Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 10:10:56

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 27 grudnia 2015 10:03:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14856
Skąd: wieś
Pięknie.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 24 stycznia 2016 21:33:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Serdelkowa Ameryka bardzo fajna :)
dużo przestrzeni
dzięki za rele

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 stycznia 2020 19:45:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Serdelku, gdzieś Ty?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 22 kwietnia 2020 20:13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 15:42:53
Posty: 1026
Skąd: z pomieszania win ...
Luty 2020


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________

Kiedy tylko w moich snach
Ktoś podnosi na mnie głos
Jak wytresowany pies
Kuląc się czekam na cios


Ostatnio zmieniony śr, 22 kwietnia 2020 20:23:32 przez Serdelek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 22 kwietnia 2020 20:17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Faaaantastycznie! Ja byłem na dwa dni w listopadzie, po kilku latach przerwy. Przenocowałem w bagażniku samochodu na nielegalu przy Camp 4 i połaziłem trochę. Kocham Yosemite.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 22 kwietnia 2020 20:49:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 15:42:53
Posty: 1026
Skąd: z pomieszania win ...
Haha, moj najwiekszy hardcore to 14 dni w Honda Odyssey w CZTERY OSOBY. Najlepsza miejscowka, to byla tylna kanapa lub podloga. Trasa Denver-Santa Fe-Glen Cn-Lake Powell-Grand-Antelope-Zion-Bryce-Las Vegas-Arches-Rocky-Denver. W aucie zepsula sie klima juz w drugi dzien (nie bylo to auto z wypozyczalni), a tylne okna tylko troche sie uchylaly, a upal okropny. Potem zapadlo sie przednie okno (nie chcialo sie zamknac). W Bryce w nocy przymrozek, a my z otwartym oknem zabezpieczonym torba z Ikea. Naprawilismy to dopiero po trzech dniach, nawet nie pamietam czemu tak czekalismy. W okolicy Santa Fe zatrzymala nas policja w godzinach nocnych za szybka jazde. I do dzisiaj sie smiejemy, bo pierwsze co powiedzial zestresowany kolega do policjanta bylo „I’m not from here, I’m from Poland” :roll: :mrgreen:. Dostalismy tylko pouczenie.
Rok pozniej 7 dni w aucie na trasie San Francisco-LA, glownie parki i ghost town po drodze. I potem tylko dwa-trzy dni w aucie w Yosemite w listopadzie 2015. I raczej wiecej razow nie bedzie. Yosemite to moj park nr 2 po Zion!!!!

_________________

Kiedy tylko w moich snach
Ktoś podnosi na mnie głos
Jak wytresowany pies
Kuląc się czekam na cios


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 22 kwietnia 2020 21:10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Serdelek pisze:
Haha, moj najwiekszy hardcore to 14 dni w Honda Odyssey w CZTERY OSOBY.


Co powiesz na miesiąc w NZ w 3 osoby w Toyocie Yaris? ;) Uczciwie przyznam, że czasem spało się w jakichś opuszczonych ruderach, a raz nawet w namiocie rozbitym wewnątrz zamkniętego na zimę kampingowego kibla dla niepełnosprawnych ;)

Serdelek pisze:
Yosemite to moj park nr 2 po Zion!!!!


Spróbujcie jeszcze kiedyś z Canyonlands. TOTAL.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 22 kwietnia 2020 21:27:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 15:42:53
Posty: 1026
Skąd: z pomieszania win ...
Haha namiot w kiblu dla niepelnosprawnych wygral!
Canyonlands nie zdazylismy. Ja najbardziej bym chciala jeszcze xobaczyc Yellowstone i Great Smoky Mountains.

_________________

Kiedy tylko w moich snach
Ktoś podnosi na mnie głos
Jak wytresowany pies
Kuląc się czekam na cios


Ostatnio zmieniony czw, 23 kwietnia 2020 05:58:28 przez Serdelek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 22 kwietnia 2020 21:41:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Serdelek pisze:
Denver-Santa Fe-Glen Cn-Lake Powell-Grand-Antelope-Zion-Bryce-Las Vegas-Arches-Rocky-Denver

W Stanach w życiu nie byłem, połowy nazw nie znam, ale nawet z tych, co znam, to robią kurde wrażenie!

