Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 01:17:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 kwietnia 2008 13:23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Ja bym może tak często głowy nie zadzierał, ale poszedłbym do niej po rozum, zmieniając napisanego wcześniej posta bez pisania jednego pod drugim :roll: Zaraz temu zaradzę. Zegary zaś istotnie ciekawe.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 kwietnia 2008 13:54:22 

Rejestracja:
śr, 30 kwietnia 2008 10:40:01
Posty: 54
Skąd: Wawa
Drogi Adminie, czy - pomijając uszczypliwy ton - możesz jasno powiedzieć w czym problem?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 kwietnia 2008 15:10:08 
(-)


Ostatnio zmieniony śr, 27 lipca 2016 20:49:07 przez chewbacca, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 kwietnia 2008 15:49:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ale w sumie - dlaczego? Pytam bo nie wiem. Czy to jakoś bardziej obciąża serwer czy coś w tym rodzaju?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 kwietnia 2008 19:41:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Nie chciałbym się wtrącać adminom i modom w kompetencje, ale wydaje mi się, że odział jaki przyjął Braciszek ma rację bytu, bo przecież każdy post przedstawia inny zegarek. Oczywiście można by to umieścić w jednym poście, ale niektóre fora mają mechanizm ograniczający ilość grafiki na post i może dlatego Braciszek wybrał takie rozwiązanie (wszak to był jego debiut na forum i mógł nie wiedzieć, że tutejsze posty znoszą większe obciążenia ;)). Czy to coś szczególnie nagannego?

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 maja 2008 18:51:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Myślę, że najważniejsze, że Braciszek napisał naprawdę na temat i podzielił się ciekawymi odkryciami!
A skleić posty zawsze można... jako moderator swojej małej działki robię to regularnie ;-) Np. kiedy marecki robił oddzielny post na setlistę każdego koncertu Kjurów ;-)


Peregrin Took pisze:
w sumie - dlaczego? Pytam bo nie wiem. Czy to jakoś bardziej obciąża serwer czy coś w tym rodzaju?

swoją drogą do tego pytania ja się podłączam, bo co prawda i ja sklejam, ale wcale nie wiem, czy ma to sens ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 maja 2008 18:50:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Łał! Braciszku Di! Imponująca kolekcja zegarowych zdjęć! :D

Niestety ostatnio nie mam czasu zaglądać na forum, więc późno ją przyuważyłam, ale jestem pod wrażeniem.
Najdziwniejsze jest to, że o istnieniu wielu z tych zegarów nie miałam pojęcia, mimo tego, że w niektórych miejscach byłam wiele razy - jak okolice Pałacu Kultury albo Starówka. Kamienicy pod lwem nawet zdjęcia robiłam, a nie zauważyłam, że tam się zegar kryje! :oops: Co ślepemu po oczach... Ale to wszystko przez tego lwa, on przyciągnął całą moją uwagę. Bo lwy w architekturze też uwielbiam.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 maja 2008 13:26:26 

Rejestracja:
śr, 30 kwietnia 2008 10:40:01
Posty: 54
Skąd: Wawa
Karolina pisze:
o to, żeby nie pisać piętnastu postów jeden po drugim tylko wszystko w jednym, rozumiesz?


Droga Karolino, pewnie Cię to zdziwi, ale wyobraź sobie, że rozumiem co piszesz. Nie rozumiem natomiast dwóch rzeczy. Co jest złego w pisaniu osobnego posta do każdego zegara, którym postanowiłem się podzielić z innymi użytkownikami tego forum? Nie tworzyć osobnych postów? Ale dlaczego? Czy to w jakiś sposób zakłóca działanie skryptów phpBB czy zapycha Wam bazę danych? Nie wydaje mi się, więc naprawdę nie wiem o co ten krzyk i nieprzyjemny ton adminowskich komentarzy. To właśnie druga rzecz której nie rozumie: skąd tyle zacietrzewienia ("Ja bym może tak często głowy nie zadzierał, ale poszedłbym do niej po rozum" - kocham taki mentorki ton) i poczucia wyższości u ludzi zajmujących się administracją publicznych for? OK, nie oczekuję odpowiedzi na tę drugą kwestię - potraktujmy to jako mój prywatny komentarz w formie pytania.


Ostatnio zmieniony śr, 07 maja 2008 13:37:52 przez Braciszek Di, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 maja 2008 13:31:48 

Rejestracja:
śr, 30 kwietnia 2008 10:40:01
Posty: 54
Skąd: Wawa
bezdomna pisze:
Łał! Braciszku Di! Imponująca kolekcja zegarowych zdjęć!


