Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 11:49:51

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 638 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 09 lutego 2019 21:37:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Obiecana Araskowi rela z dnia-po poznańskich manewrach musiała troszkę zaczekać, ale już jest. :)

Dzień zaczęłam od cieszenia się widokami za oknem.
W pokoju widok mam raczej ograniczony, ale za to mogę z bliska podziwiać piękne dachy - więc podziwiam. Jak już zapewne wspominałam nie raz, kocham dachy. Są to odrębne światy, żyjące swoim własnym życiem i mające swoje zakryte tajemnice, o których nie wiemy nic. Ale gapić się na siebie nie bronią, więc korzystam, jeśli mam okazję. :)

Obrazek

W drodze na śniadanie powitał mnie za to taki oto bajkowo - zimowy obrazek z korytarzowego okna:

Obrazek

Chciałam iść do tego kościoła na mszę, ale się nie wygrzebałam w porę, więc zamiast tego udałam się do Fary, którą już kiedyś Arasek pokazał mi od środka, niemniej jednak wciąż robiła na mnie ogromne wrażenie.

Obrazek

Tym razem spotkaliśmy się zaraz po mszy pod Farą i ruszyliśmy na miasto. Aras chciał mi pokazać zakątki, których jeszcze nie widziałam, i tu się nagle zaczęło:

Możemy iść na Żydowską, zobaczyć kościół...
Ale my już tam byliśmy! :D

Itd.. :D I tak oto okazuje się, że Aras zdążył mi już w Poznaniu pokazać więcej, niż myślał. Tymczasem ja chcę zejść za te czerwone zabudowania, bo zdawało mi się, że widziałam w internecie fajne zdjęcia jakiegoś muru stamtąd, przypominającego warszawski Barbakan. Ale nic takiego tam nie ma... No dobra, najpierw trafiamy na dziedziniec między Farą a Urzędem Miasta, ogromnie mi się podoba to miejsce!

Obrazek

Obrazek

Potem mijamy Plac Bernardyński, z daleka tylko rzucając okiem na tamtejszy kościół (pewnie trwa msza, nie ma się co pchać), po czym docieramy do Parku Chopina. Czyli to to jest z tyłu za Farą? Barbakanu nie ma, ale park mi się bardzo podoba (chociaż Aras mówi, że go nie lubi).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Później Arasek próbuje zaprowadzić mnie na ul. Wysoką, ale na drodze staje nam dom z domofonem. Cóż to miał być za skrót niesamowity? Czuję się, jakbym próbowała się dostać na jakąś Pokątną. Nieśmiało sugeruję zaczekać, aż ktoś będzie wychodził, ale kamienica nie ma pewnie zbyt wielu lokatorów i nie wiadomo, ile czasu przyszłoby nam tam stać, więc szukamy bardziej tradycyjnej drogi.

Docieramy w końcu na miejsce. Rynsztokowa Wysoka urzeka mnie bardzo - oczywiście parkingu mogłoby tam nie być, ale sama uliczka - cudna!

Obrazek

A później... później straciłam już pojęcie o tym, gdzie jesteśmy i nie bardzo pamiętam miejsca i ścieżki. Na pewno przewijał się ciągle w zasięgu wzroku Zamek cesarski, ale gdzie dokładnie chodziliśmy - nie pytajcie, wiem tylko, że czasem wpadało mi w oko coś ładnego.

Obrazek

Obrazek

Jakoś w międzyczasie - ale kiedy właściwie? - zawróciliśmy też do 'mojego' Zamku Gargamela. Stwierdziliśmy, że wielka mucha nadal jest na swoim miejscu, tylko jakaś zdechła mi się zdała tym razem..

Obrazek

Obrazek

Porównaliśmy też widok na Ratusz letni z zimowym.

Obrazek

Wracamy na południe, mijamy Antykwariat i żal trochę się nam zrobiło, że jest niedziela i nie można wpaść jeszcze na chwilę do Powsinogi. Za to na koniec, kiedy mieliśmy już dość deszczu, wpadliśmy do jakiejś knajpki, gdzie rozmowa zeszła na poważny temat przyszłości internetu i z grubsza moja wizyta w Poznaniu dobiegła końca. Aras odprowadził mnie jeszcze w okolice Ronda Kaponiera i tam się pożegnaliśmy.

