Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 08:40:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 kwietnia 2013 16:19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Widziałem Tatry z Wawelu, ale nie wiem jak tam jest z widocznością z Kopca Kościuszki.

Hehe, zainfekowany jestem tym co niedawno usłyszałem. Ktoś opowiadał o wyższości ptasich mleczek z Biedronki nad tymi z Wawlu. Na tyle zbulwersowała mnie taka odmiana, że aż nie mogę przestać o niej myśleć.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 kwietnia 2013 16:30:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
zapomnieliście o stronie dalekie obserwacje

http://www.dalekieobserwacje.eu/panoram ... osciuszki/

Aras fajna relacja :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 kwietnia 2013 21:43:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Świetna!


arasek pisze:
Najpierw pociąg i moszczenie sobie kuszetkowego gniazdka To jest fajne - naciągnąć te wszystkie powłoki pościelowe, pogadać z konduktorem (który nie jest tam sprawdzaczem biletów lecz jakby opiekunem śpiących...), iść w stroju spaniowym umyć zęby do WC - być zadomowionym rezydentem!

aleś mi smaka narobił! (na razie się nie zapowiada, ale wiem, o czym mówisz!)

arasek pisze:
obserwuję niesamowicie szkaradny budynek. Wysoki szkielet - totalny surreal. Budzi we mnie mieszaninę obrzydzenia i fascynacji. Później dowiedziałem się, że to tzw. Szkieletor.

tego z kolei nie kojarzę, ale też wydaje mi się, że wiem, o czym mówisz! :-)

arasek pisze:
spotykam najpierw Pilota a potem dociera Witek. Idziemy do Smoka!

też myślałem, że to Smok Armijny!

arasek pisze:
Sprośni Turcy Brzydcy Żydzi
lak się wami Śmierć nie hydzi
Na Żydowskie nie dba Smrody
Z dzikiemi skacze Narody.

nie no, przecież to ksiądz Baka jak żywy!!!

No i w ogóle: rondo Mogilskie, Grodzka, ziejący smok, kościół Franciszkanów - pojechałbym do Krakowa.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 kwietnia 2013 22:54:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
arasek pisze:
chcemy uruchomić zianie ale nie ma jak... Stoimy i gadamy, a tu nagle Smok zieje! Haaaa!

Wrześniową nocą wysłałem parę sms-ów w tym celu, ale to chyba nie tak działa, tzn. on chyba zieje i tak. W sumie nie sprawdziłem, czy mi na rachunku telefonicznym nie pojawiły się dziwne kwoty...

Obrazek

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 maja 2013 15:24:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7604
Skąd: Kraków
OK, to ja zacznę swoją relację, jak obiecałem.

Zamierzałem przejść się po Nowym Prokocimiu i Bieżanowie, zlokalizować dwa miejsca (ale to mi się nie udało, więc o tym napiszę dopiero, jak się powiedzie ;) ), i przede wszystkim, sfotografować ostatnie pojazdy, można by rzec, klasycznej motoryzacj, które tam jeszcze pozostały i nie tylko.

Poleciwszy się Panu w kościele parafialnym, ruszyłem na wyprawę.


Pierwotny plan zakładał, by iść wzdłuż ulicy Wielickiej, ale zmieniłem go, i poszedłem Bieżanowską (ukłony dla Witka :D ), dlatego też moja droga wypadła koło kościoła. Zamierzałem też zahaczyć o cmentarz komunalny w Bieżanowie. Idąc tam, niewiele w sumie specjalnie ciekawego widziałem, ale klimat, nasycany kolejowymi odgłosami od strony linii kolejowej, powiedzmy, Kraków-Tarnów, łagodził nieprzyjemne efekty ruchu samochodowego. Szedłem tak szedłem, jakby przyzywany na ten cmentarz, po drodze mijając miejsce, gdzie kiedyś kaczki weszły na jeszcze nie zastygły beton, tak oto utrwaliły się ich ślady:

Obrazek

A naprzeciwko znalazłem drzewo zbrojone z jakiegoś powodu prętami zbrojeniowymi:

Obrazek


No i jeszcze ogólny widok na ulicę:

