Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 15:24:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 209 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2007 13:23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Chodzi o najbardziej nieciekawe połączenie nazwy / dworca / miejscowości / ważności okolicy :-). Czyli inaczej, gdzie nie chciałbym spędzić nocy na ławce w poczekalni :-).

Co do Kielc, sprawa ma się podobnie jak z Kartuzami - można znaleźć szereg pozytywów, ale łączą się one głównie z wybitnie urokliwymi okolicami tychże miast, a nie miast samych w sobie. Kielce to dla mnie mocno zapuszczone i nieciekawe miejsce - byłem wiele razy, największą ulgę osiągałem wyjeżdżając autobusem na przedmieścia... Połączenie rozpierdolonego PRL z zapadłą wsią w zaborach :-).

Nie chcę też być niemiły, ale nie przepadam za Bydgoszczą :D .


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2007 13:27:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Z Kielcami absolutnie się nie zgadzam. Kieleckie kościoły, katedra, pałac arcybiskupów i deptaczek są super.
Z tymi dworcami niby Cię rozumiem ale dalej uważam że Kutno jest tu trochę nie na miejscu. To znaczy za nic w świecie nie chciałbym tam spędzić nocy na ławce (choć i tak już spędziłem :wink: ), ale nijak nie zgodzę się że jest to stacja nieważna bądź miasto małe i nieistotne.
A co do Bydgoszczy - byłeś? Pewnie tak, skoro piszesz że nie przepadasz, pobrzmiewa tu jakiś pierwiastek osobisty. Ja akurat z tym miastem miałem tak że kojarzyło mi się bardzo nieciekawie, ale jak pochodziłem po Starówce, tych kanalikach i mostach, to wydało mi się dość sympatyczne.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2007 13:40:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
No nieee... Bydgoszcz nie jest może jakąś perełką, ale okolice nad Brdą są sympatyczne! Ponadto podoba mi się to rozpaczliwe - i uwieńczone ostatecznie sukcesem - dążenie tego miasta do takiego rooooozciągnięcia się by znajdować się także nad Wisłą.

A z takich bezpłciowych miast to jeszcze mogę dołożyć Skierniewice. Jak taka dziura mogła być kiedyś miastem wojewódzkim?!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2007 14:39:25 
(-)


Ostatnio zmieniony pt, 03 lipca 2009 13:04:03 przez Y, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2007 14:46:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
K.T.W.S.G. pisze:
mam nadzieję, że wymieniając je nie obrażę żadnego formułowicza

nie ma szans, na pewno kogoś obraziłeś i znowu będzie kłótnia ;-)

. pisze:
temat stacji kolejowych w tzw. "dupie" .

1. Laskowice Pomorskie
2. Stróże
3. Krzyż
4. Kutno
5. Skarżysko - Kamienna

hehehe dobre :D
Nie wiem, czemu Kutno indeed tu się znalazło, ale ideę rozumiem dobrze. Co myślisz o dodaniu tu Działdowa?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2007 15:01:41 
Kurde, z tym Radomiem, to niestety dużo racji macie... BARDZO mnie to smuci, bo to obok Warszawy drugie z moich rodzinnych miast i wciąż mam tam sporo rodziny... Mam MNÓSTWO pięknych wspomnień z Radomia, ale wiążą się one niemal wyłącznie z tzw. Oboziskiem. Łąki obok domu babci... łażenie po drzewach... park przy ZREMBie... ech... ale samo miasto jest strasznie przygnębiające... to znaczy, ono ma dużo naprawdę fajnych miejsc, ale to rzucające się w oczy bezrobocie i atmosfera jakiegoś takiego chamstwa... ej, mam nadzieję, że moja mama tego nie przeczyta...
No ale to, co mi się najbardziej z Radomiem kojarzy to złodziejstwo... nigdy mnie tam nie obrabowali, ale te tabliczki w okolicach dworca ostrzegające przed kieszonkowcami i, przede wszystkim, opowieści o Sioro, czyli takim polskim Zorro, który ze słów zabierać bogatym, dawać biednym przyswoił sobie tylko pierwsze... w dodatku, to chyba jakaś daleka rodzina... ale może coś mylę. Oby...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2007 15:07:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 kwietnia 2006 11:33:22
Posty: 820
Skąd: radomsko/kraków
Dąbrowa Górnicza - byłam tam kilka razy. zazwyczaj byłam tylko na obrzeżach, a tylko raz przejeżdżałam przez centrum...
byłam po prostu przerażona. to miasto wygląda tak strasznie i tak ponuro, że chyba nikt by mnie nie wyleczył z depresji, gdybym tam mieszkała. świetnie nadaję się do jakiegoś filmu dekadenckiego: bez perspektyw, bez nadziei, bez czegokolwiek.....
współczuje szczerze tym, którzy tam mieszkają. pewnie się juz przyzwyczaili... po prostu koszmar.... i standardowo stacje pkp ochydne, obskurne i odpychające na każdym centymetrze....
dramat....

