Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 03:57:35

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 maja 2013 23:37:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
Ostatnie kilka dni Kraków... Płaszów i Wielicka 20... Łagiewniki Borek i 11... Zwierzyniec Cracovia Zoo... Bronowice Królewska Karmelicka... Błonie Salwator... Nowahuta Rakowice... Batowice nie i tak samo Prądniki Białe i Czerwone nie tym razem... TYLU KOLOROWYCH STUDENTÓW DAWNO NIE WIDZIAŁEM... i turyści z Niemiec Wawel Kazimierz i Szewska... chyba polubię to miasto

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 grudnia 2013 10:15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
Tym razem Kraków w odmianie grudniowej. Nie będę pisał w kawałkach w wątkach filmowych i pociagowych, lecz wszystko tu.
Pojechałem z samego rana - znów ta fajna trasa przez Kutno, Łódź, Tomaszów Mazowiecki. Miałem w zanadrzu jeszcze lepszą - przez Ostrów Wlkp., Krotoszyn (!) i Wrocław, ale to była nocna relacja i nie było już biletów na kuszetki. Przez całą drogę jechałem w przedziale z dziewczyną bardzo podobną do Moniki Brodki, o tak:

Obrazek

Przepraszam za ten wtręt, ale miałem ją przed sobą przez siedem godzin, z wyjątkiem odcinka do Kutna gdy spaliśmy.
Kraków przywitał mnie słońcem, ciepłą pogodą i jarmarkiem adwentowym przed dworcem. Kupiłem tam oscypek, właściwie pseudo - bo z krowiego mleka, lojalnie mnie uprzedzili. Poszedłem na Rynek, było ładnie bo to słońce, w ogóle jak na grudzień bardzo przyjaźnie (mogła przecież być deszczowo-śniegowa zawierucha). Obszedłem wszystko, potem do Ronda Mogilskiego i sprawy mało ciekawe, ale o 15:30 byłem już wolny. Żurek i schabowy.
No to dokąd iść? Poszedłem na Kazimierz. Owszem - ma klimat, ale tylko pobieżnie zapoznałem się z tą dzielnicą, narastały już ciemności. Do dokończenia latem! Przeszedłem na Grzegórzki i tam wlazłem do Galerii Kazimierz. A tam kupiłem bilet na "Stalingrad" Bondarczuka. Wahałem się - nawet już po zakupie - czy jednak nie iść na Rynek do Piwnicy Pod Baranami na "Idę", ale zostałem. Przekonało mnie ostatecznie to, że byłem w wielkiej sali zupełnie sam.
A zatem "Stalingrad" - hmmm... jakby to napisać? Film ma fabularne mielizny, nie jest wolny od propagandowych zgrzytów (choć dopiero na sam koniec, gdy się dowiadujemy że po Stalingradzie Armia Radziecka niosła "wolność i nadzieję") a jednak jest lepszy od każdej amerykańskiej produkcji wojennej ostatnich 20 lat, z wyjątkiem "Szeregowego Ryana" i może też "Cienkiej czerwonej linii". Przede wszystkim nie ma tego idiotycznego humoru a`la Bruce Willis. I nie ma bardzo wyraźnie zaznaczonego bohatera - lidera, jest ich kilkoro i każdy ma swojego po trochu, to mi się podoba. Na Oscara to nie jest (choć Rosja zgłosiła), ale porządna rzecz.
Wyszedłem z Galerii i postanowiłem pojeździć komunikacją. No to na Płaszów, potem tunelem do Politechniki. Chciałem jeszcze pojechać dwójką na Cmentarz Rakowicki, ale mi zwiała a następna za pół godziny. Nie to nie. Wróciłem na dworzec i poczekałem na "Przemyślanina". Ten jedzie dla odmiany przez Katowice-Kępno-Ostrów. Dostałem znakomity przedział kuszetkowy, cały dla mnie, wygrzany jak jasna cholera (aż otworzyłem okno na jakiś czas). Leżałem na dolnym poziomie, popijałem kwas chlebowy i patrzyłem na ciemną noc za oknem. Aż zasnąłem. 8-)
Rano bardzo nie chciało mi się wyjść, pojechałbym tak najchętniej do samego Szczecina.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 grudnia 2013 10:31:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
jechałeś moimi ulubionymi pociągami i w mojej ulubionej wersji :D
Przemyślanin tylko w wersji kuszetka /tzw. tania/
a Cegielski to w przedziale

ale sam pobyt w Krakowie to jakoś smutny mi się wydaje


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 grudnia 2013 10:57:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
E, nie! Może mało to wyeksponowałem ale ten Rynek okołopołudniowy był bardzo fajny!
Chociaż oczywiście ten czas - najkrótsze dni roku - ma swoje naturalne ograniczenia.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 grudnia 2013 11:44:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7604
Skąd: Kraków
Kurcze, Aras, minęliśmy się na tym Rynku... wychodzi na to, że ja też tam byłem mniej więcej w tym samym czasie - no, może trochę poźniej. Szkoda, że wcześniej nie wiedziałem o Twoim pobycie, byśmy poszli na wystawę szopek do pałacu Krzysztofory. Szopki piękne są zawsze, ale odniosłem wrażenie, że w tym roku jakby piękniejsze. :D
arasek pisze:
No to na Płaszów


A dokładnie dokąd? Na Mały Płaszów, czy pod dworzec kolejowy? Ten ostatni ma być ponoć remontowany, i jeśli chcesz zobaczyć dobrze zachowany relikt PRLu z mozaiką w środku, dobrze się pospieszyć, choć remont pewnie się przeciągnie. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 grudnia 2013 19:23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
arasek pisze:
Leżałem na dolnym poziomie, popijałem kwas chlebowy i patrzyłem na ciemną noc za oknem.