Obrazek

Dotarłem w końcu na cmentarz. Podobnie ja Elrond, dobrze czuję się na cmentarzach. :D

Obrazek

Co jakiś czas słychać było przejeźdżające pociagi, co tworzyło niezwykłe poczucie, że kiedy nastąpi koniec świata, aniołowie nie będą nawet musieli się męczyć, przetoczą po prostu co tylko będzie się dało spod lokomotywowni w Prokocimiu pod cmentarz i uruchomią syreny, zamiast samemu dąć w trąby; a to, co jest teraz, to jakby próba... zresztą, jak się dobrze przypatrzeć, to nawet na moim marnym zdjęciu widać pociąg, daleko w tle :D :

Obrazek


No i chodząc po cmentarzu zrozumiałem, kto mnie wołał!

Obrazek

Alicja i jej córka Ewa, zginęły w katastrofie na Policy. Zapamiętałem je, kiedy pisałem pracę... pamiętałem, że Ewa była jedną z tych ofiar, których ciała były w stosunkowo dobrym stanie... ale to zbyt straszne, by o tym pisać... w każym razie byłem bardzo poruszony. Zapaliwszy znicze, ruszyłem jednak dalej... po drodze mijając jeszcze grób z takimi oto płaskorzeźbami...

Obrazek


Szedłem dalej na Wschód :D : ale potem skręciłem w prawo, inaczej zacząłbym się niechybnie poruszać na północ. Dotarłem na Nowy Prokocim, i wyszedłem ulicą Jerzmanowskich do ulicy Teligi. I postanowiłem iść dalej na północny wschód w stronę pętli tramwajowej, ku wielkim blokowiskom gdzie kibice przypominają sobie, skąd ich korzenie (uwaga, nieocenzurowane):

Obrazek

Po drodze fotografowałem napotkane okazy klasyków, jak duże fiaty czy maluchy. Jak chcecie, to i kilka zdjęć tego rodzaju mogę zamieścić. ;)

Zwiedziwszy rejon, dotarłem pod zielony blok, który stoi tuż obok pętli w Nowym Bieżanowie; pamiętam go, bo gdy zdałem prawo jazdy, chciałem być jak najdalej od ośrodka MORDu; dojechawszy do pętli tramwajowej, wsiadłem więc w tramwaj i nie ruszyłem się z niego, dopóki nie dotarł do pętli końcowej, tej właśnie. :D No i zdjąłem go takoż:

Obrazek

Pokręciłem się jeszcze po okolicy, sfotografowałem autobus MPK, który nurza się w zieloność i jak łódka brodzi:

Obrazek
i tramwaje jakoby pasące się na pętli:

Obrazek

Zawróciłem w stronę Wielickiej, cały czas idąc Teligi, po drodze na jednym z parkingów ujrzałem takie coś:

Obrazek

Wkomponowane między różne obiekty codziennego użytku robi dość niezwykłe wrażenie...

Wróćmy teraz do wielkich blokowisk. Mieszkanie w takich miejscach faktycznie, musi być ciężkim przeżyciem. Ale, taki wielki dziesięciopiętrowy blok jest jakby miejską, doraźną górą; ma też w sobie coś niezwykłego, pamiętam, dzień wcześniej wszedłem pomiędzy dwa takie bloki i doznałem jakiegoś wewnętrznego poruszenia. Że nie wspomnę już o widokach, jakie muszą się roztaczać z górnych pięter. :wink:

Efekt wzmagało to, że teren jest tam pofalowany, co wzmaga poczucie niezwykłości. Nawet kolory ociepleń jakoś mnie nie raziły, choć, jak wiadomo, to temat na odrębne opracowanie.

