Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 10:34:05

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 209 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 listopada 2008 00:14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19419
Skąd: z prowincji
A gdzie taki opis musiałby sie znaleźć żebyś go uznał za zgodny z prawdą?
Jaki uznany przez Ciebie autorytet musiałby to napisać?

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 grudnia 2008 16:15:13 

Rejestracja:
śr, 11 lipca 2007 16:48:36
Posty: 234
pablak pisze:
A gdzie taki opis musiałby sie znaleźć żebyś go uznał za zgodny z prawdą?

Może w jakichś dokumentach PZPRowskich?

pablak pisze:
Jaki uznany przez Ciebie autorytet musiałby to napisać?

Trudne pytanie... Może wymień listę uznanych przez Ciebie autorytetów, a ja napiszę Ci, którzy z nich są także uznanymi przeze mnie autorytetami, i w ten sposób ustalimy iloczyn tych zbiór.

_________________
"Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie" (Łk 12,48b)
"Sprzedawali majątki oraz dobra i rozdzielali je każdemu wedle potrzeby." (Dz 2,45)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 czerwca 2013 13:49:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Spędziłem właśnie 35 bardzo intensywnych godzin w mieście Łódź. Jest to chyba najpotworniejsze miejsce w jakim byłem w życiu. Tytuł niniejszego wątku to spore niedoszacowanie - bez kitu, już po dobie miałem ciężką depresję. Nie było bynajmniej tak, że żem siedział non-stop w jakiejś norze - ze względu na "specyfikę" pobytu byłem non stop w ruchu, zaliczając chyba wszystkie części miasta. Jestem autentycznie załamany i zrozpaczony, bo to wszystko wygląda jakby zaprojektował to Hasior podczas jakiegoś pokwasowego bad trip :( Ultraturboturpizm w niesamowitym nasyceniu. Jedyne pozytywne (?) zaskoczenie to relatywnie sużo szerokich i wielopasmowych ulic zaprojektowanych chyba tylko po to, zeby jak najszybciej stamtąd uciec. Z prawdziwą ulgą skonstatowałem, że dzięki korzystnej sieci dróg można nocy dojechać z centrum Łodzi pod Dworzec Centralny w równą godzinę. Nigdy w życiu bym nie przypuszczał, że widok Centralnego może wzbudzić we mnie autentyczne wzruszenie :mrgreen: Łódź mnie zdewastowała - brudem, brzydotą, rozpiździelem, nagromadzeniem dresiarstwa, straszliwą i przepotworną architekturą (nawet tamtejsze blokowiska wydają się jakieś inne - jak powiększone baraki w obozach jenieckich, czy coś w tym stylu, oznaczone numerami (numerami czego?? - liczby nie mają nic wspólnego z adresami budynków) chyba tylko po to, żeby się kompletnie nie zagubić w ich labiryntach. I wszędzie mnóstwo powieszonych na szubienicach Gwiazd Dawida i symboliki piłkarskiej... Byliśmy w - wydawało się porządnej - restauracji, gdzie po zjedzeniu obiadu zauważyłem, że na dnie mojego talerza jest coś wyryte nożem... Spojrzałem pod światło...: ŁKS...!!!

Draaaaamat.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 czerwca 2013 07:03:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
Ostro!
Ale to fakt, Łódź ma w sobie coś dołującego. Może jak zrobią nowy dworzec Fabryczny i okolicę, to chociaż hektar lub dwa w centrum zmienią oblicze.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 czerwca 2013 08:00:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
E tam. Ja Łódź lubię. Może nie to, że chciałbym się tam przeprowadzić, ale odwiedzam za każdym razem z przyjemnością. Ten industrialno-proletariacko-nowobogacki anturaż jakoś cieszy moje oczęta.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 czerwca 2013 10:37:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6962
Piotrkowska niczego sobie, choć faktycznie sypie się ta Łódź na potęgę


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 czerwca 2013 18:04:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Tyler Durden pisze:
Byliśmy w - wydawało się porządnej - restauracji, gdzie po zjedzeniu obiadu zauważyłem, że na dnie mojego talerza jest coś wyryte nożem... Spojrzałem pod światło...: ŁKS...!!!

:shock:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 czerwca 2013 19:09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4687
Cytat:
Byliśmy w - wydawało się porządnej - restauracji, gdzie po zjedzeniu obiadu zauważyłem, że na dnie mojego talerza jest coś wyryte nożem... Spojrzałem pod światło...: ŁKS...!!!

Chyba jestem za bardzo przesiąknięty tym, że od urodzenia mieszkam w Pabianicach, bo w pierwszej chwili pomyślałem "e, normalna sprawa".

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 czerwca 2013 19:43:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
:|


... Częstochowa

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 czerwca 2013 20:23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Z tym ełkaesem to jest nawet na jakiś absurdalny i filmowy sposób trochę śmieszne...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 czerwca 2013 20:31:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4687
ale serio, u mnie w mieście, na WSZYSTKIM jest napisane "Widzew" albo "ŁKS". walka jest brutalna, na szczęście udało mi się uniknąć groźniejszych sytuacji, więc poznałem ją raczej z tej bardziej groteskowo-abstrakcyjnej strony.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 07 czerwca 2013 11:56:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
Wczoraj wracałem z Krakowa dziwnym pociągiem - dali mu trasę go przez Miechów, Włoszczowę Północ, Tomaszów Mazowiecki, Łódź, Kutno - i do Poznania (ta nietypowa trasa była zresztą powodem wybrania tego składu).
No ale - w Zgierzu widziałem na garażu piękny, stylizowany na Book Antiqua, biało-czerwony sprejem wykonany napis:

W ZGIERZU BEZ ZMIANY, WIDZEW ŁÓDŹ PANY!

:D

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 07 czerwca 2013 12:19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
arasek pisze:
wracałem z Krakowa dziwnym pociągiem - dali mu trasę go przez Miechów, Włoszczowę Północ, Tomaszów Mazowiecki, Łódź, Kutno - i do Poznania

Jechałem tak kiedyś w drugą stronę bezpośrednim pociągiem z Poznania do Zakopanego.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 12 czerwca 2013 20:55:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Pet pisze:
E tam. Ja Łódź lubię. Może nie to, że chciałbym się tam przeprowadzić, ale odwiedzam za każdym razem z przyjemnością. Ten industrialno-proletariacko-nowobogacki anturaż jakoś cieszy moje oczęta.


Tak naprawdę byłam tam tylko raz, ale ogólnie mogę się podpisać pod swoistą fascynacją industrialnością. Choć mieszkać tam nie chciałabym raczej. No i jeden samotny wieczorny spacer Piotrkowską też do szczególnie miłych chwil nie należał (takie drobnostki różne, jak np. facet wyrywający swej towarzyszce telefon i po chwili krzyk: "A mówiła, że nie dzwoniła na policję!"). Za to byłam w przemiłej knajpce, gdzie dobre mojito i sernik, i praktycznie zero klientów (a wino grzane niewiele droższe, niż w leżącej nieopodal i okupowanej przez tłumy kolejnej odsłonie Przekąsek Zakąsek czy innych Pijalni Wódki i Piwa).


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 209 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group