Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 03:09:49

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Czy Muzeum Powstania powinno mieć oddzielny temat?
Czas głosowania minął pn, 23 kwietnia 2007 08:09:12
tak i to jest dobre miejsce 27%  27%  [ 4 ]
tak, ale na potforum 0%  0%  [ 0 ]
nie ma sensu tworzyć osobnego wątku poświęconego jednemu muzeum 73%  73%  [ 11 ]
Liczba głosów : 15
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 lipca 2010 09:28:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Miki pisze:
poza trzema przypadkami. Pierwszym jest Jurij Andruchowycz w "David B. saw war", ale inaczej być nie mogło. Wizja konspirujących Polaków jest sugestywna. Drugim Czesław Mozil, który zdominował "Bal na Gnojnej". Trzecim Jorgos Skolias w przejmującym "Warszawo ma"

Zdecydowanie dodałabym Tymona. Dla mnie on rozpoczął dopiero koncert (nie tylko ze względu na złożenie parasoli). Jeden z najlepszych utworów.

Miki pisze:
Dwie ostatnie uwagi dotyczą wersji studyjnych

Na żywo przeszywające.


Miki pisze:
Bardzo żałuję, że na płycie znalazła się skrócona wersja "Warszawy"

Zgoda.
Miki pisze:
"Marsz Mokotowa" (na płycie Budzy nieco zagłusza Karolinę,

No właśnie, dlatego cieszę się, że mogłam usłyszeć w wersji koncertowej, chyba pozostanie na długo mocno we mnie, a na zawsze pobije wersję z płyty.


Miki pisze:
"Człowiek z liściem" (choć na płycie Bunio jest odważniejszy niż na koncercie Wink )
"Sen o Warszawie" (spodziewałem się, że wychynie zaraz perłowa łódź)

Człowiek z liściem - nie wiemy po co. Na płycie może i sympatyczna, ale rozbija mocno klimat.
Co do Snu - przekonał mnie muzycznie, światła dużo zrobiły, ale - o ironio - choć na scenie widziałam tylko Karolinę, wolę pamiętać muzyków niż jej wykonanie.


Miki pisze:
"Czerwona zaraza" broni się muzycznie, ale nie wokalnym udziałem Titusa, na którego usprawiedliwienie mogę znaleźć jeden argument: bardzo trudny tekst. Zaprawiona w aktorskiej interpretacji Cicha mogła sobie sama z nim poradzić.

Zupełnie się nie zgadzam. Nie przełknęłam jeszcze w całości, ale myślę, że po jakimś czasie ten utwór będzie się mocno wybijał na tle płyty. W ogóle Titus bardzo mi się cały podobał - fajnie wyglądał, fajnie się zachowywał, miał w sobie coś takiego wyjątkowego, co nie zawsze można dostrzec przy takim natężeniu takich koncertów.


Miki pisze:
Podśpiewujący Czesław nadal mnie wkurza i raczej ta płyta tego nie zmieni.

Śpiewający Czesław nadal mnie bawi i płyta utwierdza mnie w tym przekonaniu i umacnia ciepłe uczucia dla niego. :wink:

Z braku czasu pozostanę przy tej formie wpisu. Bardzo nierówny koncert i płyta. Na razie do projektów typu Gajcy - bez szans. A! Sen bez jutra (Miki, popraw, jak pomyliłam) pojawił się na drugi bis. Niezwykły, wstrząsający - jak na płycie.

Niech to będzie też trochę odpowiedź dla Paulusa, któremu zdołałam tylko powiedzieć, że "Jednak można w Warszawie kończyć koncert 22.25".

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 lipca 2010 12:28:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
To w sumie gdybym został i po zakończeniu koncertu przyjechałby mój tramwaj, to bym... nie zdążył do domu :wink:
Manool, instrumentaliści składający się na duet Szaza nie grali na żywo. To było nagranie, bo nie dotarli na koncert.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 lipca 2010 12:36:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19419
Skąd: z prowincji
dziś w tvn mignęły mi "bootlegowe" fragmenty występu Karoliny Cichej z Tomaszem Budzyńskim

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 lipca 2010 15:45:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Miki pisze:
Manool, instrumentaliści składający się na duet Szaza nie grali na żywo. To było nagranie, bo nie dotarli na koncert.

Mówiłam Bartkowi, że ich nie będzie :D

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 lipca 2010 16:22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
czerwona zaraza z titusem dla mnie FATALNA!!!! w ogóle kompletnie nie usłyszałam ani jednego słowa tekstu.
niestety nie słyszałam warsaw z tymonem podczas koncertu, ale na próbie było koszmarnie.
kawałek z wrzaskami budynia nie do przyjęcia - co za pomysł w ogóle :roll:
generalnie koncert - jak i płyta - nierówny. mi tam się bardzo podoba warszawa i ja w tej wersji - bardziej niż w oryginale. ale utwory genialne, jak np. niemena czy człowiek z liściem na głowie miały fatalne aranżacje, takie jakby na siłę inne od oryginałów. małgośka - o matko! niezbyt, niezbyt. marsz mokotowa przejmujący, czesława nie trawię, jorgos - b. udana wersja, także jurij.
sama karolina zjawiskowa.


uwaga uwaga. wzystkich namawiam gorąo, żeby po1 sierpnia odwiedzili muzeum i obejrzeli miasto ruin bagińskiego. mogliśmy obejrzeć przedpremierowe pokazy i byłam totalnie wstrząśnięta, miałam autentycznie łzy w oczach. nieprawdopodobnie porażający obraz zniszczeń w swoim ogromie.

spędziłam dwa ostatnie dni właściwie niemal cały czas w muzeum i jest to zdecydowanie moje miejsce w warszawie. no i wspaniali ludzie tam pracują. :D

