Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 03:55:36

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wrocław
PostWysłany: wt, 06 listopada 2018 20:02:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Tyler Durden pisze:
Kurde, miałem nadzieję na rozkręcenie Forum przez rozkręcenie - jak to mówi dzisiejsza młodzież - gównoburzy Widać postanowiono nie karmić trolla, hehe..



Spokojnie! ale Wrocław to syf! Byłem tam jakiś czas temu na koncercie Budzego solo, i po jednej dobie tam spędzonej jestem przekonany, że o tym mieście pisze Laszlo Krasznahorkai w swojej "Melancholii sprzeciwu". :D

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wrocław
PostWysłany: wt, 06 listopada 2018 20:03:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1958
Skąd: Sulejówek
Mój top we Wrocławiu:
1. Pawilon 4 kopuł
2. Hala targowa
3. Dom towarowy Petersdorffa

Bottom:
1. Termomodernizacja kościoła św. Ducha
2. Sky Tower
3. Solpol (w porównaniu z dwoma punktami wyżej mało szkodliwy)

Najbardziej zazdroszczę wrocławianom Muzeum Architektury, chociaż z wystawy o Lachercie wyszedłem trochę rozczarowany. Liczyłem na więcej.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wrocław
PostWysłany: śr, 07 listopada 2018 20:57:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Są w sumie też ciekawe okolice mniej oczywiste, jak Nadodrze.
Obrazek
Obrazek

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wrocław
PostWysłany: śr, 07 listopada 2018 23:26:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Ja nawet planowałem gównoburzę lekką ;-) Miałem powiedzieć, że co jak co, ale z tym Krakowem i Gdańskiem toś poleciał po bandzie, bo po prostu się na nich nie znasz! Ale na Wrocławiu ja się nijak nie znam i byłem tam raz w listopadzie na weekend jak padał deszcz i było ciemno i drugi raz na dworcu (może nawet ze trzy razy na dworcu). Jadłem tam dobrą bułę, zapomniałem jak się nazywał ten lokalny przysmak... a, knysza!
No, nic nie wiem o Wrocławiu, słowem ;-)

Planujemy jednak zmienić ten stan rzeczy, kto wie, może jakiś tygodniowy wyjazd wakacyjny?...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wrocław
PostWysłany: czw, 08 listopada 2018 00:05:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Pietruszka pisze:
ale Wrocław to syf! Byłem tam jakiś czas temu na koncercie Budzego solo, i po jednej dobie tam spędzonej jestem przekonany, że o tym mieście pisze Laszlo Krasznahorkai w swojej "Melancholii sprzeciwu".


Rozwiń! Bardzo mnie zaciekawiłeś :)

Emilian pisze:
Mój top we Wrocławiu:


Ponieważ zamierzam tam wrócić najszybciej jak się da (zakochałem się w tym mieście!!), to pójdę śladami Twoich topów i bottomów.

panek pisze:
Są w sumie też ciekawe okolice mniej oczywiste, jak Nadodrze.


Połaziłem i tam, ale raczej w części bliższej rzeki, niż dalej na północ. Bardzo ciekawe rejony!

Crazy pisze:
bo po prostu się na nich nie znasz!


Parę razy byłem. Co do Gdańska/Trójmiasta, to zgadzam się z Budzym, że to tylko dekoracje. A co do Krakowa, to byłem tam na pewno nie tyle razy co Ty, ale wystarczająco często, by się zrazić totalnie. Zamiast wizyty w Krakowie, mogę sobie właczyć na słuchawkach Turnała i położyć się (najlepiej w mglisto-mrzawkowy dzień) pod rurą wydechową samochodu sąsiada (ma dizla) - będę miał Królewskie Miasto w 3D bez konieczności ruszania się z domu :mrgreen:

Crazy pisze:
Planujemy jednak zmienić ten stan rzeczy, kto wie, może jakiś tygodniowy wyjazd wakacyjny?...


ZDECYDOWANIE TAK!! Plus jakieś wycieczki poboczne!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wrocław
PostWysłany: czw, 08 listopada 2018 07:05:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
zapomniałem jak się nazywał ten lokalny przysmak... a, knysza!
Albo pita. Zależy czy buła grubsza, czy cieńsza.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wrocław
PostWysłany: czw, 08 listopada 2018 20:46:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Tyler Durden pisze:
Kurde, miałem nadzieję na rozkręcenie Forum przez rozkręcenie - jak to mówi dzisiejsza młodzież - gównoburzy

Ja bym się może i z Tobą pokłóciła, ale niestety nie wiem, jak obecnie Wrocław wygląda. W ogóle nie bardzo pamiętam, jak wygląda.
Pierwszy raz byłam tam pod koniec podstawówki na wycieczce do zoo. To był czas, kiedy architektura w ogóle mnie nie interesowała, a mimo to już wtedy rzuciła mi się w oczy i zafascynowała mnogość dziwnych budynków w tym mieście, a już całkiem szczęka mi opadła, jak zobaczyłam bloki z okrągłymi oknami. Wszystko to oglądałam wówczas tylko z okien autokaru i zamarzyło mi się, żeby tam wrócić kiedyś i przyjrzeć się temu bliżej. Samo zoo zaś, słynne wówczas dzięki programowi 'Z kamerą wśród zwierząt', każdy wyobrażał sobie jako jakieś mega wypasione zoo, naljepsze w kraju i w ogóle. Rozczarowanie było straszliwe, wręcz szok i niedowierzanie, że zwierzęta mogą być trzymane w tak koszmarnych warunkach.

