Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:43:06

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 12 sierpnia 2023 06:17:29 

Rejestracja:
pn, 15 stycznia 2007 18:42:38
Posty: 272
Na początku lipca wybraliśmy się z rodzinką na dwie noce do Wilna i efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Przepiękne miasto, wspaniała historia po prostu ciężko uwierzyć, że tak blisko mojego /skąd inąd równie pięknego Gdańska :)/ jest takie wspaniałe miejsce. Mieszkaliśmy w samozwańczej dzielnicy/"państwie": Użupis - 1.04.1997 powstało jako żart/happening, który się doskonale przyjął. Zaniedbana, stara dzielnica dostała drugie życie. Muzeum/mieszkanie Mickiewicza kolejne przeżycie nie do opisania no i wiadomo: Ostra Brama - must have! Najdziwniejszy w Wilnie był błogi spokój, mało ludzi, mało samochodów, klimat jak np. w małym 10000 polskim mieście :) Pałac prezydencki - żadnej straży, ogrodzenia podchodzi się i puka do drzwi, nie to co u nas...
Bardzo, ale to bardzo polecam to miasto, na pewno jeszcze tam wrócimy.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 12 sierpnia 2023 17:33:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Ciekawe, czy też kiedyś w końcu pojadę do Wilna i też wtedy zadam sobie to samo pytanie: dlaczego tak późno? :)
O tym Użupisie nie słyszałam, ciekawa historia!
Błogi spokój, mało ludzi - to brzmi zachęcająco!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 13 sierpnia 2023 07:51:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Nazwę Użupis przegapiłem, ale rozumiem, że to to samo, co Zarzecze? Wczytywaliśmy się pilnie w konstytucje Zarzecza, a tuż obok nich jedliśmy w bardzo dobrej pizzerii :-)

Też trafiłem do Wilna po raz pierwszy dopiero co, w zeszłym październiku. Bardzo mi się podobało. I mieliśmy wyjątkowo udaną wycieczkę. Highlight absolutny: cmentarze, Bernardyński i na Rossie, przepiękne. Ale też dużo super wspomnień z katedrą i placem katedralnym, który okazał się idealnym miejscem do grania we frisbee ;-) Bardzo fajne tereny parkowe wokół Góry Zamkowej. I oczywiście uliczki Starego Miasta, na czele może nawet z Uniwersytetem. Mieliśmy sporo zwiedzania kościołów, z których niekoniecznie wszystkie mi się podobały, szczególnie że zwykle nie lubię kościołów barokowych, więc sławetny kościół Piotra i Pawła nie zachwycił mnie, jak powinien ;-) Ale bardzo dużo się dowiedziałem, bo poziom przewodnictwa (i tego wynajętego, i wewnętrznego) mieliśmy bardzo wysoki.
Bardzo dobrze wspominam też spacer do i po Zarzeczu, fajna okolica, też chciałbym się tam zatrzymać.
A gdzieś po drodze, nie bardzo wiem, gdzie, natknęliśmy się też na pomnik Franka Zappy oraz na Chłopca z kaloszem :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 15 sierpnia 2023 03:45:06 

Rejestracja:
pn, 15 stycznia 2007 18:42:38
Posty: 272
Tak chodzi o Zarzecze. Cmentarz na Rossie, oczywiście, też tam byliśmy. Poraża jego wielkość, ale przede wszystkim te historyczne, zabytkowe nagrobki. Pomnika Zappy nie widziałem - czyli wiadomo, że trzeba tam wrócić.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group