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 lipca 2010 17:41:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
natalia pisze:
jorgos - b. udana wersja
Jakże się cieszę, że ten artysta wystąpił, tyle że z tych relacji to nawet nie wiem co Skolias zaśpiewał. Nie dano mi było ani wersji koncertowych ani studyjnych usłyszeć.
Kiedyś rozmawiałem z pracownikami Muzeum i spytałem się czy będzie dalsza część występów "Tropami Gajcego", czyli artystów którzy wystąpili na tamtym wydawnictwie, to odpowiedziano mi, że koncert Lecha Janerki będzie ostatnim. Pani Cicha to zagrała jednak całkiem co innego, no chyba że było coś z Gajcego. :?:
W niedzielę w MPW ma być niejaki L.U.C. - wykonawca, którego kompletnie nie znam, ale to co jest na YT jakoś mnie nie zachęca.

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 lipca 2010 22:31:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11807
podobno jutro ten koncert będzie można zobaczyć w TVP1 o 15:55 :)

ps. w tvp1 dziś premiera teledysku zespołu Sabaton - p.t. Uprising...
będzie można go jeszcze obejrzeć o godzinach:
12.47
16.48 (przed Godziną W)
22.29
00.27
w internecie premiera chyba dwa dni później... ale może ktoś wrzuci ;)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 sierpnia 2010 14:45:46 

Rejestracja:
sob, 09 sierpnia 2008 20:41:01
Posty: 919
Smok pisze:
może ktoś wrzuci

Już wrzucił: http://www.youtube.com/watch?v=8f97XQTNf-I

_________________
Hej, hej, którędy do gwiazd?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 sierpnia 2010 15:52:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
koszmarny kicz. sabaton to dla mnie niezrozumiałe halo. i kompletnie nie kumam dlaczego zamawia się taki utwór u zespołu ze szwecji :shock:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 sierpnia 2010 16:10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11807
natalia pisze:
koszmarny kicz

zupełnie się nie zgadzam, ale znając Natalio Twoje zdanie o Nightwish również nie spodziewałem się innego zdania ;)
chyba trochę lubię taki kicz...


natalia pisze:
i kompletnie nie kumam dlaczego zamawia się taki utwór u zespołu ze szwecji

a czy na pewno był to utwór zamówiony? czy tylko teledysk jest sponsorowany?
bo chyba utwór o polskich żołnierzach (40:1) nie był przez nikogo zamawiany -> raczej był naturalnym pomysłem Szwedów...

obejrzałem koncert Karoliny Cichej w TVP1 - generalnie wrażenie bardzo dobre, choć nie wszystkie aranżacje przypadły mi do gustu... chyba muszę jeszcze kilka razy posłuchać... występy Elronda bardzo udane... Trochę szkoda, że w retransmisji zabrakło utworu Warszawa jest smutna bez ciebie, bo mi się on już zdążył osłuchać i spodobać...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 sierpnia 2010 16:24:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
na bank zamówiony - wiemy jak trudno sprawić, żeby teledysk lecial w tvp1 kilka razy dziennie - jak dziś sabaton.
40do1 był na pewno spontaniczny i coś mi się wydaje, że na tej bazie wykorzystano popularność tego zespołu w polsce.

karolina z tymonem wypadła w tv fantastycznie - śpiewa jak pj harvey.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 sierpnia 2010 17:45:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
Smok pisze:
koncert Karoliny Cichej w TVP1 - generalnie wrażenie bardzo dobre, choć nie wszystkie aranżacje przypadły mi do gustu
Ja miałem zupełnie odwrotnie. Cicha to dla mnie aktorstwo. Ja chciałem posłuchać tylko piosenek. A tutaj właśnie coś przypominające piosenkę aktorską. Wiec nie wiem czy warto było słuchać. Nie lubię takiej estetyki. Ale Elrond to wiadomo - klasa. Przypomnienie starej "Partii" (teraz graja jako Komety) szacunek. Skolias tu też liczyłem na wiele, i utwór dobra niesamowity "Warszawo ma", aranżacja taka sobie, wokal Jorgasa moc, tyle że więcej partii wokalnych to miała tam Cicha. Ale i tak Skolias był the best. Ale w wypadku Tytusa Pukackiego to miałem wręcz odwrotnie. Bo wybrali bardzo dobrze znany klasyk. Tytus zawyczał/wykrzyczał (?) swoje, ale że tekst był bardzo dobrze znany, to wcale nie przeszkadzało jak śpiewał Titus, liczyły się emocje. O reszcie wykonawców trudno pisać, bo jak Tymański i inni śpiewali to wyłączałem, a ten Czesiek to dno... Szkoda, że nie było nic z repertuaru Lao Che (bo to miejsce mimo wszystko bardzo kojarzy się z zespołem z Płocka), ani popularnego na Woli utworu "Pałacyk Michla"...

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 sierpnia 2010 20:51:37 

Rejestracja:
sob, 09 sierpnia 2008 20:41:01
Posty: 919
http://www.tvp.pl/historia/rocznice-i-w ... tart_rec=8

Tutaj są wszystkie piosenki (na dole do wyboru).

_________________
Hej, hej, którędy do gwiazd?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 sierpnia 2010 12:22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11807
Eutanazy pisze:
Tutaj są wszystkie piosenki

chyba nie wszystkie...
właśnie przypadkowo w tv oglądałem jakąś inną wersję tego koncertu (były dodatkowo inne utwory niż w niedzielę)...
...i natrafiłem na stronie wawa2010.pl na takie foto:
Obrazek

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 sierpnia 2010 12:45:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
to z sesji nagraniowej w otwocku

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group