Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 03:32:14

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bunkry
PostWysłany: sob, 29 grudnia 2007 14:39:03 
Przed wieloma laty często jeździliśmy w bunkry... Chodzi o Międzyrzecki Rejon Umocniony...
Ostatnio kilkakrotnie wybraliśmy się ekipką na te stare śmieci...
Jak mawiają stara miłość nie rdzewieje...
Może nie jestem na forum osamotniony z tą pasją? Może ktoś jeszcze bywa tam bądź bywał? Jakieś wspomnienia...może plany?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 grudnia 2007 15:50:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 06 sierpnia 2007 14:12:01
Posty: 243
Skąd: Trzebiechów!
Ja raz tam byłem z oficjalną wycieczką szkolną ;) Bardzo fajnie tam, a jako że mam stosunkowo niedaleko, to jeśli ktoś chce zorganizować wypad, to jestem chętny :)

_________________
Every knee shall bow!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 grudnia 2007 20:09:57 
Kilka fot z mru...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 grudnia 2007 20:49:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 30 sierpnia 2006 11:56:31
Posty: 440
ale zabawnie śpią te nietoperze! :)

_________________
...nie muszę wygrywać, wolę kwiatki zrywać.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 stycznia 2008 20:33:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
Obrazek

łooo ... oni chodzili bokiem?
:shock: 8) :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 stycznia 2008 21:28:46 
Jasiek pisze:
łooo ... oni chodzili bokiem?


eeee.... to są zbrojenia na ścianach... montowano na nich przewody elektryczne...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 stycznia 2008 08:31:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ja tak dla porządku - ufam że można ten temat rozbudować np. o Wilczy Szaniec, Walim, Osówkę itp.? Panie Kobaltcie? :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 stycznia 2008 10:58:52 
Jasne Panie Pippinie... nawet wskazane...
Moje podziemne wyprawy na razie ograniczają się do MRU właśnie...blisko mam...mimo wielokrotnych wypraw nie udało mi się jeszcze spenetrować całości...wiele, wiele kilometrów korytarzy...
Hmmm gwoli ścisłości wiecie, że to największy kompleks bunkrów w Europie (może nawet i na świecie w Europie na pewno)...
Super sprawa...normalnie poza czasem jesteś...100% ciemności...100% cisza...wszystko nabiera nowego znaczenia...

ostatnio znalazłem tam na ścianie super napis...pozwolę sobie zacytować...

"chcę tu zostawić
cały swój mrok
i znów wstąpić
w dzień
ze szkaplerzem
słońca
na piersi"

kurcze, może troszkę banalne...ale tam w tych ciemnościach nieprzeniknionych....ehhhhhh


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 stycznia 2008 11:58:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
MRU zawsze mnie kręciło. Nigdy nie byłem, choć niby z Poznania niedaleko i tak co roku się skrzykujemy z kumplami że pojedziemy i g... z tego wychodzi. Ostatnio pojawiła się nawet szansa zanocowania w tychże bunkrach, bo okazało się że kuzyn kumpla jest tam przewodnikiem. Pożyjemy (wiosna? lato?) zobaczymy.
Natomiast jako Dolnoślązak z pochodzenia kręciłem się po nieco innych terenach. Zawsze fascynowała mnie historia projektu "Riese". Znaczy nie tyle historia, ile ta tajemnica. Tak sobie myślę że ja chyba dużo bardziej niż łazić po tych kompleksach dla łażenia, to lubię czuć tę zagadkę. :wink: Że takie to wielkie, drogie, a do dziś nie jest jasne po co to komu było. Walim, Osówka, Włodarz - to trzy udostępnione do zwiedzania niewielkie fragmenty tego, jak sama nazwa wskazuje, olbrzyma. Gorąco polecam.
Przypomniały mi się jeszcze jedne sztolnie, uboższe i mniej znane. Tajemnicze tunele zaczęto pod koniec wojny drążyć w Leśnej, miasteczku na Pogórzu Izerskim, skąd pochodzi moja Mama (zdaje się że i Gravi wspominał iż ma tam jakąś rodzinę). Jest tam kilka ropoczętych tuneli w lesie, kilka zakratowanych, w inne można wejść - samemu i z latarką, bo zagospodarowania turystycznego tam nie ma.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 stycznia 2008 23:08:17 
Wiosna lato...Hmmm w sumie bez różnicy...tam zawsze jest 8-10 stopni...
Z tego względu choćby lepiej taką wyprawę zorganizować w słotę jesienną lub zimę... Wiosnę i lato lepiej wykorzystać na coś bardziej wymagającego ładnej pogody...
Ja raz byłem z przewodnikiem...i...było jakby wycieczkę do Zoo nazwać safari...wolę "nielegale"...jakaś dziura w kratach zawsze się znajdzie...a i nikt jakoś specjalnie nie goni...
Dokładne mapki bez problemu w necie znajdziesz...zgubić się tam trudno w sumie...a i na dole prawie zawsze kogoś się spotka...teraz jestem uziemiony (połamana stopa) ale jakoś w połowie lutego, początku marca wybieram się...jakby co...możesz dokoptować...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 stycznia 2008 09:50:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
kobaltt pisze:
Ja raz byłem z przewodnikiem...i...było jakby wycieczkę do Zoo nazwać safari...wolę "nielegale".

Ale ten przewodnik to jest kuzyn kumpla, więc to by nie był taki legal zwyczajny,. przeciwnie... :wink:
kobaltt pisze:
w połowie lutego, początku marca wybieram się

Dzięki, będę miał na uwadze.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 stycznia 2008 12:31:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
o! kolejny z niewielu tematów w tym dziale który mogę wesprzeć :wink:
W MRU byłem. Nie ukrywam bardzo fajnie, przewodnik taki dość kontaktowy więc nie nudził. Raz co prawda prawie walnąłem łbem w jednego takiego śpiącego stwora.... :wink:
Tata mi opowiadał jak po tych bunkrach jeździli kiedyś rowerami...ale czad! też bym chciał :wink:
Pippin a ten przewodnik to jakiś taki dobry znajomy tak? :wink:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 stycznia 2008 13:15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
MAQ pisze:
a ten przewodnik to jakiś taki dobry znajomy tak?

Nie znam człowieka i na oczy nie widziałem. Powiem po raz trzeci: kuzyn dobrego kumpla. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 stycznia 2008 21:42:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 19:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
"są bunkry? - nie, ale też jest zajebiście" - taki cytat z "Chłopaki nie płaczą"
odnośnie Walimia, rzeczywiście niezwykle tajemnicze miejsce i ciekawe, kto nie był niech żałuje.
a bunkry...kiedyś u mnie w mieście było sporo bunkrów poniemieckich, jak byliśmy mali, to braliśmy jedną latarkę i chodziliśmy po nich. teraz pewno wyglądało by to inaczej, gps w telefonie by wskazał cel, super nowoczesne latarki oświetliły by mrok, extra buty nie pozwoliły by skręcić nogi...a my w zwykłych trampkach, braliśmy sznurek, aby się nie zgubić...teraz ani bunkrów, ani takich przeżyć. dzisiaj wszystko zasypane, rozwalone w jednych miejscach stoją nowe budynki, w innych wszystko zamurowane...cóż...pozostaje jedynie obejrzeć zdjęcia...
bunkry mają tę tajemniczość, świadomość wyjścia z mroku i właśnie to w nich jest takie pociągające...no i ta adrenalina jak się wchodzi pierwszy raz i idzie nie znając jeszcze dobrze drogi ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 stycznia 2008 21:59:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
.. brrrrrrrrrrrr.....co za ochydne miejsca ....

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group