Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 12:49:48

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 sierpnia 2013 08:42:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
koszmarne to wszystko o czym piszecie, ale w sumie do przewidzenia te tłumy w długi weekend letni. nawet w rado w porze obiadowej było kilkanaście osób :mrgreen:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 sierpnia 2013 12:05:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 08:35:09
Posty: 521
Skąd: Bydzia
Ljudi jedźta w góry jakąś inna porą roku.. ja wiem że wakacje, lato ale to co piszecie toz to masakra .. sposobem jest rozwieszenie sobie hamaka co zaobserwowałem w Pięciu stawach niegdyś. Gdy wszyscy ułożyli się w jadalni do snu wówczas padło hasło- Może ktoś zgasi światło, i odpowiedź- Może ten z hamaku
Jak widać są zalety spania w hamaku, nie trzeba martwić się o miejsce , jak i wady, wspołtowarzysze zmuszą do gaszenia światła ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 sierpnia 2013 13:31:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
Crazy - faktycznie, to już nie wygląda dobrze... :?

Podczas naszej eskapady w Góry Sowie byliśmy w trzech schroniskach.
Wszystkie to poniemieckie, bardzo ładne, stylowe obiekty - ale wrażenia różne.
Zdecydowanie najlepsze zrobiła na mnie "Zygmuntówka" przy Przełęczy Jugowskiej. Weszliśmy tam ciepłym popołudniem i byliśmy jedynymi gośćmi! Budynek wspaniale położony na ostrym zboczu, z jadalni piękne widoki przez bardzo duże okna - sielanka!
"Sowa" na zejściu z Wielkiej Sowy też ładna, choć tu ludzi trochę było (przypuszczam jednak, że w dni powszednie i nie w lato też może być pusto).
No i "Andrzejówka" - tu było fatalnie przez zatłoczenie. Ale jak miałoby być inaczej skoro prawie pod samo schronisko dojeżdża miejski autobus z Wałbrzycha? :| Dużo ludzi, którzy przyjechali tu sobie po prostu wypić piwo (pół biedy jak jedno). Na plus jednak sama bryła budynku i wrzątek - tu akurat potrzebowaliśmy i dostaliśmy, mimo tej komercji i tłoku, za darmo!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 sierpnia 2013 13:51:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Hehe, z Zygmuntówki pewnie turyści przepłoszeni zachowaniami jak z posta Powsinogi. Bo jakże odmienne są wasze oceny tego miejsca!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 sierpnia 2013 17:17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
Istotnie! :shock: :D

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 sierpnia 2013 19:54:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Powiem tak. Raz w życiu spałem w burdelu z moim 4 letnim synem i ojcem. Pojechaliśmy na Wszystkich Świetych w Radomskie /miałem wtedy Poloneza/. I wieczorem poszukaliśmy noclegu, ot miły pensjonat przy drodze. Pierwsze podejrzenie było w sali restauracyjnej, wtedy jeszcze pustej. Lustra, szklana kula, czarno-czerwony wystrój. No ale człowiek zmęczony, zjadł i spać. Od 23 zaczął się ruch.To co potem się działo w sąsiednich pokojach nie pozostawiało wątpliwości. Zasnąłem nad ranem, Gdy się obudziłem cisza, spokój. Wszystko wydawałoby się snem, gdyby nie wizyta w łazience. Pewne zużyte gumowe akcesoria, spowodowały, że zmyłem się jak najszybciej. Podobnie było w Zygmuntówce. Wieczór nie zapowiadał katastrofy. Rano puszki i butelki wokół schroniska, woda z łazienek cieknąca aż pod bufet, spirala do odtykania kibli w umywalce... . Bardzo dziękuję! Aras był w środku dnia gdzie schronisko było ok, bo do sali jadalnej akurat nie można się przyczepić.
Ogólnie szedłem z Walimia przez Srebrną Górę do Barda. O swojej nowej wielkiej miłości czyli Srebrnej Górze niebawem coś skrobnę.
Szkoda, że się przypadkowo nie spotkaliśmy.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 sierpnia 2013 20:00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Powsinogo, współczuję doświadczeń!
Powsinoga pisze:
O swojej nowej wielkiej miłości czyli Srebrnej Górze

