Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 02:02:36

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 638 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 43  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 lipca 2012 17:41:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
strasznie tam płuasko... :? :wink:

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 lipca 2012 19:24:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Pietruszka pisze:
strasznie tam płuasko...

:zena
co ja się nawalczyłem nie tylko tu by obalić ten steroooootyp
dobra Pietruszka zabieram się do pisania postu z mojej wyprawy po północnej wielkopolsce
szkoda że nie jechałeś ze mną gdy rozpaczliwie szukałem najlepszego przełożenia aby nie podprowadzać pod górę a i tak dwa razy się poddałem :cry:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 lipca 2012 19:29:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
ej ej, ja tylko do zdjęcia mówiłem... :wink: :D

Powsinoga pisze:
dobra Pietruszka zabieram się do pisania postu z mojej wyprawy po północnej wielkopolsce

dajesz! :)


Powsinoga pisze:
szkoda że nie jechałeś ze mną gdy rozpaczliwie szukałem najlepszego przełożenia aby nie podprowadzać pod górę a i tak dwa razy się poddałem

niestety :(
takiej możliwości nie ma! :cry:

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 lipca 2012 22:13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
dzisiaj zrobiliśmy sobie trzygodzinny wieczorny spacer po mieście. zaszliśmu m.in na nowy dworzec, który jest (mam na myśli budynek) niewielki i wygląda trochę - póki co - jak nowoczesny dworzec małego miasteczka. nie wiem, co oni chca wymyślić w kwestii dostania się z dworca na perony 4-6. na razie to wszystko nie zrobilo na mnie dobrego wrażenia, ale widzę, że plany są ogromne, w stylu dworca krakowskiego, czyli pkp plus pks plus galeria handlowa.

potem najciekawsza część wycieczki czyli dzielnica o nazwie łazarz. piękne eklektyczne i modernistyczne kamienice oraz, na końcu sklep pn. alkohole z duszą.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 lipca 2012 08:29:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
wieczorny spacer był śfietny !

autobus 74

Jezuici
Stary Rynek
Deptak
Stary Browar
Nowy Dworzec
Targi
Śniadeckich
Collegium Chemicum
Stare Zoo
Zajezdnia na Gajowej
Alkohole z duszą na Słowackiego/Mickiewicza
Most Teatralny

tramwaj 10

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 21 lipca 2012 23:15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 09 października 2010 20:16:59
Posty: 351
Skąd: Gondor
elrond pisze:
Alkohole z duszą na Słowackiego/Mickiewicza

"przychodzą i odchodzą" usłyszałem po raz pierwszy, gdy także pierwszy raz wchodziłem do Ich krypty... Bardzo tłoczno wtedy tam było...

_________________
...tam na skraju lasu, gdzie brzóz tyle...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 lipca 2012 20:25:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Pietruszka pisze:
takiej możliwości nie ma!

nigdy nie mów nigdy :!:
w przyszłym roku planuję Jurę na rowerach a to do Ciebie blisko :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 lipca 2012 15:13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Tym razem wyprawa północna Wielkopolska do najdalej położonych zakątków czyli Złotowa i Krajenki. W założeniu 2 dni rower, 2 dni kajak i 2 dni rower co się jednak pozmieniało – o czym niżej. Skład dwóch 14-latków i ja. Wyruszamy spod Poznania i zanurzamy się w Puszczę Zielonkę. To genialne tereny na rower. Obrazek
Gęsta sieć dróg i szlaków. Przecinamy po przekątnej. Powyżej Dąbrówki Kościelne /śródleśne sanktuarium/ droga leśna jak żywcem przeniesiona z Beskidu Niskiego. Tu zaliczam pierwsze podprowadzenie. Dojeżdżamy do Rejowca gdzie kościółek ufundowany przez wnuka Mikołaja Reja /pierwotnie zbór kalwiński/. http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci ... _w_Rejowcu
Stąd już tylko skok do Skoków. Niestety w połowie drogi flak, kicha, pana czy jak kto zwał w moim tylnym kole. Po rozjuszeniu junaka i wywaleniu dętki rozpacz., rozpacz…. Przetarta w czterech miejscach! Nie mam zapasowej więc trzeba kleić. Zużywam pół tubki kleju i wszystkie duże łatki. Bez wielkiej nadziei zakładam, pompuję i…. nie puszcza. Ok. Byle do Skoków, tam się kupi dętkę. Skoki bardzo miłe, mili ludzie wskazują świetną miejscówkę pod namiot nad jeziorem koło Rościnna.
Obrazek
Obrazek
Kąpiel, ognisko i spać. Żal bo tylko 35 km a ochota była na dużo więcej. Rano zderzam się z małomiasteczkową rzeczywistością. Brak dętek o odpowiednim przedłużonym wentylu. Trudno. Z duszą na ramieniu jak długo wytrzyma klejenie ruszamy do Wągrowca. Cały czas jedziemy wzdłuż linii kolejowej co jest bardzo przyjemne, gdyż nie trzeba zwracać uwagi na mapę. Wągrowiec wita nas sklepem rowerowym świetnie zaopatrzonym. Kupuję co trzeba i dopompowujemy koła do maksymalnych wartości. Jazda z bagażem to jednak nie żarty i łatwo uszkodzić koło. Walimy pustymi asfaltowymi drogami na Margonin. Po drodze posiłek na skraju lasu. Palniczek szumi, grzeje wrzątek dla mnie na kawkę chłopakom na danie z kubka. W Margoninie nad jeziorem coś świetnego. Wyciąg do nart wodnych. Bardzo fajnie się to ogląda – trzeba będzie kiedyś wypróbować. http://www.youtube.com/watch?v=f9ITROu44zM
Na mapie wynajduję drogę, która okazuje się być tylko dla leśników. Piękny asfalt, całkowity brak automobilów. No cuś pięknego. W takich warunkach można śmigać bez końca. Po drodze jagody – mniam. Ponieważ droga jest pagórkowata zostaje ustanowiony rekord szybkości 49 km/h. Wkrótce wjeżdżamy na nadnoteckie łąki.
Obrazek

