... Najlepiej na Alandach - totalny Przystanek Alaska, a tu promik, pyk! 2 h i jesteśmy w Turku. Żyć nie umierać:

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 lutego 2007 10:10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 maja 2006 13:08:39
Posty: 857
Skąd: Shire
Ja pierdzielę, ale czad Boski. Zdjęcia magiczne, Skandynawia jest piękna. :)

_________________
wiatr jest szary a księżyc zielony.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 lutego 2007 10:37:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
z okazji buntu na zimno bijące ze Skandynawii i jej zdjęc za chwilę stworzę wątek ITALY :twisted:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 17 lutego 2007 19:06:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 29 grudnia 2005 10:33:16
Posty: 594
Skąd: i dokąd, kiedy i gdzie, z kim, przeciw komu i w którą stronę?
fantastyczne. Warto marznąć : )

_________________
俳句
_________________

<PRZERWA>


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 17 lutego 2007 22:52:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..marznąc ? ....nie warto........e viva ITALIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 lutego 2007 11:23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Skandynawia kojarzy się na ogół z półwyspem, z Norwegią/Szwecją/ Finlandią, i pewnie słusznie (widziałem jedynie trochę Norwegii i abstrahując od marznięcia, jest to chyba NAJPIĘKNIEJSZY kawałek świata, jaki widziałem).

Ale bardzo polecam Danię. Taki to kraj trochę jak nasz, w sensie, że niezbyt bogaty w typowe "atrakcje turystyczne", ale jest w nim coś bardzo pięknego i uroczego.

Zresztą od dzieciństwa nie byłem tam, więc moje wspomnienia mocno niewiarygodne. Ale jednak polecam ;-)

Miejsca, które najbardziej mi utkwiły w pamięci...

* stumetrowe klify na wyspie ... (nazwę pisze się tak)

Obrazek

* Skagen, czyli najdalej na północ wysunięty punkt Danii - tam zderzają się Skagerrak i Kattegat, autentycznie widać, jak fale idą jedna na drugą :-)

* plaże Hvidesande, czyli Białe piaski... (na Jutlandii); były też inne plaże, które strasznie mi się podobały, ale trudno je jakoś wyróżnić

* zamki Kronsborg w Helsingorze i Frederiksborg w Hillerod (oba na Zelandii), jeden z nich miał zdaje się być "zamkiem Hamleta" a w jednym z nich były takie straszliwe kazamaty, których ja się bardzo bałem i zawsze plątąła mi się ta nazwa...

* miasteczko Aarhus (powinno się pisać przez "a" z kółeczkiem na górze a nie jakieś gupie "aa" :evil: ), miasteczko.. w sumie największe na Jutlandii, ale pamiętam je jako nic szczególnie dużego, za to bardzo urokliwe

A w sumie najwięcej wspomnień wiąże mi się z bliskimi okolicami Kopenhagi, a tam dokoła bardzo dużo było fajnych lasów...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 lutego 2007 12:00:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
elrond pisze:
e viva ITALIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Włochy to można mieć pod pachami, tutaj piszemy o Skandynawii! :czytaj:

Crazy pisze:
widziałem jedynie trochę Norwegii i abstrahując od marznięcia, jest to chyba NAJPIĘKNIEJSZY kawałek świata, jaki widziałem

Mam identyczne odczucia. Wczoraj przeglądałem sobie, zainspirowany tym wątkiem, różne znalezione w necie fotki z miejsc, które widziałem i zacząłem wspominać wyprawę tam... Byłem tam tydzień, podczas którego musiałem nieustannie uważać, żeby sobie szczęki nie przydeptać. Absolutna rewelacja, więcej o tym później.

Crazy pisze:
zamki Kronsborg w Helsingorze i Frederiksborg w Hillerod (oba na Zelandii), jeden z nich miał zdaje się być "zamkiem Hamleta"

Zamek w Hillerod znam tylko ze zdjęć i bardzo tego żałuję, natomiast ten zamek Hamleta (chyba nie ma innego wyjścia - to musi być ten, skoro w Hamlecie jest mowa o Elsynorze) bardzo fajnie prezentuje się od strony cieśniny, czy nawet z Helsingborga.

Crazy pisze:
a tam dokoła bardzo dużo było fajnych lasów

Kiedyś wyczytałem w jakimś przewodniku, że największy las w Danii znajduje się na Bornholmie. Większe to było od lasu Kabackiego, ale puszczą to bym tego nie nazwał :-)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 lutego 2007 14:41:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Bogus pisze:
Włochy to można mieć pod pachami, tutaj piszemy o Skandynawii

...Bogas ty to masz dowcip !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 lutego 2007 16:07:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 19:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
tak skojarzył mi się kawał (o Skandynawii) pewno znany
rozmawia gościu z gościem:
-gdzie byłeś na wakacjach?
-w Norwegii
-a fiordy widziałeś?
-stary, fiordy to mi z ręki jadły

jedno z moich kolejnych marzeń podróżniczych (do zrealizowania) to jest Skandynawia :)

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 lutego 2007 23:42:43 
A ja bym chciał do Islandii, ale straszny pieniądz trzeba mieć by tam pognać :/ Planuję od lat

Crazy pisze:
ech cztery lata dzieciństwa spędziłem w Danii...

Zawsze wiedziałem że w Tobie jest jakiś element zgniłej Europy, Zły Bracie ;)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 22 lutego 2007 23:04:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 31 stycznia 2005 01:20:37
Posty: 319
Skąd: Ant(y)werpia
Cytat:
A ja bym chciał do Islandii, ale straszny pieniądz trzeba mieć by tam pognać :/ Planuję od lat



3 Bajku moj przyjaciel pojechal tam jakies dwa lata temu...wybieram sie do niego niedlugo tam na wakacje , to natrzaskam zdjec...:)... .


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 198 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group