Koniecznie! :D Byłam tam raz w dzieciństwie i też się zakochałam, chciałabym koniecznie kiedyś pojechać jeszcze raz!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 października 2013 22:01:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 16:16:54
Posty: 1329
Skąd: Kraków
ha ! jako iż miałam ambitny plan zejść, ewentualnie trochę podjechać, i zobaczyć wszystko w okolicy 50 km od mej wsi to muszę napisać o WIERCHOMLI !!! Kocham te tereny więc mogę być nieobiektywna, ale to jedno z moich naj naj miejsc. Można by to wrzucić oczywiście na łemkowyne, ale jakby kto szukał schroniska np. do pobytu z dziećmi to tu w ślepo walić ! wszystko jest ! atmosfera taka, nooo jakby to powiedzieć... taka górska, mało przypadkowych osób, wiecie o co mi chodzi ? ciepło, fajnie, dużo dzieci i zwierząt- wiadomo nie każdy lubi :lol:

Obrazek




Obrazek


Obrazek


Obrazek

po samodzielnym zejściu czarnym szlakiem

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 października 2013 22:30:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
ale super!!! :D

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 października 2013 22:42:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 16:16:54
Posty: 1329
Skąd: Kraków
Pietruszki, tam nawet przewijak jest więc się nie zastanawiajcie :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 października 2013 06:04:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
:D


ale to zdjęcie synka przytulonego do ściętych drzew jest PIĘKNE!

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 października 2013 07:57:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6962
cuda cuda :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 października 2013 09:58:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
ależ pięknie
w tych włosach jest słońce
nie dziwota, że powrót do miasta ciężki


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 października 2013 20:07:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Ej, to faktycznie wygląda przepięknie!
A byłam kiedyś, dawno temu, może niezupełnie tam, ale w bliskich okolicach i nie pamiętam takich zachwytów. Może do Beskidu po prostu trzeba dorosnąć?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 07 października 2014 12:07:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
No i stało się - trafiłem wreszcie do schroniska w którym jeszcze nie byłem... ale bez emocji... chodzi o:

nowe Markowe Szczawiny ***
Przeczytałem com napisał wcześniej i w sumie się zgadza:
KoT pisze:
Markowe Szczawiny ***
teraz już zburzone i jeżeli o mnie chodzi to mnie to cieszy - nie lubiłem tego schroniska - wieczne tłumy, często trafiałem tam na ekipy głośno-alkoholowe, a sanitariaty wołały o pomstę do nieba... za to jedyne miejsce do spania pod Babią Górą... Nowe schronisko będzie na pewno lepsze - może bez klimatu, za to na pewno przez pierwsze 5 lat będzie tam czyściej i schludniej niż na Markowych było...

Nowe schronisko nie ma jeszcze 5 lat, a już jest tam mało schludnie i czysto... Wygląda że budowane po kosztach (tandetne drzwi, wykładziny w pokojach). Dużo lepiej jak było w starym nie jest... Jadalnia duża i pewnie częściowo przez to bez klimatu. Pokoje już mocno zabrudzone (wykładziny!). Nie wiem jak sanitariaty bo mieliśmy pokój z łazienką.
Zamawialiśmy nocleg z trójką małych dzieci, dzwoniliśmy ze 3 razy w tej sprawie i nikt nam nie powiedział, że szlak z Krowiarek jest zamknięty! (tak długo już jest zamknięty że już o tym turystom nie mówimy). Dzięki tej uprzejmości zamiast spacerku trawersem mieliśmy po drodze zdobycie Sokolicy (360m przewyższenia) i ostatnią godzinę dojścia do schroniska w kompletnych ciemnościach (z czołówką). Trafiliśmy na okno pogodowe i atak szczytowy odbywał się w skrajnie przyjemnych warunkach - prawie 20 stopni, ani jednej chmurki i brak wiatru (!).

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group