Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 03:22:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 sierpnia 2007 14:45:18 
Kraków mnie ostatnio (miesiąc temu) bardzo pozytywnie zaskoczył. Jestem zadowolony z tych kilku zmian, które dostrzegłem.
Dwa przykłady (najistotniejsze):
Przede wszystkim pawilon "Wyspiański 2000". Świetny pomysł z tymi witrażami. Oczywiście, w tym miejscu są tylko eksponatami i barwy szkiełek zdecydowanie zbyt intensywne, ale po drugie - lepsze to niż nic, a po pierwsze - po tym, jak kilka razy dano mi przeczytać o tym, co być może siedziało w głowie Wyspiańskiego, to w sumie nie chciałbym chyba tych witraży oglądać w kościele.
No i ta przydworcowa "Galeria". Straszono mnie, a okazało się, że wyszło całkiem porządnie, elegancko. Faktem jest, że rozmiar przytłacza i nagle się okazało, że na krakowskim dworcu można się poczuć, jak na Centralnej za pierwszym razem (tzn. zgubić się), ale poziom nowej architektury w tym miejscu (a nawet mieście) wręcz zaskakuje.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 sierpnia 2007 16:34:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Kamik pisze:
przydworcowa "Galeria".

hahaha, własnie Laska i Witek bardzo na ten budynek narzekali :wink: Ja nie widziałam, ale przejeżdżałam obok Galerii Kazimierz - pozostając w temacie centrów handlowych - i ta mi się nawet podobała.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 sierpnia 2007 17:10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
No bo dla mnie to jest gigantyczny klocek w środku miasta - bardzo ogranicza przestrzeń. Rozumiem, że można przezeń przechodzić, ale mozna tez nie mieć ochoty.

Jest to wielkie i kwadratowe - moim zdaniem to nie jest dobre połączenie.


A co do dworca: o gubieniu się nie pomyślałem, ale w takim rosłym i świecącym towarzystwie sławny budynek kolejowy skurczył się i przydymił - wygląda biednie.

Ale może, gdy upłynie trochę czasu, zmienię swój stosunek...?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 sierpnia 2007 17:33:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
ja sie w tym galeryjnym syfie zgubiłem... i nie pamiętam, czy przepadkiem nie przechodziliśmy pod tym czymś kiedy mi agresja narastała i chciałem bić Witka ;-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 sierpnia 2007 17:36:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
byliśmy wtedy blisko - agresja mogła sie wziąć właśnie z braku perspektywy ograniczonej nowa architekturą... :)

czy nie?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 sierpnia 2007 17:37:23 
o tak. byliśmy wręcz na przecie tego monstruma.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 sierpnia 2007 17:46:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
Jak wyjżę za okno to już mi agresor skacze! Nowa architektura saczy! Szałasy, chaty, ziemianki Oi!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 sierpnia 2007 18:04:01 
a ja ostatnio w Krakowie byłam tu:

Obrazek

ha! znacie to ktoś?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 sierpnia 2007 18:45:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
antiwitek pisze:
Jest to wielkie i kwadratowe - moim zdaniem to nie jest dobre połączenie.



Zgadzam się!

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 31 sierpnia 2007 19:53:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
galeria krakowska zwana też mordorem ma dla mnie jedno podstawowe zastosowanie, podobnie jak swego czasu mcdonald w Zakopanem: po przyjeździe do miasta można iść tam za darmo do kibla (a może nawet umyć zęby, ale na razie nie było okazji ;-))

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 września 2007 11:52:10 
Hehehe, spodziewałem się takiego odzewu. Oczywiście pozostaję przy swoim zdaniu. Gdybym miał jednak wypisać wszystkie swoje argumenty, musiałbym spędzić na pisaniu mnóstwo czasu, a nie mam na to ochoty ostatnio. Może tylko jutro jakieś zdjęcia wrzucę.
EDIT:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 09 grudnia 2007 18:46:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Lekko zbaczając z tematu - wielkie wrażenie wywarło na mnie zwiedzenie opactwa w Tyńcu po zmroku, polecam!

Obrazek

Kurde, to jest jednak niesamowite miejsce!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 09 grudnia 2007 19:19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
. pisze:
Lekko zbaczając z tematu (...)


Tyniec to żadne zboczenie z tematu jeśli chodzi o Kraków.

(cholera, całkiem zapomniałem o tym watku...)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 stycznia 2008 21:11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Hmm... Ostatnio zwykle przelatuję przez Kraków, jadąc tam albo spowrotem, ostatnie bycie inaczej to pamiętne manewry "bez gospodarza" - w maju.

Ale wczoraj miałem chwilkę by obejść sobie do Rynku a potem wrócić ulicą Świętego Jana. Pomyślałem sobie, że to chyba najbliższa mi z ulic krakowskiego centrum - zwłaszcza gdy idę nią od rynku...

Raz - względy sentymentalne: kilka lat łaziłem tamtędy na zajęcia; na tej ulicy był najstarszy Music Corner; w archiwum PAN miałem praktyki i te de.
Dwa - ta ulica nie jest zbyt uczęszczana, za to wąska i głęboka, efektem jest zacienienie, spokój i taka kameralność, są warunki by myśl wróciła na swoje miejsce, aby coś mogło człowiekowi przyjść do głowy.
Trzy - mamy tam dwa kościoły, które bardzo lubię, które coś tej ulicy dają. Kościół św. Jana, którego początki sięgają czasów przedlokacyjnych pięknie burzy porządek miasta na prawie niemieckim, kierując myśli jakoś inaczej. Kościół Przemienienia Pańskiego zamyka zaś perspektywę, ale robi to szczególnie - doceniłem to dzięki Kamikowi (oraz dzięki remontowi jaki miał miejsce w ostatnich miesiącach) - ale to należałoby przedstawić dokładniej w wątku o architekturze sakralnej w Polsce. Zresztą to zamknięcie jest pozorne - skręt w lewo, na planty, gdzie mamy sklep z artykułami dla malarzy, skręt w prawo w Pijarską, za muzeum Czartoryskich - z nadulicznym mostkiem - to są bardzo dobre miejsca. Coś tam się wydaje kryć więcej.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 stycznia 2008 22:15:42 
antiwitek pisze:
Coś tam się wydaje kryć więcej.

Coś tam się z pewnością kryje więcej!

Przypomniało mi się, że na przełomie lipca i sierpnia miałem świetną passę w zwiedzaniu kościołów. W krakowie zobaczyłem wreszcie od wewnątrz: kościół św. Augustyna i św. Jana Chrzciciela, kościół św. Andrzeja i przede wszystkim niezwykły Kościół św. Krzyża (pamiętam, że próbowałem jeszcze wejść do kościoła św. Idziego, ale zapamiętałem tylko tyle, że były z tym jakieś trudności i nie jestem pewien, czy się w końcu udało... śpieszyło mi się bardzo wtedy, może to przez to...). A oprócz tego Wiślica i Jędrzejów!!! Może się jednak zbiorę i coś w stosownym wątku wkleję i napiszę... kiedyś...


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group