Opowieści survivalowe niekiepskie ;-)
Serdelek pisze:
pierwsze co powiedzial zestresowany kolega do policjanta bylo „I’m not from here, I’m from Poland”

mógł powiedzieć:

phpBB [video]

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 25 listopada 2020 15:37:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Dzisiaj na youtubie ma być - może ciekawy? - prelekcyjny pokaz o Kanadzie i Alasce. Dostałem zaproszenie mailem - ja obejrzeć nie mogę, bo akurat o tej porze (18:00) mam coś w planie, ale być może ktoś z Was się zainteresuje?

https://www.youtube.com/watch?v=afbfT6XF-7g

phpBB [video]


Cytat:
Tytuł wystąpienia: "Busem przez świat. Alaska i Kanada"

O wystąpieniu:
Autorzy bloga Busem przez Świat w ponad 70 dni pokonali starym busem prawie 20.000 kilometrów przez drogi i bezdroża Alaski i Kanady. Odwiedzili najpiękniejsze parki narodowe, szukali złota i tropili rosomaki. Spotkali dziesiątki niedźwiedzi, pływali kajakami po lodowcu i trafili na morderstwo w Twin Peaks. Zmierzyli się ze szlakiem do autobusu z Into the Wild i odnaleźli Polaka w motelu widmo. Z nimi poznasz Północ taką, jaka jest naprawdę – dziką, nieprzewidywalną i ucząca pokory. Na spotkaniu opowiedzą o swoich przygodach oraz zdradzą sposoby na tanie podróżowanie po Alasce i Kanadzie.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 19 listopada 2021 15:22:10 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 13:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Wysmażyłam post, ale jeden błędny ruch palcem i wszystko skasowało. Niemniej podbijam temat :)

Jest śniadanie, a kawa Starbucks z syropem karmelowym jest niczego sobie!

Kraj jak kraj, ma swoje zalety i wady...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 19 listopada 2021 17:44:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Ptak ze wschodu pisze:
ale jeden błędny ruch palcem i wszystko skasowało


Następnym razem spróbuj CTRL Z. Czasem udaje się odzyskać, a znam Twój ból, bo nieraz i mi się to przydarzyło :-( Jednak ostatnio robię control zet i po problemie.

Ostatnio była u nas znajoma, która nieoczekiwanie (kilka lat temu) wylądowała w Dallas. Istotne były względy pracowe jej męża, który dostał tam jakąś okazję z gatunku "if you only had one shot". Po drodze wybuchła pandemia, która bardzo utrudniła im jakiekolwiek kontakty z resztą rodziny, która została tu, a potem młodsze dzieci, które pokończyły tam szkołę (średnią), postanowiły, że muszą wrócić, bo nie są w stanie mieszkać w USA (czy też w Teksasie). Ona sama też mówi, że ledwo daje radę... Wśród problemów na pierwszy plan wychodzi całkowite zsamochodyzowanie życia. Odkąd przeczytałem Delicje ciotki Dee miałem poczucie, że dla mnie to też mogłoby być zasadniczym problemem, a w tym oversize Teksasie być może jest to jeszcze gorsze, niż gdziekolwiek...

A gdzie Ty jesteś?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 19 listopada 2021 17:55:47 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 13:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Dzięki za radę!

Ostatnie kilka miesięcy byłam w LaSalle (Ontario) w Kanadzie, a teraz jestem na wyspie Grosse Ile (Michigan) w USA. Co do zsamochodyzowania to całkowita racja. Myślę też, że to jest powodem, iż tutaj jakby częściej dostrzegam ludzi otyłych i to wcale nie starych. Dziwnym dla mnie jest, że most na wyspę jest ponoć prywatny i każdy przejazd kosztuje 4 dolary. Nie widziałam żadnego pasa dla pieszych czy dla rowerów. Więc, teoretycznie, jeśli nie mam samochodu, to jestem tutaj uwięziona :)

Jestem tu niedługo, wszystko jest nowe a przez to atrakcyjne, więc mi się podoba. Gdybym miała zostać na stałe, zapewne zachwyt by opadł.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 19 listopada 2021 22:13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Ej, fajny wywiad!:

https://www.onet.pl/styl-zycia/siedemosmychpl/amerykanka-w-polsce-trafilam-do-polskich-domow-i-przezylam-szok/dpcq8le,30bc1058

Z Amerykanką, która od dawna mieszka w Polsce, o kulturowych różnicach i spięciach, i jak zmieniało się jej postrzeganie polskich specyficzności. Najlepsze, że ona zdaje się lepiej rozumie polską specyfikę, niż autorka wywiadu, która ciągle próbuje ją sprowokować, żeby jednak jej się coś nie podobało. A tej się podoba! :D

Poniekąd bardzo adekwatna jest ostateczna konkluzja:

Cytat:
Wygląda na to, że jesteś w większej mierze miłośniczką Polski i Polaków niż większość moich rodaków. Choć zapewne nie bez znaczenia jest tu jednak twój kod kulturowy, który widzi raczej szklankę do połowy pełną niż pustą.


może i tak, ale mi się wydaje, że ta Amerykanka po prostu skumała bazę!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 20 listopada 2021 12:53:27 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 13:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Ooo bardzo ciekawy wywiad! Prowadzący jakby atakował i próbował wmanewrować ją krytykę, a ona w każdym aspekcie starała się znaleźć pozytywy i broniła Polaków.

