Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 09:23:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 15 lipca 2007 21:57:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
W górach się trochę czasu spędziło, jednak spało "na dole". Do tej pory miałem okazję nocować tylko w trzech schroniskach:

- "Schronisko na hali pod Śnieżnikiem" ***

Tak na świeżo bo ostatnią noc tam spędziłem. Kible i prysznice płatne tj. otworzysz drzwi jak wrzucisz do klamki złotówkę. Pan obsługujący nieziemsko zakręcony, słabo panuje nad swoimi obowiązkami, powinien dostać tytuł "Sprzedawcy roku", licząc za gofry 6 zł a później przychodząc do stolika i prosić o dopłatę 3 zł bo wydali nam te droższe gofry he he.
Słaby klimat tam był, być może za sprawą przebywających tam ludzi? Zakwaterowali nas w dziesiątce. Jeden klucz na 4 różne ekipy... Pijani współgospodarze głośno zachowujący się nocą... Kilku "wielkich turystów górskich", którzy to byli bardzo zmęczeni po trasie na Śnieżnik i z powrotem (podsłuchana rozmowa). A była to jedyna wycieczka ich tego dnia. W sumie nocleg wart tych 17 zł, które kosztował :wink:
Może kiedyś zmienię zdanie o tym miejscu. Na razie trzy gwiazdki.

- Samotnia ******

To jest to! Przyjazny klimat oraz samo położenie tego miejsca powoduje u mnie uśmiech na twarzy. Wiadomo, jak wszędzie za wrzątek się płaci a ceny nie należą do niskich, to to schronisko ma coś w sobie co trudno opisać. Czuję się tam na maxa zrelaksowany. W pokojach jest wszystko to co powinno. W łazience bodajże trzy kabiny prysznicowe , schludnie i czysto. Sala główna też fajnie urządzona.

- Strzecha Akademicka ****

Moloch. Duże schronisko, jednak niczego nie brakuje. W łazienkach czysto, prysznice nienajgorsze. W pokoju dziesięcioosobowym warunków nie ma jakichś specjalnych ale da się spokojnie wytrzymać kilka nocy. Obsługa przy barku sympatyczna. Podobnie jak przebywający tam na obozie przygotowawczym do sezonu bokserzy ( antiwitek pozdro i szacun za akcję z pilotem! ) Świetna panorama się rozciąga sprzed budynku na kotlinę jeleniogórską. Szczególnie gdy już jest ciemno. Można siedzieć i patrzeć...

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 lipca 2007 23:21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
Cytat:
Może kiedyś zmienię zdanie o tym miejscu


o kurde, nie wiedziałem że tam tak głupio od wewnątrz... :( z zewnątrz wydawało się klimatyczne, no i świetny bigos był, ale dzieki Bart za ostrzeżenie, bedzie się teraz unikać bliższych (nocnych) związków

podobna sytuacja jest z

Pod Muflonem
z zewnątrz i na krótką metę bez kozery ***** (a było ******, gdy poprzednia ekipa tam władała), ale już to i w Internecie pisało, że obsługa bywała pijana, a w łóżkach owady... rzeczywiście, gdy byliśmy tam tydzień temu z Witkiem, wydawało sieze nikt tam nie nocuje... Szkoda, ale może kiedyśwróci tam dawna świetność (ja wciąż pamiętam jak pasły się tam w dole Prawdziwe muflony)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 lipca 2007 23:55:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
w ogóle super wątek, Bart, dzięki! - i polecam zmianę częstszego nocowania "na dole" na częstsze nocowanie na górze! ;-)

wpiszę tu oczywiście więcej pewnego dnia, tymczasem jednak - i a propos tytułu wątku -
BartZ pisze:
Wiadomo, jak wszędzie za wrzątek się płaci

no nie wszędzie!

z cyklu "jakie to schronisko":
wrzątek za darmo, za cukier wypada zapłacić

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 lipca 2007 13:53:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
tu będę miał wiele do wpisania...
póki co proponuję wystawiać 3 oceny:
1. za klimat (oczywiście obiektywna ocena ;) )
2. za miejsce w jakim położone jest schronisko
3. za warunki - sanitariaty, wyżywienie, personel

BartZ pisze:
Wiadomo, jak wszędzie za wrzątek się płaci

ej no bez przesady - za wrzątek płaci się chyba tylko w tych popieprzonych sudetach, a na pewno w karkonoszach !!!

w prawdziwym schronisku wrzątek jest za darmo !!! czyli zapraszam w beskidy...



pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 lipca 2007 14:16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Panowie ja mam małe obycie ze schroniskami górskimi ale te, w których byłem żądały zapłaty za wrzątek. Wyjątek był pod Śnieżnikiem, gdzie wydają darmowy w godz. 8.00 - 9.00 i 17.00-18.00 (albo godzinę później)
Cholera tytuł wątku nie za bardzo udany...

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 lipca 2007 15:05:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
mi się podoba tytuł!

ale nie podoba mi się, że w Pięciu Stawach kasują za wrzątek :evil:

no to skąd ten cytat?:

ktoś, ale nie Crazy pisze:
wrzątek za darmo, za cukier wypada zapłacić

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 lipca 2007 16:31:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
BartZ pisze:
Cholera tytuł wątku nie za bardzo udany...