_________________
...nie każdy kto mówi Tobie "Panie"...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2007 15:17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
arasek pisze:
Obrazek


To ja dla odmiany, mój faworyt: KONIN!

Obrazek

Za przeproszeniem, ale nic tylko się zajebać :-).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2007 15:40:06 
. pisze:
Nie chcę też być niemiły, ale nie przepadam za Bydgoszczą


Peregrin Took pisze:
jak pochodziłem po Starówce, tych kanalikach i mostach, to wydało mi się dość sympatyczne.


arasek pisze:
okolice nad Brdą są sympatyczne!

Przyłączam sie do obu Panów. Bydzi dobrze nie poznałem. Zdawało mi się że wokół starego centrum okalają to miasto wielkie blokowiska (które są koszmarkiem niemal zawsze i wszędzie), ale centrum było bardzo fajne, a już okolice Brdy bardzo fajne do łażenia, siedzenia.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2007 17:54:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Ależ takie zdjęcia ja te dwa wyżej - autobusowe - można zrobić wszędzie. :-) Należy tylko wybrać odpowiednio ponury dzień z siąpiącym deszczem, brzydki przystanek i stary autobus.

A i tak najlepiej wyszłoby takowe zdjęcie na warszawskim dworcu Stadion.
Tam to dopiero pękają oczy.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2007 18:41:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
3bajki pisze:
Katowice i całe zagłębie katowickie. Całość mi się kojarzy z betonową dżunglą, i biedą (naprawdę żal mi masy ludzi tam). Odbieram Katowice jako jedno wielkie blokowisko z wielkiej płyty (a za tymi nigdy nie przepadałem). Chory Twór industrialny. Miasto, masę, maszynę.

Mieszkam parę "metrów" od Katowic i po części muszę się zgodzic.Chociaż czym dalej centrum tym jest lepiej.W peryferyjnych dzielnicach jest bardzo dużo zieleni i jest nieżle.Ogólnie Katowice są miastem mało ciekawym i nie ma się co rozpisywac.I na dworcu wali jak z kibla.......fuj!
Ogólnie Śląsk jest zdewastowany.Doskonałym przykładem jest Bytom.Centrum z pięknymi kiedyś kamienicami dosłownie wali się.Przez tę parędziesiąt lat PRL ważny był tylko "fedrunek" a sprawy remontow kamienic były gdzieś spychane na bok.To naprawdę były piękne kamienice.(budowane zresztą w większości przez Niemców)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2007 19:03:08 
monika pisze:
A i tak najlepiej wyszłoby takowe zdjęcie na warszawskim dworcu Stadion.
Tam to dopiero pękają oczy.

Oj, tak. To miejsce w najpiękniejszy dzień jest ohydne, a gdy jest brzydko to...
(do pracy obok przejeżdżam, auuuu)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2007 21:33:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
K.T.W.S.G. pisze:
suicydalny Sieradz


Tak, spokojnie jest w moim TOP TEN. I to też było miasto wojewódzkie. Z tym, że Sieradz nie jest jakoś szczególnie brzydki, ale - tak jak Skierniewice - strasznie nijaki.
Taki - wspomniany tu Bytom - jest brzydki straszliwie. Ale w tym yin walących się familoków jest przynajmniej jakiś yang potencjalnego zachwytu. A Sieradz to po prostu pH 5,5.


monika pisze:
Ależ takie zdjęcia ja te dwa wyżej - autobusowe - można zrobić wszędzie


No tak, to prawda... :faja:

Aha, ów Konin ma jednak dwa oblicza. Starówka konińska (po południowej stronie Warty jest godna zobaczenia. Ale ten nowy, uprzemysłowiony Konin istotnie zionie ohydą. Byłem bardzo dawno temu z dziewczyną w Koninie-Gosławicach. To był listopad. Celem było właściwie miłe spędzenie nocy w pustym o tej porze roku schronisku PTSM. Niemniej rankiem wyszliśmy obejrzeć okolicę. Coś potwornego! Panorama ze schroniska przedstawiała się mniej więcej tak:

Obrazek

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2007 21:45:33 

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 11:18:52
Posty: 5708
Skąd: ełk/warszawa
d52 pisze:
Dąbrowa Górnicza

O tak. Byłem raz. Koszmar. Jak tak mozna żyć?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2007 21:52:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 kwietnia 2006 11:33:22
Posty: 820
Skąd: radomsko/kraków
nie mam pojęcia, naprawdę szkoda mi tych ludzi. jak patrzyłam na to miasto, to zastanawiałam się, co ja bym zrobiła gdybym tam mieszkała. to jest po prostu przykre i smutne, ale niestety trzeba sobie jakoś radzić z tą smutna i szarą beznadzieja często okrutnej rzeczywistości :(

_________________
...nie każdy kto mówi Tobie "Panie"...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 209 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group