Swego czasu z ciekawości obejrzałam kiedyś kilka programów Ryana Socash, który również przeprowadził się do Polski ze Stanów, ale jakoś nie umiał mnie zaciekawić. Niemniej to miłe kiedy komuś nasz kraj się tak podoba...

Z kolei ja wiosną przez trzy miesiące gościłam w Polsce Amerykanina. I choć ma częściowo polskie pochodzenie, to raczej pokrótce mówiąc raczej woli swój kraj, gdzie wszystko jest dla niego znane i do czego przywykł (i jest lepsze). Jego spostrzeżenia odnośnie Polski i Europy?
Sklepy niedoświetlone. Nie widzi co sprzedają. A światła przyciągają klienta. Wtedy w takim sklepie nic nie kupi.
Szpital też według niego niedoświetlony (był za dnia). Stare kaloryfery, czasem obłażąca farba... Cóż, dobrze, że nie widział tego szpitala w przeszłości jak ja go pamiętam (z karaluchami). W Kanadzie ponoć co 30 lat burzą szpital i budują od nowa, nie ma staroci (nie weryfikowałam).
Samochody policyjne... stare i zaniedbane (nie widział polonezów). Według niego policja tutaj co kilka lat dostaje całkiem nowe samochody.
Dlaczego my nie lubimy policji? Przecież oni są po to, by pomóc :wink:
Ludzie myślą o tym, by zarobić w dniu dzisiejszym a nie za rok, na większą skalę. Mają tego dnia trochę pieniędzy, ale za jakiś czas będą mieli nic. Tak pokrótce brzmi jego teoria. Przykład: kupił w Media Expert mini piekarnik. Ten okazał się za duży, więc wrócił do sklepu by go zwrócić. Zwrotów nie przyjmują, więc wymienił piekarnik na telefon. W domu doszliśmy do wniosku, że skoro już brać telefon, to lepszy model. Amerykanin wrócił do sklepu ponownie, chciał dopłacić i wziąć nowy telefon. Nie zgodzili się. Dla niego to nie do pomyślenia tak traktować klienta. Więcej do tego sklepu nie poszedł. Po tym, jak zobaczyłam, jak działa tutaj Amazon, nie mogę nie przyznać mu racji.
Aha, uważa również, że ludzie tu dużo pracują, ale mają z tego nic. Może coś w tym jest... Jego jeden wujek, kawaler, żył tak, jak czasem ludzie w Polsce; te same meble całe życie, oszczędnie, skromnie. Pozostawił ponoć milion dolarów. Myślę, że u nas nie dałoby się aż tyle pozostawić (nie próbowałam policzyć).
Uważa, że w Polsce ciągle jemy i gotujemy. Co do gotowania, jest może w tym trochę prawdy. Jedzenie? Jako gość był odpowiednio przyjęty :) Przekazywałam kierownictwu domu prośby o mniejsze porcje... babcia krzyczała, że chcę go głodzić, mężczyzna musi dobrze zjeść!
Do końca życia zamierza opowiadać o okropnych polskich dentystach. Dłuższy czas pobolewał go ząb. Myślał, że wyleczy u siebie jak wróci, ale przedłużył pobyt w Polsce. Sprawdzona dentystka przyjmowała tylko swoich, poza tym kolejki. Wujek polecił inną. Ta podręczyła, powierciła i puściła z zapewnieniem, że wszystko będzie dobrze. Była tylko zdziwiona, że nic tam za bardzo nie widzi. A ząb bolał dalej. Punk kulminacyjny nastąpił w niedzielę przed północą, kiedy ruszyliśmy do większego miasta w poszukiwaniu pogotowia dentystycznego. Ta również nie miała rentgena, ale użyła metody postukiwania i zlokalizowała właściwy ząb. Już w Kanadzie okazało się, że pierwsza dentystka rozwierciła mu zdrowego siekacza...

Co więcej? Kiedy zasypiałam, przypomniało mi się kilka rzeczy do napisania, niemniej tradycyjnie wszystko zapomniałam. Może później coś wypłynie. Tymczasem wysyłam post, choć temat nie jest wyczerpany...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group