Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 23 listopada 2017 06:22:18

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 562 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 12 listopada 2017 19:08:01 
Awatar użytkownika

Nienawidzę wręcz!

PostWysłany: ndz, 12 listopada 2017 20:56:58 
Awatar użytkownika

Ja też. Już od dziecka wydłubywałem wszelkie rodzynki z serników i innych tego typu rzeczy, ku strapieniu babć, cioć itp. Nie wiem jak można to jeść :|

PostWysłany: ndz, 12 listopada 2017 21:05:19 
Awatar użytkownika

Rodzynki mogą być lub nie być, są mi zasadniczo obojętne. Ale co do rogali zgadzam się z Powsinogą - w Poznaniu! Być może można nabyć gdzie indziej taki, który będzie równie dobry, ale mnie interesuje spożycie w Poznaniu :D

PostWysłany: ndz, 12 listopada 2017 22:01:06 
Awatar użytkownika

Fengari pisze:
Nienawidzę wręcz!
arasek pisze:
Ja też.

.. a ja wręcz przeciwnie :) Ale rozumiem.
Mi tam kulinarnie Wielkopolska kojarzy się z tym co jadłem u siostry mojej babci, która mieszkała najpierw w Sobótce a póżniej w Gołuchowie. A więc..
- sery..twarogi oraz smażony z kminkiem ze zgliwiałego twarogu.
-jajka z kurnika
-ryby które łowił wujek..przeważnie opiekane, a póżniej wsadzane do zalewy octowej
-ciasteczka maślane :!: :!: obsypane cukrem
- warzywa i owoce z ogrodu
-racuchy od sąsiadów ciotki..

..a jeśli chodzi o zapamiętane zapachy..
Ciotka karmiła drób mieszaniną gotowanych pyrów oraz pokrzywy. Jak mieszała to razem..a było to jeszcze dosyć ciepłe..miało to taki specyficzny ale jak dla mnie fajny zapach..mógłbym to nawet skosztować :)
Zapach suszonych ziół które ciotka suszyła na strychu..Na strychu czy tez bardziej poddaszu był pokój w którym spałem.. Ściana tego pokoiku pomalowana była z widoczkiem.. Był to widok pływających w jeziorze łabędzi :)
Mój wujek był organistą w kościele w Sobótce, a pożniej także w Gołuchowie. W sobótce w jednym z pokoi stał instrument..Była to chyba fisharmonia.
Sobótka to było przecudowne miejsce...

PostWysłany: ndz, 12 listopada 2017 22:15:25 
Awatar użytkownika

Heh, ależ klimaty, brzmi jak dziecinstwo z marzeń i "wakacje u babci na wsi". :)

Kiedyś jak byłam mała, pani w szkole powiedziała, że każdy ma babcię ma wsi, do której jeździ na wakacje. Ja nie miałam nigdy żadnej babci na wsi, ani nikogo takiego, i pamiętam, jak mi po tej lekcji smutno było. Uwielbiałam wieś, w dzieciństwie nienawidziłam tego, że mieszkam w mieście, na wakacje zawsze zresztą na jakąś wieś wyjeżdżałam, ale na krótko, tymczasem myślałam sobie, że jak by się miało taką babcię, to można by do niej jeździć na całe 2 miesiące i przeżywać różne przygody, takie o jakich czytałam w książkach, ech... ;)

PostWysłany: pn, 13 listopada 2017 22:12:15 
Awatar użytkownika

wuka pisze:
Sobótka to było przecudowne miejsce...

ależ zacne miejsce, nie słyszałem dotąd o Sobótce wielkopolskiej

wuka pisze:
sery..twarogi oraz smażony z kminkiem ze zgliwiałego twarogu.
-jajka z kurnika
/---/
-ciasteczka maślane obsypane cukrem

wspólnota dusz
twarogi uwielbiam do dziś tak jak smażony z kminkiem :D
ciepłe jajko z kurnika i szybko utrzeć z cukrem mniam
a ciasteczka maślane wychodziły z maszynki do mielenia, na którą zakładało się specjalna końcówkę
Obrazek
wuka pisze:
gotowanych pyrów

wuka jak dziś pamiętam podkradałem pyry z parownika dla świń :oops:

tak wakacje na wsi odcisnęły niezatarte wspomnienia
trzeba się spotkać i powspominać

PostWysłany: pn, 13 listopada 2017 22:30:50 
Awatar użytkownika

Fengari pisze:
Kiedyś jak byłam mała, pani w szkole powiedziała, że każdy ma babcię ma wsi, do której jeździ na wakacje. Ja nie miałam nigdy żadnej babci na wsi, ani nikogo takiego, i pamiętam, jak mi po tej lekcji smutno było. Uwielbiałam wieś, w dzieciństwie nienawidziłam tego, że mieszkam w mieście, na wakacje zawsze zresztą na jakąś wieś wyjeżdżałam, ale na krótko, tymczasem myślałam sobie, że jak by się miało taką babcię, to można by do niej jeździć na całe 2 miesiące i przeżywać różne przygody, takie o jakich czytałam w książkach, ech...

No właśnie... Ja jeździłam do babci na wieś, było dla mnie naturalne, że jak babcia, to wieś. I byłam zawsze przekonana, że moje dzieci będą jeździły do babci na wieś, cóż... :lol:

Powsinoga pisze:
a ciasteczka maślane wychodziły z maszynki do mielenia, na którą zakładało się specjalna końcówkę

Ciasteczka przez maszynkę - moja mama wciąż robi i są uwielbiane przez małych i dużych. I wcale nie są maślane, za to mogą długo leżeć (jak się im pozwoli).

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 562 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38

Strefa czasowa UTC+1godz.