Do Wrocławia wróciłam dopiero na studiach, w czasie Taizé. Tyle, że... kompletnie nic z tego czasu nie pamiętam, oprócz jakiegoś mostu, który istotnie mi się podobał. I tego, że jakoś tym razem nie widziałam już tylu niezwykłych budynków.

Później bywałam w tym mieście jedynie przejazdem, przesiadałam się na dworcu - w istocie pięknym i imponującym po odnowieniu - ale poza owym dworcem właściwie nic nie widziałam.

Toteż chciałabym się pokłócić i powiedzieć, że Gdańsk piękniejszy, ale bez świeżego porównania nie mogę. ;) Poza tym, nawet jeśli architekturę ma piękniejszą, to kiedy weźmiemy pod uwagę też inne rzeczy - ma prawo z Wrocławiem przegrać. Np. kwestia meneli - ci w Gdańsku są wyjątkowo parszywi!

Co do knyszy - czy to faktycznie lokalny smakołyk? Mi się zdaje, że można ją dostać w innych miejscach też. Osobiście zajadałam się knyszą na Slocie (fakt, to wciąż ten sam region). Ta na Slocie była pyszna, a potem zjadłam taką na wrocławskim dworcu - i ta była paskudna, w dodatku chyba strułam się nią, o ile dobrze pamiętam.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wrocław
PostWysłany: pt, 09 listopada 2018 19:44:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Tyler Durden pisze:
Co do Gdańska/Trójmiasta (...) co do Krakowa (...)


Ano mówiłem: nie znasz się.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wrocław
PostWysłany: sob, 10 listopada 2018 17:12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Niemniej, chyba tylko we Wrocławiu jest ruchoma szopka, w której można zauważyć, że pokłon Jezuskowi złożył nawet Papa Smurf
Obrazek

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wrocław
PostWysłany: sob, 10 listopada 2018 20:41:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1958
Skąd: Sulejówek
Ojej... Dziś zobaczyłem projekt holenderskiej pracowni MVRDV (autorów poznańskiego Bałtyku) dla Wrocławia. O ile w przypadku Bałtyku można mówić o kontrowersjach, to tutaj chyba nie ma większych wątpliwości odnośnie oceny.
https://www.facebook.com/ConcordiaDesign/posts/1874586459262913?__tn__=H-R


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wrocław
PostWysłany: sob, 10 listopada 2018 22:02:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
kloc, dupa i kamieni kupa trawestując klasyka PO
Obrazek
ale i tak nie przebije poznańskiej szkarady naprzeciw Katedry czyli Szyperska Office Center i tego osiedla obok :diabel

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wrocław
PostWysłany: pn, 20 lipca 2020 20:46:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Stan na listopad 2018:

Crazy pisze:
na Wrocławiu ja się nijak nie znam i byłem tam raz w listopadzie na weekend jak padał deszcz i było ciemno i drugi raz na dworcu (może nawet ze trzy razy na dworcu). (...)

Planujemy jednak zmienić ten stan rzeczy, kto wie, może jakiś tygodniowy wyjazd wakacyjny?...


zmienił się jak dotąd tak, że w lutym tego roku mieliśmy teoretycznie parę godzin w przerwach między pociągami, żeby rzucić okiem na cokolwiek. Niestety ponownie padało :-) Ja jestem zdania, że we Wrocławiu zawsze pada i to wszystko, co mam do powiedzenia :-)

Ale tygodniowy wyjazd wakacyjny, o rok odłożony, spełnia się i jutro jedziemy!

Zobaczymy, co zobaczymy!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wrocław
PostWysłany: wt, 28 lipca 2020 19:57:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Otóż nie padało niemal w ogóle! Trzeba będzie coś niebawem napisać :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wrocław
PostWysłany: śr, 25 listopada 2020 15:33:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Crazy pisze:
niebawem


Niebawem to miną 4 miesiące od tego wpisu ;)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wrocław
PostWysłany: śr, 25 listopada 2020 21:16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Ale ten Wrocław we mnie dojrzewa i bardzo dobrze wraca mi się do niego wspomnieniami!

Na przykład niezwykle urzekło mnie to:

phpBB [video]


- oczywiście z szeregu przyczyn, bo muzycznie i "eventowo" też mi się to ogromnie podoba, i bardzo polecam obejrzenie w całości. Ale obrazki z Wrocławia - w dodatku z takiego nietypowego miejsca, w którym byliśmy, i to z dziećmi staliśmy na tej wieży! - bardzo mnie pokrzepiły w czasach pandemii i przypomniały, że fajne mieliśmy wakacje.

A miejsce to, to wieża głównego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie pandemicznie zwiedzaliśmy Aulę Leopoldyńską i Oratorium w maseczkach, w dodatku trzeba było przekonać dzieci może nie, że to ciekawe, ale że poprzedniego dnia robiliśmy tak, jak one chciały, to tym razem my wybieramy, dokąd iść. Nawet szły na ten układ!

Ale te skrzypotrąby w tym występie!!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group