Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 18 kwietnia 2024 11:52:22

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 280 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 października 2007 20:49:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Piękna jesień zawitała do Ziemi QOTSkiej, a wraz z nią dwóch forumowiczów:

Obrazek

Poprosiłem jakiś czas temu Gera aby mi pokazał piękno tych terenów i udaliśmy się do Dusznik Zdrój skąd czerwonym szlakiem ruszyliśmy do Zieleńca. Już po pierwszej godzinie drogi doskonale rozumiałem jego zachwyt nad tymi terenami. Lepszego przewodnika nie ma - "spójrz, tam widać Góry Bardzkie, tam jechaliśmy pociągiem, tam widać Szczeliniec, tam są Góry Bystrzyckie..." I opowieści o Dusznikach, m.in. o śćieżce zdrowia i łódce nr 5 pływającej po Czarnym Stawie. Same Duszniki mają w sobie coś co trudno opisać słowami. Tam trzeba być, poczuć magię tego miejsca. Zachwyt mój wzbudzały dodatkowo te wszystkie przebarwienia na drzewach, których może nie widać na fotkach ale uwierzcie mi, że są przepiękne!

Obrazek

Zieleniec. Po raz pierwszy byłem w miejscowości gdzie spotkałem mniej ludzi niż jest domów. Normalnie pustki. W szybach informacje aby nie pozostawiać nart bez opieki bo grasują złodzieje, dookoła stoki, żadna knajpa nieczynna. Widać, że ta miejscowość żyje tylko zimą. Co się rzuciło w oczy to wyrastające jak grzyby po deszczu budowle, ludzie budują nowe pensjonaty. Czyżby w niedalekiej przyszłości mała Austria? :wink: Widziałem tam nawet kanapę czteroosobową.
Z Zieleńca zielonym szlakiem na Orlicę. Droga lekka, łatwa i przyjemna.

Obrazek

Obrazek

Zejście zielonym do drogi asfaltowej, krótka cofka i stamtąd szlakiem rowerowym do Podgórza przez ranczo Panderozę.

Obrazek

W oczy rzucają się okoliczne łąki, piękna przestrzeń dookoła, mało ludzi, cisza! Jak tam pięknie!
Z Podgórza już tylko kawałek do Dusznik. Godzina 18:20, dosyć szarawo ale zapada decyzja, że idziemy na kolację do schroniska pod Muflonem. Oczywiście wchodzimy tam jak już jest ciemno, poza obsługą nikogo :shock: Próbujemy zamówić jakiś posiłek jednak pan z wielką niechęcią to słyszy, w związku z czym prosimy tylko o herbatę.

Obrazek

Barek w Muflonie.

Obrazek

Jako, że widoczność tego dnia była rewelacyjna (!!!) napawamy się widokiem Dusznik z wysoka.

Obrazek

Troszkę wygłupów ( zjawy i ludzie )

Obrazek

Sam widok Dusznik to jest nic. Dupę urwało niebo! Czyściutkie, można było patrzeć i patrzeć. Dookoła ciemnia a nad nami gwiazdy. Widok na ****** Niestety nie wyszło na zdjęciu. Muszę przyznać, że radocyńskie niebo ( ***** ) jest o jedną gwiazdkę słabsze od muflońskiego :wink:
Zejście do miasta i nocleg w Polonezie ( domu wczasowym, nie samochodzie ). Poranne ostre powietrze i widok z balkonu.
W lewo:

Obrazek

W prawo:

Obrazek

Kto mi powie, że tam jest słabo? Zdziwiony byłem pustkami w tamtych okolicach, podczas 7 godzin wycieczki spotkaliśmy na szlaku 3 osoby, i to zaraz po wyjściu z Dusznik. Należy to zapisać na wielki plus.