Obrazek

Pobłąkawszy się jeszcze trochę w owej krainie, przekroczyłem ulicę Wielicką kładką dla pieszych, przy okazji rejestrując widok na zachód:

Obrazek


i potem udałem się do domu, po drodze mijając taki oto przydrożny krzyż:

Obrazek
Jako bonus: dwie rzeczki:

struga w okolicy ulicy Jerzmanowskich:


Obrazek

i Drwinka w okolicy Wielickiej:

Obrazek


OK, to tyle na razie. Ciąg dalszy, mam nadzieję, nastąpi. :wink: :D

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Ostatnio zmieniony sob, 11 maja 2013 06:29:48 przez jpl, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 maja 2013 15:49:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
jpl pisze:
Co jakiś czas słychać było przejeźdżające pociagi, co tworzyło niezwykłe poczucie, że kiedy nastąpi koniec świata, aniołowie nie będą nawet musieli się męczyć, przetoczą po prostu co tylko będzie się dało spod lokomotywowni w Prokocimiu pod cmentarz i uruchomią syreny, zamiast samemu dąć w trąby

:D :piwo:

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 maja 2013 19:40:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7604
Skąd: Kraków
...a przynajmniej takia refleksja przyszła mi do głowy. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 maja 2013 08:31:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Co za straszliwy turpizm! :x

w sumie to cieszę się, że to miasto nigdy nie będzie należeć do mnie :mrgreen:


(dobrze, że dałeś na koniec te dwie rzeczki, bo stanowią jakiś kontrast, ale jak się bardziej przyjrzeć, to w tym zza tego betonowego ocembrowania spokojnie mogłyby wystawać nagie zwłoki... brrr....)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 maja 2013 09:54:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
na tak piękne to nie jest, ale...
tak sobie połazić po miejscach nieatrakcyjnych też warto
ja tam lubię
takie rodzynki jak Krzyż Ludwiki z Hr: Wielopolskich żony Eliasza - pierwszego znanego właściciela Prokocimia jak wyczytałem
czy te chwile poruszenia na cmentarzu
są warte
a takie koszmarki jak to coś poświęcone JPII na parkingu też wzbudzają refleksję
:brawa:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 maja 2013 13:16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7604
Skąd: Kraków
Tyler Durden pisze:
(dobrze, że dałeś na koniec te dwie rzeczki, bo stanowią jakiś kontrast, ale jak się bardziej przyjrzeć, to w tym zza tego betonowego ocembrowania spokojnie mogłyby wystawać nagie zwłoki... brrr....)


A żebyś wiedział, bywały tam takie przypadki, tylko po drugiej stronie Wielickiej, niekoniecznie nagie... ale raz we fragmencie... no ale dobra, nie mówmy już o tym...


A co do ogółu: te zdjęcia tego nie oddadzą, a przynajmniej nie oddadzą za dobrze, otóż cały ten rejon jest na wzniesieniu, i jak się popatrzy pomiędzy np. dwa bloki, to widać bardz daleko, aż po horyzont... może znajdę jakieś zdjęcie które to jakoś oddaje, to wrzucę. Nie zamierzam bronić estetyki blokowiska :lol: ale to miejsce jako pewna całość, jak się to mówi, dla mnie ma jakiś niezwykły klimat. Zresztą sprawa przynajmniej częściowo wyjaśni się w drugiej części, mam nadzieję. ;)

Edit:
Tu jedno z takich ujęć, nie oddaje tego za dobrze, ale wiadomo, o co chodzi:

Obrazek

I jeszcze idę sobie idę i nagle takie coś znalazłem... :D :

Obrazek

Przystrojone zielonością, bez której nie dałoby się przynajmniej niektórych zdjęć publicznie pokazać... :wink:

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 maja 2013 15:16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Juliuszu, ale przecież Kraków nie może być tak brzydki.

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 maja 2013 17:46:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7604
Skąd: Kraków
Pewnie,że nie... patrz na to, co jest tam zielone! O to chodzi! :D

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 maja 2013 17:52:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
jpl pisze:
tramwaje jakoby pasące się na pętli


mają chwilę to się pasą :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 maja 2013 19:39:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 16:16:54
Posty: 1329
Skąd: Kraków
Tyler Durden pisze:
Co za straszliwy turpizm!

w sumie to cieszę się, że to miasto nigdy nie będzie należeć do mnie



czekaj...czekaj... nie mogę sobie przypomnieć skąd jesteś.... :zena


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 maja 2013 21:49:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7604
Skąd: Kraków
Czekaj... ja chyba sobie przypomniałem... :taaaaa:

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group