Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 12:35:23

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wrocław
PostWysłany: czw, 21 czerwca 2007 23:34:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
Bardzo chętnie spłodzę jakiś dłuższy post, ale jak na razie ze względów wrocławskich (a raczej z jednego względu, położonego na ul. Uniwersyteckiej) mój czas jest mocno ścięty - więc na razie póki co kilka fotek i link.

http://wroclaw.hydral.com.pl/ - genialna strona, jedna z moich ulubionych w całym necie, potrafię spędzić na niej dłuuugie godziny i za każdym razem znajdować nowe detale :)

(przepraszam za rozwalenie forum)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ostatnio zmieniony sob, 23 czerwca 2007 09:44:37 przez c, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 czerwca 2007 08:09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 19:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
Dobrze Cytzu, że założyłeś wątek o jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Trzeba się chwalić tym, czym mamy!
Tak tylko dodam, że na 2 pierwszych zdjęciach - Ostrów Tumski, a na 2 kolejnych Rynek wrocławski.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 czerwca 2007 08:37:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24297
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Wrocław jest przepiękny. Kawał mojego dzieciństwa i młodości, kiedy to załatwić różne poważniejsze sprawy - od kupna butów, płyt, komputera do pójścia do teatru lub na premierę kinową - jeździło się właśnie nad Odrę. Moi Rodzice tam studiowali, więc też wychowywany byłem może nie w kulcie ale w estymie dla Breslau na pewno... Niestety od kilku lat rzadko tam bywam (czasem na dworcu) i co jakiś czas ciągnie mnie żeby sobie wyskoczyć ot tak na sobotę, ale jakoś zazwyczaj się nie udaje.
Wrocław mi trochę posmutniał i poszarzał we wrześniu zeszłego roku, kiedy to spędziłem tam jeden dzień w szpitalu, prokuraturze, zakładzie medycyny sądowej, prosektorium, USC itp... Dziś więc po pierwsze bardzo smutno mi się kojarzy, ale stare wspomnienia też nie wyblakły.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 czerwca 2007 09:49:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
muszę przyznać, że we wrocławiu byłam tylko raz w życiu i to dawno temu. wrocław kojarzy mi się z podróżami: z przesiadkami kolejowymi oraz z przymusowym - z braku obwodnicy - przebijaniem się przez całe miasto samochodem. kiedy słyszę, że trzeba przejeżdżać przez wrocław to niestety :zygi: bo oznacza to stratę co najmniej godziny bezsensownej i irytującej jazdy po mieście.
bardzo bym jednak chciała, żeby wrocław zmienił dla mnie swoje oblicze i żebym poznała go z innej strony :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 czerwca 2007 10:04:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24297
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
natalia pisze:
kiedy słyszę, że trzeba przejeżdżać przez wrocław to niestety [wiadoma ikonka] bo oznacza to stratę co najmniej godziny bezsensownej i irytującej jazdy po mieście.

Oj tak... Brak obwodnicy i niekończące się remonty.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 czerwca 2007 10:07:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Wrocław znam niestety tylko od strony Castoram (tej na Bielanach i tej przy wjeździe od strony Warszawy), które zwiedzałem bardzo wnikliwie. Niestety nic więcej nie dane mi było zobaczyć :(

...ale może w niedziele przed koncertem The Stooges uda mi się strzelić okiem tu i ówdzie :)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 czerwca 2007 10:18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
Pet pisze:
...ale może w niedziele przed koncertem The Stooges uda mi się strzelić okiem tu i ówdzie


eh, szkoda że dzień później mam egzamin - miałem iść na ten koncert - i mógłbym pobawić się w pilota wycieczki :faja:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 czerwca 2007 10:27:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24297
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
A moją determinację by Wrocław znów odwiedzić pogłębia świeże zakończenie przeze mnie ostatniego tomu tetralogii Krajewskiego o Eberhardzie Mocku... Cytzu, siedzisz latem nad Odrą czy arbajtujesz gdzieś?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 czerwca 2007 10:33:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
Wrocław jest chyba jedynym miastem do którego mógłbym pojechać na wakacje, ale może to dlatego że wiążą się z nim dla mnie same miłe wspomnienia i mieszka tam kilkoro wspaniałych ludzi z którymi dużo mnie kiedyś łączyło


sam w sobie też jest piękny, czy to w okolicach Rynku czy na obrzeżach, w zakolach Odry

no i dworzec: nieładny, ale i tak magiczny, może teżdlatego, że stamtąd otwierają się tory na Sudety (kto pamięta taki film z Wilhelmim i Englertem, który praktycznie cały rozgrywał się właśnie tam?)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 czerwca 2007 10:39:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24297
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Gero pisze:
dworzec: nieładny

Ej, to chyba wewnątrz!
Gero pisze:
kto pamięta taki film z Wilhelmim i Englertem, który praktycznie cały rozgrywał się właśnie tam?)

Ni cholery. Naświetlisz jakoś temat? Bo mnie zaintrygowałeś.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 czerwca 2007 11:04:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
bo to był chyba jakiś nieudany film, pamiętam go z telewizji jak miałem może 12 lat - Wilhelmi grał takiego lekko ześwirowanego gościa, który mieszkał właśnie na tym dworcu, a Englert, niby nim zafascynowany, ale pragnący na nim zbić prywatne kokosy, kręcił o nim film... Nie pamiętam niestety tytułu...

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 czerwca 2007 11:07:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
Dworzec wrocławski śliczny, tylko niestety strasznie zaniedbany - widoki i zapachy takie, że pękają oczy (i nos).

Pippin - na wakacje siedzę nad Odrą :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 czerwca 2007 11:08:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24297
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
O! To pokombinuję...
Gero - MAM!
http://filmpolski.pl/fp/index.php/12401

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 czerwca 2007 11:20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
Pippin :) :!:

hehe, o chyba niezamierzoną do końca, ironiczną pointę tego filmu postarali się kibice, których słychać po dramatycznej scenie finałowej jak drą ryja: "ko-le-jorz, ko-le-jorz!", hehehe, nasi tam byly

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 czerwca 2007 13:01:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14856
Skąd: wieś
Ten film z Englertem i Wilhelmim nawet leciał ostatnio na TV Kultura czy Kino Polska. Kawałek widziałem.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group