Niestety nadszedł czas powrotu do szarej rzeczywistości i trzeba było się pożegnać z tym miejscem. Dusznikom mówimy pa ( ale nie na zawsze, jeszcze tam wrócimy !!! )

Obrazek

Dzięki wielki dla Gera za przewodnictwo i wspaniałą organizację tego szybkiego wypadu!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 października 2007 22:27:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
BartZ pisze:
Dusznikom mówimy pa ( ale nie na zawsze, jeszcze tam wrócimy !!! )

my bardzo chętnie z Wami!
(zdjęcie rozmarzonego gera z kwiatkiem na *****! :wink: )

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 października 2007 23:40:32 
ale Gero ma!!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 października 2007 08:19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17254
Skąd: Poznań
Super zdjęcia, Bart.
Szlak Duszniki-Zieleniec- Orlica to dla mnie kanon tych okolic... Wyśmienita wyprawa!
(i co za nieużytki w tym Muflonie, co to kurde jest? :? )

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 października 2007 12:28:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
natalia pisze:
zdjęcie rozmarzonego gera z kwiatkiem na *****! ;)


Otóż to! Obrazek

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 października 2007 21:08:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
natalia pisze:
my bardzo chętnie z Wami!

Bardzo mi miło :P


arasek pisze:
Super zdjęcia, Bart.


Bardzo dziękuję :)

arasek pisze:
Szlak Duszniki-Zieleniec- Orlica to dla mnie kanon tych okolic... Wyśmienita wyprawa!


Rzeczywiście. Bardzo przyjemna trasa.

arasek pisze:
i co za nieużytki w tym Muflonie, co to kurde jest?


Próbuję sobie to wytłumaczyć tym, że facet był nieźle przeziębiony i nic mu się nie chciało. Z drugiej strony jednak czy jest to wytłumaczenie?

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 października 2007 17:06:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
natalia pisze:
zdjęcie rozmarzonego gera z kwiatkiem na *****!
- hihi, Gero może kiedyś zrobi wystwę ze swych muflońskich zdjęć :)

widzę, że Duszniki jesienią pięknieją... trzebaby wybrać się za rok może...?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 października 2007 00:56:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
tej Bartek genialne foty :D :D :D

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 listopada 2007 17:40:58 
(-)


Ostatnio zmieniony śr, 27 lipca 2016 21:45:10 przez chewbacca, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 lipca 2008 23:24:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
przypomniałam sobie ten wątek po krótkim weekendzie ostatnim.
Duszniki - wieloryb w kościele - rewelacja! zupełnie o nim zapomniałam, gdy poszliśmy na mszę s. do najbliższego kościoła. w trakcie nie mogłam oderwać wzroku, te zęby i ogon!

O Szczelińcu pisał Gero, żeby nie latem. ja w ogóle myślałam, że szczeliniec to tylko taki tam szczycik z tarasami widokowymi i to wszystko. tak więc to, co TAM zobaczyłam to był dla mnie niemały szok! nawet samo dojście przez ten elficki las było przeżyciem.całkowicie tolkienowskie okolice. gdybym zobaczyła w tym lesie jakąś grupę przejeżdżających elfów, to właściwie bym się nie zdziwiła. na a te labirynty, szczeliny i "ścieżki umarłych" - extra! koniecznie muszę tam jeszcze wrócić!
byliśmy po południu, więc ludzi za dużo nie było i przez większość wycieczki byliśmy sami :D

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 lipca 2008 12:05:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
Czy połowa września to dobry czas, żeby jechać w ten rejon? Znaczy się, czy tłumy turystów już się przewaliły i można w spokoju podziwiać tolkienowsko-narniaste krajobrazy?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 lipca 2008 12:08:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Mniej ludzi na pewno miałbyś np. w listopadzie, ale myślę że połowa września już i tak będzie mocno ok.
Dokąd dokładnie chcesz się wybrać?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 lipca 2008 12:30:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
Nie wiem jeszcze dokładnie... mam 2 tygodnie urlopu we wrześniu więc chcę się trochę powłóczyć + skoczyć na chwilę do Pragi...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 lipca 2008 13:50:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
myślę, że fajnie będzie to wszysto wyglądać, jak lekko zżółkną liście. może być naprawdę lorienowsko wtedy. no i powszedni dzień też sprzyja wyludnieniu.
my koniecznie chcemy powtórzyć tą wycieczkę plus praha oczywiście.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 września 2008 09:20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
W przyszłą środę zaczynam wakacje i ruszam na Dolny Śląsk... Pierwsze dwa dni Wrocław, później jadę na łikend do zamku Czocha, później chcę do zamku Chojnik, a później..... no właśnie...? Możecie coś zaproponować? Myślałem o pojechaniu do Dusznik Zdrój i stamtąd robić wypady, ale może macie jakieś inne propozycje?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 280 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group