Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 12:23:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lipca 2014 11:14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7604
Skąd: Kraków
:D

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 09 grudnia 2016 08:03:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Czytam, że macie nowego arcybiskupa x, Jędraszewskiego.
Desant z Poznania dotarł pod Wawel. :)

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 25 grudnia 2016 17:42:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
https://ideas.lego.com/projects/162091

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 30 sierpnia 2020 20:06:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 15:42:53
Posty: 1026
Skąd: z pomieszania win ...
Zastanawialam sie czy Krakow jest moim ulubionym duzym/wiekszym miastem w Polsce, ale w sumie ciezko stwierdzic, bo wielu duzych miast nie znam, w wielu nie bylam w ogole (Poznan), albo na szybko (Wroclaw), albo chwile (Warszawa) albo bylam i nic nie zobaczylam oprocz zimowych roztopow (Lodz).
Krakow, to chyba pierwsza autokarowa wycieczka szkolna w czwartej klasie podstawowki. Poza tym, moje dwie najlepsze kolezanki tam zamieszkaly, a odkad ja nie mieszkam w Polsce, to jezdze do Krakowa z Tata na jednodniowe wycieczki - zazwyczaj w piatki, bo zalatwia cos z praca, ja ide do znajomych, pozniej sie spotykamy, ja zostaje na weekend, a on jedzie do domu pozno w sobote. Tym razem byla to wizyta okolo 60-cio godzinna i byl to nasz wypad do Krakowa trzeci rok z rzedu.
I teraz jesli chodzi o architekture, fasady budynkow i kamienic, skwery, koscioly, to ja jestem na etapie zachwycania sie czystoscia w Polsce w przestrzeni publicznej odkad Polska oznacza dla mnie wakacje i odwiedziny domu. Kwestia porownan jest w tym aspekcie bardzo silna i jeden wysypujacy sie kosz przy przystanku obok Galerii Krakowskiej nie jest w stanie zniszczyc mojego zachwytu nad tym miastem, szczegolnie w "reprezentacyjnych" miejscach. Pokazuje znajomym "w domu" jak jest w Polsce pieknie i jak moze byc czysto, szczegolnie tym, ktorym niegdys wydawalo sie, ze w Polsce biegaja niedzwiedzie polarne. Żeby nie bylo tak cukierkowo, to jakos osiedla (te, ktore widzialam) do mnie nie przemawiaja - brakuje mi harmonii w ustawieniu blokow i brak standaryzacji kolorystycznej. Poza tym, w Krakowie odpoczywam i przezywam duzo gastronomicznych uniesien, a w dodatku zawsze przyjezdzam tam w okresie poznego lata, wiec temperatura sprzyja spacerom (pomijajac dzisiejszy dzien).
Moj top miejsc, to Kopiec Kraka - w piatek widzialam tam jakiegos zwierza z czarnym nosem, ale zamiast mu sie przygladac pobieglam w druga strone :mrgreen: . Rower - trasa wzdluz Wisly i wydzielone sciezki rowerowe, to cos, na co czekam caly rok. Kazimierz uwielbiam i turystow chyba jakos mniej? Wczoraj okolo drugiej w nocy przezylam jedno z najbardziej mistycznych chwil w ciagu ostatnich kilku lat. Beata Kozidrak saczaca sie z okna kamienicy uderzyla mnie, pochylajaca sie nad zapiekanka tymi slowami:
Beata pisze:
Jezioro ma Twój zapach
I twój smak
Czuję to, gdy tylko
Zanurzę w nim twarz.
Wspomnienia palą mnie
Jak słońce
Wspomnienia jak lawa gorąca
Uciekam przed nimi tak co noc.

Po prostu :serducho .
W ogole, takie wzruszenia pod wzgledem uslyszanych piosenek ("Zawsze tam gdzie Ty w wersji disco polo, w taksowce) to jest dla mnie zawsze top momentow i wzruszen podczas wizyty w domu.
Dodatkowo zarejestrowalam sie na tym forum pietnascie (TF!!!!!!!!!) lat temu i zamierzam to uczcic (wraz z "zawrotna" ilosciia postow) nie kim innym, a Beata!


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________

Kiedy tylko w moich snach
Ktoś podnosi na mnie głos
Jak wytresowany pies
Kuląc się czekam na cios


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 30 sierpnia 2020 20:39:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Beata! :D Dodam, że kompozytorem tego utworu jest - na co zwrócił mi uwagę Prazeodym - Frantz Dreadhunter, Krakus! Tak że wszystko się zgadza.

No i kopiec Kraka - też jedno z częściej odwiedzanych przeze mnie miejsc w Krakowie :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 30 sierpnia 2020 20:46:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 15:42:53
Posty: 1026
Skąd: z pomieszania win ...
antiwitek pisze:
Beata! :D

Tutaj remix. Zobacz video i komentarze 8-) :D .

https://www.youtube.com/watch?v=6T67ejw_LMM

_________________

Kiedy tylko w moich snach
Ktoś podnosi na mnie głos
Jak wytresowany pies
Kuląc się czekam na cios


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group