Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 11:55:37

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 czerwca 2007 23:19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Pet... ech! Czytałem to to najpierw z dużym rozbawieniem, potem z rosnącą ekscytacją... czasem wręcz grozą (głowa ptaka!!)... ale nagle łzy mi stanęły w oczach, kiedy doszliście do okolic ulicy Wirażowej, a zwłaszcza - ZWŁASZCZA! - do tego przejścia pod torami! O tak, tam śmy bywali niezliczone razy, udając się jednakże w zupełnie innym kierunku i celu, a mianowicie w celu obserwacji samolotów zrywających/ opadających na pasy startowy. Nasza ulubiona droga z Ursynowa na pas wiodła właśnie tym przejściem.

Ale nigdy bym się nie spodziewał, że TO JEST POTOK SŁUŻEWIECKI!

Za to odkrycie - dzięki Pet, Tobie i reszcie bohaterskich ekspedientów. Proszę im przekazać ode mnie wyrazy głębokiego szacunku i wdzięczności, a także sympatii, która została wzbudzona Twoją kroniką a wzmocniona wizerunkami ich obliczy obecnymi na licznych fotografiach.

Podsumowując niemal jak Dariusz Szpakowski:
Talent kronikarski Peta jest rzeczą znaną. Lekkość pióra, dowcip, inteligencja. Dziś jednak pokazał nam również swoją inną stronę, pokazał się nam mianowicie jako człowiek czynu. Wymyślił, zorganizował i przeprowadził z nadzwyczajną skutecznością - a także ofiarnością - projekt, ktory kielkował w nim od lat. Dobrze, że to zrobił, bo dzięki temu dostarczył mnie i Państwu nie tylko znakomitej rozrywki, ale też cennych informacji na temat historii i teraźniejszości Potoku Służewieckiego. Odkrycie prawdziwego źródła smrodu Smródki wpisze się trwale w arkana wiedzy o naszej stolicy.

Podsumowując jak Gero;

best odcinek drogi: nadpalona tubylcza chata
best foto (walory estetyczne): fot. 15,16,17 (flaschen)
best foto (walory poznawcze): fot. 44,45 (nigdy bym nie pomyślał, że Potok Służewiecki może być tak szeroki!)
best moment: mąż, ile ty masz lat, żeby się po takich dziurach włóczyć?

P.S. Kacper, pierwszymi zdobywcami nie będziemy, może narazimy się na zarzuty o wtórność i brak fantazji, ale... powtarzamy drogę Peta??? Może zrobimy jakiśnowy wariant przy okazji? ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 czerwca 2007 23:28:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
Kurka wodna! Niech to dunder świśnie! :twisted: Najlepszy temat na tym forum! Gratulacje! Jeśli będziecie coś jeszcze odkrywać, to z chęcią cię dołączę! Mega-czad! :piwo: (dańskie i eksportowe specjalne) 8)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 czerwca 2007 13:37:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Świetnie się czytało :-). Te dżunglowe (człowiek z liściem na głowie :!: ) i podziemne klimaty; tajemnicze postacie i nieznane wierzenia... Brawa dla ekspedycji!

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 czerwca 2007 15:32:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
monika pisze:
nieznane wierzenia...

i techniki podtrzymywania ognia! ha!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 czerwca 2007 19:00:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14856
Skąd: wieś
Bardzo, bardzo dobre. Dla mnie best moment jak wkracza ssylwia.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 czerwca 2007 22:03:11 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:28:10
Posty: 684
Skąd: mazowiecka wiocha
Pet, to przegięcie :shock:
Po takiej relacji nie ma sensu już nic opisywać w "pod różą rum"
szacun :)
P.S.
na fot 35 gites młotek Thora...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 czerwca 2007 09:22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Bardzo dziękuje za wszystkie miłe memu sercu wyrazy uznania i pochwały. Me (i tak już duże) ego urosło do monstrualnych rozmiarów ;)


Crazy pisze:
P.S. Kacper, pierwszymi zdobywcami nie będziemy, może narazimy się na zarzuty o wtórność i brak fantazji, ale... powtarzamy drogę Peta??? Może zrobimy jakiśnowy wariant przy okazji?