Yeah! :D
A jaki kwas jeśli można zapytać?


jpl pisze:
Szkoda, że wcześniej nie wiedziałem o Twoim pobycie


Trzeba czytać forum Juliuszu 8-) .


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 grudnia 2013 21:55:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6961
Fajnie napisałeś, szczególnie o pociągach i jeżdżeniu komunikacją miejską. Takie zachcianki to jest coś. Myślałam dziś o Krakowie -jakie to proste, wsiąść w pociąg i pojechać. Kiedy nie trzymają cię przy drzwiach te wszystkie napięte sznurki. Kiedy nie musisz kraść dla siebie godzin żeby połazić po mieście. Będąc w Katowicach zobaczyłam tramwaj z napisem Stroszek, zupełnie jak jakiś stworek z czuprynką. Aż chciałam wsiąść i to zobaczyć, jednak zanim zrobiłam krok on zamknął drzwi i odjechał.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 grudnia 2013 23:42:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
antiwitek pisze:
kwas
Nic mi nie w smak - nawet kwasObrazek

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 grudnia 2013 23:18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
antiwitek pisze:
A jaki kwas jeśli można zapytać?


Producenta nie pamiętam. Nazywał się "Kwas chlebowy razowy".
Dobry, choć nie tak jak mój ulubiony Obołon.


jpl pisze:
Na Mały Płaszów, czy pod dworzec kolejowy?


Na Mały Płaszów.

A kiedy mają wreszcie skończyć Kraków Główny? Przecież to trwa jakieś miliardy lat!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 grudnia 2013 08:25:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7604
Skąd: Kraków
Mam wrażenie, że tego nie wiedzą nawet ci, którzy są odpowiedzialni za budowę. Ale mi się do tego jakoś nie spieszy. Stary budynek dworca ma swój klimat i będzie go szkoda.

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 21 grudnia 2013 00:04:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
A tam jest jeszcze w ogóle stary budynek dworca? I jest w planach jakiś nowy? Dla mnie to pocieszające, bo myślałam, że już tylko galeria jest i zawsze będzie i zachodziłam w głowę, jak to możliwe i dlaczego??? Żeby w takim mieście dworzec nie istniał?
Jak ten stary wyglądał, to już nawet nie pamiętam, w każdym razie dla mnie ważne, żeby, stary czy nowy, ale w ogóle był!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 21 grudnia 2013 00:26:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7604
Skąd: Kraków
Plan jest taki, żeby nowy dworzec był pod peronami. A co będzie ze starym, to nie wiem. Zburzyć go nie zburzą, bo to zabytek. ;) Choć w Warszawie zabytki burzono... :?


PS: a jeśli chodzi o lokalizację, to stoi przy południowej głowicy stacji, jak się stoi plecami do frontu Galerii Krakowskiej, to ma się go po lewej ręce, z przodu. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 21 grudnia 2013 00:35:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Dzięki za informacje, a on pełni jeszcze swoją rolę? Można tam kupić bilety, sprawdzić rozkład, zobaczyć z jakich peronów odjeżdżają pociągi?
Mam nadzieję, że go wam nie zburzą! Bo fakt, kiedy słyszę o burzeniu zabytków, to mnie szlag trafia.

A dworzec pod peronami? kurczę, ale pomysł - i trochę straszny (w sensie, że mroczny) i czadowy zarazem!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 grudnia 2013 09:56:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7604
Skąd: Kraków
Z tego, co wiem, dalej jest czynny, choć nie wiem, jak to do końca wygląda, w każdym razie ludzie tam wchodzą i chyba wychodzą. :D A zburzyć nie pozwolimy. :D

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 lipca 2014 07:44:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
No i jest ten nowy dworzec... Trudno mówić o zachwytach architektonicznych nad czymś co jest pod ziemią 8-)
Ale pod względem funkcjonalnym - bardzo udana inwestycja, moim zdaniem. Proste i jasne - z peronu zjeżdżasz wprost do hali dworcowej, skąd można wyjść do miasta (albo na przyrośnięty z boku PKS). Chcesz na tramwaj - zjeżdżasz jeszcze poziom niżej do tunelu. Bardzo mi się spodobało, szczególnie poprzez kontrast z tą poznańską namiastką dworca :? Tu widać spójną myśl od początku do końca.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group