Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 11:47:14

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 19 listopada 2018 11:53:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Tyler Durden pisze:
Nie do końca to o Sadurce, ale o Autonomicznym Księstwie jak najbardziej. Polecam:https://www.dwutygodnik.com/sluzew


Z ciekawostek dodam, że jeden z architektów projektujących bloki na Służewie - Jerzy Kuźmienko, był też projektantem, bądź współprojektantem takich budynków:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 19 listopada 2018 15:35:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Pet pisze:
"gdzie Smródka ma swe źródło, dokąd w ogóle płynie i dlaczego tak śmierdzi?"

Co do źródła smrodu, to były prowadzone różne ekspedycje. Ja w nich osobiście nie brałem udziału, ale przypadła mi raz rola opowiadania o nich. Ilustrowane to było taką prezentacją, choć przyznaję, że wiele z niej się nie da pewnie odczytać bez odpowiedniego komentarza: http://bagna.pl/images/WWD/Monitoring_P ... PPanek.pdf

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 19 listopada 2018 23:51:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1958
Skąd: Sulejówek
Pet pisze:
Z ciekawostek dodam, że jeden z architektów projektujących bloki na Służewie - Jerzy Kuźmienko, był też projektantem, bądź współprojektantem takich budynków:
Pisałem o tym przy okazji relacji z Kalisza. :) Chciałem dorzucić teraz jeszcze plebanię w Kaliszu jego współautorstwa, ale nie zrobiłem żadnych zdjęć, a w Internecie nie widać. Warto zobaczyć będąc na miejscu, mimo nieładnego wykończenia dodanego później.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 20 listopada 2018 10:56:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
panek pisze:
http://bagna.pl/images/WWD/Monitoring_P ... PPanek.pdf


Czy dobrze rozumiem z tych wykresów, że zanieczyszczenie azotem amonowym i występowanie bakterii coli w ostatnim czasie spadło. I że zanim spadło, to występowanie bakterii coli przekraczało normy 200 razy? :shock:

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 20 listopada 2018 13:47:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Znaczy to, że nieregularnie ktoś tam spuszcza źródło azotu amonowego (podpowiedź - jest to np. mocznik) i E. coli (podpowiedź - jest to bakteria na co dzień żyjąca w jelitach kręgowców). Na niektórych slajdach są mapy z brązowymi liniami. Jest to sieć kanalizacji burzowej i sanitarnej (na tej mapie bez rozróżniania). Widać na niej, jak górny bieg potoku gdzieniegdzie jest wynurzony, a gdzieniegdzie dość precyzyjnie przechodzi w te brązowe linie. Na jednej z map dodatkowo są kropki z literą "k". Są to włazy do studzienek kanalizacyjnych. Wyobraźmy sobie, że jedzie sobie np. taki samochód. W Warszawie jest dużo samochodów, to może doprecyzujmy wyobrażenie do samochodu z beczką na naczepie. Dajmy na to, niech to będzie szambiarka wioząca zawartość do zlewni. Ale do tej zlewni daleko, a za opróżnienie się płaci. I dajmy na to, taki samochód gdzieś się zatrzyma, bo przecież nie będzie cały czas jechał. I dajmy na to, jakimś trafem, jeden z włazów się odsunie. Wyobraźmy sobie taki zbieg okoliczności, że zawartość szambiarki zamiast w niej pozostawać, trafia do odpływu, który akurat, tak się trafiło! - jest nad takim włazem. Następnie taki samochód odjeżdża, a ewentualny inspektor ochrony środowiska albo sanitarny robi pobór wody parę kilometrów dalej, a pomiar dopiero w laboratorium. Jakie jest prawdopodobieństwo, że da się udowodnić jakikolwiek związek tych dwóch zjawisk?
Natomiast przewodność elektrolityczna jest poręczną miarą zasolenia. Tak się ciekawie składa, że piki na wykresie wychodzą w środku sezonu odśnieżania ulic (to ten wykres z datami).