Mam kilka propozycji mogących uatrakcyjnić ową wyprawę, a zarazem dodać jej znamiona nowości.

1) Dokonać przemarszu nocnego połączonego z eksploracją kanałów i tuneli podziemnych

...lub...

2) Nie poprzestawać na przemierzeniu biegu samego Potoku, ale zapuścić się także wzdłuż jego prawych dopływów (kanał Grabowski łączący Potok z Jeziorkiem Grabowskim i kanał zasilający na wysokości Arbuzowej)

...lub...

3) Spływ pontonowy Potokiem od Okęcia aż do Wilanowa... a potem kto wie... może do Wisły.

Przyznam, że ten ostani projekt coraz bardziej mnie kusi. Robiłem już nawet rozeznanie pod tym kątem: ponton dwuosobowy mam, pompke do niego też mam, wiosła są. Niestety po ostanich upałach Smródka na większości swojej długości jest niespławna (struga jest tak wąska i płytka, że nie tylko pontonem, ale i kajakiem by się nie przepłynęło)... no może w okolicach Arbuzowej, gdzie Potok łączy się z innym byłaby odpowiednia szerokość, ale nie wiem jak z głębokością. :(

Nie tracę jednak zapału. Kompletuję póki co sprzęt i czekam na porę deszczową, wspominając z rozrzewnieniem okres powodzi w '97 roku, kiedy Smródka w miejscach gdzie teraz ma po około 60 cm szerokości, miała 5 metrów. :)

Zdrówka życzę

PS:
Atom pisze:
na fot 35 gites młotek Thora...

Też mi się podobał. Jak utrzymuje Wronka, to prezent od mamy.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 czerwca 2007 10:45:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Pet, jestem pewien że któryś z Twoich pomysłów ujrzy światło dzienne (ewentualnie nocne) gdzieś w okolicach sierpnia :-)


Pet pisze:
Kompletuję póki co sprzęt

po latach wreszcie se kupię wellingtony :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 czerwca 2007 20:33:38 
Magiczne wyprawy jak Kubusia Puchatka niemalże :)
Smródka Hohoniem XXI wieku!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 czerwca 2007 08:00:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
Pet, jestem pewien że któryś z Twoich pomysłów ujrzy światło dzienne (ewentualnie nocne) gdzieś w okolicach sierpnia


Jakby co, to oczywiście pisze się na udział. Teraz moge robić już za przewodnika (np. wyjawić w którym momencie warto przejść z jednego brzegu Smródki na drugi, by wyprawa była bardziej urokliwa 8) )


3bajki pisze:
Magiczne wyprawy jak Kubusia Puchatka niemalże


Co Ty? To jest poważniejsza sprawa. Jeśli już szukać odniesień literackich, to należało by to porównać z "Jądrem Ciemności" :shock: ;)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 czerwca 2007 09:29:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
to najlepszy temat na całym forum!!! Pet! dostajesz medal!
ja też chcę wziąć udział w takiej ekspedycji badawczej!!!!!!!!!!

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 czerwca 2007 10:10:20 
Pet pisze:
Co Ty? To jest poważniejsza sprawa. Jeśli już szukać odniesień literackich, to należało by to porównać z "Jądrem Ciemności"

Tylko ważne żeby tylko jedno złapać ;)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 czerwca 2007 10:21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
A co Ty tak ostatnio o tych kontaktach fizycznych z jądrami? Mówimy o L.o.A. a Ty coś o mizianiu po jajkach... teraz mowa o smródce, a tych chcesz chwytać jedno i to w dodatku czarne. :okolata:

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 czerwca 2007 13:44:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:34:44
Posty: 1092
Skąd: toruń
Pet! na prawde mega-czad :D aż mam chęć zorganizować taką ekspedycję w Dortmundzie w tych moich ostatnich 3 miesiącach w których tu mieszkam, a które są przepełnione nudą po zdanej matury :)
:piwo: na Twoje zdrowko :D

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 czerwca 2007 21:39:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Pet pisze:
Co Ty? To jest poważniejsza sprawa.

ale zaraz zaraz, chyba nie chcesz powiedzieć, że przyprawa na biegun północny nie była poważną sprawą!!! :shock:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group