To jeszcze nie koniec :) Zamieściłem tu dopiero część zegarów, które znalazłem w Wawie. Jednak jako że nie podoba mi się to całe zamieszanie, to wstrzymam się z prezentacją pozostałych do chwili wyjaśnienia.

O ile nie ma podstaw technicznych w działaniu niniejszego forum, to nie podoba mi się także ingerowanie w moje posty ze strony administratorów. Rozumiem, że mają takie prawo (sam administruję identyczne forum), ale nie widzę po temu powodów.

_________________
http://gnomonika.pl


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 maja 2008 13:35:01 

Rejestracja:
śr, 30 kwietnia 2008 10:40:01
Posty: 54
Skąd: Wawa
I jeszcze kończące oświadczenie: nie zamierzam nikogo obrażać, umniejszać zasług, szykanować czy nic podobnego - po prostu poczułem się urażony tonem, w jakim zwrócono mi uwagę - a jeśli ktoś poczuł się dotknięty moimi wypowiedziami to przepraszam.

_________________
http://gnomonika.pl


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 maja 2008 14:16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Kluczowym powodem, dla którego ogólnie przyjętym na forach internetowych zwyczajem, że jedna osoba nie pisze kilku postów pod rząd, tylko jeden, jest zwiększenie w ten sposób czytelności. Czytając forum zwykle patrzy się na początku każdego posta na autora, bo to dość istotna sprawa, kto dane słowa pisze. Jeśli więc pisze to jedna osoba, zwykle nie ma żadnej potrzeby, aby rozbijać posty na kilka i tworzyć wizualne wrażenie dyskusji z samym sobą.
Kwestie techniczne - czyli zwiększenie obciążenia serwera - są raczej drugorzędne (biorąc pod uwagę, że szczęśliwie od przeprowadzki nie ma z tym raczej bardzo poważnych problemów), choć również istotne. Niewątpliwie wysyłając 10 postów obciąża się serwer daleko bardziej, niż wysyłając 1 (właściwie 10 razy bardziej), tym bardziej że "historia odwiedzin", która bywa wąskim gardłem, musi sobie z większą liczbą postów radzić jeszcze później.

Swoją drogą, jakie są inne, poza drażnieniem się, powody, dla których powyższych 3 postów nie można było zawrzeć w jednym?

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 maja 2008 14:58:11 

Rejestracja:
śr, 30 kwietnia 2008 10:40:01
Posty: 54
Skąd: Wawa
Dziękuję za życzliwe wyjaśnienie :)

Wcześniejsze posty oddzielałem od siebie z przyczyn tak wizualnych jak i praktycznych - pierwsze dla oddzielenia od siebie poszczególnych zegarków (tu chyba wszyscy się zgodzą, że miało to uzasadnienie, co niektórzy powyżej potwierdzili), a drugie to czas jakiego wymaga przygotowanie posta ze zdjęciami i opisem vs czas trwania sesji. Piszę z pracy więc też nie mogę spędzić nad tym za wiele czasu i stad wolałem pokazać każdy zegarek osobno.

Bogus pisze:
Swoją drogą, jakie są inne, poza drażnieniem się, powody, dla których powyższych 3 postów nie można było zawrzeć w jednym?

Każdy z tych postów był odpowiedzią udzieloną innej osobie - to raz - a dwa nie powstały w tym samym czasie. Myśli napływają stopniowo :)

OK, to tyle w kwestii wyjaśnień.

Obiecuję, że będę się starał tworzyć mniej postów :)

_________________
http://gnomonika.pl


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 maja 2008 18:20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Spoko, generalnie forum jest od tworzenia postów :-)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 maja 2008 20:11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...ja też proponuję braciszkowi jak najwięcej postów :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 maja 2008 08:50:49 

Rejestracja:
śr, 30 kwietnia 2008 10:40:01
Posty: 54
Skąd: Wawa
Zegar na ścianie kościoła w klasztorze Kamedułów na Bielanach.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Przy okazji dodam, że ilość znanych zegarów w Warszawie powiększyła się o kolejne znalezisko :) Wczoraj rano znalazłem w necie informację i natychmiast po pracy pobiegłem to sprawdzić :) Zegar stoi i ma się dobrze, a był mało znany, gdyż stoi w ogrodzie otaczającym dawny pałac aktualnie znajdujący się w rękach prywatnych. Szczegóły w swoim czasie = po zrobieniu zdjęć :)

Miłego i słonecznego dnia wszystkim życzę :)

_________________
http://gnomonika.pl


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group