Wykres bez dat, a z siedmioma punktami, to mniej więcej rozkład geograficzny od Hynka do Wilanowa.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 27 listopada 2018 11:41:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
panek pisze:
Wyobraźmy sobie, że jedzie sobie np. taki samochód. W Warszawie jest dużo samochodów, to może doprecyzujmy wyobrażenie do samochodu z beczką na naczepie. Dajmy na to, niech to będzie szambiarka wioząca zawartość do zlewni. Ale do tej zlewni daleko, a za opróżnienie się płaci. I dajmy na to, taki samochód gdzieś się zatrzyma, bo przecież nie będzie cały czas jechał. I dajmy na to, jakimś trafem, jeden z włazów się odsunie. Wyobraźmy sobie taki zbieg okoliczności, że zawartość szambiarki zamiast w niej pozostawać, trafia do odpływu, który akurat, tak się trafiło! - jest nad takim włazem. Następnie taki samochód odjeżdża, a ewentualny inspektor ochrony środowiska albo sanitarny robi pobór wody parę kilometrów dalej, a pomiar dopiero w laboratorium. Jakie jest prawdopodobieństwo, że da się udowodnić jakikolwiek związek tych dwóch zjawisk?


Świat jest pełen niesamowitych zbiegów okoliczności! :shock:

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 02 grudnia 2018 13:50:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
A te Twoje zdjęcia...? Da się coś...?
To wciąż jeden z moich ulubionych (albo i ukochanych! :D ) postów na UT, super by było odzyskać go i ujrzeć w całości.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 07 grudnia 2018 12:40:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
elsea pisze:
A te Twoje zdjęcia...? Da się coś...?


O właśnie!

Miałem poszukać!

I zapomniałem. :x

Ale postaram się pamiętać.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 22 czerwca 2020 21:45:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
Podają, że dziś stan wody Sadurki to ponad 2 metry. Taka wyprawa teraz to byłoby wyzwanie!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 09 lipca 2020 11:14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
To mogło być. Tak się prezentowała następnego dnia rano, kiedy woda już trochę opadła.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 03 maja 2022 17:04:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
Ciek ten ma już swoją ulicę:
https://warszawa.fandom.com/wiki/Ulica_Sadurka

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 20 maja 2022 12:41:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Z całym szacunkiem, ale ekspedycja Sadurka to pikuś przy planowanej ekspedycji Drna. (No, chyba żeby ekspedycję Sadurka przeprowadzić od samego Dworca Zachodniego)

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 20 maja 2022 13:45:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
A weź Pan idź z tą Drną. Przez nią w naszej podziemnej kwaterze na Spójni musi prawie non-stop odwilżacz działać, bo nam sprzęt grzybem i pleśnią porasta. :evil:

:wink:

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 17 sierpnia 2022 20:15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Ha, w końcu nadszedł ten dzień! Byłam, widziałam, wąchałam!

W pracy typowo wakacyjny dzień, mogłam siedzieć, pierdzieć w krzesełko i co jakiś czas sprawdzać, czy nie wpadło przypadkiem coś do roboty (na co szanse były marne). A mogłam też wstać z krzesełka, wyjść z pracy i sprawdzić, czy mnie przypadkiem nie ma gdzieś, gdzie mnie jeszcze do tej pory nie było.

Wybrałam drugą opcję, a że do tytułowej Sadurki nie miałam jakoś szczególnie daleko, to postanowiłam ją w końcu zobaczyć, wraz z jej słynną Dolinką.
I zobaczyłam, przespacerowałam się wte i wewte.
I stwierdzam:
- Sadurka na tym odcinku jest całkiem malownicza, a byłaby bardziej, gdyby jet nie uregulowano i nie wyłożono perforowaną płytą.
- Najfajniejszy jest drewniany pomost wiodący pomiędzy gęste trzciny i całkiem się tam zawalający. Dotarłam do pierwszej dziury i zawróciłam, być może tchórzliwie, ale dużo dalej i tak bym nie zaszła, gdyż powierzchnia pomostu na dalszym odcinku przechylała się pod kątem, który mi się nie podobał.
- Zgodnie ze swoją alternatywną nazwą 'Smródka' istotnie śmierdzi, na szczęście niezbyt intensywnie.

A po powrocie przeczytałam jeszcze raz, po latach, relację z ekspedycji badawczej i chylę czoła przed naukowym zacięciem i momentami wręcz heroicznym poświęceniem jej członków. Ja niestety nie posiadam heroizmu pozwalającego mierzyć się z pająkami wielkości fiata 126p, więc ich wyczynu nie powtórzę, poprzestając na zobaczeniu uroczego i sielskiego odcinka w zielonej Dolince.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 19 sierpnia 2022 11:03:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Oo, ale i tak szacun za eksploracyjną żyłkę!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group