Chyba najrozleglejsze jakie widziałem. Chcąc jak najdalej jechać po łąkach popełniam błąd i zbyt mocno zbliżamy się do rzeki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Droga zamienia się w bajoro i musimy przedzierać się po zarośniętym wale przeciwpowodziowym. Przy obciążonych rowerach przepychanie się prawie dwa kilometry w słońcu wyczerpuje. Na szczęście na wzgórzu widnieje nasz cel Białośliwie. Zmęczeni wjeżdżamy pod górkę. Zaraz za torami zapytuję o nocleg bo po ponad 80 kilometrach w słońcu marzy się kąpiel i miękkie posłanie. Zagadnięty mężczyzna patrząc na nas mówi: to u mnie na kolejce się prześpijcie, za darmo co tam będziecie szukać. Okazał się to być wiceprezes Towarzystwa Wyrzyskiej Kolejki Powiatowej. Nieco na uboczu miasteczka jest lokomotywownia, wagonownia, warsztaty, bocznice no cała infrastruktura.
Obrazek

Ten dobry człowiek pokazał nam gdzie możemy spać, dał pęk kluczy /do wszystkich pomieszczeń/ i życząc dobrej nocy poszedł. Zostaliśmy sami w centrum kolejkowego świata. CDN
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 lipca 2012 15:28:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Ale czad z tym noclegiem! :D
Kurczę, teraz w dobie internetu to każdy wyjazd z góry człowiek planuje, noclegi rezerwuje... A czasy, kiedy się szło (czy raczej jechało) na żywioł, miały jednak swój romantyzm. Mogło się to skończyć kiepsko, ale zawsze było też to otwarcie na przygodę i niespodziewane...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 lipca 2012 08:09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Extra. Czekam na część dalszą.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 lipca 2012 08:24:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
:piwo: :D ja także czekam! Super!

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 lipca 2012 06:56:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Bardzo piękna wyprawa :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 sierpnia 2012 16:51:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Białośliwie - kolejka wąskotorowa
Cytat:
Nostalgia (gr. νóστος, powrót do domu, i ἄλγος, ból) – potocznie, doskwierająca tęsknota za ojczyzną (krajem ojczystym), a także, tęsknota za czymś przeszłym, co utrwaliło się w pamięci lub do czegoś, co wyobrażono sobie w marzeniach.

tak tęsknota i ból to najlepiej oddaje moje uczucia gdy krążyłem po zabudowaniach, bocznicach, gdy fotografowałem /przepraszam za słabą jakość ale miałem takie zwykłe automatyczne pudełeczko - forumowi pstrykacze zapewne oszaleli by i zrobili genialne foty/
a Arasek w innym wątku zwerbalizował to czego nie umiałem nazwać
arasek pisze:
Linia jest w straszliwym stanie, między torami rosną drzewa grube niczym ramię Tomasza Majewskiego. Podjeżdżam do małego wiaduktu nad leśnym duktem i wyobrażam sobie jak budowali ten wiadukt. To był chyba 1887 rok albo jakoś tak. Jaki tu musiał być ruch, radość – jest praca - będzie kolej!, robotnicy zwozili materiały, żony przynosiły im jedzenie w menażkach…


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
taka była szerokość szyn - po tym jeździły wielotonowe składy

Obrazek
a na widok kół szprychowych wielbiciele podobno bledną

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
cudo techniki: koza podgrzewała wodę, para rurami ogrzewała pług, który tymi pokrętłami można było regulować, a w skrzyni był piach gdyby koła się ślizgały

Obrazek
w pomieszczeniach socjalnych do dziś podobno stoją szklanki z niedopitą kawą, ja zauważyłem syfon
spędzony tam czas był piękny ale przejmująco smutny
CDN
P.S. na jesień wybieram się tam by pojeździć drezyną
a może cały pociąg wynajmę - nie chcą wiele


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 sierpnia 2012 17:18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Niewiarygodny zakątek, czad! Total jakiś :!:
Twoje zdjęcia są super, Powsinogo!

Powsinoga pisze:
na jesień wybieram się tam by pojeździć drezyną

Eee, właśnie, a co z manewrami drezynowymi? Był pomysł i całkiem upadł?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 sierpnia 2012 20:57:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
co za klimat, Powsinoga! :piwo:

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 638 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 43  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group