:D bez przesady - tytuł jest fajny... swoją drogą ja po raz pierwszy w życiu spotkałem się z zapłatą za wrzątek chyba w Markowych Szczawinach, tyle, że kwota była symboliczna - 1zł za litr, czy coś takiego... z takim chamstwem jak 90 gr za szklankę spotkałem się po raz pierwszy w Karkonoszach właśnie - we francowatym Odrodzeniu, gdzie barman (bo tak trzena nazwać kolesia, co leje piwo z kija, robi drinki i sprzedaje żetony na billard) robił ten wrzątek w elektrycznym czajniku, a było to w grudniu 1996... jeden z kilku powodów dla których nie lubię Karkonoszy....

większe chamstwo jest natomiast w tzw. schroniskach na Słowacji - tam nad bufetem wisi wielka kartka w języku polskim "WRZĄTKU NIE PODAJEMY" oraz "SWOJE ODPADKI WEZMIJTE ZE SOBOU"...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 lipca 2007 16:48:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
SAMOTNIA ***- przepiękne polożenie, pokoje całkiem schludne, w świetlicy ciasnota, młode barmanki robią "miny" ( nie wiedzieć czemu)...
STRZECHA AKADEMICKA ***- położenie troche mniej piękne niż w Samotni ale jest ładnie, miła obsługa w bufecie, przestronny lokal konsumpcyjny :D , pokoje małe ,ciasne i brzydkie...uwaga na bokserów :D !!!
MUROWANIEC* -tłok,tłok,tłok...brzydki budynek, brzydka jadalnia....pokoi nie znam
MOKO*****-położenie najpiękniejsze na świecie, ładne wnętrze...ale tłok,tłok,tłok..... :cry:
CHOCHOŁOWSKA***- piękne położenie, ładna jadalnia( grasują złodzieje !!!! ) pokoje brzydkie...
ŚNIEŻNIK *- dość ładnie, skandaliczny brak zimnego piwa,niemiła obsługa
KONDRATOWA***- piekna okolica, kameralnie, blisko,bardzo ładnie

_________________
ooooorekoreeeoooo


Ostatnio zmieniony śr, 18 lipca 2007 13:13:01 przez elrond, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 lipca 2007 20:50:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Odnosząc się do tematu wątku i jego opisu - jeśli schronisko nie oferuje wrzątku za darmo nawet dla nocujących, to ma od razu 0 gwiazdek. Jeśli oferuje - dopiero wtedy można się zastanawiać.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 lipca 2007 21:21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
Cytat:
wrzątek za darmo, za cukier wypada zapłacić


Murowaniec??

Murowaniec ****** Dla mnie to takie Rivendell
Stare Moko ******


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 lipca 2007 21:38:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Stara Roztoka***** - spędziłam tam kilka dni dość dawno temu, ale było fajnie. wrzątek w kazdym razie był za darmo, klimat rewelacyjny - była to zima i spotkanie dziwnych ludzi, z których każdy miał dużo do opowiadania w długie wieczory, spacery po ciemku itd. na ciepłą wodę trzeba było polować.

Strzecha Akademicka **** - za widoki i sympatyczną obsługę. oraz za obszerną świetlicę. in minus jest oczywiście molochowatość i brzydkie pokoje. bardzo niewygodne łóżka.

Samotnia **** - było pięć, bo jest piękna. tak powinno wyglądać schronisko. pokoje przyjemne, bez syfu, czysto, łazienki też. okolica jak z bajki. niestety ostatnio dziwczyny obsługujące robią takie miny: :roll: i wielką łaskę, że w ogóle coś od nich chcesz. w związku z tym jest tam po prostu niesympatycznie.

reszta z punktu widzenia przechodnia, bo nie nocowałam:

Murowaniec***** - bardzo lubię to miejsce. jedynym minusem, który nie wynika z samego schroniska, są tłumy przewalające się do zmierzchu. ale pamiętam czasy, jak było kameralniej.

Dolina Pięciu Stawów ****
Moko ****
Śnieżnik *** za brak zimnego piwa i niezadowolonego gościa w okienku
Chochołowska *** tu bardziej hotelowo i czuje się zbyt bliską cywilizację jednak. no i kradną.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 lipca 2007 21:54:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
natalia pisze:
Dolina Pięciu Stawów ****
Moko ****

wypada mi się zgodzić :wink:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 lipca 2007 17:22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 14 lipca 2006 20:06:40
Posty: 462
Skąd: Poznań
natalia pisze:
Murowaniec***** - bardzo lubię to miejsce. jedynym minusem, który nie wynika z samego schroniska, są tłumy przewalające się do zmierzchu. ale pamiętam czasy, jak było kameralniej.

:piwo:

_________________
A cisza mówi głośniej od słów,
O obietnicach złamanych.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 lipca 2007 17:41:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
elrond pisze:
MUROWANIEC*


natalia pisze:
Murowaniec*****

interesująca rozbieżność :-) bywaliście tam osobno? ;-)

zgodzę się, że brzydki budynek, jednak w tak pięknym miejscu, że trudno coś zbrzydzić... natomiast salę jadalną bardzo lubię, świetnie się w niej siedzi wieczorami.

a tłok owszem, ale generalnie w schroniskach jest tłok w srodku dnia, bo znaczna część osób, które w schroniskach nie mieszkają, obiera je sobie właśnie na cel wycieczek... trzeba doczekać do pory, o której trzeba zacząć schodzić, żeby wrócić na kolację i wtedy jest już fajnie :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 lipca 2007 19:37:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Murowaniec jest miejscem wprost odpychającym jeśli pomyśle o godzinie 15.00 w jakiś weekend w lipcu... Natomiast pomimo tego całego ludzko-gofrowego elementu negatywnego jest w tym miejscu coś pociągającego, coś co irracjonalnie we mnie twierdzi, że bardzo lubię te schronisko.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group