Dzięki temu spacerowi ostał mi się zaoszczędzony bilet poznańskiej komunikacji miejskiej. Może ktoś z Warszawy się wybiera i chce? ;)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 10 lutego 2019 10:47:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
:)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 lutego 2019 11:55:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
Noo...bardzo ciekawe 8-)

Ale jednak Poznań latem wygląda dużo lepiej!
A masz takie zdjęcie Wysokiej, lecz z perspektywą w dół? Chyba robiliśmy takie, a wygląda to lepiej wszystko (bez tego ohydnego parkingu!).

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 lutego 2019 12:14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24296
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Fengari pisze:
Cóż to miał być za skrót niesamowity?
No właśnie. Aras, co Wyście chcieli zrobić?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 lutego 2019 12:32:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
Podeszliśmy ślepym zakończeniem Koziej. Dalej chciałem iść kaskadowo usytuowanymi podwórzami (po prawej mijając Muzeum Farmacji) i wyjść niespodzianie na Plac Wolności!
Zrobiłem tę drogę jesienią w odwrotnym kierunku, wtedy jakoś się udało.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 lutego 2019 12:41:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24296
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Chodzi o to takie podwórko z okazałymi schodami? Które jest zamknięte domofonami od kilkunastu lat?

No to gdzie w tym wszystkim Wysoka?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 lutego 2019 14:10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
Tak, to to (właściwie tam jest ciąg tych podwórzy a nie jedno).
Wysoka miała być po wyjściu na Plac. A tak to cóż - grzecznie wycofaliśmy się do Szkolnej i zaatakowaliśmy Wysoką od strony Starego Marycha i sexshopu.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 lutego 2019 14:37:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24296
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
arasek pisze:
Wysoka miała być po wyjściu na Plac.
No, ale z Placu do Wysokiej jest kawałek, dlatego mi nie grało. Już wszystko rozumiem, dzięki.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 lutego 2019 20:28:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
arasek pisze:
A masz takie zdjęcie Wysokiej, lecz z perspektywą w dół? Chyba robiliśmy takie, a wygląda to lepiej wszystko (bez tego ohydnego parkingu!).

Mam. Tyle, że L4 mi się już skończyło, więc na wrzucenie poczekasz do weekendu. ;)
A to ujęcie stąd podoba mi się o tyle, że tu dobrze widać, jak ta ulica fajnie się zwęża. Zdjęcie od drugiej strony nie oddaje tego wrażenia.

arasek pisze:
Dalej chciałem iść kaskadowo usytuowanymi podwórzami

Brzmi świetnie, szkoda, że się nie udało! Albo, że nie spróbowaliśmy pokonać tej drogi z powrotem. Może kiedyś jeszcze będzie jakaś okazja?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 16 lutego 2019 19:52:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
A otóż i obiecana fota z drugiej strony:

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 17 lutego 2019 22:27:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
O! Bardzo ładne 8-)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 12 maja 2019 15:08:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 lutego 2009 23:19:00
Posty: 1637
Skąd: Warmia/Poznań
z ciekawych miejsc w Poznaniu odkryłam ostatnio Szachty, a i podróż do nich (trzema środkami komunikacji miejskiej) ciekawa przez nieznane mi tereny, takie zapomniane, wręcz małomiasteczkowe - Dębiec, ul. Opolska.

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 12 maja 2019 15:45:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24296
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Już chyba nawet Świerczewo, nie Dębiec :)
Mieszkałem tam na pierwszym roku studiów, czyli lata temu, i kiedyś włócząc się po okolicy, trafiłem na te stawy. Zawsze miło wspominałem, a nigdy nie powtórzyłem wycieczki. A pewnie przez dwadzieścia parę lat trochę się zmieniło.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 12 maja 2019 16:41:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 lutego 2009 23:19:00
Posty: 1637
Skąd: Warmia/Poznań
Dębiec w takim sensie, że musiałam przez niego przejechać, aby dotrzeć do Szacht w Świerczewie :)
Ścieżki są niestety wyasfaltowane, ostatnio otwarto wieżę widokową sfinansowaną z budżetu obywatelskiego (nietypowa panorama miasta), główne trasy można powiedzieć są "ucywilizowane", ale wokół tych stawów jest dużo tajemniczych, zdziczałych zakamarków - choćby stara ceglarnia.
Warto tam wrócić! Obszar jest naprawdę duży i leży na uboczu miasta, więc można chyba liczyć, że nie będzie tam nigdy tak, jak nad jeziorem Malta latem w sobotę (ruch jak na Marszałkowskiej...)

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 12 maja 2019 17:22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24296
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
A, między Dębcem a Opolską był zaiste przecinek, Pani wybaczy :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 638 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group